Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, geovolara είπε

παίζει να παίρνει έμενα και ακουμπήσω τα τρία έτη πάλι , γιατί τώρα λέει λήγει 6/8/2023 με το αμερικάνικο 

Ναι. Μέχρι 1 μπορείς να την βάλεις ακόμα - τουλάχιστον σαν σύνολο χρόνου (αν είσαι σιγουρος οτι ειναι με Ακερικάνικο τρόπο η ημερομηνία σου και όχι κανονικο).

Πάρε μια με την προσφορά των 20€ και αν τελικά δεν σου δουλέψει και δουλέψει σε μένα σε 5 μερες, στην πληρώνω και την παίρνω εγω. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Καλησπέρα! Έχω ultimate μέχρι τέλος Δεκεμβρίου, τι συμφέρει να κάνω; να περιμένω να λήξει η συνδρομή μου και να βάλω εκ νέου gold συν 1 μήνα ultimate και τα σχετικά ή να κουμπώσω τώρα την προσφορά με την EA;

33 λεπτά πριν, tempo είπε

ίσως σας ενδιαφέρει... 

 

Επεξ/σία από iraki86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, iraki86 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Καλησπέρα! Έχω ultimate μέχρι τέλος Δεκεμβρίου, τι συμφέρει να κάνω; να περιμένω να λήξει η συνδρομή μου και να βάλω εκ νέου gold συν 1 μήνα ultimate και τα σχετικά ή να κουμπώσω τώρα την προσφορά με την EA;

Να περιμένεις να λήξει και να βάλεις 2 έτη gold και να την κάνεις ultimate με 13€ (διαβάζεις το 3ο ποστ). Μόνο ρίσκο, να υπάρχει η δυνατότητα και να γίνεται μέχρι τότε. Θα σου κοστίσει για 27 μήνες 30+30+13 (73€)

Αν πας με EA τώρα, θα σου κοστίσει 60€/έτος (3*20€). Στους 27 μήνες δηλαδή, 140€ αν τις πάρει όλες τις ΕΑ

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ναι. Μέχρι 1 μπορείς να την βάλεις ακόμα - τουλάχιστον σαν σύνολο χρόνου (αν είσαι σιγουρος οτι ειναι με Ακερικάνικο τρόπο η ημερομηνία σου και όχι κανονικο).

Πάρε μια με την προσφορά των 20€ και αν τελικά δεν σου δουλέψει και δουλέψει σε μένα σε 5 μερες, στην πληρώνω και την παίρνω εγω. 

Έβαλα και 4η έχουμε τώρα μέχρι 10/7/2023 .

υγ αμερικάνικο ημερολόγιο 

Επεξ/σία από geovolara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πλέον δεν συμφέρει να πάρει κάποιος μια ετήσια κάρτα xbox live gold  αλλά μια ετήσια ea access για όσους έχουν ήδη ενεργή xbox game pass ultimate έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή πλέον δεν συμφέρει να πάρει κάποιος μια ετήσια κάρτα xbox live gold  αλλά μια ετήσια ea access για όσους έχουν ήδη ενεργή xbox game pass ultimate έτσι δεν είναι?

Ναι.

12 μήνες EA = 4 μήνες ultimate = 21€

12 μήνες Gold = 4 μήνες ultimate = 34€ / 51

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ενημερώσω πως μίλησα ακόμα μία φορά με το support της Microsoft γιατί δεν μου έχουν προσθέσει ακόμα άλλους 4 μήνες που πρέπει από το conversion που έγινε με το EA Play. Με ενημέρωσαν ότι έχουν θέματα γενικά με τις συνδρομές και μετατροπές του EA.

To be honest, this is now an on going issue and our teams are well-aware of the problem and are currently working to sort all of this batch by batch because most of our fellow Xbox Gamer,  didn't get the full conversion of EA Play to XGPU, some still can't EA play on Xbox Game Pass Ultimate but rest assured that will do everything to sort this out as soon as possible.

