Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη σκεφτομαι κ εγω για series s αυτο με το game pass ισχυει ακόμα για τα τρια χρόνια να βγαινει στα 55 ευρώ με αγορά τις τρίμηνες?η διαδικασία να το κάνεις είναι εύκολη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ολοι οι τροποι που εχουμε αναφερει ισχυουν.Αν θα κανεις πρωτη φορα συνδρομη gp ultimate, σε συμφερει να αγορασεις 3 12μηνες gold συνδρομες απο χωρα τουρκιας η βραζιλιας που θα τις αγορασεις φθηνα, και μετα θα παρεις 1 μηνα game pass ultimate και θα μετατραπουν οι 36 μηνες gold σε ultimate.Η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη υπαρχει οδηγος πως να το κανεις στην πρωτη σελιδα του τοπικ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ήδη υπάρχοντα λογαριασμό μου Ultimate έβαλα μια τρίμηνη Global και όλα καλά. Έβαλα δεύτερη και μου έκοψε έναν μήνα αλλά νόμιζα ότι απλά έγραφε την ημερομηνία με τον αμερικανικό τρόπο. Δοκίμασα να βάλω και άλλη και μου έκοβε ενάμιση μήνα. Είχα αγοράσει άλλες δύο όποτε τις άφησα για όταν λήξει να δω τι θα κάνω.

Επεξ/σία από paramedic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paramedic είπε

Σε ήδη υπάρχοντα λογαριασμό μου Ultimate έβαλα μια τρίμηνη Global και όλα καλά. Έβαλα δεύτερη και μου έκοψε έναν μήνα αλλά νόμιζα ότι απλά έγραφε την ημερομηνία με τον αμερικανικό τρόπο. Δοκίμασα να βάλω και άλλη και μου έκοβε ενάμιση μήνα. Είχα αγοράσει άλλες δύο όποτε τις άφησα για όταν λήξει να δω τι θα κάνω.

ultimate εβαζες και τις εκοβε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι gold. Απλά πέρασε την πρωτη μια χαρά και λέω οκ ας δοκιμάσω και δεύτερη. Η ημερομηνία από 7/3/2023 πήγε 7/5/2023 και λέω οκ μάλλον έβαλε την ημερομηνία με τον αμερικανικό τρόπο που το έχει ξανακάνει άλλωστε. Μάλιστα σκέφτηκα μου έδωσε και ένα μήνα πάνω λόγω της ενεργοποίησης περιοδικης χρεωσης. Βάζω και άλλη και είδα ότι μου το πήγαινε 23/6/2023 και λέω ώπα άστο προς το παρόν.

 Το εψαξα λίγο και το αναφέρει ότι αφού έχεις ultimate αν κανεις μετατροπή θα σου κόψει ημέρες. Απλά η πρώτη πέρασε και με ένα μήνα δώρο. Στην δεύτερη έκοψε ημέρες.

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass#conversion

Επεξ/σία από paramedic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' εηδη υπάρχων ultimate αν βάλεις 3μηνη gold θα την μετατρέψει σε 50 ημέρες ultimate. 

Τι δεν έγινε απλά αυτό που πρέπει; Δε κατάλαβα. 

 

Ο μήνας στην αρχή ίσως είναι ο δωρεάν αν ενεργοποιήσεις το recurring payment 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paramedic είπε

Όχι gold. Απλά πέρασε την πρωτη μια χαρά και λέω οκ ας δοκιμάσω και δεύτερη. Η ημερομηνία από 7/3/2023 πήγε 7/5/2023 και λέω οκ μάλλον έβαλε την ημερομηνία με τον αμερικανικό τρόπο που το έχει ξανακάνει άλλωστε. Μάλιστα σκέφτηκα μου έδωσε και ένα μήνα πάνω λόγω της ενεργοποίησης περιοδικης χρεωσης. Βάζω και άλλη και είδα ότι μου το πήγαινε 23/6/2023 και λέω ώπα άστο προς το παρόν.

 Το εψαξα λίγο και το αναφέρει ότι αφού έχεις ultimate αν κανεις μετατροπή θα σου κόψει ημέρες. Απλά η πρώτη πέρασε και με ένα μήνα δώρο. Στην δεύτερη έκοψε ημέρες.

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass#conversion

Πρώτο post του τρέχοντος θέματος. Έτσι γίνεται η μετατροπή σε ενεργή Ultimate όταν βάζεις gold. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, paramedic είπε

Δεν το έκανε στην πρώτη. Ίσα ίσα το έκανε 3+1. Στην δεύτερη το έκανε.

Πάντα το κάνει

Ο σωστός τρόπος είναι να αφήσεις την ultimate να λήξει. Μετά βάζεις 3μηνες gold και ενεργοποιείς την αυτόματη ανανέωση... Έτσι παίρνεις 3+1μηνες

Στο τέλος βάζεις την ultimate.

Κάθε φορά μην ξεχάσεις να απενεργοποιεις την αυτόματη ανανέωση 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Δοκιμασα να κάνω το κόλπο με την τρίμηνη απο Τουρκία ultimate για να επεκτείνω την υπάρχουσα συνδρομή. Πήρα απο eneba, κατέβασα απο wind scribe vpn και στο where is my ip έβγαζε Κωνσταντινούπολη. 

Οταν πήγα να κάνω redeem μ έβγαλε μήνυμα οτι δε ταιριάζει το region μου με το region του κλειδιού απο το eneba.

Κάποια ιδέα ως προς τι πήγε λάθος;

Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι με ανοιχτό το vpn οταν πήγα στο Microsoft store με πήγαινε στο τσέχικο όχι στο τουρκικό.

 

ευχαριστω εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...