Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Μεγάλο τσακάλι αυτός ο pachter, λέει ότι το κόστος είναι 450 κι ότι με τα 500 στην standard κερδίζει ένα 50ρικο αλλά μπαίνει μέσα στην digital. Συγνώμη το 50ρικο που κερδίζει στην standard καλύπτει ή όχι την χασουρα της digital; Μήπως τα μετράω λάθος τα κουκιά; Επίσης από τη στιγμή που ξέρουμε ότι θα πουλήσει περισσότερα τεμάχια standard (τουλάχιστον τώρα στην αρχή) δεν θα μένει και κάβα στην εταιρεία να κάψει αργότερα; Επίσης ποσό άμπαλος είναι ο φίλος, πάντα χάνουν στην αρχή και μόλις ξεκινάνε τις slim εκδόσεις γυρνάει σε profit η κάθε πώληση. Τέλος, η sony γύρισε το ps3 από train wreck σε το σώσαμε το κομμάτι πατριώτη.

Το 50αρικο της digital θα το βγαλει στα 3-4 πρωτα games για να μην πω σε λιγοτερα οποτε δεν τους καιει και πολυ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα ατομα υπαρχουν εδω μεσα, δε μπορει καποιοι θα δουλευουν στις μεγαλες αλυσιδες, ας βγουνε να μας πουνε τι ισχυει? ποσα κομματια ειχαν διαθεσιμα και αν εχουν πουλησει αερα καπνιστο. inside info θελουμε, αντε μιληστε. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Μεγάλο τσακάλι αυτός ο pachter, λέει ότι το κόστος είναι 450 κι ότι με τα 500 στην standard κερδίζει ένα 50ρικο αλλά μπαίνει μέσα στην digital. Συγνώμη το 50ρικο που κερδίζει στην standard καλύπτει ή όχι την χασουρα της digital; Μήπως τα μετράω λάθος τα κουκιά; Επίσης από τη στιγμή που ξέρουμε ότι θα πουλήσει περισσότερα τεμάχια standard (τουλάχιστον τώρα στην αρχή) δεν θα μένει και κάβα στην εταιρεία να κάψει αργότερα; Επίσης ποσό άμπαλος είναι ο φίλος, πάντα χάνουν στην αρχή και μόλις ξεκινάνε τις slim εκδόσεις γυρνάει σε profit η κάθε πώληση. Τέλος, η sony γύρισε το ps3 από train wreck σε το σώσαμε το κομμάτι πατριώτη.

Θέλω να παράγεις κάτι στην Κίνα με κόστος 450 και να το μεταφέρεις Ευρώπη/Αμερική , να το πουλήσεις 500 τελική συμπεριλαμβανομένων των φόρων και να βγάλεις και ουσιαστικο κέρδος.

Επεξ/σία από Mitroglou7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα της ουσίας τώρα, καλά νέα έρχονται από την σειρά Gran Turismo που θα πάρει τον αριθμό 7 και θα τρέχει 4k/60 με HDR και το σημαντικότερο, επιστροφή στις ρίζες των GT1,GT2,GT3 με μεγάλο story περιεχόμενο και επιτέλους tuning, να αναπολήσουμε λίγο τα παλιά καλά GT.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σε σχέση με το account/game share ή όπως λέγεται.

Δώρισα το PS4 μου στο κουμπάρο μου και άφησα μέσα και το λογαριασμό μου για να έχει πρόσβαση στους 70αριά τίτλους που έχω digital. 

Απ'όσο διάβασα αν κατάλαβα καλά απλά bootάρω το PS5 όταν έρθει με το καλό, βάζω το account μου κανονικά και παίζουμε και οι δύο κανονικά. Υπάρχει κάποιος αστερίσκος που δεν έχω καταλάβει όπως πχ. δε μπορούμε να είμαστε και οι 2 online ταυτόχρονα ή να παίζουμε το ίδιο game ταυτόχρονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Αυτο ειναι το φλεγον ζητημα ομως στο λανσαρισμα   ενος  νεου και  υπερβολικα δημοφιλους  προιοντος .

Ποιο ειναι το φλεγον ?  Ανουσιες συζητησεις απο καταστροφολογους  που στην τελικη θα την παρουν (αν θα την παρουν )την κονσολα μετα απο 5 χρονια στην  bf  με δωρο  4 χειριστηρια και  5 παιχνιδια , η' βγαζουν αλλου ειδους  συνδρομα.  Η' απο τρολ που μπαινουν για να ξεκινησουν flame γιατι εχουν μπερδεψει τις ποδοσφαιρικες ομαδες με τα προιοντα τεχνολογιας ?

