Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εμένα λήγει αύριο.

Και είπα παραπάνω τι ακριβώς σκέφτομαι να κάνω.

Αν σου ειναι ευκολο,να μου πεις αν σου δουλεψε ο τροπος αυτος επειδη και εγω με βλεπω να κανω αγορα gamepass με την κονσολα,μαλλον την αλλη εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν σου ειναι ευκολο,να μου πεις αν σου δουλεψε ο τροπος αυτος επειδη και εγω με βλεπω να κανω αγορα gamepass με την κονσολα,μαλλον την αλλη εβδομαδα.

Λογικά είναι δοκιμασμένο από πολλούς εδώ πέρα πολύ πριν από εμένα. 

Δες το 3 ποστ. 

Απλά ίσως επειδη το σύστημα έχει φουλάρειαπο τους τόσους απανωτους κωδικούς τώρα ίσως χρειαστεί να βάλεις το κωδικό παραπάνω από μια φορές για να τον δεχτει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο home, πανω αριστερά που δείχνει διαδοχικά gamertag, email, ημερομηνία λήξης συνδρομής συνεχίζει να γράφει οτι λήγει σε 12 ημερες. 

Ενω στις συνδρομες (στις ρυθμίσεις) βλέπω κανονικα 22/11/2022. (Το ίδιο και στον microsoft account απο browser) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά εμένα στα subscriptions της ms γιατί δεν μου βγάζει το εικονίδιο του eaplay; Έχω ultimate έως τον 1ο του 22. Πρέπει να κάνω κάτι; Γενικά θα μπορώ να παίζω games της EA αφού έχω ultimate και αν ναι, από που;

Άκυρο το βρήκα. Από Δεκέμβριο σε PC.

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μην είσαι και τόσο σίγουρος. 

Ένας αλγόριθμος είναι ξέρεις και αν τον διορθώσουν θα το κάνει μόνος του. 

Μωρέ όλα ένας αλγόριθμος είναι. Και η αρχική μετατροπή ένας αλγόριθμος ήταν αλλά έσκασε. Το κακό σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ότι όταν πας να κάνεις reverse κάτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαλάσεις κάτι που δουλεύει. Επομένως ασχολείσαι με το να φτιάξεις κάτι που δεν δουλεύει παρά να διορθώσεις κάτι που έχει ήδη τρέξει. Αλλά ok, θα δούμε. Στην χειρότερη να γυρίσει πίσω το έτος και να δώσει 4 μήνες Ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις διορθώθηκε το πρόβλημα στον λογαριασμό μου και σιγά σιγά διορθώνονται παγκοσμίως όλα τα account’s από 1:1 σε 1:4 όπως έπρεπε να γίνει εξαρχής.

Όποτε συνολικά μου στοιχίσανε οι 35 μήνες Ultimate Game Pass 62€ +44€=106€:35= 3.02€ ο κάθε μήνας.
Οποτε με αλλά λόγια αφού ο μήνας στοιχίζει κανονικά  12,99€ Χ 35 μήνες = 454,65

Οπότε 348€ στην τσέπη + 250€ το PS4 Pro αγγελία το βγάλαμε το PS5  :)

 

F6D1A756-ED99-4657-B7CE-B4428E85E996.png

Επεξ/σία από dream21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε αν πάρει κάποιος τώρα ετήσια EA Play που έχει ξεμείνει σε κάποιο «κλειδάδικο» θα γίνει 4 μήνες Ultimate σωστά; 

Άρα και πάλι συμφέρει, γιατί αντί να πληρώσεις 4x12.99 = 51.96 που έχει κανονικά, από «κλειδάδικο» βγαίνει στα 24 ευρώ (ίσως και λίγο φθηνότερα) δηλαδή κάπου στα 24/4=6 ευρώ ο μήνας.

 

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, jimbo77 είπε

Σε ευχαριστώ, άλλαξα. Αυτό είναι τώρα το "σωστό" μήνυμα φαντάζομαι (αλλά όχι το θεμιτό):

image.png

 

Update: ακόμα δεν...

Update 2: Αφού έφτιαξαν το conversion έπαιξε και σε εμένα - δίνοντας 4 μήνες ultimate για 1 χρονο EA Access.

