Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft μας δείχνει τον επεξεργαστή του Xbox Series X


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εγώ έχω τροφοδοτικό ακριβώς 10 ετών, αλλά έκανε 130 ευρώ και υποσχόταν 150 χιλιάδες ώρες λειτουργίας, δεν πας να φτιάξεις pc να σου κρατήσει με σαβούρες , τίποτα δεν πρέπει να έχει κάτω από 3 χρόνια εγγύηση και τα περισσότερα πράγματα 5+

αλλιώς όντως πάρε playstation και ο,τι γίνει 

Συμφωνώ, αλλά πόσοι που πουλάνε hardware Θα σου πουλήσουν το καλό τους ακριβό psu και δεν θα σου βάλουν έναν δεύτερο τις πλάκας που είχαν η πόσοι γενικά αγόραζαν καλά τροφοδοτικά στα παλά τους pc?

 

7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

με πόσα ευρώ σήμερα είσαι next gen console ready

Επίσης μου έδωσες πάσα για αυτό...στο δικό μου σύστημα της υπογραφής για να είμαι next console ready δεν σώζομαι μόνο με μια καλή κάρτα γραφικων των 500 ευρω ;) οπότε η επόμενη γενιά ειδικά το xbox series x , μου φαίνετε καλό deal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

 . Του χρόνου τέτοια εποχή θα μιλάμε για επεξεργαστές των 120-150 ευρώ δηλαδή. 

 

για αυτό κι εγώ από του χρόνου+ θα αλλάξω πράγματα στο pc να είμαι σαφώς καλύτερος από κονσόλα στα 200 ευρώ cpu και στα 300gpu 

την τιμή ακριβώς που νιώθω άνετα διαχρονικά

 

σήμερα το pc είναι πεταμένα λεφτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

 

Επίσης μου έδωσες πάσα για αυτό...στο δικό μου σύστημα της υπογραφής για να είμαι next console ready δεν σώζομαι μόνο με μια καλή κάρτα γραφικων των 500 ευρω ;) οπότε η επόμενη γενιά ειδικά το xbox series x , μου φαίνετε καλό deal.

Όντως, δεν θες κάρτα των 500. Με 250-300 θα είσαι εντάξει. 350 έχει σήμερα η 5700xt. Το καλοκαίρι βγαινουν οι ampere, οπότε υπολόγιζε την να πέσει 100 ευρώ κάτω. 

Και ένα cpu στα 140,οσο καλή ώρα έχει τώρα ένας 2700x,τοσο θα έχει και ο 3700x. Πιθανόν και λιγότερα, αν στη 4η γενιά φορτώσουν πυρήνες. 

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

για αυτό κι εγώ από του χρόνου+ θα αλλάξω πράγματα στο pc να είμαι σαφώς καλύτερος από κονσόλα στα 200 ευρώ cpu και στα 300gpu 

την τιμή ακριβώς που νιώθω άνετα διαχρονικά

σήμερα το pc είναι πεταμένα λεφτά 

Ε καλά και η κονσόλα σήμερα πετάμενα λεφτά είναι. Από του χρόνου θα βγαίνει μόνο fifa και Pro 😎

Αλλά ναι ξέρω, στα pc καίγονται μητρικές και τροφοδοτικά. Στις κονσόλες όλα άψογα. Κάτι ylod rrod πέρασαν και δεν ακούμπησαν 😋

Απο εκει καταλαβαίνεις κιόλας ποιος είναι Αντικειμενικός και ποιος οχι. Ούτε καν μπήκα στον κόπο να τα αναφέρω τα προβλήματα αυτά γιατί συμβαίνουν και στα PC. Αλλά εσείς με την μια και οι δύο σας, τα PC καίγονται, ξεχνώντας τι συνέβη στις κονσόλες. 

