Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, flo1 είπε

Το θεμα ειναι οτι ειναι 9 χιλιομετρα μακρια αυτο το καταστημα.. 🤔😩

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΕΚΤΟΣ - ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ

 λεει στο Tracking. 

Να παω κανονικα λετε δηλαδη στο καταστημα, ανοιχτο ειναι?

Απλά, λογικά, δεν είναι στα τοπικά καταστήματα ελτα. Πρέπει να το σιγουρέψεις πρώτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το νήμα έχει γίνει άχρηστο γιατί ο καθένας λέει τον πόνο του, πότε έστειλε, πότε ήρθε κτλ λες και ενδιαφέρει κάποιον αυτή η σαβουροπληροφορια.

Σαβουροπληροφορια ε? Ίσως τώρα καταλάβεις τι ακριβώς έχετε καταφέρει εδώ και μήνες, εσύ και κανά δυο άλλοι στο θέμα με τα κλιματιστικά.... κυματομορφές, πριζακια, email σε εταιρείες. Ο κακός χαμός! Έπρεπε να είχε κλειδώσει καιρό πριν!

Τουλάχιστον εδώ μπορούν κάποιοι να συμφωνούν, κάποιοι να διαφωνούν, για ένα θέμα της επικαιρότητας σοβαρό, μιας και αφορά άμεσα την καθημερινότητα τους και ίσως εμμέσως και την τσέπη τους (μας).

Sorry για το off topic.😞

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lak10 είπε

με speedex περιμενω δεμα απο ελευσινα για Καστορια το μονο που λεει  το tracking απο χθες το απογευμα ειναι ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ πρωτη φορα μου συμβαινει οτι φευγει απο Αθηνα το αλλο πρωι ειναι εδω. δεν προβλημα να αργσιε αλλα να ξερω οτι δεν εχει χαθει

Εγώ έχω θέμα με easy mail που στέλνει σε speedex γιατί ζώ σε επαρχία. Η easy mail έχει στείλει στο ΚΔ της speedex από 14 και έχει κολλήσει εκεί ως σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, liakjim είπε

αγγέλνει ότι βλακεία υπάρχει εκεί έξω και μετά λέει ο

 

51 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το νήμα έχει γίνει άχρηστο γιατί ο καθένας λέει τον πόνο του, πότε έστειλε, πότε ήρθε κτλ λες και ενδιαφέρει κάποιον αυτή η σαβουροπληροφορια. Τα μαγαζιά κλειστά όπου και η κουτση Μαρία είναι κλεισμένη στο σπίτι και παραγγέλνει ότι βλακεία υπάρχει εκεί έξω και μετά λέει ο άλλος ότι άργησε να έρθει το δέμα. Σώπα...

Νομίζω ότι η κατάσταση που βιώνουμε, θέλει κατανόηση και υπομονή από όλους μας.

Συνάνθρωποι πεθαίνουν ή νιώθουν τις επιπτώσεις . Ας αργήσει λίγο το δέμα. Ή και πολύ. Δεν πειράζει.

Φυσικα και κανουμε υπομονη, αλλα γιαυτο ειναι και το φορουμ. Να λεμε και μια αποψη και να βοηθηθουμε με καποια πληροφορια. 

Το ότι ο καθενας παραγγελνει ο,τι βλακεια υπαρχει εκει εξω δεν το ξερεις, κατα ποσο τα εχει ο καθενας αναγκη.. Εγω περιμενω 2 εβδομαδες φακους επαφης γιατι χωρις αυτους δεν βλεπω. Ο καθενας κατι περιμενει, γιατι για να το πηρε θα το ειχε αναγκη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakjim είπε

Το νήμα έχει γίνει άχρηστο γιατί ο καθένας λέει τον πόνο του, πότε έστειλε, πότε ήρθε κτλ λες και ενδιαφέρει κάποιον αυτή η σαβουροπληροφορια. Τα μαγαζιά κλειστά όπου και η κουτση Μαρία είναι κλεισμένη στο σπίτι και παραγγέλνει ότι βλακεία υπάρχει εκεί έξω και μετά λέει ο άλλος ότι άργησε να έρθει το δέμα. Σώπα...

Νομίζω ότι η κατάσταση που βιώνουμε, θέλει κατανόηση και υπομονή από όλους μας.

Συνάνθρωποι πεθαίνουν ή νιώθουν τις επιπτώσεις . Ας αργήσει λίγο το δέμα. Ή και πολύ. Δεν πειράζει.

