Προς το περιεχόμενο

Ψέματα από υπάλληλο τράπεζας


kingjulien11_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πουλήσουν θέλουν ,για ποσοστά/στόχους,αλλά το κάνουν με τόσο αισχρό τρόπο που θέλουν τις αναφορές τους γιατί στην ουσία εκβιάζουν τους πελάτες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Πριν ένα μήνα άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς. Δε με χρέωσαν τίποτα και δεν μου είπαν τίποτα για ασφάλεια. 

Στη φίλη μου που άνοιξε λογαριασμό στην Alpha τη χρέωσαν με το ζόρι 6 ευρώ για να της δώσουν κάρτα και άλλα 12 ευρώ για αυτή την ασφάλεια κλοπής πορτοφολιού. 

Ε κι εσύ...μπες επίτηδες στο μετρό με ανοιχτή τσάντα, έχε μέσα ένα άδειο πορτοφόλι ώστε να σε κλέψουν, μετά πήγαινε στην αστυνομία και πες με έκλεψαν, είχα μέσα 500 ευρώ. Και βάλε την τράπεζα να στα δώσει.

Ότι να'ναι κοινώς.

Κάτι δεν σου λέει σωστά η φίλη σου ...

Δεν υπάρχει κάρτα στην Άλφα που να έχει κόστος 6€. Οι απλές enter έχουν κόστος 5€ Με χρέωση  στην ανανέωση και οι enter bonus 12€.

το προγραμμα  προστασίας έχει 30€ τον χρόνο με εφάπαξ χρέωση . Άρα τα 12€ που λες δεν ισχύει .

καμια χρέωση δεν της έκαναν με το ζόρι πάνε όλα βάση τιμολογίου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, rus είπε

Eιναι πυλωνες της οικονομιας μας. Οι δυο από τι ςτεσσερις συστημικες. Αν παψουν να υπαρχουν καηκαμε σαν χωρα :mellow:

Τώρα που υπάρχουν έχουμε σωθεί 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourouzis2005 είπε

Να κανει καποιος καταγγελια επώνυμα στον Εφορο Τραπεζών ή στο Συνηγορο Καταναλωτή σκεφτηκε? 

Δεν πρόκειται να στα πουν γραπτώς ή τηλεφωνικώς αυτά τα απατεωνίστικα για να είναι καλυμμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχομαι να προσθέσω πως και στην δίκη μου περίπτωση ο διευθυντής άκουγε και έκανε τον χαζό. Τέλος πάντων αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι πολλά πράγματα είναι στο χέρι του υπαλλήλου. Είτε κάρτα ή λογαριασμός ή το οτιδήποτε μπορεί ένας να σου πει 10 μέρες και άλλος σε 20 λεπτά να έχει τελειώσει τα πάντα. 
Αν κατηγορούσα τις τράπεζες για κάτι θα ήταν ότι έχουν αποκτήσει τρόπο σκέψης δημοσίου παρά ανταγωνιστικής ιδιωτικής επιχείρησης. Τώρα για αυτό φταίει ότι είναι μόνο 4 και συνεννοούνται μεταξύ τους και το ότι ξέρουν ότι το κράτος τις σώζει ξανά και ξανά, αλλά αυτά είναι για άλλη κουβέντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι υπάλληλοι και διευθυντες εχουν σαφεις και σκληρες οδηγιες απο τις διοικήσεις να πουλάν όσο το δυνατόν περισσότερα προϊόντα λιανικής τραπεζικής διότι από εκεί κατα 90% πλεον βγαίνουν τα κερδη τους και οι αμοιβες των βαρυγδουπων στελεχων και γυρολόγων συμβούλων .

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Πριν ένα μήνα άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς. Δε με χρέωσαν τίποτα και δεν μου είπαν τίποτα για ασφάλεια. 

Στη φίλη μου που άνοιξε λογαριασμό στην Alpha τη χρέωσαν με το ζόρι 6 ευρώ για να της δώσουν κάρτα και άλλα 12 ευρώ για αυτή την ασφάλεια κλοπής πορτοφολιού. 

