Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

δοκιμασε με αλλο browser.Η και απο κινητο αν μπορεις

Το τσέκαρα αλλα έβγαζε παλι το ίδιο ερρορ.

 

τελικα εντόπισα τι έφταιγε. Μίλησα με ένα φίλο που εχει και αυτός ultimate και το δοκιμάσαμε στο δικό του και του το πέρασε κανονικά. Η διαφορά που είχαμε ήταν οτι στο redeem.Microsoft εμένα δίπλα στο email είχε United States ενώ στο φίλο μου είχε Greece οποτε αυτο φταίει.

 

Γνωρίζετε εάν κάνω change το region στο account του μειλ μου αν θα εχει κάποιο affect  στην ενεργή που συνδρομή που έχω στο gpu? Να το αλλάξω τώρα ή να περιμένω οταν τελειώσει το subscription?

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, pepepepepe είπε

Το τσέκαρα αλλα έβγαζε παλι το ίδιο ερρορ.

 

τελικα εντόπισα τι έφταιγε. Μίλησα με ένα φίλο που εχει και αυτός ultimate και το δοκιμάσαμε στο δικό του και του το πέρασε κανονικά. Η διαφορά που είχαμε ήταν οτι στο redeem.Microsoft εμένα δίπλα στο email είχε United States ενώ στο φίλο μου είχε Greece οποτε αυτο φταίει.

 

Γνωρίζετε εάν κάνω change το region στο account του μειλ μου αν θα εχει κάποιο affect  στην ενεργή που συνδρομή που έχω στο gpu? Να το αλλάξω τώρα ή να περιμένω οταν τελειώσει το subscription?

 

ευχαριστώ 

Έχει αναφερθεί ότι όλα τα στοιχεία που έχουμε στο λογαριασμό microsoft και xbox λογαριασμό, πρέπει να είναι πραγματικά και φυσικά στην Ελλάδα. 

Για αυτό προτείνεται να φτιάχνει όποιος κάνει διαδικασίες από άλλες χώρες, να φτιάχνει νέο λογαριασμό, γιατί πολλοί δεν ξέρουν στον λογαριασμό τους τι έχουν βάλει στο παρελθόν. 

Για να απαντήσω στην ερώτηση σου, βαλτα όλα Ελλάδα και πραγματικά. Δεν θα έχει καμία επίπτωση στο λογαριασμό σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μου επιτραπεί η γνώμη ...

Η εμπειρία μου με όλο αυτό τον κυκεώνα (μπαινω VPN να γλιτωσω 10 ευρω, βγαινω VPN δεν δουλευει τιποτα κλπ) δεν αξιζει τον κοπο. Δες την προσφορά για το region σου, ζύγισέ το και αν σου κάνει εχει καλώς.  Αν δεν σου κάνει, περίμενε  μεχρι να δεις οτι ισως αξιζει τελικά.  

Αυτό.

Επεξ/σία από lefteris-71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε ότι ισχύει και αυτήν η εκδοχή.. Το θέμα με τους κωδικούς και το μπλέξιμο με τα vpn είναι λόγου προφίλ της Microsoft που έχουμε φτιάξει και έχουμε δώσει διεύθυνση για άλλες Πολιτείες.. Αν έχουμε προφίλ με κανονική διεύθυνση Ελληνική δεν υπάρχει θέμα με τα vpn.. Η καλύτερη λύση για να ασχοληθείς με vpn είναι καινούργιο account και πραγματική διεύθυνση.. Εγώ ας πούμε με το account μου είχα θέμα γιατί φαίνεται Ελληνικό το xbox live προφίλ και Αμερικάνικο το microsoft account.. Πολλοί έτσι την πατάνε και τους βγάζει μήνυμα όταν πάνε να περάσουν κωδικό ότι το store τους δεν αντιστοιχεί στη χώρα που θέλουν να περάσουν τον κωδικό.. Εμένα δεν μου περνούσε global live gold χωρίς vpn και τον κωδικό τον πέρασα μέσω xbox αλλάζοντας το region της κονσόλας σε Αμερική.. Το θέμα είναι ότι τα μπερδέματα γίνονται με τα προφίλ που έχουμε δηλώσει ότι να ναι διευθύνσεις, από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα όταν δεν μπορούμε να περάσουμε κωδικούς.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, lefteris-71 είπε

Ας μου επιτραπεί η γνώμη ...

Η εμπειρία μου με όλο αυτό τον κυκεώνα (μπαινω VPN να γλιτωσω 10 ευρω, βγαινω VPN δεν δουλευει τιποτα κλπ) δεν αξιζει τον κοπο. Δες την προσφορά για το region σου, ζύγισέ το και αν σου κάνει εχει καλώς.  Αν δεν σου κάνει, περίμενε  μεχρι να δεις οτι ισως αξιζει τελικά.  