 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

 

Ε καλά και η κονσόλα σήμερα πετάμενα λεφτά είναι. Από του χρόνου θα βγαίνει μόνο fifa και Pro 😎

σήμερα θεωρώ πεταμένα λεφτά τις πιο ακριβές ( pro και x) 

 

αλλά αν δεν είχες καθόλου καμιά κονσόλα  με έως 200ευρώ και ένα σωρό παιχνίδια backlog είσαι υπέρτατος άρχοντας 

και αυτά τα παιχνίδια θα παίζουν και στην επόμενη γενιά 

βασικά ψήσου να το δοκιμάσεις για τη φθήνια μόνο για τα exclusives, εγώ περισσότερο για αυτά ξαναπήρα κονσόλα με έτρωγε που δε μπορούσα να τα παίξω 

7 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

 

Επίσης μου έδωσες πάσα για αυτό...στο δικό μου σύστημα της υπογραφής για να είμαι next console ready δεν σώζομαι μόνο με μια καλή κάρτα γραφικων των 500 ευρω ;) οπότε η επόμενη γενιά ειδικά το xbox series x , μου φαίνετε καλό deal.

εγώ σοβαρά το πιστεύω ότι η αγορά pc όπως είναι σήμερα θα έχει θέμα, αν και το πιο πιθανό είναι να σταματήσουν να κοροϊδεύουν το κόσμο και να δώσουν τις σωστές τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

σήμερα θεωρώ πεταμένα λεφτά τις πιο ακριβές ( pro και x) 

αλλά αν δεν είχες καθόλου καμιά κονσόλα  με έως 200ευρώ και ένα σωρό παιχνίδια backlog είσαι υπέρτατος άρχοντας 

και αυτά τα παιχνίδια θα παίζουν και στην επόμενη γενιά 

βασικά ψήσου να το δοκιμάσεις για τη φθήνια μόνο για τα exclusives, εγώ περισσότερο για αυτά ξαναπήρα κονσόλα με έτρωγε που δε μπορούσα να τα παίξω 

Με 200 ευρώ παίρνεις base κονσόλα ρε συ. Τι να παίξω σε 750p και 20 frames και χειριστήριο. Και 16:9 δεν τρώγεται πλεον στα παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Με 200 ευρώ παίρνεις base κονσόλα ρε συ. Τι να παίξω σε 750p και 20 frames και χειριστήριο. Και 16:9 δεν τρώγεται πλεον στα παιχνίδια 

καθόλου 720, μια χαρά 1080 έχεις σχεδόν  παντού και συνήθως το 30αρι σταθερό (αν δεις και στα διάφορα σαιτς που λες) 

και οκ όχι για τα multi, αλλά για τα exlcusive που είναι κρίμα να τα χάσει κάποιος 

 

όσο για το 16:9 τι να σου πω, δεν μου έχουν κάτσει καλά τα μακρόστενα monitor.. βασικά δεν βρίσκω και κάποιο νόημα πέρα ίσως από first person και με χαλάει που το υπολοιπο content θα το βλέπω με μαύρες μπάρες δεξιά αριστερα, στο κινητό δηλαδή που είμαι μακρόστενος (αν κι εκεί το καταπίνω γιατί είναι πιο βολικό στο χέρι) το βλέπω διαρκώς στο yt αυτό το θέμα 

 

για να είμαι ειλικρινής στο μόνο πράγμα που έριξα λεφτά σχετικά πρόσφατα ήταν 4Κ μόνιτορ έτσι για να πάω κόντρα στη σαπίλα του full hd, αλλά πήρα 16:9

 

σε παιχνίδια πάντως μέχρι 1440 πάω όπου μπορώ (4Κ όπως είπα δεεεν ) , ελπίζω κάποια στιγμή να το εκμεταλλευτώ στην πλήρη ανάλυσή του αν και μάλλον θα γίνει με πρώτα με κονσόλα αυτό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

καθόλου 720, μια χαρά 1080 έχεις σχεδόν  παντού και συνήθως το 30αρι σταθερό (αν δεις και στα διάφορα σαιτς που λες) 

και οκ όχι για τα multi, αλλά για τα exlcusive που είναι κρίμα να τα χάσει κάποιος 

όσο για το 16:9 τι να σου πω, δεν μου έχουν κάτσει καλά τα μακρόστενα monitor.. βασικά δεν βρίσκω και κάποιο νόημα πέρα ίσως από first person και με χαλάει που το υπολοιπο content θα το βλέπω με μαύρες μπάρες δεξιά αριστερα

