Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι προφανές, μπορεί ο ISP σου να χάλασε κάτι στο routing. Εμένα παίζει οκ στον Southeast. Σε game το δοκίμασες με Custom bitrate κλπ; Το speedtest δεν δουλεύει πάντα καλά. Τσέκαρε και σε EU Central.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νούμερα παραμένουν τα ίδια είτε επιλέξω auto server είτε επιλέξω SouthEast.

Εδώ η Dota 2 που παίζω συχνά έχει ping γύρω στα 55ms.

Οπότε για να λένε αυτοί 87 και packet loss στο θεό, μάλλον έχουν χάσει τη μπάλα.

Ειδικά το packet loss δείχνει τρελό χάσιμο μπάλας (είμαι με καλώδιο ethernet εγώ και Dota 2 ένα πακέτο να χάσεις κολλάει - και δεν έχει κολήσει ποτέ από τότε που είμαι με καλώδιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες σε game και δες πώς παίζει. Με Ctrl+Alt+F6 ανοίγουν στατιστικά πάνω αριστερά. Δεν έχει κάποιο θέμα το GFN, θα είχαν σπαμάρει όλοι στο αντίστοιχο subreddit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα με Cosmote (και ίσως wind) με τον southeast λόγω μη απευθείας σύνδεσης με τον κόμβο του GFN. Αντίθετα Vodafone. και Forthnet δεν έχουν πρόβλημα. Δείτε και εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1181584-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newlynx είπε

Υπάρχει πρόβλημα με Cosmote (και ίσως wind) με τον southeast λόγω μη απευθείας σύνδεσης με τον κόμβο του GFN. Αντίθετα Vodafone. και Forthnet δεν έχουν πρόβλημα. Δείτε και εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1181584-

vodafone Εχω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2020 στις 4:52 ΠΜ, infin1tyGR είπε

Ξαναμπές στο παιχνίδι μέσω του GFN, άνοιξε το overlay του Steam με Shift+Tab και κάπου έχει μια επιλογή για Screenshots. Από εκεί μπορείς να τα δεις και να ανεβάσεις όσα θες στο Steam Cloud.

θενξ.  τελικα  το εκανα  μεσω του overlay του GFN. αν πατησεις  Ctrl+G ενω  παιζεις,  σου ανοιγει το interface του με ολα  τα  shortcuts  και settings  του.  κανει και καταγραφη βιντεο,  και σωζει ολα τα αρχεια στο  C:\Users\user_name\Videos\NVIDIA\GeForce NOW\game_name\ η σε δικο σου folder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, newlynx είπε

Υπάρχει πρόβλημα με Cosmote (και ίσως wind) με τον southeast λόγω μη απευθείας σύνδεσης με τον κόμβο του GFN. Αντίθετα Vodafone. και Forthnet δεν έχουν πρόβλημα. Δείτε και εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1181584-

Ε ναι.

Τώρα εξηγούνται όλα.

Εγώ μπήκα έπαιξα Apex Legends αλλά το lag στην κίνηση ήταν ολοφάνερο.

Νομίζετε τυχαία δεν είμαστε ούτε στο 2ο κύμα της stadia;

Προφανώς οι υποδομές είναι μηδενικές για μια τέτοια προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι οι υποδομές. Αν η Cosmote προτιμά routing μέσω κεντρικής Ευρώπης, είναι άλλο θέμα. Όλοι οι υπόλοιποι ISP παίζουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aekoupoli είπε

vodafone Εχω εγω

Για αυτό και παίζει μια χαρά!
Προσωπικά είμαι με Cosmote και προσπαθούσα να δω τι φταίει και από μετά από αναζήτηση είδα για την ανοησία του παρόχου μου. Πάντως σε εμένα που έψαχνα 2ο gaming pc μου έλυσε τα χέρια, καθώς όταν ο μικρός καταλαμβάνει το κυρίως εγώ χρησιμοποιώ το GFN. Έχω κάπου 100 παιχνίδια από steam, epic και ubisoft οπότε όλο και κάτι θα βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα πλεον στα παιχνιδια steam οπου εχουν αγοραστει εξτρα dlc με το που ξεκιναει το geforce now και παταμε εκκινηση στο παιχνιδι για λιγα δευτερολεπτα περναει και αυτα αυτοματα.Χρησιμοτατο για οσους τα ειχαν και δεν μπορουσαν να παιξουν το μονο αρνητικο σε ορισμενα παιχνιδια ψιλοαργει να τα περασει 2-3 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως εμπλεξα.Επαιζα ενα 6μηνο ωραια και καλα το ρουτερ ηταν το h300s το μαυρο τις vodafone επεσε κεραυνος και παπαλα καηκε.Εν τω μεταξυ εχω βαλει 6μηνη συνδρομη και επιπλεον +uplay αλλα 15.Μεχρι να ερθει το ρουτερ αν ερθει και αυτο ξανα εβαλα ενα παλιο μοντελο zte zxhn h267A  V1.0 οταν παω να τρεξω το παιχνιδι μου βγαζει το εξης μηνυμα  0x80082198. Μετα απο απειρα live chat με nvidia μου ειπα να κανω port forwarding το θεμα στο δευτερο ρουτερ που εγραψα για να γινει αυτο θελει ξεκλειδωμα root pass.Μηπως κατα τυχη εχει βγαλει ακρη κανενας με το δευτερο συγκεκριμενο μοντελο ρουτερ και να καταφερει να παιξει?

4 λεπτά πριν, thleorasakias είπε

 

 

Επεξ/σία από thleorasakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...