Οπότε περιμένω να λυθεί το θέμακαι να μου προσθέσουν τους 4 μήνες που υπολοίπονται έτσι ώστε να αγοράσω αλλη μια 12 μηνη ΕΑ και να φτάσω στα 3 χρόνια ultimate στο σύνολο.

Τσεκάρετε και εσείς αν όντως μπήκαν όλοι οι μήνες που έπρεπε όταν έγινε το conversion.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά στο Κορεάτικο MS Store δίνει δωρεάν με τα Games with Gold το Trine 4 για το Xbox One, εκτός απο το Aragami που δίνει στα υπόλοιπα regions, μέχρι τις 15 του μήνα. 

Για όποιον ενδιαφέρεται το λινκ είναι αυτό:

https://www.microsoft.com/ko-kr/p/trine-4-the-nightmare-prince/bqng40gvnr9k?activetab=pivot:overviewtab

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος γνωρίζει σίγουρα ας απαντήσει;

φίλος που δεν έχει ενεργό game pass θέλει να δει αν βάζοντας

12 μήνες ea access + 1 μήνα προσφορά game pass (1 ευρώ) θα έχει στο τέλος 13 μήνες gamepass.

Ισχύει αυτό ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tempo είπε

όποιος γνωρίζει σίγουρα ας απαντήσει;

φίλος που δεν έχει ενεργό game pass θέλει να δει αν βάζοντας

12 μήνες ea access + 1 μήνα προσφορά game pass (1 ευρώ) θα έχει στο τέλος 13 μήνες gamepass.

Ισχύει αυτό ή όχι;

4 + 1 θα έχει, όχι 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ναι.

12 μήνες EA = 4 μήνες ultimate = 21€

12 μήνες Gold = 4 μήνες ultimate = 34€ / 51

Και για όσους δεν έχουν πλέον ενεργή τότε ακόμα η πιο συμφέρουσα λύση είναι του ποστ3?

28 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά στο Κορεάτικο MS Store δίνει δωρεάν με τα Games with Gold το Trine 4 για το Xbox One, εκτός απο το Aragami που δίνει στα υπόλοιπα regions, μέχρι τις 15 του μήνα. 

Για όποιον ενδιαφέρεται το λινκ είναι αυτό:

https://www.microsoft.com/ko-kr/p/trine-4-the-nightmare-prince/bqng40gvnr9k?activetab=pivot:overviewtab

Και τι πρέπει να κάνουμε για να το πάρουμε στο Ευρωπαϊκό profile μας?

Απλά συνδεόμαστε μέσω του κορεάτικου ms store απο το λινκ που είπες πιο πάνω και το παίρνουμε σωστά?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και για όσους δεν έχουν πλέον ενεργή τότε ακόμα η πιο συμφέρουσα λύση είναι του ποστ3?

Και τι πρέπει να κάνουμε για να το πάρουμε στο Ευρωπαϊκό profile μας?

Απλά συνδεόμαστε μέσω του κορεάτικου ms store απο το λινκ που είπες πιο πάνω και το παίρνουμε σωστά?

Ναι απλά αν σε ρωτήσει αν θες να αλλάξεις στο ελληνικό store, πάτα να μείνεις στο Κορεάτικο. 

Αν μπεις μέσω Chrome, σου κάνει μετάφραση απο κορεάτικα σε αγγλικά για διευκόλυνση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, γνωρίζει κανείς καμιά λύση για να γίνει install το πρόγραμμα του gamepass στο PC;

Πάντα κολλάει με το που ξεκινήσει το install, έχω δοκιμάσει τα πάντα.

94feb07b-2109-4f7f-970f-ddc4711001ae.jpg

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xbox συνεχίζει να βλέπει οτι σε λιγες ημερες λήγει το ultimate ενω ληγει 22/11/2022. Βγάζει μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα. Στις συνδρομές βλέπει την σωστη. 

 

 

Επισης Η microsoft βλέπει την σωστή ημερομηνία στο site. 

 

 

Η εφαρμογή xbox βλέπει 23/11/2022

 

 

Τι Σκάλωμα έφαγε η κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...