Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

We're happy to announce that GeForce NOW will connect with GOG, giving members access to even more games in their library! The first GOG games supported by GeForce NOW will be #Cyberpunk2077  and The Witcher 3: Wild Hunt from our @CDPROJEKTRED 's friends

More info coming soon!

https://twitter.com/GOGGalaxy/status/1329430292747202568?s=20

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-announcements/22/343462/cyberpunk-2077-coming-to-geforce-now/

Δεν υπήρχε θέμα με την έκδοση steam για το CP2077, θα υπάρχει day one σύμφωνα με τα λεγόμενα της Nvidia - για το GoG δεν υπήρχε υποστήριξη γενικότερη μέχρι τώρα. Καλά νέα, και ειδικά με τις νέες κάρτες σε έλλειψη. Βέβαια δεν βρήκα πουθενά να λένε πότε θα έρθει η υποστήριξη για το GoG ακόμα. Αναμένουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

We're happy to announce that GeForce NOW will connect with GOG, giving members access to even more games in their library! The first GOG games supported by GeForce NOW will be #Cyberpunk2077  and The Witcher 3: Wild Hunt from our @CDPROJEKTRED 's friends

More info coming soon!

https://twitter.com/GOGGalaxy/status/1329430292747202568?s=20

Πω με μπέρδεψε τώρα... Το PC μου δεν σηκώνει καν το CP2077 οπότε είχα σκοπό να το πάρω στο Xbox (One S το παλιό) που τουλάχιστον θα μπορώ να το παίξω όσο crappy (απο performance) κι αν είναι.

Τώρα σκέφτομαι μήπως θα άξιζε να το τσιμπήσω σε PC και να το παίξω μέσω GF με max γραφικά?

Επίσης στο PC είναι και φτηνότερο + οτι μπορώ να πάρω και την κουτάτη έκδοση (για την συλλογή) ενω xbox εχω το all digital.

Απο την άλλη βέβαια θα εχω  να πληρώνω και την συνδρομή στο GF (γιατί χωρίς συνδρομή σε τέτοιο παιχνίδι θα είναι βάσανο)  και φυσικά δεν ξέρω πως θα παίζει απο lag ή αν ξερω γω αφαιρεθεί κάποτε και μας μείνει στο χέρι το game. Πφφφ....

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν έχω παίξει πάρα πολύ, αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από όσα έχω δοκιμάσει. Ειδικά στον server της Βουλγαρίας που έχω 6ms network latency είναι σαν να παίζει στο PC σου. Τώρα αναβάθμισα και σε Founders και ελπίζω να παίζω εκεί smooth το Cyberpunk.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Immortals Fenyx Rising που δοκίμασα πάντως είχε πολύ input lag (όπως όταν το vsync είναι ενεργοποιημένο και παραπάνω θα έλεγα). Το δοκίμασα σε 50άρα vdsl, λογικά σε 100mbps θα παίζουν καλύτερα. Με 0 packet loss και 70ms αυτά, επίσης είχε stuttering και frame drops όποτε εμφανιζόταν το εικονίδιο της σύνδεσης του geforce now.

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, pankostas said:

Ο server Βουλγαρίας είναι ο EU Southeast?

Ναι. Μπορείς να επιβεβαιώσεις αν όντως σε συνδέει εκεί πατώντας Ctrl+Alt+F6 μόλις σε βάλει στο παιχνίδι. Στην πρώτη γραμμή πάνω-πάνω γράφει την τοποθεσία του server.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2020 στις 9:26 ΠΜ, SlackulatoR είπε

Το Immortals Fenyx Rising που δοκίμασα πάντως είχε πολύ input lag (όπως όταν το vsync είναι ενεργοποιημένο και παραπάνω θα έλεγα). Το δοκίμασα σε 50άρα vdsl, λογικά σε 100mbps θα παίζουν καλύτερα. Με 0 packet loss και 70ms αυτά, επίσης είχε stuttering και frame drops όποτε εμφανιζόταν το εικονίδιο της σύνδεσης του geforce now.

Σε 50αρα παιζει αριστα.Αν σου βγαζει  το κιτρινο σηματακι συνεχεια ενω παιζεις η συνδεση σου απλα δεν ειναι σταθερη.Μπες eu central 3 που θα παρεις το γεμιστο απο την συνδεση σου.

Στις 4/12/2020 στις 5:23 ΜΜ, skiabox είπε

Γενικά είστε ευχαριστημένοι όσοι παίζετε με geforce now?

