Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, geor92 είπε

Εγώ πήρα την LG CX 55" με παζάρια απ τον Κοτσώβολο τελική τιμή 1550 με τη full εγγύηση. Σε oled προτείνω μόνο Κοτσώβολο γιατί είναι ο μόνος που ουσιαστικά σου δίνει zero pixel με τη full εγγύηση- ακόμα και η LG το έχει σταματήσει!

 

πως κατάφερες και έκανες παζάρι στον κότσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει να κανει ο τρόπος που μιλας σε συνδιασμο με τον υπάλληλο ποσο στα @@ του να πουλήσει η όχι προιον, κυριως το δεύτερο. Σε τέτοιες περιπτώσεις αποφεύγουμε κοριτσάκια. υσχιει κ στο Mediamarkt αυτό.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

πως κατάφερες και έκανες παζάρι στον κότσω?

Υπάρχει οδηγία στους υπαλλήλους να δεχτούν παζάρι όταν κάποιος πάει και τους δείξει το ίδιο προϊόν σε καλύτερο τιμή σε skroutzομάγαζο (όχι 1 και 2 ευρώ καλύτερη...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

πως κατάφερες και έκανες παζάρι στον κότσω?

Πας και τους λες είναι η τελική τιμή; Την είχαν ήδη σε έκπτωση 1700 από 2500 αλλά δεν παίζει ρόλο. Σου λένε ναι και από 300 η εγγύηση στα 90. Μετά φεύγεις απ το μαγαζί και λες ότι πήγες Πλαίσιο και Public και σου δίνουν πχ 1550 και δώρο την εγγύησή τους ή 1650 και δώρο TV κλπ. (εγώ πήγα όντως και στα άλλα καταστήματα μέσα στο Mall και ρώτησα αλλά εξ αρχής ο Κοτσώβολος είχε την καλύτερη τιμή). Βέβαια δεν το λέμε αυτό, λένε ότι μας κάνανε καλύτερη προσφορά... εγώ είπα για ξεκάρφωμα ότι είμαι ανάμεσα στη B9 και την CX και ότι τη B9 τη δίνουν και οι άλλοι 2 όσο ο Κοτσώβολος αλλά στη CX είστε πιο ακριβοί.. Ε μετά σου δίνουν γραπτός την προσφορά, δίνεις το κιν σου και μέσα σε 24 ώρες έχουν πάρει τηλ. Τους λες πάρτε με αργότερα γιατι περιμένω προσφορές ακόμα καλύτερες από Public, σε παίρνουν σε 5 ώρες και εκεί γίνεται το παιχνίδι. Τους είπα μου δίνουν 1500 και εγγύηση μέσα. Μου λένε μπορούμε να κάνουμε 1550 και full εγγύηση. Λέω κρατήστε την προσφορά μέχρι αύριο ε και πήγα και το πήρα.. Είναι πιο εύκολο απ όσο ακούγεται εδώ. Δε χρειάζεται καν να ρωτήσεις σε άλλα μαγαζιά... μπορείς απλά να πεις τιμές εκεί κοντα - λογικές βέβαια! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, DlackDragon είπε

τα ιδια και σε μενα, παραγγελια σε μεγάλη αλυσιδα, πηρα να ρωτησω τι γινεται και μου ειπαν να ξανα παρω σε λιγες μερες για νεότερα αλλα πιθανον να παραλαβω με την δευτερη φουρνια?(ποτε ειναι η δευτερη φουρνια δεν ηξερε να μου πει, μαλλον δεκεμβριο). Δεν εχω δωσει ουτε μου ζητησαν προκαταβολα. βλεπω να παιρνουμε το 3ο το μακρυτερο δυστυχως. 

Εδω ειναι πολυ πιθανο να  το παρουμε εμεις που δωσαμε και προκαταβολη ,στην δικη σου περιπτωση ειναι σχεδον βεβαιοτητα !