Επεξ/σία από jimbo77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnpap21 είπε

Οπότε αν πάρει κάποιος τώρα ετήσια EA Play που έχει ξεμείνει σε κάποιο «κλειδάδικο» θα γίνει 4 μήνες Ultimate σωστά; 

Άρα και πάλι συμφέρει, γιατί αντί να πληρώσεις 4x12.99 = 51.96 από «κλειδάδικο» βγαίνει αν αγοραστεί περίπου στα 24 ευρώ κάπου στα 24/4=6 ευρώ ο μήνας.

1)Σωστά

2) Όσοι πήραν εχθές 1 χρόνο ultimate με 1 χρονο ΕΑ  μεχρι αυριο θα τους εχει γινει 4 μηνες οπως επρεπε να ειναι με αλλα λογια 1:4

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει η αλλαγή "τον ήπια"...  Σε 12 ημερες τελείωνε η συνδρομή καο θα εβαζα με το κόλπο 36 μηνες... 

Τώρα απλα ελπιζω σε οχτω μηνες να υπάρχει ανάλογο κοπλο... 

 

Όχι οτι με χάλασε 8 μηνες με 45€ αλλά εντάξει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε κάποιον να βάλει 12 EA Access και ενώ έχει ενεργό Game Pass Ultimate να πάρει 1 μήνα Ultimate επιπλέον αντί για 4;; Γιατί ένα φιλαράκι που την πέρασε σήμερα αυτό λέει οτι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα παιδια γινεται μεσο region βραζιλια να παρεις code για παιχνιδι και να το ενοργοποιησεις μεσω αλλαγης vpn οπως στο 3ο θεμα ?

1 λεπτό πριν, LeFterisPa είπε

Κατι ακομα παιδια γινεται μεσο region βραζιλια να παρεις code για παιχνιδι και να το ενοργοποιησεις μεσω αλλαγης vpn οπως στο 3ο θεμα ?

ακυρο για βραζιλια δεν υπαρχουν καν παιχνιδια αλλα το ιδιο απο uk γινεται το εχεις δοκιμασει καποιος να μας πει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LeFterisPa είπε

Κατι ακομα παιδια γινεται μεσο region βραζιλια να παρεις code για παιχνιδι και να το ενοργοποιησεις μεσω αλλαγης vpn οπως στο 3ο θεμα ?

ακυρο για βραζιλια δεν υπαρχουν καν παιχνιδια αλλα το ιδιο απο uk γινεται το εχεις δοκιμασει καποιος να μας πει ?

όχι. Πρέπει να έχεις και άλλο region. VPN μόνο μια φορά για να βάλεις gold brazil. Ποτέ άλλοτε. 

42 λεπτά πριν, aeljim είπε

Έχει τύχει σε κάποιον να βάλει 12 EA Access και ενώ έχει ενεργό Game Pass Ultimate να πάρει 1 μήνα Ultimate επιπλέον αντί για 4;; Γιατί ένα φιλαράκι που την πέρασε σήμερα αυτό λέει οτι έγινε.

Αν δεν διορθωθεί, θα πάρει το support σε λίγες μέρες να του το φτιάξει.

*Αν και το 12->4 ίσχυε μέχρι χθες. Δεν είπε κανείς ότι θα ισχύει για πάντα. 

2 ώρες πριν, johnpap21 είπε

Οπότε αν πάρει κάποιος τώρα ετήσια EA Play που έχει ξεμείνει σε κάποιο «κλειδάδικο» θα γίνει 4 μήνες Ultimate σωστά; 

Άρα και πάλι συμφέρει, γιατί αντί να πληρώσεις 4x12.99 = 51.96 που έχει κανονικά, από «κλειδάδικο» βγαίνει στα 24 ευρώ (ίσως και λίγο φθηνότερα) δηλαδή κάπου στα 24/4=6 ευρώ ο μήνας.

Αν έχεις ήδη Ullimate ίσως και να γίνει το 12->4, ίσως και όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

2) Όσοι πήραν εχθές 1 χρόνο ultimate με 1 χρονο ΕΑ  μεχρι αυριο θα τους εχει γινει 4 μηνες οπως επρεπε να ειναι με αλλα λογια 1:4

Το ξέρεις ότι μόνο εσύ ασχολείσαι με αυτούς που πήρανε χρόνο Ulti από χρόνο ΕΑ έτσι; Το αναφέρεις σε κάθε σου μήνυμα χωρίς καν να ρωτάει κανείς.. :D 

Σαν να ζηλεύεις μου φαίνεται. :D 

Κλαιν όσους μήνες και να δώσουν ή δεν δώσουν. :) 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...