Τωρα τι τακης γκολουμ δραπετσωνες  και hd ready  λες ουτε που ξερω .

Δλδ αν δεν μιλησουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι  που ειναι το σημαντικο  target group της καθε εταιρειας  για το κυριως θεμα που ειναι η ελλειψη επαρκους διαθεσιμοτητας στην αγορα ποιος θα μιλησει?  Ο αργοσχολος που επι της ουσιας δεν τον ενδιαφερει καν το θεμα γιατι δεν ειναι εν δυναμει αγοραστης η' αγοραζει 2 games  τον χρονο και  χεστηκε ποτε θα την αγορασει  ?

Εξαλλου ολα συζητιουνται σε σχεση με το PS5 . 

Πες εσυ για τα τεχνικα χαρακτηριστικα της κονσολας αφου αυτο σε ενδιαφερει πιο πολυ και βγαλε αχρηστους ολους τους μηχανικους και τα phD  στον σχεδιασμο και στην παραγωγη ενος τοσο σημαντικου για την βιομηχανια προιοντος ,η 'για την παγκοσμια συνωμοσια των απανταχου τμηματων  marketing ,γιατι εχουμε ακουσει τα παντα εδω μεσα ...

Εχεις δικιο αυτο σχολιασα εστω κ πανω στην πλακα για να μην παρεξηγηθει καποιος....Ειπα εγω οτι ξερω καλυτερα τα τεχνικα χαρακτηριστικα της κονσολας απο αυτους που την εφτιαξαν εγω το μονο που εγραψα ειπα οτι διαβαζουμε ενα καρο ανουσια ποστ-σπαμαρισματα για την διαθεσιμοτητα της κονσολας και αλλα τετοια παρεμφερη.Και η ενσταση μου ητανε απλα να ελαττωθουν λιγο αυτα τα μηνυματα μπας και μπορεσουμε κ διαβασουμε κανενο νεο για την κονσολα και δεν χρειαστει να περασουμε 32423 ποστ για την διαθεσιμοτητα.Αν αυτο ειναι τοσο κακο τι να πω μαλλον πρεπει να σταματησω την συνδρομη στο θεμα και να μην μπαινω καν στο κοπο να δω νεα στο ινσομνια να τα googlarw και να τελειωνει το θεμα εκει.

Και για του λογου το αληθες λιγα ποστ αργοτερα απο αυτο που εγραψα κοιτα τι ποσταριστηκε No offense DlackDragon σαν παραδειγμα σε χρησιμοποιησα.

Τεσπα το ληγω λεγοντας το εξης σαν απαντηση σε οσους θελουν να μαθουν για το τι θα γινει με τις κονσολες ποτε θα παραλαβετε και ποτε τελος παντων θα εχετε νεα οσον αφορα κυματα και τρικυμιες θα σας ερθει μηνυμα η email οταν μαθουν κ αυτοι νεα.Μην σκατε να πουλησουν θελουν δεν θα τις κρατησουν κρυφες τις κονσολες στις μυστικες τους αποθηκες.

Καταλαβαινω και σεβομαι την ανυπομονησια  καποιων αλλα ως ενα σημειο, μετα κατανταει κουραστικο για καποιους απο εμας να διαβαζουμε συνεχεια τετοια ποστ, να σκεφτομαστε οτι δεν ειμαστε μονοι μας στο φορουμ.Σεβαστειτε και εμας που δεν κανουμε ετσι και θελουμε ουσιωδες ποσταρισματα.

38 λεπτά πριν, DlackDragon είπε

τοσα ατομα υπαρχουν εδω μεσα, δε μπορει καποιοι θα δουλευουν στις μεγαλες αλυσιδες, ας βγουνε να μας πουνε τι ισχυει? ποσα κομματια ειχαν διαθεσιμα και αν εχουν πουλησει αερα καπνιστο. inside info θελουμε, αντε μιληστε. 

