Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft μας δείχνει τον επεξεργαστή του Xbox Series X


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αφού έχεις και emulator και τον σηκώνεις βάλε και zelda, γιατί αυτά τα 2 (witcher 3 και zelda) είναι τα δυο παιχνίδια σταθμοί στο κομμάτι των open world τη 10ετια που μας πέρασε

βέβαια καλό θα ήταν να μπορείς να παίξεις και κανα zero dawn ή ghost of tsushima όταν με το καλό βγει (ή και κάνα spider man αν έχεις πιο ελαφριά διάθεση ).. , αλλά αφού δε θες τι να γίνει 

απλά όπως έχει το πράγμα εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερο να είσαι multiplatform τύπος και να μοιράζεις το κόστος σου με αυτό το τρόπο προκειμένου να έχεις περισσότερες εμπειρίες, παρά να τα δίνεις όλα μόνο στο hw και να περιορίζεσαι μόνο στο να παίζεις multiplatform 

ωραιο το ac, αλλά είναι προτιμότερο να παίζεις ένα ac με χειρότερα γραφικά για να μπορείς να παίξεις και το zero dawn, παρά να παίζεις ac μόνο υπερπαραγωγή 

έχω ξαναπεί ότι αν μου τα έπαιρναν όλα και με άφηναν μόνο με ένα μηχάνημα αυτό θα ήταν το ps4 

εντάξει βρε φίλε, εγώ όμως ήθελα να παίξω και το origins και το odyssey δεν ήθελα να μην μπορώ να παίξω κάτι

και το origins το έπαιξα στο ps4 επειδή το βρήκα τζαμπέ (τα physical που λέγαμε)  και το odyssey που από πολλές απόψεις είναι το ίδιο πράγμα το έπαιξα στο pc

πέρα από το ότι στο pc βασανίστηκα με ρυθμίσεις να το φέρω βόλτα και ναι είχα καλύτερα γραφικά (και ναι έχω κι εγώ τον cpu μου στα 4.5, αλλά πόσοι το κάνουν αυτό; ) , η εμπειρία ήταν ουσιαστικά η ίδια 

το μόνο μεγάλο αρνητικό της κονσόλας ήταν το loading επειδή δεν έχει ssd (και πλέον θα έχουν και τέτοιον) , κατά τα άλλα για το κόστος του μηχανήματος ήταν "τίμια" η εμπειρία της κονσόλας και εκνευριστική η εμπειρία του pc όπου δεν μπόρεσα να παίξω και 1440p όπως πολλούς άλλους τίτλους, στόχευα σε 1080 με τη ψυχή στο στόμα

σαφώς  πιο όμορφο το οπτικό αποτέλεσμα και περισσότερα fps όμως με κόστος που δεν άξιζε, όταν η κάρτα μου μόνο (που είναι και mid range) έκανε παραπάνω από όλη τη κονσόλα 

εντάξει όσο για τα μεταχειρισμένα parts κι εμένα κάποιος έχει πάρει την παλιά μου κάρτα 100 ευρώ και έτυχε να του δουλευει μέχρι και σημερα που μιλάμε , μπορεί όμως και όχι αν έκανα χοντρές βλακείες και φλάσαρα bios όπως πολλοί άλλοι με την ίδια ή την άφηνα να πιάνει μάκα όπως έκανε φίλος μου με τη δική του 970 και μετά αναρωτιόταν γιατί έπεφταν τα fps του σε online που ήθελε αμέτρητα , παρόλα αυτά και η δική μου ήταν διαρκώς o/c (σε καλό περιβάλλον ψύξης βέβαια με πάντα καλές θερμοκρασίες) και θα μπορούσε κάλλιστα να του μείνει στο χέρι 

δεν ξέρεις τι μπορεί να σου κάτσει στο μεταχειρισμένο, αν βέβαι το κόστος είναι στο 1/3 οκ αγοράζεις και 2η φορά αν κάτσει στραβή και πάλι κερδισμένος είσαι

το ίδιο βέβαια μπορεί να σου πει κανεις και για μεταχειρισμένη κονσόλα και στο λέω έχοντας πάρει μεταχειρισμένη κονσόλα στο παρεθόν που μου έμεινε στο 6μηνο και την είχα να την κοιτάω