για να είμαι ειλικρινής στο μόνο πράγμα που έριξα λεφτά σχετικά πρόσφατα ήταν 4Κ μόνιτορ έτσι για να πάω κόντρα στη σαπίλα του full hd, αλλά πήρα 16:9

σε παιχνίδια πάντως μέχρι 1440 πάω όπου μπορώ (4Κ όπως είπα δεεεν ) , ελπίζω κάποια στιγμή να το εκμεταλλευτώ στην πλήρη ανάλυσή του αν και μάλλον θα γίνει με πρώτα με κονσόλα αυτό 

Μιλάς για το ps4 τότε. Γιστι στο xbox ετοιμάσου για 720p 😎

Εγώ είμαι με 32:9 τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Μιλάς για το ps4 τότε. Γιστι στο xbox ετοιμάσου για 720p 😎

 

όχι το σημερινό xbox δεν έχει κανένα νόημα (εκτός ίσως από το Χ αν δεν έχεις καθόλου pc) , έχω πάρει ένα κάμποσα παιχνίδια της ms (killer instict, forza, gears)  αλλά στο pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

όσο για το 16:9 τι να σου πω, δεν μου έχουν κάτσει καλά τα μακρόστενα monitor.. βασικά δεν βρίσκω και κάποιο νόημα πέρα ίσως από first person και με χαλάει που το υπολοιπο content θα το βλέπω με μαύρες μπάρες δεξιά αριστερα

για να είμαι ειλικρινής στο μόνο πράγμα που έριξα λεφτά σχετικά πρόσφατα ήταν 4Κ μόνιτορ έτσι για να πάω κόντρα στη σαπίλα του full hd, αλλά πήρα 16:9

 

Τα ίδια κι εγώ. 4K 16:9 monitor πέρισυ.

Ούτε εμένα μου αρέσει η ultrawide αναλογία (για gaming) και συγχύζομαι που τα γνωστά monitor brands προσπαθούν να την περάσουν σαν το επόμενο big thing στα PC κόβοντας προιόντα από την κλασική 16:9.

Καλά η 32:9 του Ryzenlake ούτε καν για πλάκα. Αυτό το monitor μου φαίνεται σαν κρύο αστείο πέραν της επαγγελματικής χρήσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 16:9 είναι για competitive και corridor shooters. Τα ultra wide και suw ειναι για open world, simulators Διαλέγεις και παίρνεις, ανάλογα τι παίζεις. Παιχνίδια σαν τα Uncharted ας πούμε σε suw θα ήταν μαγικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Τα ίδια κι εγώ. 4K 16:9 monitor πέρισυ.

Ούτε εμένα μου αρέσει η ultrawide αναλογία (για gaming) και συγχύζομαι που τα γνωστά monitor brands προσπαθούν να την περάσουν σαν το επόμενο big thing στα PC κόβοντας προιόντα από την κλασική 16:9.

Καλά η 32:9 του Ryzenlake ούτε καν για πλάκα. Αυτό το monitor μου φαίνεται σαν κρύο αστείο πέραν της επαγγελματικής χρήσης

Μωρέ αν ήταν κάτι γενικευμένο πες οκ ας πάει στο διάολο, αν και μόλις βγήκε το 16:9 θυμάμαι ότι όλοι τρέξαμε να φύγουμε από το 4:3 λίγοι παραπονέθηκαν

 

Τα πιο μακρουλα όμως δεν βλέπω να τα παίρνει ζεστά ο κόσμος..

