Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/12/2020 στις 3:04 ΜΜ, chek2fire είπε

Πάντως αυτές οι πλατφόρμες ακόμα και το stadia είναι ότι πρέπει για βαριά και πολύ απαιτητικά game όπως είναι το cyberpunk για όσους δεν έχουν δυνατά συστήματα να το ευχαριστηθούν στο full.

Φυσικά πρέπει πάντα να έχεις και την ανάλογη γραμμή σύνδεσης για να παίξεις. 

Stadia δεν έχουμε εμείς.

Θα ήμουν από τους πρώτους που θα το έβαζα καθώς το borderlands 3 είναι τόσο κακογραμμένο που δεν μπορεί να παιχθεί ούτε σε MacBook Pro 16.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω κατι. ετρεξα το HL2 Episode 2 μεσω του GFN. μια χαρα ετρεχε.

εκανα screenshots με το custom key που εχω στο Steam. το screenshoting εγινε κανονικα, μου εβγαλε την ειδοποιηση.

που αποθηκευσε τα screenshot αρχεια; εψαξα στα folders του GFN και του Steam αλλα δεν τα βρηκα πουθενα. στο google δεν βρηκα ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναμπές στο παιχνίδι μέσω του GFN, άνοιξε το overlay του Steam με Shift+Tab και κάπου έχει μια επιλογή για Screenshots. Από εκεί μπορείς να τα δεις και να ανεβάσεις όσα θες στο Steam Cloud.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ζούσα στον μεσαίωνα τόσο καιρό γιατί δεν είχα πάρει γραμμή ούτε για το Geforce Now, ούτε για το Nvidia Shield.
Σκέφτομαι πόσο εύκολο θα ειναι να το καταφέρω όλο αυτό σε Samsung Tv. Μετά απο μια πρόχειρη αναζήτηση είδα οτι είναι μονόδρομος το Shield αλλα το βλέπω κάπως τσιμπημένο. Εκτός και αν μπορώ να κάνω κάτι με το Beelink GT1 Ultimate 4K που έχω. Απο πλευράς ταχύτητας είμαι στα 100 Mbps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω φάει σκαλωμα με το Cyberpunk 2077, αλλά το PC είναι 10ετίας. Στο  PS4 ...τα ξέρετε...αστο καλύτερα.

Το είχε ένας φίλος στο PC/Steam, ήρθε σπίτι γραφτήκαμε GeForce Now στη free έκδοση,  με 50ρα γραμμή και λίγο ρύθμισμα στα settings (lowest latency) παίζεις μια χαρά, με συμβιβασμό στα γραφικά (Low settings/720p).Μου τη σπάει, η ουρά που έχει να παίξεις στη free εκδοση του GeForce Now, σε λογικές ώρες μπορεί να περιμένεις και πάνω απο ώρα... γενικά αμα βλέπεις πάνω απο 400 άτομα σειρά, ξέχνα το.

Προσωπικά δεν έχω άλλη επιλογή και σκέφτομαι να το πάρω στο Steam και να κάνω τη πληρωμένη συνδρομή στο GeForce Now. Σύνολο μου βγαίνει και για τα 2, 55€...descent τιμή.

Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν έχει κανείς τη πληρωμένη έκδοση, να μου πει τι παίζει με την ουρα..έχει τόση μεγάλη αναμονή? Δεν είμαι σε φάση να περιμένω μισή ώρα να παίξω γιατί ξεκλέβω χρόνο λόγω υποχρεώσεων.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για ποιοδήποτε πληροφορία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, ilvadaoth said:

Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν έχει κανείς τη πληρωμένη έκδοση, να μου πει τι παίζει με την ουρα..έχει τόση μεγάλη αναμονή? Δεν είμαι σε φάση να περιμένω μισή ώρα να παίξω γιατί ξεκλέβω χρόνο λόγω υποχρεώσεων.

Βραδινές ώρες που παίζω εγώ, δεν μου είχε ποτέ αναμονή. 1 φορά μόνο έλεγε 20 λεπτά, αλλά στα 2 λεπτά με είχε βάλει. Τώρα που μπήκα για δοκιμή έλεγε 653 άτομα μπροστά από εμένα, αλλά βλέπω ότι υπάρχει γενικό θέμα και γι' αυτό τα τεράστια queues σήμερα. Μπορώ να ξαναδοκιμάσω κάποια άλλη στιγμή αν θες.