ας μην συγκρίνουμε όλες τις υποπεριπτώσεις  γιατί σίγουρα δεν θα καταλήξουμε πουθενά

έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα καταλήξουμε κάπου 

Δεν έγραψα για να ρθουμε σε αντιπαράθεση αλλοίμονο. Και συμφωνώ οτι στον υπολογιστή θες να βάλεις και το μυαλό σου να δουλέψει για να πάρεις το μέγιστο όπως να κάνεις oc να περάσεις drivers να κλείσεις υπηρεσίες κτλ. Η κονσόλα είναι πολύ πιο plug and play. Για μένα μια κονσόλα αξίζει για τα exclusives. Εκεί η sony έχει εξαιρετικές προτάσεις. Ο υπολογιστής είναι backward compatibility στα πάντα και παίζει και emulators. Αλλά θέλει δουλειά για να γίνουν ολα αυτά. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Ξαναπαίζω ac unity και witcher 3 απλα λόγω του wideness. Το 16:9 όσο μεγάλη και να είναι η οθόνη βλέπεις το ίδιο πράμα, απλά πιο μεγαλο. Με τα wide monitors βλέπεις περισσότερο δεξιά και αριστερά. Μεγαλώνει το field of view ουσιαστικά. 

Στο δικό σου όταν παίζεις, γυρίζεις το κεφάλι σου δεξιά-αριστερά για να δεις όλη την εικόνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν έγραψα για να ρθουμε σε αντιπαράθεση αλλοίμονο. Και συμφωνώ οτι στον υπολογιστή θες να βάλεις και το μυαλό σου να δουλέψει για να πάρεις το μέγιστο όπως να κάνεις oc να περάσεις drivers να κλείσεις υπηρεσίες κτλ. Η κονσόλα είναι πολύ πιο plug and play. Για μένα μια κονσόλα αξίζει για τα exclusives. Εκεί η sony έχει εξαιρετικές προτάσεις. Ο υπολογιστής είναι backward compatibility στα πάντα και παίζει και emulators. Αλλά θέλει δουλειά για να γίνουν ολα αυτά. 

ναι συμφωνώ μαζί σου, από την άλλη βέβαια ψιλοθεωρώ  και υπερβολή ότι και στο pc πρέπει να είσαι πανεπιστήμονας για να παίξεις, και αυτό στις μέρες μας με το steam πχ ή οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη υπηρεσία το βάζεις και παίζει -αναβαθμίζει τα παιχνίδα μόνο του- δεν κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο με οδηγούς κάρτας χρειάζεται να ασχολείσαι (εκεί δεν εμπιστεύομαι αυτοματισμούς γιατί την έχω πάθει περνώντας drivers τον έναν πάνω στο άλλον , καθάρισμα του οδηγού και πέρασμα από την αρχή) 

απλά σε κάποια προβληματική περίπτωση θα πρέπει να ρίξεις διάβασμα και δοκιμές.. ίσως πολλές δοκιμές 

αλλά ακόμα και απλά πράγματα, πχ έπαιζα πρόσφατα το dragon quest 11 και δεν μου έβγαζε επιλογή για πάνω από 1080p , με ένα γρήγορο googleαρισμα βρήκα το dll που απλά έγραφες 2 πράγματα για να ξεκλειδώσει , ήταν ενοχλησούλα

και για κάποιους είναι και κάτι που απλά δεν θα κάνουν και το βρίσκω λογικό 

εκεί plug n play και άγιος ο θεός, όχι ότι δεν μου έχει κρασάρει κονσόλα ή δεν έχει κολλήσει και να φάει hard reset, φυσικά και μου έχει συμβεί , απλά συνήθως φτιάχνουν μονες τους με μια επανεκκίνηση Ή πεθαίνουν και ξέρεις ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι είναι και αυτό σωτήριο σαν σκέψη

το pc από την άλλη σε διάφορες περιπτώσεις με έχει αρρωστήσει να κάθομαι παρασκευές βράδυ μέσα να το φτιάξω γιατί κάπου στο βάθος του μυαλού μου ξέρω τι πρέπει να δοκιμαστεί μέχρι  να το φέρω στα ισα του και κάθε φορά που το φέρνω μπορεί να νιώθω την υπέρτατη ικανοποίηση , αλλά παράλληλα μέσα μου εύχομαι να πέθαινε να ησύχαζα :lol:

την τελευταία φορά που μου έκανε παράξενα η μητρική μου και έκανα φορματ ευχόμουν να μην επανέλθει

και φυσικά υπάρχουν και οι αστειες στιγμές που μια φορά στο χρόνο σίγουρα  θα σκάσει ένα o/c failed σε κάποιον άλλον πάντα εκτός από μενά κι εγώ θα οδηγώ και θα τους καθοδηγώ με φωτογραφίες στο viber πώς να μπουν στο bios , και να ξαναφορτώσουν το προφίλ για να πάρει μπροστά 

είναι και λίγο βίτσιο η όλη φάση 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι συμφωνώ μαζί σου, από την άλλη βέβαια ψιλοθεωρώ  και υπερβολή ότι και στο pc πρέπει να είσαι πανεπιστήμονας για να παίξεις, και αυτό στις μέρες μας με το steam πχ ή οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη υπηρεσία το βάζεις και παίζει -αναβαθμίζει τα παιχνίδα μόνο του- δεν κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο με οδηγούς κάρτας χρειάζεται να ασχολείσαι (εκεί δεν εμπιστεύομαι αυτοματισμούς γιατί την έχω πάθει περνώντας drivers τον έναν πάνω στο άλλον , καθάρισμα του οδηγού και πέρασμα από την αρχή) 

απλά σε κάποια προβληματική περίπτωση θα πρέπει να ρίξεις διάβασμα και δοκιμές.. ίσως πολλές δοκιμές 

αλλά ακόμα και απλά πράγματα, πχ έπαιζα πρόσφατα το dragon quest 11 και δεν μου έβγαζε επιλογή για πάνω από 1080p , με ένα γρήγορο googleαρισμα βρήκα το dll που απλά έγραφες 2 πράγματα για να ξεκλειδώσει , ήταν ενοχλησούλα

και για κάποιους είναι και κάτι που απλά δεν θα κάνουν και το βρίσκω λογικό 

εκεί plug n play και άγιος ο θεός, όχι ότι δεν μου έχει κρασάρει κονσόλα ή δεν έχει κολλήσει και να φάει hard reset, φυσικά και μου έχει συμβεί , απλά συνήθως φτιάχνουν μονες τους με μια επανεκκίνηση 

Στο pc ακομα και αυτο το dll που περασες για πολλους ειναι κινεζικα. Εγω με το ultrawide θελει και hex editor σε μερικα η αλλα κολπα. Ελαχιστοι θα κατσουν να τα κανουν αυτα εχω πολλους φιλους που απλα ανοιγουν την κονσολα και ξερουν να βαλουν το cd και να πατησουν play. Δεν ξερουν τιποτα παραπανω αν τους βαλεις μπροστα σε υπολογιστη ξερουν να ανοιξουν chrome να μπουν facebook η στο google. Ειναι πολλα στη μεση μπορει για μας εδω να τα βλεπουμε ευκολα(και οχι παντα) αλλα για πολυ κοσμο ειναι κινεζικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στο pc ακομα και αυτο το dll που περασες για πολλους ειναι κινεζικα. Εγω με το ultrawide θελει και hex editor σε μερικα η αλλα κολπα. Ελαχιστοι θα κατσουν να τα κανουν αυτα εχω πολλους φιλους που απλα ανοιγουν την κονσολα και ξερουν να βαλουν το cd και να πατησουν play. Δεν ξερουν τιποτα παραπανω αν τους βαλεις μπροστα σε υπολογιστη ξερουν να ανοιξουν chrome να μπουν facebook η στο google. Ειναι πολλα στη μεση μπορει για μας εδω να τα βλεπουμε ευκολα(και οχι παντα) αλλα για πολυ κοσμο ειναι κινεζικα. 

