Προς το περιεχόμενο

Ψέματα από υπάλληλο τράπεζας


kingjulien11_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Για ποτε κατεβασανε το βιντεο ... Δουλευει το συστημικο κρατος εν κρατει . Τι εκανε περιπου ;

Επιχειρηματίας που του κατέσχεσαν εταιρικό τραπεζικό λογαριασμό λόγω χρεών προς το ΙΚΑ. Αφότου τα τακτοποίησε και ο υπάλληλος του ΙΚΑ κατέθεσε προσωπικά στην τράπεζα την απόφαση για αποδέσμευση η τράπεζα Πειραιώς το καθυστερούσε για 2 εβδομάδες περίπου, μέχρι την επίσκεψή του(που ανέβασε βίντεο). Και φυσικά αυτός δεν μπορούσε να κάνει τις δουλειές του.

Στην αρχή του έλεγαν ότι πρέπει να πάρουν πρώτα έγκριση από τα κεντρικά. Όταν όμως έφερε την αστυνομία και η τελευταία ήταν έτοιμη να προβεί σε σύλληψη για υπεξαίρεση τα αποδέσμευσαν.

υ.γ.: Συνέχεια το σβήνουν και συνέχεια ανεβάζουν καινούργια. Μην ανυσηχείτε.

Παλιότερα ήταν μια διαφήμιση κινητής τηλεφωνίας χιουμοριστική. Ένας ληστής μπήκε σε τράπεζα με τη συμμορία του και κάθε φορά που έλεγε να πέσουν στο πάτωμα συγκεκριμένοι έπεφταν και όσοι δεν έπρεπε. "Ελάτε ρε παιδιά να κάνουμε μια ληστεία της προκοπής" για όσους θυμούνται.

Σε μία φάση λέει να πέσουν στο πάτωμα όλοι εκτός από τους κλέφτες(τους συνεργούς του). Και σηκώθηκαν και τα τραπεζικά στελέχη. Δεν πέρασε μια βδομάδα και η επίμαχη σκηνή είχε αφαιρεθεί. Θίχτηκαν βλέπεις τα παλιοτόμαρα.

Να τη. Η λογοκριμένη. :

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Παλιότερα ήταν μια διαφήμιση κινητής τηλεφωνίας χιουμοριστική. Ένας ληστής μπήκε σε τράπεζα με τη συμμορία του και κάθε φορά που έλεγε να πέσουν στο πάτωμα συγκεκριμένοι έπεφταν και όσοι δεν έπρεπε. "Ελάτε ρε παιδιά να κάνουμε μια ληστεία της προκοπής" για όσους θυμούνται.

Σε μία φάση λέει να πέσουν στο πάτωμα όλοι εκτός από τους κλέφτες(τους συνεργούς του). Και σηκώθηκαν και τα τραπεζικά στελέχη. Δεν πέρασε μια βδομάδα και η επίμαχη σκηνή είχε αφαιρεθεί. Θίχτηκαν βλέπεις τα παλιοτόμαρα.

Τραπεζικα στελεχη εννοεις τους μισθωτους υπαλληλους? Υπαρχουν δεκαδες χιλιαδες τραπ. υπαλληλοι, ολοι αυτοι κατά τη γνωμη σου είναι παλιοτομαρα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ναι . Παλια ειχαν υφακι στην εθνικη τωρα το βλεπεις παντου την εχουν δει εξουσια. Ειδικα στα επιχειρηματικα που διαφημιζουν και ορκιζονται στις γρηγορες διεκπεραιωσεις τετοιες κωλυσιεργίες δε δικαιολογουνται .Παλια στη πειραιως ανεβαινα στο παταρι και σε 2 λεπτα ειχαμε τελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 8:43 ΜΜ, GBorb είπε

Εγω παντως την ασφαλεια την χρειαστηκα οταν ανοιξαν την τσαντα στο λεωφορειο και πηραν κινητο και πορτοφολι.

Πηρα καινουργιο ακριβο πορτοφολι, καινουργιο κινητο και πληρωσαν και την επανεκδοση ταυτοτητας και διπλωματος.

