Προς το περιεχόμενο

Τι ? Που? Ποιός? Πότε? και άλλα FAQ...


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε dvd/rip δεν κυκλοφορεί μεγαλύτερη. διαφορά 18 λεπτών είναι αναμενόμενη (από φιλμ σε pal) αλλά το υπόλοιπο δεν ξέρω πού πήγε, ούτε φαίνεται να υπάρχει απάντηση σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα.

 

άσχετο, theobabis πότε θα δεις καμιά του Lav Diaz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πιάσει αυτό τον καιρό τον γερμανικό εξπρεσσιονισμό. Όταν τον βαρεθώ να κάτσω να δω τη μελαγχολία. Λύσε μου όμως την απόρία, τι συμπέρασμα θα βγάλεις όταν είμαι ο πλέον ακατάλληλος για να γράψει κριτική; Τελευταία φορά, αν θυμάμαι καλά που με ρώτησες για κάτι, ήταν το rules of the game και ευτυχώς που δεν με άκουσες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας!

Θα ηθελα να σας ρωτησω για μια ταινια που σχετιζεται με το θεμα αυτο..την ειχα δει πιο παλια αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο και θα ηθελα να την ξαναδω.

Η υποθεση της ταινιας: Ενας αντρας που γυρναει μια ταινια με αληθινους φονους..Αρχικα σκοτωνει τον διοικητη της αστυνομιας..Και ετσι ο στενος συνεργατης του νεκρου θελει να τον σκοτωσει...Ο μανιακος αντρας πιστευει πως θα κερδισει φημη απο αυτην την ταινια που γυρναει και λεφτα και δεν θα μπει φυλακη αλλα τρελοκομιο οπου εκει θα περασει καλυτερα..Αλλα στο τελος σκοτωνεται..

Καπως ετσι παει η υποθεση..Την εδειχνε και στην τηλεοραση πολλες φορες..Εχω την εντυπωσει πως ο τιλος σχετιζεται με το '24'..αλλα δε βρισκω κατι με αυτο..Εαν καποιος γνωριζει τον τιτλο μπορει να μου τον πει;

Ευχαριστω πολυ  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας!

Θα ηθελα να σας ρωτησω για μια ταινια που σχετιζεται με το θεμα αυτο..την ειχα δει πιο παλια αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο και θα ηθελα να την ξαναδω.

Η υποθεση της ταινιας: Ενας αντρας που γυρναει μια ταινια με αληθινους φονους..Αρχικα σκοτωνει τον διοικητη της αστυνομιας..Και ετσι ο στενος συνεργατης του νεκρου θελει να τον σκοτωσει...Ο μανιακος αντρας πιστευει πως θα κερδισει φημη απο αυτην την ταινια που γυρναει και λεφτα και δεν θα μπει φυλακη αλλα τρελοκομιο οπου εκει θα περασει καλυτερα..Αλλα στο τελος σκοτωνεται..

Καπως ετσι παει η υποθεση..Την εδειχνε και στην τηλεοραση πολλες φορες..Εχω την εντυπωσει πως ο τιλος σχετιζεται με το '24'..αλλα δε βρισκω κατι με αυτο..Εαν καποιος γνωριζει τον τιτλο μπορει να μου τον πει;

Ευχαριστω πολυ  :)  :)

πρεπει να εννοεις αυτο http://www.imdb.com/title/tt0179626/?ref_=nv_sr_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στην ταινία immortal beloved που δείχνει βιογραφικό του Μπετόβεν, σε μια σκηνή είναι ο γιος του που έχει μεγαλώσει και μιλάει με τον φίλο του που ψάχνει που να δώσει το γράμμα και του λέει πως ο "θείος" του φωνάζει δυνατά να να να να να να να να να να να να να να και λέει πως θα είναι το κερασάκι μιας καλής συμφωνίας, ξέρει κανείς πως λένε τη συμφωνία;

 

*την βρήκα είναι η 9η*

Επεξ/σία από santana99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ψάχνω όλη μέρα μια ταινία η οποία πρέπει να έπαιζε σήμερα κατά τις 11-12 στο Nova (Από ότι έψαξα εκείνη την ώρα είχε τα κινηματογραφικά νέα). Πρέπει να ήταν για τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο, έδειχνε πολλά αεροπλάνα (βομβαρδιστικά νομίζω) να απογειώνονται από αεροπλανοφόρα και να κατευθύνονται εναντίον Γιαπωνέζων/Κινέζων. Η ταινία είχε σύγχρονα γραφικά.

 

Μάλιστα σε μια σκηνή είναι ο πιλότος με έναν ακόμη και ο άλλος κάνει το σταυρό του πριν απογειωθούν. Ο πιλότος τον ρωτάει από πότε πιστεύεις; Από τότε που με βάλατε στην αποστολή σας. Προσευχήσου και για μένα του λέει και ξεκινάνε με δυσκολία να απογειωθούν. Μετά από λίγο πέφτουν σε ένα δάσος και έρχονται οι Γιαπωνέζοι και τους πυροβολούν κλπ. Έχω σκαλώσει τελείως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...