ναι και καλά κάνουν, όταν θες απλά να διασκεδάσεις δεν υπάρχει λόγος να κάθεσαι να καις το μυαλό σου

κάποιος μπορεί να το κάνει όπως είπα από βίτσιο, ή μπορεί να έχει έφεση σε αυτό, ή να θέλει να λύνει προβλήματα , εγώ το κάνω γιατί θέλω να ξέρω πώς δουλεύει κάτι επειδή έχω περιέργεια 

απλά αυτό το πράγμα μπορεί να σου διευκολύνει τη ζωή σε αρκετές περιπτώσεις, σε άλλες γίνεται και βάσανο 

η άγνοια είναι ευτυχία, εκεί καταλήγω, για αυτό και σε άλλα θέματα που γίνεται υπερανάλυση των τεχνικών είμαι ώρες ώρες κατά

παίξε το παιχνίδι και διασκέδασε, αυτό είναι το νόημα 

και με σκατογραφικά, ακόμα καλύτερα , εγώ τη βρίσκω με το switch πλέον και γραφικά πάτος , gameboy κατάσταση και παλιμπαιδισμός , γιατί όταν δε καταλάβαινα τίποτα και απλά έπαιζα στο gameboy μου ήμουν πιο ο ευτυχισμένος του κόσμου

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Και η δικη μου αλλα. Αρα προφανως η τσεπη η δικια μου και η δικια σου δεν αποτελεουν επιχειρημα. Τα γεγονοτα αποτελουν επιχειρημα


Οταν ενα PC βγαζει 3 γενιες κονσολων μονο με την αλλαγη καρτας γραφικων, αναγκαστικα βγαινει φτηνοτερο. Και χωρις τα 400-500€ για να παιζεις online...δεν καταλαβαινω γιατι το συζηταμε να σου πω την αληθεια, αλλα okay. 

Βγάζει 20 χρόνια ένας pc με αλλαγή κάρτας γραφικών; μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ryzenlake αγόρι μ ηρέμησε λίγο...έχεις γράψει 3 φορές ότι ένα pc αντέχει 3 γενιές κονσολών και ξοδεύουμε 500 ευρώ σε online...πολλοί πήρανε ps4 στη black friday του 16 με 199 ευρώ ή xbox one με 120 και 179 πάλι πριν χρόνια...πες μου τι pc έπαιρνα τότε με 179 ευρώ.(να έχει και χειριστήριο...)

Επίσης όλοι φουλάρανε online με 1 ευρώ προσφορά και έχουνε για κανά χρόνο και online και gamepass....

Επίσης ο i5 που λες όταν βγήκε είχε τη τιμή κονσόλας...επίσης πρέπει να ξέρεις για τι εποχή μιλάμε...μέχρι πριν 3 χρόνια δεν υπήρχε Ryzen στην αγορά επεξεργαστών και όλα ήτανε πιο δύσκολα και πιο ακριβά...επίσης κρίνεις με βάση τη τελευταία γενιά που όλοι ξέρουν ότι ήτανε λόγω της κρίσης πολύ downgrade στα specs..

Γιατί ας πούμε το 2005 δεν έφτιαχνες pc ανάλογο του ps3 με 500 ευρώ...μόνο το bluray είχε 300-400...

Επίσης εκείνη την εποχή ας πούμε δεν υπήρχε Steam και τα παιχνίδια ήτανε Windows Live Games κλπ...όποιος το έχει ζήσει ξέρει τι ήτανε...

Επίσης σκέψου ότι πολλοί θέλουν να παίζουν σε ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ή και με ΠΑΡΕΑ.όχι σε 22άρα μόνιτορ.

Επίσης σε όλα αυτά ξεχνάς τα παιχνίδια...και τα exclusives...και τα παιχνίδια που όλο και αυξάνονται να γίνονται ports από τις κονσόλες στα pc...και ότι specs και να έχεις παίζεις το ίδιο ή χειρότερα....(GTA IV , Dark Souls , Batman κλπ κλπ ...)

Επίσης όλοι ξεκινάνε με το θέμα τα pc είναι πιο οικονομικά και μετά καταλήγουμε σε SFF μεταχειρισμένα από εταιρίες που θα τους βάλουμε κάρτα γραφικών και και και...

Δηλαδή εμείς που πήραμε με 179 ευρώ το Xbox με παιχνίδι δώρο και μοχλό και 4κ player και και και και θα έπρεπε να παίρναμε ένα used SFF pc

Όλα σχετικά είναι αναλόγως την εποχή , την περιοχή και τις ανάγκες του καθενός.

 

Εντάξει κάθεστε και συζητάτε για ένα θέμα που χιλιοσυζητιέται παγκοσμίως σε όλες τις γλώσσες σε όλα τα φόρουμ τη τελευταία 20ετία και άκρη δεν έχει βγει...μην είστε τόσο απόλυτοι μερικοί ούτε να βάζετε τόσο στόμφο...

