Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o  Spencer πρεπει  να  κανει νεο event  για να δειξει τα  in-house  exclusives τους  και να  δωσει τιμη για την κονσολα. και πρεπει να το κανει συντομα,  διοτι η Σονυ εχει κερδισει μακραν τις εντυπωσεις  μεχρι τωρα.  αν δεν δειξει  τους system seller τιτλους τους, πολυ φοβαμαι οτι αυτο  σημαινει οτι δεν εχουν απολυτως  τιποτα ετοιμο  για να  συνοδευσουν την κυκλοφορια του  XSX.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, KilliK είπε

o  Spencer πρεπει  να  κανει νεο event  για να δειξει τα  in-house  exclusives τους  και να  δωσει τιμη για την κονσολα. και πρεπει να το κανει συντομα,  διοτι η Σονυ εχει κερδισει μακραν τις εντυπωσεις  μεχρι τωρα.  αν δεν δειξει  τους system seller τιτλους τους, πολυ φοβαμαι οτι αυτο  σημαινει οτι δεν εχουν απολυτως  τιποτα ετοιμο  για να  συνοδευσουν την κυκλοφορια του  XSX.

Τα ποια να δειξει? Εχεις καταλαβει οτι το ps5 θα εχει launch τιτλο το Demons Souls? Δεν υπαρχει τπτ να κοντραρει αυτο τον τιτλο στο launch

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Τα ποια να δειξει? 

ακριβως...εκει που μπορει  να χτυπησει ο σπενσερ, ειναι μονο στη τιμη της κονσολας...που δεν ειναι μικρο πραγμα...

ο ανταγωνισμος ειναι χρησιμος, γιατι αλλιως το gaming υπαρχει περιπτωση να ακριβυνει ιδιαιτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

ακριβως...εκει που μπορει  να χτυπησει ο σπενσερ, ειναι μονο στη τιμη της κονσολας...που δεν ειναι μικρο πραγμα...

ο ανταγωνισμος ειναι χρησιμος, γιατι αλλιως το gaming υπαρχει περιπτωση να ακριβυνει ιδιαιτερα...

Θα προμοταρουν κ αλλο το gamepass και μπορει να ριξουν την τιμη της κονσολας.

Εγω ειδα χθες 1 αριστουργημα, 2 παιχνιδαρες και μερικα indies που ειναι απιστευτα(ειδικα αυτο με τη γατουλα και το little devil inside αν το λεω σωστα). Απο την παρουσιαση της MS δεν θυμαμαι τπτ ομως. Oπως ξαναεγραψα χτες, αν υποστηριζει και backwards ειμαι ικανοποιημενος 110%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει το πλεονεκτημα οτι η Σονυ δεν θελει να πουλησει την κονσολα  της κατω του κοστους, με βαση τις φημες. Η ΜΣ δεν εχει  αυτο το  θεμα, γιατι θελει να ανακτησει  την χαμενη  αμερικανικη αγορα παση θυσια. οποτε ολα θα  κριθουν στην  τιμη. ΧSΧ στα 450e με το PS5 DE  στα 500e, θα   ηταν μια  ακρως  δελεαστικη προσφορα.

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Θα προμοταρουν κ αλλο το gamepass και μπορει να ριξουν την τιμη της κονσολας.

Εγω ειδα χθες 1 αριστουργημα, 2 παιχνιδαρες και μερικα indies που ειναι απιστευτα(ειδικα αυτο με τη γατουλα και το little devil inside αν το λεω σωστα). Απο την παρουσιαση της MS δεν θυμαμαι τπτ ομως. Oπως ξαναεγραψα χτες, αν υποστηριζει και backwards ειμαι ικανοποιημενος 110%. 

η ΜΣ δεν εχει δειξει τιποτα σχεδον απο τα in-house παιχνιδια της. γιαυτο ειπα οτι πρεπει  να βιαστει να τα παρουσιασει, διοτι ο κοσμος εχει μεινει με την χλιαροτητα του πρωτου τους εβεντ.

το θεμα  ομως ειναι εχει να δειξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Κοιτα πως το βλεπω λοιπον.επειδη τα πουλησα ολα και εχω κατσει με το pc εδω και καιρο αν βγει το ps5 και πατσαριστουν τα γνωστα αριστουργηματα του ps4 σε τπτ 4κ 60frames κτλπ θα το τσιμπισω απο την πρωτη μερα.

Αν ομως μεινουν οπως εχουν και απλα βγουν για αρχη τπτ games οπως ειδαμε χθες δεν το παιρνω day one.με τιποτα δεν θελω να πληρωσω τα games που ειδα χθες κανα 60αρι.. μη παρεξηγηθω,τα games αυτα μπορει να ειναι αριστουργηματα αλλα ξερουμε οτι δεν ειναι παραγωγες για 50 και 60. Απο την αλλη δεν πιστευω οτι θα λανσαριστει με αυτα τα games και θα κοστιζουν 20 ευρω. Γενικα μπορει να λεμε αρλουμπες.ο χρονος θα δειξει

 

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Που κολλαει το εαν εισαι φαν ενος παιχνιδιου ή εαν ειναι multiplatform με το αν αξιζουν τα 50 και 60ευρω???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Θα προμοταρουν κ αλλο το gamepass και μπορει να ριξουν την τιμη της κονσολας.

Εγω ειδα χθες 1 αριστουργημα, 2 παιχνιδαρες και μερικα indies που ειναι απιστευτα(ειδικα αυτο με τη γατουλα και το little devil inside αν το λεω σωστα). Απο την παρουσιαση της MS δεν θυμαμαι τπτ ομως. Oπως ξαναεγραψα χτες, αν υποστηριζει και backwards ειμαι ικανοποιημενος 110%. 

Το little devil inside όντως πολύ δυνατό indie. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι θα έχει και local coop. για τέτοιου είδους game θα είναι πολύ καλή εμπειρία. Φαντάσου σαν cartoony monster hunter με τους φίλους σου.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Που το είδατε οτι το demon's souls θα είναι launch title? 😕

H bluepoint δουλευει εδω και πολυ καιρο πανω στο remake, με πολλα hints στο Twitter, εγω το θεωρω σιγουρο οτι θα βγει με την κονσολα. Μεινει να δουμε επισημη ανακοινωση

Βγηκαν και οι πρωτες screens

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Που το είδατε οτι το demon's souls θα είναι launch title? 😕

Στον ύπνο μας.😁 Εικασίες είναι όλα, πάντως το δουλεύει καιρό η bluepoint.

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

H bluepoint δουλευει εδω και πολυ καιρο πανω στο remake, με πολλα hints στο Twitter, εγω το θεωρω σιγουρο οτι θα βγει με την κονσολα. Μεινει να δουμε επισημη ανακοινωση

Βγηκαν και οι πρωτες screens

Αγνώριστο πραγματικά και φρέσκο δε μοιάζει σαν aesthetic πχ με DS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφερουν να το βγαλουν day one το demons souls,ειναι ανετα system seller το παιχνιδι για παρα πολυ κοσμο,και ας μην ειναι τα Souls παιχνιδια τα πιο εμπορικα της αγορας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...