Αυτό.

Αδελφε ... 
εχω βαλει ως τωρα δυο χρονια με vpn windscribe ... 
κανενα προβλημα απολυτως ... 

Αν το εκανα απο την αρχη θα εκανα νεο λογαριασμο με 3μηνες global που δεν χρειαζεται vpn (και ειναι πιο φτηνο) 

Ποια ειναι η διαφορα μας ??? 
οτι εβαλα τα σωστα μου στοιχεια ... το σωστο region .... την σωστη καρτα μου 

ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ .... 

Αντιλαμβανομαι οτι η δικια σου εμπειρια δεν ηταν αυτη που επρεπε ... 
αλλα πιθανον να κανεις κατι λαθος εσυ ! 

εδω ειμαστε παντως να βοηθησουμε ! 

22 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

... Το θέμα είναι ότι τα μπερδέματα γίνονται με τα προφίλ που έχουμε δηλώσει ότι να ναι διευθύνσεις, από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα όταν δεν μπορούμε να περάσουμε κωδικούς.. 

Ετσι ακριβως ... 
Πλεον παντως δεν εχει νοημα να βαζεις ψευτικα στοιχεια ... 

σωστη διευθυνση, σωστα μειλ, σωστα τηλεφωνο .... ωστε αν τυχον γινει στραβη να ειναι πιο ευκολο να μας βοηθησουν απο το support της microsoft ..

παρεπιπτωντως οσοι τηλεωνησαν στην MS βρηκαν αμεσα λυση 
φαινεται οτι εχουν υιοθετήσει την πρακτικη με τα win98 ... 
δεν τους ενδιαφερει αυτη τη στιγμη ποσο πληρωνουμε ... αλλα να μεγαλωσει και αλλο η υπηρεσια ...  

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2022 στις 12:48 ΜΜ, dskoul είπε

Αντιλαμβανομαι οτι η δικια σου εμπειρια δεν ηταν αυτη που επρεπε ... 
αλλα πιθανον να κανεις κατι λαθος εσυ ! 

εδω ειμαστε παντως να βοηθησουμε ! 

Ευχαριστω για την προθεση να βοηθησεις, αλλα προσπαθω να καταλαβω απο πού αποκομισες την εντυπωση οτι εκανα κατι λαθος.

Εδώ ειναι το περσινο μου ποστ ενω ειχα ήδη (και εχω ακομη)  ενεργή vpn συνδρομή. Πού ακριβως εκανα κατι λάθος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2022 στις 1:24 ΜΜ, lefteris-71 είπε

Ας μου επιτραπεί η γνώμη ...

Η εμπειρία μου με όλο αυτό τον κυκεώνα (μπαινω VPN να γλιτωσω 10 ευρω, βγαινω VPN δεν δουλευει τιποτα κλπ) δεν αξιζει τον κοπο. Δες την προσφορά για το region σου, ζύγισέ το και αν σου κάνει εχει καλώς.  Αν δεν σου κάνει, περίμενε  μεχρι να δεις οτι ισως αξιζει τελικά.  

Αυτό.

Aν βάλεις όχι 1 αλλά 3 χρόνια πίστεψε με μαζεύονται.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην ομαδα .επειδη θα αγοράσω και εγω σήμερα το series s ήθελα να ρωτήσω τελικά να διαλέξω για να τα κάνω τριετία τα 3μηνα ή τα 12 μηνα για πιο οικονομικά ? επίσης επειδη έχω μπερδευτεί αυτό εδώ για το series s κάνει:https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil ή αυτό εδω https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-months-xbox-live-key-turkey  .είναι στάνταρ αυτό που γράφετε ότι τους 3 μήνες τους γίνονται 4? αν όχι ποια πρέπει να διαλέξω?θα δοκιμάσω αυτό με το vpn καθώς βλέπω είναι αναλυτικά γραμμένο στην πρώτη σελίδα εδω .αν θεωρείται πρέπει να προσέξω κάτι τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε ήδη ultimate μπορείτε να κάνετε αυτό που κάνουν πολλοί εδώ μέσα όπως και εγώ.

Κάθε 3 μήνες βάζουμε μια 3μηνη Τούρκικη ultimate και κρατάμε το subscription πάντα στα 3 χρόνια.