Oσο εχει κουρασει να λεει ο καθενας τον πονο του αλλο τοσο εχουν κουρασει και ποστ σαν τα δικα σου με το αστειο επιχειρημα "παραγγελνετε οτι βλακεια υπαρχει και εχετε και απαιτησεις".Μερικοι τους τρωμε χρονια ολοκληρα στις δουλειες μας στη μαπα,ολο προβληματα μας δημιουργουν..

 

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Oσο εχει κουρασει να λεει ο καθενας τον πονο του αλλο τοσο εχουν κουρασει και ποστ σαν τα δικα σου με το αστειο επιχειρημα "παραγγελνετε οτι βλακεια υπαρχει και εχετε και απαιτησεις".Μερικοι τους τρωμε χρονια ολοκληρα στις δουλειες μας στη μαπα,ολο προβληματα μας δημιουργουν..

Ίσως θα έπρεπε να διαβάζεις καλύτερα.

29 λεπτά πριν, flo1 είπε

Φυσικα και κανουμε υπομονη, αλλα γιαυτο ειναι και το φορουμ. Να λεμε και μια αποψη και να βοηθηθουμε με καποια πληροφορια. 

Το ότι ο καθενας παραγγελνει ο,τι βλακεια υπαρχει εκει εξω δεν το ξερεις, κατα ποσο τα εχει ο καθενας αναγκη.. Εγω περιμενω 2 εβδομαδες φακους επαφης γιατι χωρις αυτους δεν βλεπω. Ο καθενας κατι περιμενει, γιατι για να το πηρε θα το ειχε αναγκη. 

Ομοίως.

Είπα "η κουτση Μαρία" εννοώντας ότι το σύστημα έχει υπερφορτωθει. Δεν ξέρει ότι ο Χ έχει ανάγκη. Όλα πάνε στην σειρά.

42 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

Σαβουροπληροφορια ε? Ίσως τώρα καταλάβεις τι ακριβώς έχετε καταφέρει εδώ και μήνες, εσύ και κανά δυο άλλοι στο θέμα με τα κλιματιστικά.... κυματομορφές, πριζακια, email σε εταιρείες. Ο κακός χαμός! Έπρεπε να είχε κλειδώσει καιρό πριν!

Τουλάχιστον εδώ μπορούν κάποιοι να συμφωνούν, κάποιοι να διαφωνούν, για ένα θέμα της επικαιρότητας σοβαρό, μιας και αφορά άμεσα την καθημερινότητα τους και ίσως εμμέσως και την τσέπη τους (μας).

Sorry για το off topic.😞

Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αλλά εδώ είναι τεχνολογικό φόρουμ όχι οδηγός αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αφήσει το θέμα καμιά 40αριά σελίδες πριν και θυμάμαι μερικοί που υποστήριζαν τις εταιρίες αυτές.Με δεδομένο ότι πλέον μετράμε σχεδόν 1.5 μήνα από το lockdown και από ότι φαίνεται θα πάει ακόμα μακριά αυτή η κατάσταση , οι εταιρίες αυτές γιατί δεν έχουν προσλάβει ακόμα προσωπικό ???

Υπάρχουν μερικοί ακόμα που αδυνατούν να καταλάβουν ότι το εμπόριο έτσι θα είναι από εδώ και πέρα είτε από ανάγκη είτε από ευκολία είτε συνήθεια.Το ηλεκτρονικό εμπόριο μόνο ανωδική τάση μπορεί να έχει.

Οπότε είναι άτοπο ακόμα να λέμε μη παραγγέλνετε τίποτα αν δεν είναι ανάγκη.

Οπότε είναι άτοπο να δικαιολογούμε τις εταιρίες κούριερ.

