Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, chncynic είπε

Εντάξει αυτά είναι Apple-ιές. Εκτός κι άν είσαι HR στη SONY και κάνεις δημοσκοπήσεις, δεν ξέρεις αν είναι μικρό γιατί απο εποχή PS2 δεν είχε στο PS backward compatibility της προκοπής ή καθόλου. Το οτι πατάει στα εξλούσιβς για να πάρεις PS δεν πάει να πεί τίποτα για όλα τα υπόλοιπα που κάνει λάθος εδώ και καιρό. Κι εγώ PS4 έχω αλλα μήν είμαστε λοβοτομημένοι

Τι αpplies ειναι ? Μακαρι να ειχε την επιτυχια που εχει η αpple :)

Εχουμε νουμερα που επιβεβαιωνουν με τον καλυτερο τροπο τον ισχυρισμο του ,που δεν ειναι αλλα απο τις πωλησεις  του PS4 .Που κυριαρχησε στην αγορα   χωρις καθολου bc.Aρα το κοινο μιλησε για την βαρυτητα του  bc   και εσυ εισαι προφανεστατα λαθος στην υποθεση σου που δεν στηριζεται σε κανενα απολυτως στοιχειο  παρα μονο  στον δικο σου ευσεβη ποθο η' προτιμηση  .

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα η επιτυχια του Ps4 οφειλεται και στα λαθη που εκανε η ms οταν ανακοινωσε το xbox one.Πιο πολυ το παρουσιασε σαν Μultimedia μηχανημα παρα σαν gamig μηχανημα και η μιση παρουσιαση ηταν για το kinect για Live tv για fox channel και για sport καναλια,Aνετα γυριζει boomerang αν κανει παρομοια λαθη η sony

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την πλειοψηφια του κοσμου τα single player παιχνιδια ειναι σαν τα βιβλια...Τα παιζεις μια φορα και δεν τα ξανακουμπας...Νταξ, μπορει μετα απο καιρο να σε πιασει η νοσταλγια και να θες να ξανασχοληθεις με καποιο απο τα παλια...αλλα οταν υπαρχουν τοσα

για τα multiplayer παιχνιδια, δεν το συζηταμε. χωρις community ειναι εντελως νεκρα με τη παροδο του χρονου...

ολη η αξια του Bc ειναι στα μεταβατικα 2 πρωτα χρονια, μεχρι να αρχισουν να βγαινουν νεα παιχνιδια...Παντως ειναι αστειο να μιλαμε για αγορα νεας κονσολας και το κυριο θεμα να ειναι το πως θα παιζει τα παλια παιχνιδια...

Αν δεν εχεις παιχνιδια ομως, με τι να ασχοληθεις...

  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, xavier είπε

για την πλειοψηφια του κοσμου τα single player παιχνιδια ειναι σαν τα βιβλια...Τα παιζεις μια φορα και δεν τα ξανακουμπας...Νταξ, μπορει μετα απο καιρο να σε πιασει η νοσταλγια και να θες να ξανασχοληθεις με καποιο απο τα παλια...αλλα οταν υπαρχουν τοσα

για τα multiplayer παιχνιδια, δεν το συζηταμε. χωρις community ειναι εντελως νεκρα με τη παροδο του χρονου...

ολη η αξια του Bc ειναι στα μεταβατικα 2 πρωτα χρονια, μεχρι να αρχισουν να βγαινουν νεα παιχνιδια...Παντως ειναι αστειο να μιλαμε για αγορα νεας κονσολας και το κυριο θεμα να ειναι το πως θα παιζει τα παλια παιχνιδια...

Αν δεν εχεις παιχνιδια ομως, με τι να ασχοληθεις...

Ισχυει αυτο που λες σε αρκετο κοσμο αλλα φανταζομαι πολλοι απο αυτους ανετα ξαναεπαιζαν ορισμενα απο αυτα ειδικα αν παιζουν στα 60 καρε..Εγω σιγουρα ξαναεπαιζα το god of war, last of us 2, days gone,bloodborne που δεν το εχω παιξει ακομη αλλα εχω ακουσει οτι σε ορισμενα σημεια το παιχνιδι πεφτει κατω απο 30 καρε..Υπαρχουν τοσοι τιτλοι στο 4 που πραγματικα επαιζαν στα ορια τους και φαντασου εχω το pro και υποτιθεται παιζει και καλυτερα, καλη ωρα το horizon μου ειχαν βγει τα ματια οταν γυριζες την καμερα..Ανετα παιζω ενα δευτερο playthrough μεχρι να βγει το 2.