 

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hazuki είπε

Μεγάλο τσακάλι αυτός ο pachter, λέει ότι το κόστος είναι 450 κι ότι με τα 500 στην standard κερδίζει ένα 50ρικο αλλά μπαίνει μέσα στην digital. Συγνώμη το 50ρικο που κερδίζει στην standard καλύπτει ή όχι την χασουρα της digital; Μήπως τα μετράω λάθος τα κουκιά; Επίσης από τη στιγμή που ξέρουμε ότι θα πουλήσει περισσότερα τεμάχια standard (τουλάχιστον τώρα στην αρχή) δεν θα μένει και κάβα στην εταιρεία να κάψει αργότερα; Επίσης ποσό άμπαλος είναι ο φίλος, πάντα χάνουν στην αρχή και μόλις ξεκινάνε τις slim εκδόσεις γυρνάει σε profit η κάθε πώληση. Τέλος, η sony γύρισε το ps3 από train wreck σε το σώσαμε το κομμάτι πατριώτη.

Πραγματικά, αναλυτής από τα Lidl..

Δεν είμαι εύκολος στην σκληρή κριτική, αλλά ο συγκεκριμένος δεν το χει ο άνθρωπος με τιποτα. Πιο μαϊντανός πεθαίνεις.

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/9/2020 στις 1:42 ΜΜ, stafftw είπε

Προφανώς και υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα από το αν θα βγεί πότε θα βγεί και πόσα κομμάτια θα έρθουν (ειδικά από τη στιγμή που ακόμα και να δουλεύεις 12 ώρες και θες να ξεφύγεις μετά τη δουλειά μπορείς στο ps4 με τόσο μεγάλη συλλογή αλλά και σε τόσες άλλες πλατφόρμες).

Απλά για κάποιον που σκέφτεται την αγορά κονσολας και έχει μπει στον κόπο να διαβάσει σε ένα τεχνολογικό forum όλες αυτές οι πληροφορίες είναι σημαντικές.Υπάρχουν και άλλα πιο ανάλαφρα για κάποιους που δεν έχουν διάθεση να ψαχτούν. Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρουν (ίσως και λόγω επαγγέλματος το παραδέχομαι) τόσο να παρακολουθώ όσο και να συζητάω τις πολιτικές των εταιρειών και τις λεπτομέρειες του HW. Και θεωρώ πως τους περισσότερους τους αφορούν για να είναι εδω μέσα και να διαβάζουν.Αν θέλαμε κοινωνικοοικονομικη συζήτηση για το τι αγαθό αξίζει να αγοράζεις και πως να δαπανάς τον ελεύθερο σου χρόνο ίσως και να είχαν νοήμα τα υπόλοιπα.

Για να φύγω και από το off topic, εμένα δε με παραξενεύει απλά με ενοχλεί λίγο που βλέπω από τη Ms reviews για το bc τον SSD το σύστημα ψύξης και από Sony σιγή ιχθύος....Δε λέω πως κατέληξα στο XSX (μεταξύ μας και για τα 2 με βλέπω όσο περνάει ο καιρός) αλλά θέλω να μάθω όλες τις λεπτομέρειες.Ποια games και πως θα τρέχουν από το PS4, δηλαδή αυτά που ανακοίνωσαν στο plus θα είναι enhanced με κάποιο τρόπο;Εντάξει για τους υπόλοιπους που λένε day one αγορά στα τυφλά(κυριολεκτικά πλέον) SONY είναι κτλ δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους και μάλλον δε με αφορά,αλλά αφήστε τους υπόλοιπους να κάνουν μια συζήτηση και απλά μην απαντάτε όπως δεν κάνω και εγώ.

 

Στις 29/9/2020 στις 3:05 ΜΜ, Skywalker333 είπε

καλα γενικα εκει που τα πηγαινε πολυ καλα σε επικοινωνια η Sony, τον τελευταιο μηνα τη μια βλακεια μετα την αλλη, εχει αφησει πικραδα στο στομα. Και εχουν αποδειχθει κ πολλα ψεματακια και κολπα εντυπωσιασμου που χτυπησαν ματι.

Το FF16 ειναι κλασσικο παραδειγμα. Το λεμε EXCLUSIVE στην παρουσιαση για να κλεψουμε τις εντυπωσεις αλλα μετα, νύχτα αλλάζουμε το Trailer να εχει αστερισκο και να λεει "Not available on other platforms for a limited time after release on PS5". Ε με αυτα κ με εκεινα, δεδομενο το εχω οτι θα ειναι και Xbox το παιχνιδι. Γενικα ο Jim Ryan προβληματιζει για τον τροπο που μανατζαρει το marketing της εταιριας.

https://gamedaily.biz/article/1256/shawn-layden-departs-sony-amid-restructuring-confusion-and-potential-power-struggle

Αναφορά σε κείμενο

"This is the least amount of clarity we've ever had on a new console this close to transition,” the source said. “I believe that the [global restructuring] is exponentially exacerbating the already difficult process of transitioning to a new generation. And now we’re getting nervous. Read: very nervous."

