Προς το περιεχόμενο

Μηνιαια εξοδα σπιτιου


gthanosnik100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, simplemaths είπε

ρε μάγκες ή εγώ είμαι τρομερά γίφτος ή δεν ξέρω τι συμβαίνει. 2 εξόδοι την εβδομάδα 50 ευρώ τη φορά; άντε να χαλάσω και 20-30 ευρώ τη βδομάδα σε 2-3 εξόδους

εμένα πάλι παράπανω απο την έξοδο σου με βγαίνει το ταξί για να μην τα δώσω όλα μαζεμένα σε δίπλωμα σε κάποια φάση , εσυ με 10 ευρώ εξήγησε μας τι θεωρείς εξοδο γιατί μάλλον υπάρχουν χαοτικές διαφορές στο τι εννοεί ο καθένας διασκέδαση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, VagAnd είπε

εμένα πάλι παράπανω απο την έξοδο σου με βγαίνει το ταξί για να μην τα δώσω όλα μαζεμένα σε δίπλωμα σε κάποια φάση , εσυ με 10 ευρώ εξήγησε μας τι θεωρείς εξοδο γιατί μάλλον υπάρχουν χαοτικές διαφορές στο τι εννοεί ο καθένας διασκέδαση 

1 καφε με παρέα και καμία βάφλα η πιτόγυρα αν λέμε για απόγευμα, αλλιώς 2 μπίρες βράδυ που προτιμώ να μαζευτούμε σπίτι για κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, simplemaths είπε

1 καφε με παρέα και καμία βάφλα η πιτόγυρα αν λέμε για απόγευμα, αλλιώς 2 μπίρες βράδυ που προτιμώ να μαζευτούμε σπίτι για κάτι τέτοιο 

το μπύρες στο σπίτι είναι το άκριβως αντίθετο απο το έξοδος ομως.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, VagAnd είπε

το μπύρες στο σπίτι είναι το άκριβως αντίθετο απο το έξοδος ομως.....

Έχεις δίκιο, είμαι αρκετά σπιτόγατος, έστω πως λέμε για έξοδο λοιπον 2 μπίρες, ή 1 ποτό, για εμένα τουλάχιστον αυτά ειναι πολύ οκ νούμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, afragorn είπε

Το ίδιο κατάλαβα και εγώ! Τι έξοδος είναι αυτή όμως που θέλει 50+ τη φορά; Δε μπορώ να φανταστώ τι έξοδα μπορούν να γίνουν για να φτάνουμε τέτοιο ποσό εβδομαδιαίως. Για 1 μήνα σου φτάνουν τόσα λεφτά!

Ένας καφές,  κατι φτηνο να φας και 3 ποτα ετσι χαλαρά παει το 50ρικο. Στο πολυ χαλαρό και οικονομικό  .

Τώρα αν βγεις με την κοπέλα σου ξεκιναμε 10 για καφέ και 50 τουλαχιστον για φαγητό καπου οικονομικά παντα., συν αλλα 20 για ενα ποτό μονο παει το 80αρι .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από μπιζόλες στο kozis μέχρι περιπτερόμπυρα έχει να διαλέξει ο ts για το νέο του σπιτικό :D. Αυτή είναι η μαγεία το insomnia :P

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Ένας καφές,  κατι φτηνο να φας και 3 ποτα ετσι χαλαρά παει το 50ρικο. Στο πολυ χαλαρό και οικονομικό  .

Ταξάκι για την επιστροφή δεν υπολόγισες. Δεν οδηγούμε με 3 ποτάκια

Επεξ/σία από gthe
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Ένας καφές,  κατι φτηνο να φας και 3 ποτα ετσι χαλαρά παει το 50ρικο. Στο πολυ χαλαρό και οικονομικό  .

Τώρα αν βγεις με την κοπέλα σου ξεκιναμε 10 για καφέ και 50 τουλαχιστον για φαγητό καπου οικονομικά παντα., συν αλλα 20 για ενα ποτό μονο παει το 80αρι .

Τυχερή η κοπέλα να μην πληρώνει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Ένας καφές,  κατι φτηνο να φας και 3 ποτα ετσι χαλαρά παει το 50ρικο. Στο πολυ χαλαρό και οικονομικό  .

Τώρα αν βγεις με την κοπέλα σου ξεκιναμε 10 για καφέ και 50 τουλαχιστον για φαγητό καπου οικονομικά παντα., συν αλλα 20 για ενα ποτό μονο παει το 80αρι .

Ψάχνεις 2η κοπέλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, simplemaths είπε

1 καφε με παρέα και καμία βάφλα η πιτόγυρα αν λέμε για απόγευμα, αλλιώς 2 μπίρες βράδυ που προτιμώ να μαζευτούμε σπίτι για κάτι τέτοιο 

Με λιγα λογια διασκεδαση εφηβων ή μπακουροπαρέας που μιλάνε για ποδοσφαιρα :D 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Magic_Nature είπε

Με λιγα λογια διασκεδαση εφηβων ή μπακουροπαρέας που μιλάνε για ποδοσφαιρα :D 

Πλάκα πλάκα ναι, εφήβων εντελώς γιατί για ποδόσφαιρα δεν μιλάμε, αντε κανα pcmasterrace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ένας καφές,  κατι φτηνο να φας και 3 ποτα ετσι χαλαρά παει το 50ρικο. Στο πολυ χαλαρό και οικονομικό  .

