Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Έχετε να προτείνετε καμιά καλή τηλεόραση για ps5 κτλ 55 η 65 ινσες η τιμή να είναι σχετικά μέχρι 1200€  κάπου εκεί. 

Περιμένεις Black Friday για LG C9, E9, CX. Οχι LG B9 ή BX γιατί έχουν αρκετά χαμηλότερη φωτεινότητα.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Έχετε να προτείνετε καμιά καλή τηλεόραση για ps5 κτλ 55 η 65 ινσες η τιμή να είναι σχετικά μέχρι 1200€  κάπου εκεί. 

Σύμφωνα με το Rtings, η καλύτερη non-OLED all-around τηλερόραση της αγοράς: https://www.skroutz.gr/s/23568910/Sony-KD-55XH9096-55.html?from=sku_spec_variations. Πλήρες HDMI 2.1, HDR Brightness στον Θεό, και το δυνατό της χαρτί, μαύρα που πλησιάζουν εκείνα μιας OLED, με το εξαιρετικό της Local Dimming. Επίσης είναι η μόνη τηλεόραση που έρχεται τόσο καλά pre-calibrated, όλες οι τιμές χρωμάτων πέφτουν μέσα στα προβλεπόμενα κουτάκια. Και πριν παρεξηγηθώ, οι OLED είναι μονόδρομος στα μαύρα και το contrast σε ένα home-cinema, αλλά ως gaming TV θα προτιμούσα να μην "νταντεύω" την αγορά μου. Επίσης έρχονται νέες τεχνολογίες Nano LED (καμία σχέση με τη σειρά NANO της LG).

Επεξ/σία από argipen
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Περιμένεις Black Friday για LG C9, E9, CX. Οχι LG B9 ή BX γιατί έχουν αρκετά χαμηλότερη φωτεινότητα.

εξωτερικο παντως η c9 εχει εξαφανιστει, δεν υπαρχει σχεδον πουθενα, δυσκολα να βρεθει για black friday. η CX ίσως, αν κ τελευταια βλεπω πως επεσε 300-400 σε αρκετα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εξωτερικο παντως η c9 εχει εξαφανιστει, δεν υπαρχει σχεδον πουθενα, δυσκολα να βρεθει για black friday. η CX ίσως, αν κ τελευταια βλεπω πως επεσε 300-400 σε αρκετα καταστηματα.

Μοντέλο 2019 είναι, δεν εξαφανίστηκε, αποσύρθηκε, δεν παράγεται άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Μοντέλο 2019 είναι, δεν εξαφανίστηκε, αποσύρθηκε, δεν παράγεται άλλο.

προφανως. αλλα υπαρχει συνηθως στοκ σε παλια μοντελα, διαφορες TV του 2018 + 2019 βρισκω ακομα σε μεγαλα καταστηματα. η συγκεκριμενη ομως εχει εξαφανιστει εντελως, γιαυτο λεω πως δυσκολο να την πετυχεις καπου σε προσφορα που ελεγε το παιδι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dinos234 είπε

Εμένα με το digital βλέπω να αργεί πολύ βλέπω Χριστούγεννα και αν γιατί μετά από τηλ που μου είχαν πάρει για να με είπε δύσκολα να παραλάβω Day one κατάλαβα από πλαίσιο. 

Εγώ Digital αγόρασα και το Plaisio μου έστειλε μνμ. εχθές πως θα παραλάβω Day 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εχω καμια ενοχληση απο κωτσοβολο,ακομα ενεργη ειναι η παραγγελια μου,εκανα βεβαια τα κουμαντα μου κ ρωτησα κ σε τοπικο μαγαζι που συνεργαζομαι.Αν βγαλω ακρη με το τοπικο μαγαζι θα σας ενημερωσω ωστε να βαλει προπαραγγελια και οποιος αλλος θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, argipen είπε

Εγώ Digital αγόρασα και το Plaisio μου έστειλε μνμ. εχθές πως θα παραλάβω Day 1.

Κι εμένα μου έστειλαν εχθές από πλαίσιο ακριβώς αυτό ότι θα το παραλάβω Day one τι γίνεται στην τελική θα φανεί. 

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μοντέλο 2019 είναι, δεν εξαφανίστηκε, αποσύρθηκε, δεν παράγεται άλλο.