Δεν ξερω τι γινεται με ολους αλλα θεωρω οτι υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα που σιγουρα θα βαλουν παλιοτερους τιτλους γιατι θα γινουν αλλο παιχνιδι μονο κ μονο αν παιζουν στανταρ στα 60 καρε.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast food gaming δηλαδή, δεν μας ενδιαφέρει το BC γιατί απλά θέλουμε να χαζεψουμε λίγο τα γραφικά στο νέο ΑΑΑ, να την πούμε και στους xbox/N fans και μην τον είδατε μετά. 

Εγω θα διαφωνήσω κάθετα, ακόμα παίζω και έχω στη συλλογή μου παιχνίδια από εποχές PSX μέχρι και Demon Souls τώρα (σε emulator) και ξέρω αρκετούς που παίζουν παλιά παιχνίδια, δεν είναι ποτέ περιττό το BC.

Η Σονυ κυριάρχησε γιατί ήταν πρακτικά μόνη της με τις βλακείες του Don Mattrick περί always online/DRM, ναι και λόγο exclusives αλλά το momentum που έχασε εκεί ήταν τεράστιο. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από τις πωλήσεις, αν είναι έτσι τότε το Wii τα έκανε όλα σωστά με 480p στην εποχή του Full HD γιατί "κανεις δεν θέλει Full HD ορίστε οι πωλήσεις σαν απόδειξη"

Η ms 1.5 Τρις εταιρεία μιας που σου αρέσουν και τα μεγάλα μεγέθη τύπου Apple φίλε Φώτη το παλεύει πολύ το BC γιατί όμως αφού ο κόσμος μίλησε και είπε ότι δεν το θέλει.. Δεν έχουν κάνει έρευνα εκεί, οι managers? είναι ότι να ναι βάζουν features για δεύτερη συνεχόμενη γενιά που δεν θέλει κανένας??

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τι αpplies ειναι ? Μακαρι να ειχε την επιτυχια που εχει η αpple :)

Apple-ιές είναι όταν πλασάρεις την έλλειψη feature σαν feature.

 

34 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

χουμε νουμερα που επιβεβαιωνουν με τον καλυτερο τροπο τον ισχυρισμο του ,που δεν ειναι αλλα απο τις πωλησεις  του PS4 .Που κυριαρχησε στην αγορα   χωρις καθολου bc.Aρα το κοινο μιλησε για την βαρυτητα του  bc   και εσυ εισαι προφανεστατα λαθος στην υποθεση σου που δεν στηριζεται σε κανενα απολυτως στοιχειο  παρα μονο  στον δικο σου ευσεβη ποθο η' προτιμηση  .

Ευσεβής πόθος ή προτίμηση ? :D Είχα PS4, προπαρήγγειλα PS5 + XSX. To Ps4 κυριάρχησε γιατί τα σκ@τωσε πανηγυρικά η MS - για κανέναν άλλο λόγο.

Η MS φαίνεται να νικάει σε όλα τα σημεία προς το παρόν στην επόμενη γενιά - fact. Μπορεί η Sony να κρατάει κάτι για το τέλος και μακάρι να γίνει αυτό, αλλα προς το παρόν, μπαλώνει τρύπες σε όλα τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chncynic είπε

Apple-ιές είναι όταν πλασάρεις την έλλειψη feature σαν feature.

 

Καλα αυτα ειναι γραφικες αποψεις απο haters  (για την θυρα jack κλαις ακομα ?),επισης η αγορα σε διαψευδει πανηγυρικα και εκει  .

H ΜS προς το παρον δεν νικαει πουθενα για την ακριβεια ειναι και μειον 7 δις, αυτο ειναι το μονο  fact  .Ολα αυτα οπως σου ειπα ειναι ευσεβης ποθοι που αντανακλουν την δικη σου προτιμηση που ερχεται δευτερη .