400 € τους στοιχισα

Ποια είναι η διαδικασία; Πηγαίνεις χαρτί από την αστυνομία; Μπορείς να πεις πως βγαίνουν σύνολο 400€; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εδω ναι . Παλια ειχαν υφακι στην εθνικη τωρα το βλεπεις παντου την εχουν δει εξουσια. Ειδικα στα επιχειρηματικα που διαφημιζουν και ορκιζονται στις γρηγορες διεκπεραιωσεις τετοιες κωλυσιεργίες δε δικαιολογουνται .Παλια στη πειραιως ανεβαινα στο παταρι και σε 2 λεπτα ειχαμε τελειωσει.

Ναι βέβαια, παλιά η Πειραιώς έδινε δάνεια και στα πεζοδρόμια. Πάρε τώρα κάμποσα δις κόκκινα για να πλουτίσουν τα ξένα funds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Τραπεζικα στελεχη εννοεις τους μισθωτους υπαλληλους? Υπαρχουν δεκαδες χιλιαδες τραπ. υπαλληλοι, ολοι αυτοι κατά τη γνωμη σου είναι παλιοτομαρα?

Όχι δεν είναι παλιοτομαρα αλλά υπεραριθμοι και θα πρέπει αργά ή γρήγορα εφόσον οι τράπεζες στην Ελλάδα  είναι δημόσιες να βρουν κάτι άλλο να κάνουν γιατί βαρεθήκαμε να συντηρουμε οι υπόλοιποι και αυτούς! 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρρυ αλλά.. δουλεύουν έτσι παντού στο public που δούλευα στις τιμές στα κινητά είχαν ηδη προσθέσει της τιμές από της ασφάλειες... Για σπάσιμο... Για να πιάνουν τους στόχους.. και μετά αναφέραμε με την αγορά της συσκευής έχετε και το σπάσιμο δώρο ... "Μέσα στην τιμή " .... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asdfnikos είπε

μπορείς να το δεις μεσω καποιου vpn.

Τον είχαν κάνει δέσμευση του λογαριασμού του από το ΙΚΑ για χρέη. Τα εκανε ρύθμιση πηρε η τραπεζα την εντολή Αυτοδέσμευσης και δεν του είχαν αφαιρεσει την αποδεσμευση για πανω απο 1 εβδομαδα.

Εκανε μήνυση η διευθύντρια ελεγε δεν μπορω να κανω τιποτα απο τα κεντρικα γίνονται αυτα.Εφερε αστυνομία στο κατάστημα για υπεξαίρεση και ως δια μαγείας μεσα σε 5 λεπτα το πρόβλημα λύθηκε!...

Υπάρχει ένα αστείο εδώ με τον επιχειρηματία. Αν χρωστούσε στο ΙΚΑ, προφανώς ουκ ολίγα, ποιος ξέρει πόσους "μήνες" άφησε ξεκρέμαστους από ασφάλεια/ένσημα τους εργαζομένους. Μπορεί να έφαγε και αυτός μηνύσεις και καταγγελίες δίχως αύριο, για να φτάσουν να του δεσμεύσουν τον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τους πηγε το χαρτι οτι πληρωσε επρεπε να του δωσουν πισω αμεσα το λογαριασμο του .Και μονοπροσωπη να εχεις και να σου λειπει ενα χαρτι σε εχουν με την απειλη παγωματος στο λογαριασμο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Υπάρχει ένα αστείο εδώ με τον επιχειρηματία. Αν χρωστούσε στο ΙΚΑ, προφανώς ουκ ολίγα, ποιος ξέρει πόσους "μήνες" άφησε ξεκρέμαστους από ασφάλεια/ένσημα τους εργαζομένους. Μπορεί να έφαγε και αυτός μηνύσεις και καταγγελίες δίχως αύριο, για να φτάσουν να του δεσμεύσουν τον λογαριασμό.

Που είναι ακριβώς το αστείο? Εδώ μιλάμε για ανθρώπινες ζωές. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους κάποιος μπορεί να χρωστάει σε ένα ταμείο ( εισφορές, λαθοι, πρόστιμα κτλ) το να κάνουμε υποθέσεις με σκοπό να θίξουμε την ηθική ενός ατόμου που κατά τα ντοκουμέντα έχει δίκαιο είναι εξαιρετικά ανήθικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καντε τις ασφαλειες που σας προτεινουν οι καημενες οι τραπεζες. Βοηθηστε να σωθουν και να μην κλεισουν. Δεν βγαινουν μανα μου.