Και βασικά αν ανέβεις σε ιντσες και στα 16:9 να μείνεις καλύπτεις αρκετά τη περιφερειακή σου όραση χωρίς να κάνεις σε ύψος

Δεν έχω δοκιμάσει για μεγάλο διάστημα να ξέρω, αλλά δεν ήθελα πουθενά μαύρες μπάρες οπότε δεν ήθελε και πολλή σκέψη

Το τι κάνουν πάντως οι κατασκευαστές για να πουλήσουν είναι και λίγο αστείο, σκέψου μας έχουν γεμίσει τόσα χρόνια με 4Κ τηλεοράσεις και πέρα από νετφλιξ δεν έχεις και κάτι να τις κάνεις τζαμπα τα λεφτά

Εγώ δηλαδή δεν έχω πάρει καν ακόμα 4Κ τηλεόραση γιατί δεν έχω τι να την κάνω μάλλον θα  πάρω λίγο πριν πάρω ps5

Στο μόνιτορ ψάχνω να βρω έστω βίντεο του yt σε 4Κ αλλά κι εκεί τζιφος οι περισσότεροι ακόμα γυρνάνε σε 1080

Η μόνη σωτηρία για 4Κ είναι οι νέες κονσόλες δε γίνεται αλλιώς

4 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Τα 16:9 είναι για competitive και corridor shooters. Τα ultra wide και suw ειναι για open world, simulators Διαλέγεις και παίρνεις, ανάλογα τι παίζεις. Παιχνίδια σαν τα Uncharted ας πούμε σε suw θα ήταν μαγικά. 

Δεν αμφιβάλλω αλλά μάλλον απίθανο να το διαπιστώσω ποτέ ο ίδιος

Κι εγώ παίζω από όλα οπότε αυτό που καλύπτει από όλα είναι το πιο κατάλληλο από ότι φαίνεται συν τις περισσότερες επιλογές σε κάτι πιο μαζικό (άρα και πιο λογικές τιμές)

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Nos20VT είπε

Τι exclusives θα εχει (και εχει το xbox)? Δηλαδη να μου κανει παπαδες τι παιχνιδια θα παιζει?? Γιατι πλεον ολα εχουν βγει και στο PC...(Gears, HALO)

Οχι μην μπουμε σε λογικη ποιο θα τα παιζει καλυτερα...τη δυνατοτητα του να τα παιξεις λεω..γιατι GOW, Mario, Zelda κλπ κλπ στο PC δεν μπορω να παιξω.

η Sony και η Nintendo εχουν exclusives, η Microsoft τι εχει φερει στο Xbox που ακολουθει απο το 2002  τι λογικη του θηριωδους hardware και εχει παρει @#$@#$ εκτος απο το 360 τοσα χρονια...παρολαυτα συνεχιζει...νομιζω αν δεν μιλουσαμε για αυτη την εταιρια και ηταν μια εταιρια αποκλειστικα στο gaming Industry παιζει και να το "κλεινε" το μαγαζι οπως η SEGA.

Με emulators παιζεις κανονικα στο pc mario/zelda. Τα exclusives της sony οχι για αυτο ο καλυτερος συνδιασμος ειναι ps4/ps5 μαζι με καλο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Μωρέ αν ήταν κάτι γενικευμένο πες οκ ας πάει στο διάολο, αν και μόλις βγήκε το 16:9 θυμάμαι ότι όλοι τρέξαμε να φύγουμε από το 4:3 λίγοι παραπονέθηκαν

Τα πιο μακρουλα όμως δεν βλέπω να τα παίρνει ζεστά ο κόσμος..

Και βασικά αν ανέβεις σε ιντσες και στα 16:9 να μείνεις καλύπτεις αρκετά τη περιφερειακή σου όραση χωρίς να κάνεις σε ύψος

Δεν έχω δοκιμάσει για μεγάλο διάστημα να ξέρω, αλλά δεν ήθελα πουθενά μαύρες μπάρες οπότε δεν ήθελε και πολλή σκέψη

Το τι κάνουν πάντως οι κατασκευαστές και λίγο αστείο, σκέψου μας έχουν γεμίσει τόσα χρόνια με 4Κ τηλεοράσεις και πέρα από νετφλιξ δεν έχεις και κάτι να τις κάνεις.