Επεξ/σία από ryu_hadouken
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αυξηση των 0.45 λέπτων πηγε να την κανει για τους Franchisers Η ACS ωστε να παρει περισσοτερα οχηματα και προσωπικο. Αφου αντιδρασαν . θα τις πιουν με το κουταλι τους και πελατες και συνεργατες .αλλα και παλι δε νμζω να αλλαζε κατι αν ισχυαν οι αυξησεις . εμπειρα ατομα δε βρισκεις αντε να μαζεψαν οπως ειπαν τα παιδια κανα πακιστανο απο εξω να τους τα κανει τσαμπα. Αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μένεις σε χωριό όπως εγώ είναι μεγαλύτερο το πρόβλημα . Έρχονται μέρα παρά μέρα ,δεν ξέρεις καν τι ώρα θα έρθουν , σε παίρνουν τηλαναμεσα τρεις με τέσσερις το μεσημέρι που λογικά την έχεις πέσει για ύπνο ,και όταν τους λες να το ξαναφέρουν γιατί έχουν πληρωθεί τα έξοδα παραμεθορίου,σου λένε έλα εσύ να το πάρεις . Δλδ να κάνεις ογδόντα χιλιόμετρα πήγαινε έλα από το κεντρικό για να το παραλάβεις. Σημείωση τα φορτηγά έρχονται άδεια κάθε φορά ,δλδ έχουν μέρος να βάλουν το δέμα. Οπότε τους λες στείλτο πίσω ή παίρνεις τηλ στην εταιρεία να τους βάλει γκάζια για να στο φέρουν. Τους λες στείλτο με ΕΛΤΑ γιατί στα χωριά είναι ο μόνο σίγουρο και σου λένε δεν μπορούμε . Φαύλος κύκλος κούριερ με μαγαζατορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Την αυξηση των 0.45 λέπτων πηγε να την κανει για τους Franchisers Η ACS ωστε να παρει περισσοτερα οχηματα και προσωπικο. Αφου αντιδρασαν . θα τις πιουν με το κουταλι τους και πελατες και συνεργατες .αλλα και παλι δε νμζω να αλλαζε κατι αν ισχυαν οι αυξησεις . εμπειρα ατομα δε βρισκεις αντε να μαζεψαν οπως ειπαν τα παιδια κανα πακιστανο απο εξω να τους τα κανει τσαμπα. Αχαχα

τελικα η acs θα δωσει 0.30€ επιδότηση (απο την τσεπη της) στα καταστηματα της που παραδιδουν on time. 

βεβαια θα ρεφαρουν αφουν ειναι και αυτες στις επιχειρήσεις που εχουν πληγει απο τον ιο. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, POS είπε

τελικα η acs θα δωσει 0.30€ επιδότηση (απο την τσεπη της) στα καταστηματα της που παραδιδουν on time. 

βεβαια θα ρεφαρουν αφουν ειναι και αυτες στις επιχειρήσεις που εχουν πληγει απο τον ιο. 😂

Καλα για τα χωρια μη το συζητας φορτωνει 100 δεματα και οποιον βρει βρηκε . μετα παλι την επομενη μερα . δε μπορει 1 ατομο να ψαχνει 100 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Kos33 είπε

Τους λες στείλτο με ΕΛΤΑ γιατί στα χωριά είναι ο μόνο σίγουρο και σου λένε δεν μπορούμε . Φαύλος κύκλος κούριερ με μαγαζατορες.

τα ελτα εχουν το πλεονέκτημα πως στα χωρια η τα νησια που δεν εχουν οδους κλπ ο ταχυδρομος (που ειναι ο ιδιος μεχρι να βγει στη συνταξη) ξερει ποιος ειναι πχ ο κυρ.Θυμιος με το παντοπωλείο.

οι courier που τους αλλαζουν καθε 3 μηνες δεν ξερουν την τυφλα τους, και πανω που πανε να μαθουν τους διώχνουν.

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, suspiria είπε

Καλά κάνει η κουτση Μαρία και παραγγέλνει ότι της κατέβει.Φανταστειτε να μη το έκανε.Ποσα μαγαζιά θα είχαν κλείσει;

Πες τα ρε φίλε που ακούμε τον καθένα να υπερασπίζεται τις ελλειπείς υπηρεσίες που προσφέρονται απ τον ιδιώτη με τον ίδιο τιμοκατάλογο. Δεν ενδιαφέρει ούτε τον πελάτη ούτε το συνεργαζόμενο e-shop τα χάλια που έχουν οι κούριερ. Τα προβλήματα νοοτροπίας προϋπήρχαν του τωρινού φόρτου εργασίας(κι εκεί είναι ευθύνη αποκλειστικά του εργαζόμενου). Από κει και πέρα εγώ δεν ξέρω επιχειρηματία σωστό που βλέπει τη δουλειά του να αυξάνεται και δεν κάνει μια επένδυση στην επιχείρηση του, έστω και προσωρινής φύσεως. Και είναι 2-3 εδώ που προσπαθούν να πείσουν ότι φταίει ο πολίτης που αγοράζει... Έλεος, να υπερασπίζεστε τον χώρο εργασίας σας, αλλά κάπου έλεος. Κανεις σας δεν μπορεί να κρίνει αν το οποιοδήποτε αγαθό είναι ανάγκης. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα χρόνια πολλά! Θα ήθελα να ρωτήσω μου έστειλαν ένα δέμα εχθές από την Ρόδο προς Θεσσαλονίκη ποτέ φτάνει στην Πέτρου Ράλλη ως συνήθως; μου είπε ένα μέλος κυρίως το βράδυ κάνουν άφιξη εκεί και μετά από λίγο ξεκινάνε για Θεσσαλονίκη. Εσείς τι λέτε; ευχαριστώ 

Screenshot_20200422-204054_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...