C9 είναι κορυφή μόνο και αν πέσει λίγο η τιμή της. Μετα για άλλη λύση σκέφτηκα μια Sony δεν θυμάμαι ποια και Samsung 70T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, argipen είπε

Σύμφωνα με το Rtings, η καλύτερη non-OLED all-around τηλερόραση της αγοράς: https://www.skroutz.gr/s/23568910/Sony-KD-55XH9096-55.html?from=sku_spec_variations. Πλήρες HDMI 2.1, HDR Brightness στον Θεό, και το δυνατό της χαρτί, μαύρα που πλησιάζουν εκείνα μιας OLED, με το εξαιρετικό της Local Dimming. Επίσης είναι η μόνη τηλεόραση που έρχεται τόσο καλά pre-calibrated, όλες οι τιμές χρωμάτων πέφτουν μέσα στα προβλεπόμενα κουτάκια. Και πριν παρεξηγηθώ, οι OLED είναι μονόδρομος στα μαύρα και το contrast σε ένα home-cinema, αλλά ως gaming TV θα προτιμούσα να μην "νταντεύω" την αγορά μου. Επίσης έρχονται νέες τεχνολογίες Nano LED (καμία σχέση με τη σειρά NANO της LG).

Είναι φοβερή η συγκεκριμένη για τα χρήματα της!Και εγώ αυτήν έχω βάλει στο μάτι να τσιμπήσω μαζί με το Ps5.

Απλά θα περιμένω black friday για μια πτώση τιμής και δώρο 5ετή εγγυηση 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και καμία 49 - 50 ιντσών τηλεόραση (είναι μικρό το σπίτι) μπορείτε να μου προτείνετε για το PS5 ? Γιατί δεν έχω καθόλου τηλεόραση... Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο εκτός από το PS5 και Netflix αλλά να μην φύγει νεφρό γιατί 1000+ δεν μπορώ να διαθέσω. 

Επεξ/σία από Dev1l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με πήραν χθες από Κοτσόβολο να δόσω προκαταβολή αν θέλω να διατηρηθεί η παραγγελία μου. Στην αρχή τους είπα να την ακυρώσουν αλλά μετά μου είπε πως είμαι στην λίστα με τις πρώτες θέσεις για παραλαβή και το σκέφτομαι. Κατα περίεργο τρόπο, έκανα από λάθος μια προπαραγγελία στο Public για Ps5 μαζί με το assassin's creed με παραλαβή από κατάστημα, και πέρασε χωρίς να ζητήσει προκαταβολή. Λογικά θα γίνιε μεγάλο μπάχαλο με το ποιός θα παραλάβει τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Και καμία 49 - 50 ιντσών τηλεόραση (είναι μικρό το σπίτι) μπορείτε να μου προτείνετε για το PS5 ? Γιατί δεν έχω καθόλου τηλεόραση... Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο εκτός από το PS5 και Netflix αλλά να μην φύγει νεφρό γιατί 1000+ δεν μπορώ να διαθέσω. 

https://www.skroutz.gr/s/24909376/Samsung-QE50Q80T-50.html?from=sku_spec_variations
 

Για 4K gaming δυο εταιρίες  παίζουν . Οι oled της LG  όπως lg c9/Cx για το απόλυτο και για σχετικά σκοτεινά περιβάλλοντα και οι Samsung qled q70R/q80 για πιο budget καταστάσεις και για πιο φωτεινά περιβάλλοντα(οι q90 προσφέρουν πολύ λίγα παραπάνω και το κόστος φτάνει αυτό μιας oled άρα δεν αξίζουν )

Οτιδηποτε άλλο θα προσφέρει κατώτερη εμπειρία τουλάχιστον μέχρι να βγει του χρόνου νέα γενιά από τις εταιρίες . 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kax54638 είπε

. Λογικά θα γίνιε μεγάλο μπάχαλο με το ποιός θα παραλάβει τι.

Aυτο πιστευω   και εγω για την πρωτη μερα ,θα εχουμε μακελειο ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μία ερώτηση. Θέλω να παραγγείλω τώρα το PS5 -μην σχολιάσετε που καθυστέρησα τόσο- αλλά έχω μπερδευτεί λίγο. Κάποια καταστήματα τύπου Γερμανός, Public κλπ. έχουν την επιλογή να το προπαραγγείλεις ενώ κάποια άλλα λένε ότι έχουν τελειώσει οι προπαραγγελίες. Εάν το αγοράσω πχ. από Public και δώσω όλο το ποσό, θα μου έρθει σε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα ή μπορεί να πάρουν εκείνοι τα χρήματα και να πάρω εγώ το PS5 τον Ιανουάριο; Έχει νόημα να κινηθώ προς κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα ή σε όλα έχω τα ίδια chances αυτή τη στιγμή; Ευχαρτιστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...