2 ώρες πριν, Wolftub21 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Είχα κάνει κράτηση σε μαγαζί μεγάλο και γνωστό που είναι και στο σκρουτζ από Ιούνιο και μου είπαν ότι είμαι πρώτος στο δεύτερο κύμα. Δηλαδή τόσο λίγα κομμάτια πήραν; Με δεδομένο που είμαι τόσα χρόνια πελάτης το θεωρώ απαράδεκτο ενώ σε αλυσίδες κάποιοι που παρήγγειλαν Σεπτέμβριο θα παραλάβουν το ps5 την πρώτη μέρα! Μπορεί να φταίει και η ίδια η Sony σε αυτό γιατί βλέπω πως αλλα ισχύουν για τις αλυσίδες και άλλα για τα συνοικιακά μαγαζιά. Αν και αυτό το μαγαζί είναι αρκετά μεγάλο για να θεωρηθεί συνοικιακο. Εσείς θα ακυρωνατε για xbox x? Εγώ δεν ενδιαφέρομαι τόσο για τις αποκλειστικοτητες της Sony. 

Αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο να συμβαινει .Το αντιθετο θα ηταν περιεργο...

Btw  εδωσα και στο media markt προκαταβολη 50 .Παντως δεν χανετε τις προκαταβολες προφανως ,το ρωτησα κιολας μπορειτε να  ακυρωσετε αν δεν παραλαβατε day one  και να   σας βγαλουν πιστωτικο  για το ισοποσο .Για μενα   που εχω δωσει 2 προκαταβολες κλαιν  ετσι και αλλιως θα αγοραζα 1-2 παιχνιδια στο λανσαρισμα  οποτε θα παρω αυτα .

Σε περιπτωση που παιξει το  εφιαλτικο σεναριο ενω εχω δωσει 2 προκαταβολες σε 2 διαφορετικα καταστηματα (και προπαραγγελια με το που ανοιξαν την πρωτη μερα ) και δεν παραλαβω στις 19  θα αυτοπυρποληθω  χαχαχα. 

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fotis13 σου είπανε να πας από κατάστημα? σκευτομαι κ εγώ να δώσω το 50αρικο αλλά μου παν μόνο κατάστημα και βαριέμαι να τρεχω. επίσης ρώτησα  ποσα διαθέσιμα θα έχετε και η απαντηση ειναι δε ξερουμε ακομα μαζεύουμε τις προπαραγγελιες k ποσοι δεσμευοντε με ποσο να τις ξεκαθαρίσουμε κ εξαρτάτε από τη sony 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

@Fotis13 σου είπανε να πας από κατάστημα? σκευτομαι κ εγώ να δώσω το 50αρικο αλλά μου παν μόνο κατάστημα και βαριέμαι να τρεχω. επίσης ρώτησα  ποσα διαθέσιμα θα έχετε και η απαντηση ειναι δε ξερουμε ακομα μαζεύουμε τις προπαραγγελιες k ποσοι δεσμευοντε με ποσο να τις ξεκαθαρίσουμε κ εξαρτάτε από τη sony 

Ναι μου ειπαν απο  το καταστημα να παω ,βεβαια ειχα δηλωσει και στην προπαραγγελια παραλαβη απο το καταστημα δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, argipen είπε

Η τηλεόραση η δεύτερη είναι περσινό μοντέλο και δεν φέρει HDMI 2.1.
Η πρώτη τηλεόραση μπορεί να λέει HDMI 2.1 αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πληρεί όλες τις προδιαγραφές—για την ακρίβεια δεν έχει το σημαντικότερο για εμένα: 120Hz στα 2160p.
Είναι όπως τα φθηνά monitor του εμπορίου που λένε HDR αλλά έχουν nits στον πάτο, local dimming του ποτέ, κ.λπ. Και μιας και είπα για Local Dimming, αν δεις το review της στο rtings (βλ. https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85) έχει score 1.5 στα 10, και στο HDR Peak Brightness 5.9 στα 10.
Ουσιαστικά το μόνο που κερδίζεις αγοράζοντας την πρώτη αντί για τη δεύτερη είναι το VRR, όπου θα γίνεται χρήση ανα περίπτωση και όταν ο τίτλος δεν κρατάει σταθερά τα FPS.
Εν ολίγης, δεν θα την αγοράζα!