Τώρα αν βγεις με την κοπέλα σου ξεκιναμε 10 για καφέ και 50 τουλαχιστον για φαγητό καπου οικονομικά παντα., συν αλλα 20 για ενα ποτό μονο παει το 80αρι .

Nαι σιγα μη πληρώσει και 100 ρε φιλε. Εμενα τις προαλλες μου βγηκε ενα 30αρι. 2 μεριδες κοτοπουλο με ρυζι φιλέτο , 250γρ κρασάκι , 1 μεγάλη πολιτικη , 1 μελιτζανο - με τυρια στο φουρνο και 1 πατατουλες. Κυριλε μαγαζι 32 ευρώ. Που τρως εσυ με 25 το άτομο έλεος. 

2 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Πλάκα πλάκα ναι, εφήβων εντελώς γιατί για ποδόσφαιρα δεν μιλάμε, αντε κανα pcmasterrace

ε ή παρεα που βγηκατε για να παιξετε ξυλο οπως χαριτολογωντας λεω με τον φιλο μου οταν βγαινουμε για μπαροτσαρκα. Φιλε αν θες να βγεις για διασκεδαση 3 ποτάκια ειναι μέσα στο προγραμμα 24 ευρώ και βάλε και ενα ταληράκι τη βενζινη ε εκει γυρω στο 30αρι εισαι. 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Magic_Nature είπε

Nαι σιγα μη πληρώσει και 100 ρε φιλε. Εμενα τις προαλλες μου βγηκε ενα 30αρι. 2 μεριδες κοτοπουλο με ρυζι φιλέτο , 250γρ κρασάκι , 1 μεγάλη πολιτικη , 1 μελιτζανο - με τυρια στο φουρνο και 1 πατατουλες. Κυριλε μαγαζι 32 ευρώ. Που τρως εσυ με 25 το άτομο έλεος. 

ε ή παρεα που βγηκατε για να παιξετε ξυλο οπως χαριτολογωντας λεω με τον φιλο μου οταν βγαινουμε για μπαροτσαρκα. Φιλε αν θες να βγεις για διασκεδαση 3 ποτάκια ειναι μέσα στο προγραμμα 21 ευρώ και βάλε και ενα ταληράκι τη βενζινη ε εκει γυρω στο 30αρι εισαι. 

Απλά διαφέρει πάρα πολύ από άνθρωπο σε άνθρωπο το τι θεωρεί διασκέδαση, πχ προτιμώ να αράξω με παρέα σπίτι να πιούμε μπίρες και να παίξουμε μονοπολυ από το να πάμε μπαρότσαρκα. Αλλά ναι καταλαβαίνω τι λες. Αν πχ θες μια φορά το μήνα μπουζούκια ναι ανεβαίνουν και τα έξοδα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Nαι σιγα μη πληρώσει και 100 ρε φιλε. Εμενα τις προαλλες μου βγηκε ενα 30αρι. 2 μεριδες κοτοπουλο με ρυζι φιλέτο , 250γρ κρασάκι , 1 μεγάλη πολιτικη , 1 μελιτζανο - με τυρια στο φουρνο και 1 πατατουλες. Κυριλε μαγαζι 32 ευρώ. Που τρως εσυ με 25 το άτομο έλεος. 

με 250 γρ κρασάκι ποση ώρα "διασκεδάζει" καποιος σε μία ταβέρνα ? Γτ κυριλέ με χύμα "κρασάκι" .........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Χοντρικά τα βγάζω να μην τρελαθούμε με οτι ακουω εδω.

200 νοίκι (τουλαχιστον σε καμμια τρυπα )  150 για φως νερο ( θερμανση , ψύξη) τηλ , 400 ευρώ σούπερ μάρκετ να φας.αρα 750.Δεν θες την ημερα και 5 ευρώ να παρεις έναν καφέ και κάτι να φας.αρα παμε στα 900 τον μήνα.τωρα για διασκέδαση τουλαχιστον 100 ευρώ την εβδομάδα να βγεις δυο φορές σαν άνθρωπος.αρα παμε στα 1300 ετσι χαλαρά.τωρα βαλε βενζίνες, ρουχα , έκτακτα στο χαλαρό το 1500αρι ετσι για πλάκα να πεις πως ζεις μια νορμάλ ζωη.συτα τα λίγα απο μένα.

Έτσι όπως τα βγάζεις εσύ... δεν πρέπει να σου φτάνουν 1000ευρω για να ζεις στο σπίτι με τους γονείς σου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...