Με τόσο στόμφο λέγατε και μερικοί εδώ όταν βγήκανε τα τωρινά μηχανήματα το 2013-14 ότι είναι το τέλος των κονσολών και είναι η τελευταία γενιά κλπ κλπ κλπ....και ακόμα σπάνε ρεκόρ..το ps4 ξεπέρασε τα 100 εκατομμύρια και κανείς δε ξέρει που θα σταματήσει και τα Xbox-Switch είναι στα 50 το καθένα και το Switch πάει μπάλα...

Με τόσο στόμφο και απόλυτα λέγατε εδώ ότι το Switch θα πάει άπατο και σπάει και αυτό το ένα ρεκόρ μετά το άλλο....\

Cool.

Πληροφοριακά το λογότυπο του ps5 έσπασε ρεκόρ στο instagram σε 48 ώρες και καλώς ή κακώς υπάρχει ένα τεράστιο ρεύμα - κοινότητα κλπ που αναμένει με αγωνία τη νέα γενιά 

 

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ps3 / ps4 / ps4 Pro. Και αντίστοιχα από xbox 

Ποιο PS3 τώρα ρε συ; Είπαμε οκ σε μερικά πράγματα αλλά το τραβάς από τα μαλλιά.

Δηλαδή αυτός που πήρε ένα PC το 2006 (όταν κυκλοφόρησε το PS3) με τον πρώτο Core Duo και DDR2, σήμερα μπορεί να κουμπώσει επάνω σε ένα τέτοιο σύστημα μία πρόσφατη κάρτα γραφικών και θα έχει επιδόσεις PS4 Pro?

Επίσης το PS4 Pro δεν είναι καινούργια "γενιά" κονσόλας. Είναι mid-gen refresh. Το PS5 πρέπει να βάλεις στην εξίσωση για να ισχυριστείς ότι ένα PC μπορεί να κρατήσει 3(!) γενιές κονσόλας.

Οπότε περιμένω να μου πεις ότι το Core Duo σύστημα εποχής PS3 μπορεί να αντέξει άλλα 5-6 χρόνια (από του χρόνου) και μάλιστα να έχει και εφάμμιλες επιδόσεις με PS5 (εφόσον αντέχει 3 γενιές).

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ποιο PS3 τώρα ρε συ; Είπαμε οκ σε μερικά πράγματα αλλά το τραβάς από τα μαλλιά.

Δηλαδή αυτός που πήρε ένα PC το 2006 (όταν κυκλοφόρησε το PS3) με τον πρώτο Core Duo και DDR2, σήμερα μπορεί να κουμπώσει επάνω σε ένα τέτοιο σύστημα μία πρόσφατη κάρτα γραφικών και θα έχει επιδόσεις PS4 Pro?

Επίσης το PS4 Pro δεν είναι καινούργια "γενιά" κονσόλας. Ένα mid-gen refresh είναι. Το PS5 πρέπει να βάλεις στην εξίσωση για να ισχυριστείς ότι ένα PC μπορεί να κρατήσει 3(!) γενιές κονσόλας.

Οπότε περιμένω να μου πεις ότι το Core Duo σύστημα του 2006 μπορεί να αντέξει άλλα 5-6 χρόνια από του χρόνου και μάλιστα να έχει και εφάμμιλες επιδόσεις με PS5 (εφόσον αντέχει 3 γενιές).

Το xbox one X ειναι 10 φορες δυνατοτερο απο το xbox (σε καρτα γραφικων). Το καινουργιο xbox δεν θα ειναι 10 φορες πιο δυνατο απο το one x σε καρτα γραφικων, γιατι απλα δεν υπαρχει καν τετοια καρτα. Αρα αν το series X ειναι καινουργια γενια, τοτε ειναι και το one x :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Το xbox one X ειναι 10 φορες δυνατοτερο απο το xbox (σε καρτα γραφικων). Το καινουργιο xbox δεν θα ειναι 10 φορες πιο δυνατο απο το one x σε καρτα γραφικων, γιατι απλα δεν υπαρχει καν τετοια καρτα. Αρα αν το series X ειναι καινουργια γενια, τοτε ειναι και το one x :P 

Η καινούργια γενιά ξεκινάει επίσημα με PS5/series X. Τώρα αν ο Ryzenlake δεν το δέχεται επειδή δεν έχει 10 φορές μεγαλύτερη διαφορά, είναι δικό του θέμα. Όλος ο υπόλοιπος κόσμος (μαζί με τη βιομηχανία) καταλαβαίνει.