Αν κυριαρχησει σε αυτη την γενια με τον  τροπο που το εκανε το ps4   στην τωρινη ειναι κατι που θα δουμε στο απωτερο μελλον και εδω θα ειμαστε   να παραδεχτω εγω οτι  σε αυτα που ισχυριζοσουν ειχες δικιο .Μεχρι τοτε παραμενουν επιθυμιες ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανετα κανει το ps5 η σονυ να παιζει ολα τα παιχνιδια του Ps4 αν θελει χωρις emulators χωρις τπτ.Τo hardware πανω κατω ειναι το ιδιο απλα αναβαθμισμενο,Τo software το ιδιο πραμα,εδω το ps3 με cell επεξεργαστη και υπηρχε εκδοση που επαιζε τα παιχνιδια του ps2.Απλα η σονυ θελει να πουλαει ps4 για 2-3 χρονια ακομα γιαυτο γινονται λογικα αυτα.Μπορει οταν σταματησει η παραγωγη ps4 να πει παιζουν ολα τα παιχνιδια στο ps5 με καποιο software update

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ADHD είπε

 

Αν ειναι να κρινουμε με βαση το τι γραφεται εδω μεσα,τοτε ουτε στους κατοχους xbox φαινεται να τους ενδιαφερει πολυ το BC αν κρινω απο τα σχολια που ειχαν γραφτει στο διπλα θεμα,μιας και ελαχιστοι ασχοληθηκαν με παλιοτερα παιχνιδια,και μια απο τα ιδια και σε Nintendo μερια με το προσφατο Switch που πηγαινει τρενο σε πωλησεις χωρις BC,παρολο που ζηταει 60ευρω για παλιοτερους τιτλους.

Αρα για ποιο λογο κανει για αλλη μια φορα κυκλο η κουβεντα περι BC?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Καλα αυτα ειναι γραφικες αποψεις απο haters  (για την θυρα jack κλαις ακομα ?),επισης η αγορα σε διαψευδει πανηγυρικα και εκει  .

Ok brο - Δεν έχει νόημα κάν να απαντήσω σε αυτό, κλαίω ακόμα φαντάζομαι γιατί μια εταιρία έβγαλε το jack για να πουλήσει 120γιούρα ακουστικά των 30γιούρων. 😕

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

H ΜS προς το παρον δεν νικαει πουθενα για την ακριβεια ειναι και μειον 7 δις, αυτο ειναι το μονο  fact  .Ολα αυτα οπως σου ειπα ειναι ευσεβης ποθοι που αντανακλουν την δικη σου προτιμηση που ερχεται δευτερη .

Δες τα stats του gamepass. Δεν είναι χαζοί εκεί πέρα Φώτη13 να καίνε φράγκα. Μην είστε αφελείς.

 

26 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αν κυριαρχησει σε αυτη την γενια με τον  τροπο που το εκανε το ps4   στην τωρινη ειναι κατι που θα δουμε στο απωτερο μελλον και εδω θα ειμαστε   να παραδεχτω εγω οτι  σε αυτα που ισχυριζοσουν ειχες δικιο .Μεχρι τοτε παραμενουν επιθυμιες ...

Αν παραδεχτείς θα αλλάξουν πολλά στη  ζωή μας. Το θέμα είναι οτι απο άποψη μάρκετινγκ η Sony τα έχει χαμένα ως τώρα - έχω πολλά παραδείγματα γύρω μου που πηδάν σε xbox μετά απο τις κωλοτούμπες + το πολύ καλό deal της MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα εχετε πρηξει τι κανει η ΜΣ, δεν μας ενδιαφερει  ps5 λεγεται το τοπικ

και αυτο ερχεται ολως τυχαιως απο καινουργια accounts, παιζει να ειναι ο ιδιος με 10 διαφορετικα usernames

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αρα για ποιο λογο κανει για αλλη μια φορα κυκλο η κουβεντα περι BC?

Η κουβέντα γίνεται γιατί είναι legit feature και για κάποιον λόγο, μας έχουν λοβοτομήσει και πιστεύουμε οτι NEXT GEN FOCUS ενώ βγαίνουν ριμάστερ για 1 χρόνο. Δεν είναι δλδ η έλλειψη - είναι το marketing κοροιδίας.

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Μας τα εχετε πρηξει τι κανει η ΜΣ, δεν μας ενδιαφερει  ps5 λεγεται το τοπικ

και αυτο ερχεται ολως τυχαιως απο καινουργια accounts, παιζει να ειναι ο ιδιος με 10 διαφορετικα usernames

Δίκιο έχεις.

Αν λες για μένα, δεν έχω άλλο account - Ούτε εκθειάζω κάτι εδώ. Απλά πιστεύω οτι μας κοροιδεύει λίγο η Sony με το μάρκετινγκ. Τέσπα, με λίγα λόγια , έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...