σε αυτο το review ειναι η προηγουμενη lg οχι αυτη που γραφω αν δε κανω λαθος.στα χρηματα αυτα παντως δεν εχω βρει κατι καλυτερο δεν θελω να δωσω 1000 για μια tv που θα την εχω ουσιαστικα μονο για gaming.πιστευω πως και αλλοι θα ειναι στην ιδια φαση με μενα.το σκεφτομαι πολυ τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

σε αυτο το review ειναι η προηγουμενη lg οχι αυτη που γραφω αν δε κανω λαθος.στα χρηματα αυτα παντως δεν εχω βρει κατι καλυτερο δεν θελω να δωσω 1000 για μια tv που θα την εχω ουσιαστικα μονο για gaming.πιστευω πως και αλλοι θα ειναι στην ιδια φαση με μενα.το σκεφτομαι πολυ τι να κανω

Όχι δεν είναι το προηγούμενο μοντέλο, δες την φωτογραφία. Όλοι σχεδόν είμαστε στην ίδια φάση... 

866.jpg

Επεξ/σία από Dev1l
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, DlackDragon είπε

τα ιδια και σε μενα, παραγγελια σε μεγάλη αλυσιδα, πηρα να ρωτησω τι γινεται και μου ειπαν να ξανα παρω σε λιγες μερες για νεότερα αλλα πιθανον να παραλαβω με την δευτερη φουρνια?(ποτε ειναι η δευτερη φουρνια δεν ηξερε να μου πει, μαλλον δεκεμβριο). Δεν εχω δωσει ουτε μου ζητησαν προκαταβολα. βλεπω να παιρνουμε το 3ο το μακρυτερο δυστυχως. 

Από δίκη μου ερώτηση ατόμου το οποίο είναι υπεύθυνο για τα ps5 στο πλαίσιο  και μιλάει απευθείας με τη Sony Hellas «δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι ποτε θα έρθει το δεύτερο κύμα»

5 ώρες πριν, Socratis_g είπε

πως κατάφερες και έκανες παζάρι στον κότσω?

Γινεται. Εγώ κατέβασα μια Samsung smart TV που είχα πάρει το 2016, από 2090€ Στα 1500 με 5ετη εγγύηση δώρο ! 

Επεξ/σία από nekrik
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Pachter εισαι, αλλα υιοθετεί το φημολουγουμενο κοστος παραγωγηςτων 450 δολαρίων ανά μοναδα. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά επομενως μαλλον ισχύει. Εδώ και η είδηση.. 

https://gamingbolt.com/sony-blew-it-with-the-ps5-digital-edition-says-analyst-michael-pachter

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε δραμα η κατασταση με τα preorder στο ps5 κριμα να μην μπορει να παιξει ο Τακης γκολουμ απο το καματερο στην 23αρα hd ready τηλεοραση του το astrobot και τις αλλες 5 κυκλοφοριες.Πραγματικα εκει στην σονυ πρεπει να τους βαλει καποιος γκαζακια η να μπειτε στην εταιρεια με φορτηγα, τρακτερ, αλωνιστικες μηχανες και μη σου πω και με μηχανες του γκαζον. :P :lol:

Περα απο την πλακα νομιζω λιγη ηρεμια με τα ποστ δεν βλαπτει εχουν περασει τοσες σελιδες και αντι για νεα, διαβαζουμε για κυματα που θα ερθουν και ποτε θα ερθουν ή ποτε φημολογειται οτι θα ερθουν κ.ο.κ.(θα τα φερει ο aquaman).Δεν λεω να μην το συζητατε αλλα σας πλιζαρω δειχτε λιγο εγκρατεια με τετοιου ειδους ποστ, πιο πολλα ξερουμε για το τι αριθμο παραγγελιας εχει ο καθενας σας και σε ποσα δευτερολεπτα μετα εκανε το preorder παρα για την ιδια την κονσολα.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, icenex είπε

Μιλαμε δραμα η κατασταση με τα preorder στο ps5 κριμα να μην μπορει να παιξει ο Τακης γκολουμ απο το καματερο στην 23αρα hd ready τηλεοραση του το astrobot και τις αλλες 5 κυκλοφοριες.Πραγματικα εκει στην σονυ πρεπει να τους βαλει καποιος γκαζακια η να μπειτε στην εταιρεια με φορτηγα, τρακτερ, αλωνιστικες μηχανες και μη σου πω και με μηχανες του γκαζον. :P  :lol:

Περα απο την πλακα νομιζω λιγη ηρεμια με τα ποστ δεν βλαπτει εχουν περασει τοσες σελιδες και αντι για νεα, διαβαζουμε για κυματα που θα ερθουν και ποτε θα ερθουν ή ποτε φημολογειται οτι θα ερθουν κ.ο.κ.(θα τα φερει ο aquaman).Δεν λεω να μην το συζητατε αλλα σας πλιζαρω δειχτε λιγο εγκρατεια με τετοιου ειδους ποστ, πιο πολλα ξερουμε για το τι αριθμο παραγγελιας εχει ο καθενας σας και σε ποσα δευτερολεπτα μετα εκανε το preorder παρα για την ιδια την κονσολα.

Αυτο ειναι το φλεγον ζητημα ομως στο λανσαρισμα   ενος  νεου και  υπερβολικα δημοφιλους  προιοντος .

Ποιο ειναι το φλεγον ?  Ανουσιες συζητησεις απο καταστροφολογους  που στην τελικη θα την παρουν (αν θα την παρουν )την κονσολα μετα απο 5 χρονια στην  bf  με δωρο  4 χειριστηρια και  5 παιχνιδια , η' βγαζουν αλλου ειδους  συνδρομα.  Η' απο τρολ που μπαινουν για να ξεκινησουν flame γιατι εχουν μπερδεψει τις ποδοσφαιρικες ομαδες με τα προιοντα τεχνολογιας ?

Τωρα τι τακης γκολουμ δραπετσωνες  και hd ready  λες ουτε που ξερω .

Δλδ αν δεν μιλησουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι  που ειναι το σημαντικο  target group της καθε εταιρειας  για το κυριως θεμα που ειναι η ελλειψη επαρκους διαθεσιμοτητας στην αγορα ποιος θα μιλησει?  Ο αργοσχολος που επι της ουσιας δεν τον ενδιαφερει καν το θεμα γιατι δεν ειναι εν δυναμει αγοραστης η' αγοραζει 2 games  τον χρονο και  χεστηκε ποτε θα την αγορασει  ?

Εξαλλου ολα συζητιουνται σε σχεση με το PS5 . 

Πες εσυ για τα τεχνικα χαρακτηριστικα της κονσολας αφου αυτο σε ενδιαφερει πιο πολυ και βγαλε αχρηστους ολους τους μηχανικους και τα phD  στον σχεδιασμο και στην παραγωγη ενος τοσο σημαντικου για την βιομηχανια προιοντος ,η 'για την παγκοσμια συνωμοσια των απανταχου τμηματων  marketing ,γιατι εχουμε ακουσει τα παντα εδω μεσα ...

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostiger είπε

Καλα Pachter εισαι, αλλα υιοθετεί το φημολουγουμενο κοστος παραγωγηςτων 450 δολαρίων ανά μοναδα. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά επομενως μαλλον ισχύει. Εδώ και η είδηση.. 

https://gamingbolt.com/sony-blew-it-with-the-ps5-digital-edition-says-analyst-michael-pachter

Μεγάλο τσακάλι αυτός ο pachter, λέει ότι το κόστος είναι 450 κι ότι με τα 500 στην standard κερδίζει ένα 50ρικο αλλά μπαίνει μέσα στην digital. Συγνώμη το 50ρικο που κερδίζει στην standard καλύπτει ή όχι την χασουρα της digital; Μήπως τα μετράω λάθος τα κουκιά; Επίσης από τη στιγμή που ξέρουμε ότι θα πουλήσει περισσότερα τεμάχια standard (τουλάχιστον τώρα στην αρχή) δεν θα μένει και κάβα στην εταιρεία να κάψει αργότερα; Επίσης ποσό άμπαλος είναι ο φίλος, πάντα χάνουν στην αρχή και μόλις ξεκινάνε τις slim εκδόσεις γυρνάει σε profit η κάθε πώληση. Τέλος, η sony γύρισε το ps3 από train wreck σε το σώσαμε το κομμάτι πατριώτη.

Επεξ/σία από Hazuki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...