Πάντως, αν έχεις καλή 50άρα, δεν χρειάζεται συμβιβασμός. Μπορείς και 1080p με high γραφικά, καλά θα παίζει. Το πολύ βάλε χειροκίνητα ένα όριο στο GFN, π.χ. 30-35 Mbps.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ilvadaoth είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω φάει σκαλωμα με το Cyberpunk 2077, αλλά το PC είναι 10ετίας. Στο PS4 ...τα ξέρετε...αστο καλύτερα.

Το είχε ένας φίλος στο PC/Steam, ήρθε σπίτι γραφτήκαμε GeForce Now στη free έκδοση, με 50ρα γραμμή και λίγο ρύθμισμα στα settings (lowest latency) παίζεις μια χαρά, με συμβιβασμό στα γραφικά (Low settings/720p).Μου τη σπάει, η ουρά που έχει να παίξεις στη free εκδοση του GeForce Now, σε λογικές ώρες μπορεί να περιμένεις και πάνω απο ώρα... γενικά αμα βλέπεις πάνω απο 400 άτομα σειρά, ξέχνα το.

Προσωπικά δεν έχω άλλη επιλογή και σκέφτομαι να το πάρω στο Steam και να κάνω τη πληρωμένη συνδρομή στο GeForce Now. Σύνολο μου βγαίνει και για τα 2, 55€...descent τιμή.

Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν έχει κανείς τη πληρωμένη έκδοση, να μου πει τι παίζει με την ουρα..έχει τόση μεγάλη αναμονή? Δεν είμαι σε φάση να περιμένω μισή ώρα να παίξω γιατί ξεκλέβω χρόνο λόγω υποχρεώσεων.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για ποιοδήποτε πληροφορία !

κατευθειαν παιζεις χωρις αναμονη με εξαιρεση την ημερα που βγηκε το cyberpunk 2077 και γεμισαν ολες οι θεσεις.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να καταργησουν την μηνιαια συνδρομη και να εχει την μονη επιλογη την 6μηνη συνδρομη γυρω στα 27 ευρω νομιζω.Συμφερει ομως γιατι εχεις ενα μηνα επιπλεον.Με 50αρα συνδεση τουρμπο παιζει αρκει να ειναι σταθερη η γραμμη και να εχεις καλο ping εμενα δινει 27 στο eu central 3

Επεξ/σία από thleorasakias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η 50αρα γραμμη σηκωνει το Cyberpunk σε 1080p/60fps/RT η οχι? στα requirements μονο για 1080p/60fps διαβαζω. το 4Κ και RT δεν υποστηριζεται;

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, KilliK said:

η 50αρα γραμμη σηκωνει το Cyberpunk σε 1080p/60fps/RT η οχι? στα requirements μονο για 1080p/60fps διαβαζω. το RT δεν υποστηριζεται;

Δεν αλλάζει κάτι το τι γραμμή έχεις για το RT. Με Founders συνδρομή, ναι, μπορείς να βάλεις και Ray Tracing. Σταθερά 60 FPS δεν θα έχει π.χ. μέσα στην πόλη, αλλά φαίνεται πολύ ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει παρα πολυ μελλον το streaming για gaming και ειδικα για Ελλαδα με τις ταχυτητες που εχουμε. Για να εχω την ιδια ποιοτητα εικονας στα 3440x1440 πρεπει να κανω καταγραφη με πανω απο 200MB bitrate και παλι δεν ειναι η εικονα οσο καλη ειναι in game. Αν βαλουμε και τα παραπανω hertz καλο 2030 για παρομοια εμπειρια με τις dedicated gpu και παλι χανεις τα mods/reshades και πολλα αλλα(πχ πολλα παιχνιδια δεν εχουν ultrawide αλλα ειναι κομπλε με εφαρμογες οπως flaweless widescreen). Αυτα δεν προκειται ποτε να παιξουν σε streaming υπηρεσιες. Ειναι κατι σαν το streaming σε ταινιες/σειρες. Μουφα 4K στα 14mb bitrate οταν το bluray παιζει στα 80-90mb bitrate και το full hd στα 35-40. Καλο και φθηνο το streaming αλλα πεφτει παρα πολυ η ποιοτητα και σε εικονα και σε ηχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα μετά από πολύ καιρό να παίξω με ένα free account και μου έβγαζε κάτι τραγικά network statistics με packet loss, ping πάνω από 80 και άλλα τέτοια ωραία.

Στην founders συνδρομή είναι τα ίδια χάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...