Έστω όμως ότι σταματάμε σε PS4 Pro. Πες μου πως θα παίξω πχ RDR2 σε Core Duo 2006 με επιδόσεις ανάλογες PS4 pro/One X. 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Η καινούργια γενιά ξεκινάει επίσημα με PS5/series X. Τώρα αν ο Ryzenlake δεν το δέχεται επειδή δεν έχει 10 φορές μεγαλύτερη διαφορά, είναι δικό του θέμα. Όλος ο υπόλοιπος κόσμος μαζί με τη βιομηχανία καταλαβαίνει.

Έστω όμως ότι σταματάμε σε PS4 Pro. Πες μου πως θα παίξω πχ RDR2 σε Core Duo 2006 με επιδόσεις ανάλογες PS4 pro/One X. 

Eχεις δικιο. Δεν παιζουν τιποτα τα PC ενω οι κονσολες ειναι φθηνες με αξεπεραστη αποδοση , συναρπαστικα γραφικα με framerate που κοβει την ανασα και προκαλει ιλιγγο, δωρεαν online και ενα σωρο features και δυνατοτητες. 

Φτανει, κουρασε. Να διαφωνουμε 10 σελιδες για τα αυτονοητα δεν εχει νοημα. Τι θα ακολουθησει μετα, debate για το χρωμα του ουρανου? Αστο δεν πειραζει, και εκει δικιο εχεις, πρασινος ειναι ο ουρανος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Eχεις δικιο. Δεν παιζουν τιποτα τα PC ενω οι κονσολες ειναι φθηνες με αξεπεραστη αποδοση , συναρπαστικα γραφικα με framerate που κοβει την ανασα και προκαλει ιλιγγο, δωρεαν online και ενα σωρο features και δυνατοτητες. 

Εγώ δεν λέω τίποτα απολύτως από αυτά που γράφεις. Εσύ λες ότι ένα PC βγάζει 3 γενιές κονσόλας απλά με αλλαγή μιας κάρτας γραφικών.

Λοιπόν τελικά βγάζει 3 γενιές ή όχι? Δεν φταίω εγώ αν γράφεις ασυναρτησίες.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ δεν λέω τίποτα απολύτως από αυτά που γράφεις. Εσύ λες ότι ένα PC βγάζει 3 γενιές κονσόλας απλά με αλλαγή μιας κάρτας γραφικών.

Λοιπόν τελικά βγάζει 3 γενιές ή όχι? Δεν φταίω εγώ αν γράφεις ασυναρτησίες.

Oχι εχεις δικιο, ουτε μιση γενια. 

Μαρεσει που το παιζεις και χαζος ενω διευκρυνισα 3-4 φορες τι εγραψα. Μεχρι και ονομαστικα το CPU ανεφερα. Δεν πειραζει, αμα μονο ετσι σας βγαινει επιχειρημα, συνεχιστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Oχι εχεις δικιο, ουτε μιση γενια. 

Μαρεσει που το παιζεις και χαζος ενω διευκρυνισα 3-4 φορες τι εγραψα. Μεχρι και ονομαστικα το CPU ανεφερα. Δεν πειραζει, αμα μονο ετσι σας βγαινει επιχειρημα, συνεχιστε.

Εγώ δεν το παίζω τίποτα.. Εσύ ο ίδιος γράφεις το παρακάτω:

4 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ps3 / ps4 / ps4 Pro. Και αντίστοιχα από xbox 

Θα μου πεις ονομαστικά ποια είναι αυτή η cpu εποχής PS3 (2006) που θα παίξει RDR2 με επιδόσεις PS4/One X? 

Το δικό σου επιχείρημα παρέθεσα...

ΥΓ: Και επίσης δεν καταλαβαίνω ποιοι είμαστε οι "εμείς"? Νομίζεις ότι είσαι ο μοναδικός με gaming PC στο thread και οι υπολοιποι δεν έχουμε επαφή?

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...