Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, FCastor είπε

Επίσημα πλέον είναι να μη σου "κληρώσει" και είσαι κρούσμα και αν μας τύχει να μην το περάσουμε βαριά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Σύμφωνα με τους επιστήμονες...

Μην τα γράφουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!

 

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ένας υγιείς ή φορέσει μάσκα ή δεν φορέσει είναι ένα και το αυτό...

Από την άλλη ένας ασθενής αν φορέσει μάσκα προστατεύει τον υγιή...

Πόσους απο την πρώτη κατηγορία και πόσους απο την δεύτερη,  έχεις συναντήσει μέχρι σήμερα???

Ποσες φορες χρειαζεται να επαναληφθει ομως και το εξης: Υπαρχει μεγαλη περιοδος χωρις συμπτωματα. Ποσοι απο εμας γνωριζουμε οτι δεν ειμαστε φορεις μεχρι να εμφανισουμε συμπτωματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Fear is worse than the actual virus 

δεν νομίζω. better safe than sorry.

και οι Ιταλοί χαλαρά το πήραν στην αρχή και τώρα πανικοβάλλονται επειδή αυτή είναι η κλασικη μεσογειακή νοοτροπία. 

εδώ έτρεχαν οι παπουδες στα ΚΑΠΗ και στις εκκλησίες ... και οι δήμαρχοι έλεγαν ότι χάνουν λεφτά απο το καρναβάλι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ο μόνος τρόπος να αντιμετωπιστεί είναι να μείνουμε σπίτι και προς το παρόν δεν βλέπω μεγάλη διάθεση να γίνει αυτό.

Πες τα ρε φίλε δηλαδή την τρέλα μου τώρα μέσα η γυναίκα μιλάει με φίλη της να βρεθούνε σε ένα από τα δύο σπίτια για να παίξουν τα μικρά...γαμώτο μου λες και είμαστε καλοκαιρινές διακοπές ρε!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, whosethere είπε

Ποσες φορες χρειαζεται να επαναληφθει ομως και το εξης: Υπαρχει μεγαλη περιοδος χωρις συμπτωματα. Ποσοι απο εμας γνωριζουμε οτι δεν ειμαστε φορεις μεχρι να εμφανισουμε συμπτωματα?

Δεν διαφωνώ αλλά αυτό είναι γνωστό εδώ και εβδομάδες και με βάση αυτό υπάρχει η εισήγηση για μη χρήση μάσκας από ασυμπτωματικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Ερώτηση για λόγους πιο πολύ ιστορικούς. 

Η τελευταία πανδημία στον πλανήτη ποτέ έγινε; 

Ο SARS και ο Η1Ν1 είχαν χαρακτηριστεί πανδημίες; 

Όχι δεν χαρακτηρίστηκαν, η τελευταία νομίζω ήταν ο HIV, πριν από αυτό κάπου στο 1965 περίπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πες τα ρε φίλε δηλαδή την τρέλα μου τώρα μέσα η γυναίκα μιλάει με φίλη της να βρεθούνε σε ένα από τα δύο σπίτια για να παίξουν τα μικρά...γαμώτο μου λες και είμαστε καλοκαιρινές διακοπές ρε!!!

Είναι πολλοί που ακόμα δεν το θεωρούν και ποιος ξέρει τι. Μακάρι οι υπερβολικοί να είμαστε εμείς, τι να πω.

7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πες τα ρε φίλε δηλαδή την τρέλα μου τώρα μέσα η γυναίκα μιλάει με φίλη της να βρεθούνε σε ένα από τα δύο σπίτια για να παίξουν τα μικρά...γαμώτο μου λες και είμαστε καλοκαιρινές διακοπές ρε!!!

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Είναι πολλοί που ακόμα δεν το θεωρούν και ποιος ξέρει τι. Μακάρι οι υπερβολικοί να είμαστε εμείς, τι να πω.

Μακάρι εγώ να είμαι ο μ@λ@κας ο υπερβολικός, έλα έλεος τώρα μιλάει με μια άλλη φίλη της εκπαιδευτικό που σήμερα πρωί πήγε σε καφετέρια για καφέ!!! Γ@μώ το λαό μου δηλαδή έλεος ρε...γιατί δεν αναλαμβάνει ο κόσμος την ευθύνη του ρε δεν καταλαβαίνω. Στην πόρτα μας πρέπει να έρθει δηλαδή; Μερικές φορές απορώ την τρέλα μου δηλαδή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Μακάρι εγώ να είμαι ο μ@λ@κας ο υπερβολικός, έλα έλεος τώρα μιλάει με μια άλλη φίλη της εκπαιδευτικό που σήμερα πρωί πήγε σε καφετέρια για καφέ!!! Γ@μώ το λαό μου δηλαδή έλεος ρε...γιατί δεν αναλαμβάνει ο κόσμος την ευθύνη του ρε δεν καταλαβαίνω. Στην πόρτα μας πρέπει να έρθει δηλαδή; Μερικές φορές απορώ την τρέλα μου δηλαδή...

Δουλεύει συγγενής μου σε υπουργείο Κ σήμερα πολλοί υπάλληλοι κουβάλησαν τα παιδιά μαζί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όχι δεν χαρακτηρίστηκαν, η τελευταία νομίζω ήταν ο HIV, πριν από αυτό κάπου στο 1965 περίπου...

Ο ΠΟΥ έχει χαρακτηρίσει τον Η1Ν1 πανδημία

Επεξ/σία από nvel
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μακάρι εγώ να είμαι ο μ@λ@κας ο υπερβολικός, έλα έλεος τώρα μιλάει με μια άλλη φίλη της εκπαιδευτικό που σήμερα πρωί πήγε σε καφετέρια για καφέ!!! Γ@μώ το λαό μου δηλαδή έλεος ρε...γιατί δεν αναλαμβάνει ο κόσμος την ευθύνη του ρε δεν καταλαβαίνω. Στην πόρτα μας πρέπει να έρθει δηλαδή; Μερικές φορές απορώ την τρέλα μου δηλαδή...

Μην αγχώνεσαι...θα πεθάνεις νέος...

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Δουλεύει συγγενής μου σε υπουργείο Κ σήμερα πολλοί υπάλληλοι κουβάλησαν τα παιδιά μαζί....

Αλίμονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SilverVAR είπε

οι παιδικές χαρές γεμάτες παιδιά με τους παππούδες να τα προσέχουν....

Ο δικός μας δήμαρχος τις έχει κλείσει όλες με κορδέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...