Αναφορά σε κείμενο

 

Layden took charge of Sony Interactive Entertainment America in 2014 following the departure of former president and CEO, Jack Tretton. In 2016, he became chairman of Sony’s Worldwide Studios following the rebranding of Sony Interactive Entertainment (a merger of Sony Computer Entertainment and Sony Network Entertainment) that same year alongside his then-charge at SIEA.

In his time as chairman of WWS, Layden has overseen PlayStation's golden period, with multiple Game of the Year winners and nominees, including Marvel’s Spider-Man. Layden was the face of the deal that brought Insomniac Games into the Sony first-party studio family, which was finalized in August 2019, and the person who greenlit the project.

Layden's departure is just one internal executive shakeup at Sony Interactive Entertainment. SIE Japan-Asia president and SIE Japan director Atsushi Morita has departed his roles effective immediately, according to a tweet from the Wall Street Journal’s Takashi Mochizuki. SIE CFO Kazuhiko Takeda will take over as president of SIEJA, although a replacement has yet to be announced for Morita’s role as director of SIEJ. It’s worth noting that, as pointed out by Mochizuki, Morita was at the age (60) where the Japanese workforce tends to retire anyway. 

Layden’s exit comes at a time of transitional upheaval, and not just with the next-gen PlayStation 5 looming. There's also the possibility of an internal power struggle, which appears to stem from a corporate restructure back in April 2018, which is when Sony Interactive Entertainment truly went global.

 

 

 

This aged very well που λέμε.

Ακούω απόψεις και δεν ξέρω αν σας θυμίζει κάτι περί επικοινωνίας ή την έλλειψη της.

Επεξ/σία από Tesseract
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, icenex είπε

  Και η ενσταση μου ητανε απλα να ελαττωθουν λιγο αυτα τα μηνυματα μπας και μπορεσουμε κ διαβασουμε κανενο νεο για την κονσολα και δεν χρειαστει να περασουμε 32423 ποστ για την διαθεσιμοτητα.

Αν αυτο ειναι τοσο κακο τι να πω μαλλον πρεπει να σταματησω την συνδρομη στο θεμα και να μην μπαινω καν στο κοπο να δω νεα στο ινσομνια να τα googlarw και να τελειωνει το θεμα εκει.

Σεβαστειτε και εμας που δεν κανουμε ετσι και θελουμε ουσιωδες ποσταρισματα.

Spoiler

Aν σε ενοχλουν τοσο πολυ αυτα που γραφονται,καλυτερα θα ηταν να αφηνες για τωρα την συνδρομη στο παρον θεμα.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, music_lover είπε

Στα της ουσίας τώρα, καλά νέα έρχονται από την σειρά Gran Turismo που θα πάρει τον αριθμό 7 και θα τρέχει 4k/60 με HDR και το σημαντικότερο, επιστροφή στις ρίζες των GT1,GT2,GT3 με μεγάλο story περιεχόμενο και επιτέλους tuning, να αναπολήσουμε λίγο τα παλιά καλά GT.

Αυτό περιμένω εγώ για να ψωνίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Ερώτηση σε σχέση με το account/game share ή όπως λέγεται.

Δώρισα το PS4 μου στο κουμπάρο μου και άφησα μέσα και το λογαριασμό μου για να έχει πρόσβαση στους 70αριά τίτλους που έχω digital. 

Απ'όσο διάβασα αν κατάλαβα καλά απλά bootάρω το PS5 όταν έρθει με το καλό, βάζω το account μου κανονικά και παίζουμε και οι δύο κανονικά. Υπάρχει κάποιος αστερίσκος που δεν έχω καταλάβει όπως πχ. δε μπορούμε να είμαστε και οι 2 online ταυτόχρονα ή να παίζουμε το ίδιο game ταυτόχρονα?

Θα πρέπει να ορίσεις τον λογαριασμό σου στην κονσόλα που έδωσες στον κουμπάρο σου ως "primary" και εκείνος να συνδέεται έπειτα με δικό ΤΟΥ λογαριασμό σε αυτόν—έτσι θα μπορείτε να παίξετε και οι δύο ταυτόχρονα online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...