Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Κοίτα αν ήμασταν πριν 2 μήνες θα σ έλεγα όχι. Με την τωρινή κατάσταση και ερχόμενοι απ την κόλαση της Ιταλίας, θεωρώ ότι δεν είναι τόσο ζαμανφού. Ίσως έχω υπερβολή εμπιστοσύνη στο αίσθημα ευθύνης του κόσμου, δεν ξέρω

Μακαρι! 

Απλά θυμάσαι, όταν ήρθαν οι πρώτοι Έλληνες απο Κίνα, μπήκαν σε καραντίνα σε δωμάτια νοσοκομείων. Τωρα στηριζόμαστε στην υπευθυνότητα του καθενός εκει ειναι το γαμωτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Perseus1966 said:

δεν παει να εχει 500 πτυχια ,εβλεπε τους κινεζους νοσοκομους ντυμενους σαν αστροναυτες και ελεγε οτι δεν μεταδιδεται απο ανθρωπο σε ανθρωπο διοτι το ειπε ο ΠΟΥ.

Προφανώς χρειάζεστε κάποιον σαν τον Στέφανο Χίο για να σας ενημερώνει...

1 minute ago, Zerg13 said:

Adrenaline rush; 😆

Αλλεργία στους ψεκασμενους. Είναι της εποχής... 

  • Like 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κοίτα αν ήμασταν πριν 2 μήνες θα σ έλεγα όχι. Με την τωρινή κατάσταση και ερχόμενοι απ την κόλαση της Ιταλίας, θεωρώ ότι δεν είναι τόσο ζαμανφού. Ίσως έχω υπερβολή εμπιστοσύνη στο αίσθημα ευθύνης του κόσμου, δεν ξέρω

Έρχεται κι άλλη σύλληψη

Εγω λεω για να βοηθησουμε την φυσικη επιλογη να τους αφησουμε κλειδωμενους μεσα εκει για κανα 3μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Μακαρι! 

Απλά θυμάσαι, όταν ήρθαν οι πρώτοι Έλληνες απο Κίνα, μπήκαν σε καραντίνα σε δωμάτια νοσοκομείων. Τωρα στηριζόμαστε στην υπευθυνότητα του καθενός εκει ειναι το γαμωτο. 

Αντικειμενικα δεν γινεται να κατσεις μεσα 14 μερες ουτε εσυ. Super market δεν θα πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κοίτα αν ήμασταν πριν 2 μήνες θα σ έλεγα όχι. Με την τωρινή κατάσταση και ερχόμενοι απ την κόλαση της Ιταλίας, θεωρώ ότι δεν είναι τόσο ζαμανφού. Ίσως έχω υπερβολή εμπιστοσύνη στο αίσθημα ευθύνης του κόσμου, δεν ξέρω

Έρχεται κι άλλη σύλληψη

τι συλληψη? τους μαζευεις ολους μαζι για τσεκαρισμα και καραντινα ελεχομενη γιατι αυτοι δεν καταλαβαινουν αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Αντικειμενικα δεν γινεται να κατσεις μεσα 14 μερες ουτε εσυ. Super market δεν θα πας;

Εγώ έχω κάτσει και παραπάνω με τόσα που έχω περασει, αλλα καταλαβαίνω τι λες. 

Σ ενα τετοιο άτομο ή πρέπει να κάνει τα ψώνια ο χ συγγενής ή να παρει delivery. Κια βέβαια να έχει την υπευθυνότητα να φοράει μάσκα, γάντια (χωρίς να χει πιάσει 15 πραγματα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Εγώ έχω κάτσει και παραπάνω με τόσα που έχω περασει, αλλα καταλαβαίνω τι λες. 

Σ ενα τετοιο άτομο ή πρέπει να κάνει τα ψώνια ο χ συγγενής ή να παρει delivery. Κια βέβαια να έχει την υπευθυνότητα να φοράει μάσκα, γάντια (χωρίς να χει πιάσει 15 πραγματα) 

Οι περισσοτεροι δεν το κανουν. Γειτονες μου ηλικιωμενοι δεν το κανουν και ας ηρθαν απο το εξωτερικο πριν 4 μερες. Ο ενας βηχει ολη την ωρα κιολας

στο super market τωρα το θυμηθηκαν το μην αγγιζετε; Επρεπε να ειχε γινει χρονια αυτο. Ακομα δεν γινεται. 
αυτο με τα γαντια ειναι μετρια λυση μια που και με το γαντι μεταφερεις τον ιο. Μασκες δεν υπαρχουν ευκολα να αγορασεις και ελαχιστοι φορουν ετσι κι αλλιως. Στην Αθηνα ειστε αλλιως, επαρχια δεν ειναι ετσι.

14 μερες να μεινει μεσα παντως που ελεγες δεν γινεται. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εδω αλλα ελεγε ο Κος Τσιοδρας παντως τον Ιανουαριο.

Διαβαστε και βγαλτε μονοι σας τα συμπερασματα.

https://www.iatronet.gr/eidiseis-nea/epistimi-zwi/news/53761/swt-tsiodras-poso-apeilitikos-einai-o-koronaos-tis-kinas.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Οι σεισμοι μας λειπανε

το ξερω εχει ξαναειπωθει αλλα πολυ βιβλικα πηγαινει το ολο πραμμα και δε μ αρεσει.

στο τελος οι παπιες δε θα τις προλαβουν εγκαιρως και οι ακριδες θα ναι το νεο προβλημα μας 🙄🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαντια-μασκες-αντισηπτικα. οι τιμες επανω τωρα λογω ζητησης αρα αισχροκερδεια. η μειωση φπα δεν θα ριξει την τιμη τοσο αλλα θα αυξησει το κερδος αυτον που παραγουν ή πουλανε. αρκετοι φροντισαν να τα σαρωσουν αρα μην κοιταμε σαν εξωγηινους οσους δεν φορανε. δεν φτανουν για ολους. εδω σπιτι καθονται και φορανε μασκα. μα γιατι? αγορασε τη και δωστη στα νοσοκομεια οπου ειναι απαραιτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Σωστά τι ξέρει ο ΠΟΥ για να τον εμπιστεύονται και οι Έλληνεςσ γιατροί. 

Παράδοξο επιχείρημα, όταν στη συγκεκριμένη περίπτωση αποδείχτηκε εγκληματικά λανθασμένη η ενημέρωση που παρείχε ο ΠΟΥ...
Απορώ πραγματικά πώς κάποιοι μένουν μόνο στους τίτλους και στο υπόβαθρο, ακόμα κι όταν τα γεγονότα τους διαψεύδουν.
Αφού ήξερε λοιπόν, εσύ τι φοβάσαι;
Αφού δε μεταδίδεται από άνθρωπο σε άνθρωπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, filipN είπε

Δεν έχεις τις απαραίτητες επιστημονικές γνώσεις για να κρίνεις τέτοιες καταστάσεις, ούτε καν αξιόλογες κοινωνικές εμπειρίες.

Γιατί το συνεχίζεις;

Εδώ κάνεις μέγα λάθος δεν τον κατακρίνω "μόνο εγώ" αλλά και αρκετοί γιατροί και επιστήμονες.

Επίσης δεν ξέρεις τι γνώσεις και τι "αξιόλογες κοινωνικές εμπειρίες." έχω οπότε 🤫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...