Εγώ δηλαδή δεν έχω πάρει καν ακόμα 4Κ τηλεόραση γιατί δεν έχω τη να την κάνω μάλλον θα  πάρω λίγο πριν πάρω ps5

Στο μόνιτορ ψάχνω να βρω έστω βίντεο του yt σε 4Κ αλλά κι εκεί τζιφος οι περισσότεροι ακόμα γυρνάνε σε 1080

Η μόνη σωτηρία για 4Κ είναι οι νέες κονσόλες δε γίνεται αλλιώς

Δεν αμφιβάλλω αλλά μάλλον απίθανο να το διαπιστώσω ποτέ ο ίδιος

Μπορείς να περάσεις από δω να το δεις live 😋

 

Ξαναπαίζω ac unity και witcher 3 απλα λόγω του wideness. Το 16:9 όσο μεγάλη και να είναι η οθόνη βλέπεις το ίδιο πράμα, απλά πιο μεγαλο. Με τα wide monitors βλέπεις περισσότερο δεξιά και αριστερά. Μεγαλώνει το field of view ουσιαστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

η amd χέστηκε αφού θα πουλάει μέσω τον κονσολών της το hw

η nvidia ναι ενδεχομένως κλάψει (αν και αμφιβάλλω με τα ποσοστά κέρδους που έχει από τους υπερφανατικούς του pc gaming, αλλά στην κατηγορία 1060 παίζει να πέσει χλαπάτσα) , για αυτό δεν κοιτάει λέω εγώ να φτιάξει κάνα καλύτερο φορητό soc για τη nintendo να γίνει δουλίτσα; 

δεν υπάρχουν αυτά που λες τα έχουμε ξαναπει...

ποιες 3 γενιές αντέχουν; για πες μου..

θα αντέξει πχ τις ερχόμενες κονσόλες ο επεξεργαστής που πήρα το 2015 και είναι ένας τρετραπύρηνος i5?

ΟΥΤΕ ΚΑΝ 

ήδη σήμερα που μιλάμε είναι για πέταμα 

ναι στα 7 χρόνια που θα κρατήσει μια κονσόλα θα δώσεις 300 ευρώ για ονλινε, που είναι κλεψιά δε λέω, αλλά αυτό το 300αρι έχει φύγει σε αναβάθμιση parts για πλάκα 

για το κόστος παιχνιδιού δεν το ξανασυζητάω, δανεισμός = κόστος μηδέν δεν νικιέται από τίποτα 

όπως και η πώληση/αγορα μεταχειρισμένων 

Φιλος τρεχει τα παντα με ενα cpu 2500k του 2011 που τον εχει στα 4.8ghz στα 60fps με μια ταπεινη 970. Τα παντα εκτος ισως κανα AC origins που ζηταει τρελο cpu. Και με 970 με medium/high χωρις θεμα. 90 ευρω πηρα την 970 και 150 τον επεξεργαστη με 16gb ram και motherboard. 240 ευρω αυτα τα 4. Βαλε και κανα ssd 40 ευρω 50 ευρω τροφοδοτικο και ενα κουτι και βγηκε το ποσο του one x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Μπορείς να περάσεις από δω να το δεις live 😋

Ξαναπαίζω ac unity και witcher 3 απλα λόγω του wideness. Το 16:9 όσο μεγάλη και να είναι η οθόνη βλέπεις το ίδιο πράμα, απλά πιο μεγαλο. Με τα wide monitors βλέπεις περισσότερο δεξιά και αριστερά. Μεγαλώνει το field of view ουσιαστικά. 

αφού έχεις και emulator και τον σηκώνεις βάλε και zelda, γιατί αυτά τα 2 (witcher 3 και zelda) είναι τα δυο παιχνίδια σταθμοί στο κομμάτι των open world τη 10ετια που μας πέρασε

βέβαια καλό θα ήταν να μπορείς να παίξεις και κανα zero dawn ή ghost of tsushima όταν με το καλό βγει (ή και κάνα spider man αν έχεις πιο ελαφριά διάθεση ).. , αλλά αφού δε θες τι να γίνει 

απλά όπως έχει το πράγμα εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερο να είσαι multiplatform τύπος και να μοιράζεις το κόστος σου με αυτό το τρόπο προκειμένου να έχεις περισσότερες εμπειρίες, παρά να τα δίνεις όλα μόνο στο hw και να περιορίζεσαι μόνο στο να παίζεις multiplatform 