Γιατι δεν δοκιμαζεις εσυ μονος σου εχει μια ωρα δωρεαν συνεδρια.Αν εχεις παλιο λαπτοπ και θες να τα παιζεις τουρμπο ειναι μονοδρομος ουτε κουτια ουτε αναβαθμισεις ουτε τιποτα.Το μονο αρνητικο για εμενα ειναι οτι σε περιπτωση ο εκδοτης παιχνιδιων ετσι επειδη γουσταρει θελει να αφαιρεσει το παιχνιδι απο το geforce now τοτε μενεις καταλαβες με τι στο χερι.Προς το παρον παιζει μπαλιτσα μονοι της και σε αριστη τιμη 5.50 ευρω στρογγυλα.Οταν ερθουν το shadow-luna-xcloud-stadia τοτε δεν ξερω αμα συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις μου. Δοκίμασα χθες ξημερώματα να τρέξω το cyberpunk μέσω της υπηρεσίας, γιατι στο laptop μου απλα σέρνεται. Έπαιξα γυρω στο 3ωρο με την free μονοωρη συνεδρία. Δεν είναι μια ώρα trial. Μπορείς να ξαναπαίξεις, απλά σε πετάει και πρέπει να ξανασυνδεθείς. Το κακό είναι ότι έχεις να αντιμετωπίσεις τα queues που ειδικά στην free έκδοση είναι τεράστια αυτή την στιγμή καθώς όλοι προσπαθούν να το παίξουν. Διάβασα ότι και στην έκδοση που πληρώνεις, που κανονικά skippareis τα queues, τώρα έχει queues ακόμα και εκεί. Αυτό νομίζω όμως ότι θα'ναι προσωρινό και σε κανα δύο βδομάδες θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Πάντως, άμα μπεις αργά, μετα τις 2-3 που το δοκίμασα εγώ ας πούμε, συνδέεσε σχεδόν ακαριαία. Δεν ξέρω από server σε server αν αλλάζει η εμπειρία. Εγώ σπουδάζω στην Αγγλία αυτή την στιγμή και συνδέθηκα στον EU Central 2. Είμαι σε φοιτητική εστία και έπαιξα μέσω wi-fi με 5ghz router και με ταχύτητα γύρω στα 290mbps down, το βράδυ που δεν το χρησιμοποιούσε πολύς κόσμος. Τo latency ήταν από σχεδόν ανύπαρκτο έως αμελητέο. Το έτρεχε ολα ultra 1080p στα 60 fps, χωρίς όμως raytracing το οποίο είναι προσβάσιμο μόνο αν πληρώσεις για την υπηρεσία, θα το δοκιμάσω λογικά σήμερα που θα πληρώσω κανονικά για το service. Ναι, δεν είναι προφανώς η φάση για να παίξεις competitive shooter αλλά για story driven παιχνίδι παίζεις ανετότατα. Άσε που στην περίπτωση του cyberpunk που αυτήν την στιγμή πολλά bugs προκύπτουν ανάλογα με το πόσο δυνατό ειναι το hardware, ίσως να είναι και ο καλύτερος τρόπος να παίξεις το παιχνίδι(εκτός από κάποιον που έχει δικό του high end 3000 σύστημα προφανώς). Το πιό σουρεάλ πάντως ήταν όταν κατέβασα το geforce now app στο κινητό σύνδεσα ένα dualschock με bluetooth και ξάπλωσα στο κρεβάτι. Το παιχνίδι έτρεχε με τέλεια εικόνα με σχεδόν ανύπαρκτο latency στο κινητό. ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. Ξέρω ειναι streaming service, δεν έχει σημασία το hardware. Αλλά είναι αστείο να βλέπεις αυτόν τον τίτλο να "τρέχει" σε 6 ίντσες οθόνη. Το μόνο που θέλω να δοκιμάσω πλέον είναι να δω αν τρέχει το ίδιο καλά σε χακαρισμένο switch με android. Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο setup από το να παίζει τέτοιο τίτλο στο κρεβάτι. Ξέρω ότι η συντριπτική πλειοψηφια του κόσμου δεν έχει 300 mbps σύνδεση. Διαβάζω όμως από τους users ότι με 50 είσαι εντάξει, αρκεί να είναι σταθερά και ιδανικά με ethernet. Άμα πληρείτε αυτές τις προδιαγραφές, η υπηρεσία μπορεί να δοκιμαστεί δωρεάν. Κάντε το μία απόπειρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτές οι πλατφόρμες ακόμα και το stadia είναι ότι πρέπει για βαριά και πολύ απαιτητικά game όπως είναι το cyberpunk για όσους δεν έχουν δυνατά συστήματα να το ευχαριστηθούν στο full.

Φυσικά πρέπει πάντα να έχεις και την ανάλογη γραμμή σύνδεσης για να παίξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...