Ε κι εσύ...μπες επίτηδες στο μετρό με ανοιχτή τσάντα, έχε μέσα ένα άδειο πορτοφόλι ώστε να σε κλέψουν, μετά πήγαινε στην αστυνομία και πες με έκλεψαν, είχα μέσα 500 ευρώ. Και βάλε την τράπεζα να στα δώσει.

Ότι να'ναι κοινώς.

Πές ότι είχες και ένα σαλάμι

Spoiler

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Πριν ένα μήνα άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς. Δε με χρέωσαν τίποτα και δεν μου είπαν τίποτα για ασφάλεια. 

Στη φίλη μου που άνοιξε λογαριασμό στην Alpha τη χρέωσαν με το ζόρι 6 ευρώ για να της δώσουν κάρτα και άλλα 12 ευρώ για αυτή την ασφάλεια κλοπής πορτοφολιού. 

Ε κι εσύ...μπες επίτηδες στο μετρό με ανοιχτή τσάντα, έχε μέσα ένα άδειο πορτοφόλι ώστε να σε κλέψουν, μετά πήγαινε στην αστυνομία και πες με έκλεψαν, είχα μέσα 500 ευρώ. Και βάλε την τράπεζα να στα δώσει.

Ότι να'ναι κοινώς.

Υπάρχει ανώτατο όριο στην αποζημίωση, είναι εξ ίσου έξυπνοι με σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην Πειραιώς μου είπαν πως η ασφάλιση είναι προαιρετική με 25€ το έτος, και της ζήτησα να δω το ασφαλιστήριο. Δεν κάλυπτε μόνο πορτοφόλι/τσάντα, αλλά και συσκευή κινητού (σύμφωνα με την αξία της την ημέρα της κλοπής),  100€ για επανέκδοση απολεσθέντων εγγράφων (π.χ. διαβατηρίων, ταυτοτήτων, βιβλιαρίων κτλ.), 200€ για κλειδιά αυτοκινήτου, εάν απώλεσες κλειδιά σπιτιού τότε καλύπτουν και αυτών το κόστος, φυσικά τα χρήματα που ίσως σήκωσαν/έκαναν αγορές και τα συναφή. Ξαναλέω, δεν μου τα είπε η υπάλληλος, αλλά τα είδα στο ασφαλιστήριο. Δεν ξέρω αν ήταν ειδική προσφορά αυτή λόγω λογαριασμού ΥΠΕΘΑ, αλλά μου φάνηκε αρκετά καλή και την έκανα. Κυρίως επειδή επρόκειτο να πάω σε αρκετά.... επίφοβη περιοχή λόγω πληθυσμού.

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται περαιτέρω, μπορεί να μου στείλει π.μ. για να του δείξω το ασφαλιστήριο.

Μου τόνισε πως είναι προαιρετική, συνεπώς δεν υπήρχε θέμα ψέματος σαν αυτό του ts, αλλά δεν μου φάνηκε και τόσο άθλια προσφορά όσο κάποιοι αναγράφετε εδώ. Ίσως το τι προσφέρει εξαρτάται από λογαριασμό σε λογαριασμό και από τράπεζα σε τράπεζα. 

Επεξ/σία από magnam
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει υποχρεωτικη ασφαλιση σε τραπεζα. Μονο σε περιπτωση δανειου για ακινητο αλλα και παλι μπορεις να το ασφαλισεις οπου θελεις. Απλα ζητηστε το νομο/ κανονισμο, που σας υποχρεωνει, για να τον δειτε και τελειωσατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για το κινητό έχει όριο. Πχ εγώ μόλις είχα αγοράσει το XR και τους ρώτησα πόσο θα μου κάλυπταν σε περίπτωση κλοπής και μου λέει για το κινητό σου επειδή μόλις το αγόρασες 300€ (Είναι το ανώτατο που καλύπτουν τα 300) και το πόσο αυτό μειώνεται όσο περνάει ο καιρός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, rus είπε

Eιναι πυλωνες της οικονομιας μας. Οι δυο από τι ςτεσσερις συστημικες. Αν παψουν να υπαρχουν καηκαμε σαν χωρα :mellow:

Στο καλό να πάνε.

Θα μπορούσες να κάνεις παράπονα στον διευθυντή του καταστήματος. Βέβαια η πώληση ασφαλιστηρίων πραγματοποιείται μάλλον με τη σύμφωνη γνώμη της τράπεζας.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...