Μονο 1,5 δις εβγαλαν απο τις προμηθειες , ψιχουλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αφου τους πηγε το χαρτι οτι πληρωσε επρεπε να του δωσουν πισω αμεσα το λογαριασμο του .Και μονοπροσωπη να εχεις και να σου λειπει ενα χαρτι σε εχουν με την απειλη παγωματος στο λογαριασμο ....

Τον παγώνουν σε ένα εξάμηνο περίπου αν δεν υπάρχει κίνηση.  Παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ξεκλειδώνει με ταυτότητα δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.. αμ δε! Περνάω από το κατάστημα και ζήτησαν, ταυτότητα, ΑΦΜ, ΔΕΗ, και μισθοδοσία εργοδότη ή κάρτα ταμείου ανεργίας. Τουλάχιστον η διευθύντρια ήταν ευγενική και μου έδωσε και ένα έντυπο που τα ανέφερε, και μου είπε ότι αυτή είναι εντολή της τράπεζας της Ελλάδος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2020 στις 10:32 ΜΜ, asdfnikos είπε

κλασσική τακτική...

εμένα στην Πειραιώς πήγα σε 2 διαφορετικά καταστήματα σε διαφορετικές μέρες για άνοιγμα λογαριασμοί μαζί με γνωστό και με έλεγαν σχεδόν τα ίδια λόγια ότι "έμενα με έκλεψαν πριν μια εβδομάδα στο λεωφορείο και με κάλυψε η ασφάλεια" "κάθε μέρα κλέβουν (ενα ποσοστό με ανέφερε) από όσους χρησιμοποιουν λεωφορείο" "προχθές μπήκαν στο σπίτι μου και με έκλεψαν το πορτοφόλι" και εγώ άπλα τους έλεγα ποπό σας έφαγε η καντεμιά κρίμα κτλπ... και ολα αυτά μάλλον για να πιάσουν κάποιους στόχους σαν κατάστημα στην πώληση ασφαλιστηριων??!! 

Αυτο το κανουν νομιζω πολλοι πωλητες αλλα αναστροφα "και εγω εχω αυτη την καφετιερα, πολυ καλη, αθανατη" για παραδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, panosripper είπε

Που είναι ακριβώς το αστείο? Εδώ μιλάμε για ανθρώπινες ζωές. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους κάποιος μπορεί να χρωστάει σε ένα ταμείο ( εισφορές, λαθοι, πρόστιμα κτλ) το να κάνουμε υποθέσεις με σκοπό να θίξουμε την ηθική ενός ατόμου που κατά τα ντοκουμέντα έχει δίκαιο είναι εξαιρετικά ανήθικο. 

Δεν το είδες πως γέλασε στο τέλος, δεν είναι κάποιος ανίδεος, ένα σχεδιασμένο show ήταν για την κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 11:19 ΠΜ, gatoulis είπε

Κάτι δεν σου λέει σωστά η φίλη σου ...

Δεν υπάρχει κάρτα στην Άλφα που να έχει κόστος 6€. Οι απλές enter έχουν κόστος 5€ Με χρέωση  στην ανανέωση και οι enter bonus 12€.

το προγραμμα  προστασίας έχει 30€ τον χρόνο με εφάπαξ χρέωση . Άρα τα 12€ που λες δεν ισχύει .

καμια χρέωση δεν της έκαναν με το ζόρι πάνε όλα βάση τιμολογίου .

Ναι τη χρεωσαν για κάρτα ανάληψης που είναι και διαφανής μάλιστα. Η ετήσια ασφάλεια είναι 24 ευρώ . Αυτή την έκανε μισή .

Και σε άλλο γνωστο μου που άνοιξε στη Πειραιώς του είπαν ότι είναι υποχρεωτική η ασφάλεια και τον χρέωσαν 25 ευρω! Ενώ εμένα δεν με είπαν τίποτα τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...