Αρχές Οκτωβρίου τώρα θα κοιτάξω για 3μηνο ξανά.

image.png.4f4e812ef9d39126590db53847deddff.png

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/07/2022 at 11:56, valencianista said:

καλησπερα στην ομαδα .επειδη θα αγοράσω και εγω σήμερα το series s ήθελα να ρωτήσω τελικά να διαλέξω για να τα κάνω τριετία τα 3μηνα ή τα 12 μηνα για πιο οικονομικά ? επίσης επειδη έχω μπερδευτεί αυτό εδώ για το series s κάνει:https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil ή αυτό εδω https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-months-xbox-live-key-turkey  .είναι στάνταρ αυτό που γράφετε ότι τους 3 μήνες τους γίνονται 4? αν όχι ποια πρέπει να διαλέξω?θα δοκιμάσω αυτό με το vpn καθώς βλέπω είναι αναλυτικά γραμμένο στην πρώτη σελίδα εδω .αν θεωρείται πρέπει να προσέξω κάτι τα φώτα σας

Γιατί κοιτάς αυτές από τη στιγμή που έχει global 3μηνη στα 5€?

https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2022 στις 11:56 ΠΜ, valencianista είπε

καλησπερα στην ομαδα .επειδη θα αγοράσω και εγω σήμερα το series s ήθελα να ρωτήσω τελικά να διαλέξω για να τα κάνω τριετία τα 3μηνα ή τα 12 μηνα για πιο οικονομικά ? επίσης επειδη έχω μπερδευτεί αυτό εδώ για το series s κάνει:https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil ή αυτό εδω https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-months-xbox-live-key-turkey  .είναι στάνταρ αυτό που γράφετε ότι τους 3 μήνες τους γίνονται 4? αν όχι ποια πρέπει να διαλέξω?θα δοκιμάσω αυτό με το vpn καθώς βλέπω είναι αναλυτικά γραμμένο στην πρώτη σελίδα εδω .αν θεωρείται πρέπει να προσέξω κάτι τα φώτα σας

 

10 ώρες πριν, NickTG είπε

Γιατί κοιτάς αυτές από τη στιγμή που έχει global 3μηνη στα 5€?

https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global

Οτι γραφει ο NickTG  ... 
ουτε vpn ουτε τιποτα .... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2022 στις 12:47 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Αν έχετε ήδη ultimate μπορείτε να κάνετε αυτό που κάνουν πολλοί εδώ μέσα όπως και εγώ.

Κάθε 3 μήνες βάζουμε μια 3μηνη Τούρκικη ultimate και κρατάμε το subscription πάντα στα 3 χρόνια.

Αρχές Οκτωβρίου τώρα θα κοιτάξω για 3μηνο ξανά.

image.png.4f4e812ef9d39126590db53847deddff.png

Και ποιος ο λόγος να κάνουμε κάθε 3μηνο κάτι τέτοιο και να μην περιμένουμε απλά να λήξει εντελώς η συνδρομή μας xbox game pass ultimate και να κάνεις την διαδικασία με τις τότε τιμές που μπορεί να είναι καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Και ποιος ο λόγος να κάνουμε κάθε 3μηνο κάτι τέτοιο και να μην περιμένουμε απλά να λήξει εντελώς η συνδρομή μας xbox game pass ultimate και να κάνεις την διαδικασία με τις τότε τιμές που μπορεί να είναι καλύτερες.

Αγαπητέ τον Ιούλιο του 2025 δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα ισχύει ακόμα όλη αυτή η διαδικασία με Τουρκίες Βραζιλίες και τα σχετικά. Θεωρώ πως κάποια στιγμή οι Gold συνδρομές δεν θα υπάρχουν και θα υπάρχουν μόνο τα παρακάτω.

Για αυτό προσωπικά προσπαθώ όταν θα γίνει κάτι τέτοιο, όποτε και αν είναι, να έχω μπροστά μου τουλάχιστον 2-3 χρόνια για να με απασχολήσει ή να βρεθεί (αν υπάρχει) κάποια φθηνότερη λύση.

image.png.2b1af27ac1036008f1773894725e7e9a.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2022 στις 12:23 ΜΜ, NickTG είπε

Γιατί κοιτάς αυτές από τη στιγμή που έχει global 3μηνη στα 5€?

https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global

Ευχαριστώ!!
Μόλις αγόρασα 4 καρτούλες για 12μηνη συνδρομή με 4 μήνες επιπλέον (1μήνας για κάθε 3μηνη κάρτα) ως δώρο λόγω αυτόματης ανανέωσης.
Σύνολο 16μήνες συνδρομή για σχεδόν 25€ . Not bad!!

Τώρα μένει να βρεθεί τρόπος να μετατραπούν σε 16μήνες ultimate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2022 στις 5:57 ΜΜ, _filippos_ είπε

Ευχαριστώ!!
Μόλις αγόρασα 4 καρτούλες για 12μηνη συνδρομή με 4 μήνες επιπλέον (1μήνας για κάθε 3μηνη κάρτα) ως δώρο λόγω αυτόματης ανανέωσης.
Σύνολο 16μήνες συνδρομή για σχεδόν 25€ . Not bad!!

Τώρα μένει να βρεθεί τρόπος να μετατραπούν σε 16μήνες ultimate.

Το πιο απλό 

Αγόρασε μέσα από το Xbox ένα μήνα ultimate 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...