ωραιο το ac, αλλά είναι προτιμότερο να παίζεις ένα ac με χειρότερα γραφικά για να μπορείς να παίξεις και το zero dawn, παρά να παίζεις ac μόνο υπερπαραγωγή 

 

έχω ξαναπεί ότι αν μου τα έπαιρναν όλα και με άφηναν μόνο με ένα μηχάνημα αυτό θα ήταν το ps4 

19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Φιλος τρεχει τα παντα με ενα cpu 2500k του 2011 που τον εχει στα 4.8ghz στα 60fps με μια ταπεινη 970. Τα παντα εκτος ισως κανα AC origins που ζηταει τρελο cpu. Και με 970 με medium/high χωρις θεμα. 90 ευρω πηρα την 970 και 150 τον επεξεργαστη με 16gb ram και motherboard. 240 ευρω αυτα τα 4. Βαλε και κανα ssd 40 ευρω 50 ευρω τροφοδοτικο και ενα κουτι και βγηκε το ποσο του one x.

εντάξει βρε φίλε, εγώ όμως ήθελα να παίξω και το origins και το odyssey δεν ήθελα να μην μπορώ να παίξω κάτι

 

και το origins το έπαιξα στο ps4 επειδή το βρήκα τζαμπέ (τα physical που λέγαμε)  και το odyssey που από πολλές απόψεις είναι το ίδιο πράγμα το έπαιξα στο pc

πέρα από το ότι στο pc βασανίστηκα με ρυθμίσεις να το φέρω βόλτα και ναι είχα καλύτερα γραφικά (και ναι έχω κι εγώ τον cpu μου στα 4.5, αλλά πόσοι το κάνουν αυτό; ) , η εμπειρία ήταν ουσιαστικά η ίδια 

το μόνο μεγάλο αρνητικό της κονσόλας ήταν το loading επειδή δεν έχει ssd (και πλέον θα έχουν και τέτοιον) , κατά τα άλλα για το κόστος του μηχανήματος ήταν "τίμια" η εμπειρία της κονσόλας και εκνευριστική η εμπειρία του pc όπου δεν μπόρεσα να παίξω και 1440p όπως πολλούς άλλους τίτλους, στόχευα σε 1080 με τη ψυχή στο στόμα

σαφώς  πιο όμορφο το οπτικό αποτέλεσμα και περισσότερα fps όμως με κόστος που δεν άξιζε, όταν η κάρτα μου μόνο (που είναι και mid range) έκανε παραπάνω από όλη τη κονσόλα 

 

εντάξει όσο για τα μεταχειρισμένα parts κι εμένα κάποιος έχει πάρει την παλιά μου κάρτα 100 ευρώ και έτυχε να του δουλευει μέχρι και σημερα που μιλάμε , μπορεί όμως και όχι αν έκανα χοντρές βλακείες και φλάσαρα bios όπως πολλοί άλλοι με την ίδια ή την άφηνα να πιάνει μάκα όπως έκανε φίλος μου με τη δική του 970 και μετά αναρωτιόταν γιατί έπεφταν τα fps του σε online που ήθελε αμέτρητα , παρόλα αυτά και η δική μου ήταν διαρκώς o/c (σε καλό περιβάλλον ψύξης βέβαια με πάντα καλές θερμοκρασίες) και θα μπορούσε κάλλιστα να του μείνει στο χέρι 

δεν ξέρεις τι μπορεί να σου κάτσει στο μεταχειρισμένο, αν βέβαι το κόστος είναι στο 1/3 οκ αγοράζεις και 2η φορά αν κάτσει στραβή και πάλι κερδισμένος είσαι

το ίδιο βέβαια μπορεί να σου πει κανεις και για μεταχειρισμένη κονσόλα και στο λέω έχοντας πάρει μεταχειρισμένη κονσόλα στο παρεθόν που μου έμεινε στο 6μηνο και την είχα να την κοιτάω

ας μην συγκρίνουμε όλες τις υποπεριπτώσεις  γιατί σίγουρα δεν θα καταλήξουμε πουθενά

έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα καταλήξουμε κάπου 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...