Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, KilliK είπε

εμενα μου θυμισε διπλωμενη κρεπα μπανανα-σοκολατα. 😁

....εμενα προσωπικά μου άρεσε... αρκετα.... το μόνο που ευχόμουν τόσο καιρό ήταν να μην μοιάζει με αυτό το πράγμα των dev. Πάντως το ότι θα έχει από Day one πάνω από 100 τίτλους backwards compabilty για μένα είναι ότι περίμενα και με βλέπω να το παίρνω Day one.. 

Ελπίζω και σε μια μαύρη έκδοση.. 

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

 

 

 

PS5-bLACK-770x433.jpg

Επεξ/σία από ggramenos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, ναί, Mandalorian σε μαύρο.

Το design είναι εμφανώς επηρεασμένο από mini-PC cases.

Η έκδοση με το drive ούτε εμένα με ενθουσιάζει να πώ την αλήθεια. Το digital only είναι συμμετρικό και πιό όμορφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Ναί, ναί, Mandalorian σε μαύρο.

Το design είναι εμφανώς επηρεασμένο από mini-PC cases.

Η έκδοση με το drive ούτε εμένα με ενθουσιάζει να πώ την αλήθεια. Το digital only είναι συμμετρικό και πιό όμορφο.

ναι οκ αλλά έχουμε και ps4 δισκάκια..... :( αλλιώς το digital θα ήταν σίγουρη αγορά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Daredevil είπε

ναι οκ αλλά έχουμε και ps4 δισκάκια..... :( αλλιώς το digital θα ήταν σίγουρη αγορά....

Μπα, είμαι σχεδόν full digital στα διάφορα συστήματα εδώ και πάρα πολύ καιρό. PS4 όλα digital.......

1 λεπτό πριν, babality είπε

ε ενταξει κομπλε το digital αλλα σκεφτειτε και παικτες με 5 βιβλιοθηκες physical και τετοια. κριμα δεν ειναι?

Σίγουρα, για αυτό υπάρχει και η έκδοση με το drive.

Την κίνησή τους με τις 2 εκδόσεις την βρίσκω πάρα πολύ σωστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

είμαι σχεδόν full digital στα διάφορα συστήματα εδώ και πάρα πολύ καιρό. PS4 όλα digital.......

Και εγω το ιδιο,σε ολες τις πλατφορμες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνησω. Η digital εκδοση ειναι καπως πιο κομψη. Η αλλη εχει το εξογκωμα και παραμορφωνει λιγο την εικονα.

 

Εχω 2 δισκακια τα οποια παιχνιδια εχουν δωθει στο Plus, οποτε με δελεαζει αρκετα η digital(θα παιξει και ρολο η διαφορα τιμης). Ειμαι 50-50 για την ωρα.

Αν γινοταν το θαυμα και εχει PS3 bc ας πουμε, θα επαιρνα αυτη με τα δισκακια. Εχω  αρκετα Ps3 games.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ξαπλωτό η έκδοση με το bluray τα σπάει
Μ αρέσει πολύ η καμπύλη που φαίνεται να κάνει μπροστά, δεν είναι κάθετα κομμένη η φάτσα στο σημείο του bluray, κάνει μια μικρή κούρμπα και δεν φαίνεται σαν να έχει λιώσει-πρηστεί-φουσκώσει ή σαν να του έχουν προσθέσει απλά το bluray σ αυτό το σημείο

Η digital σαν δαυλί Sydney 2000  μου κάνει :P

Spoiler

 

1208641619_Screenshot_2020-06-12ps5-sidewebp(WEBPImage1280720pixels).png.adfa95733fac04699f7d334a9330e8b1.pngps5_on_its_side.jpg.97f0e07bdbdaff091354

 

 

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ας πούμε οτι παίρνω την all digital, τα retail games θα δουλεύουν όπως του PC. Δηλαδή, αγοράζω ένα physical copy και αυτό έχει μεσα ενα cd key και το cd είναι καθαρά για λόγους install (βλέπε Steam, Origin, Uplay) ή θα πρέπει να ψωνίζω μόνο απο PSN? Αυτό θα πρέπει να ξεκαθαρίσει η Sony!

Επεξ/σία από Jamest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jamest είπε

Και ας πούμε οτι παίρνω την all digital, τα retail games θα δουλεύουν όπως του PC. Δηλαδή, αγοράζω ένα physical copy και αυτό έχει μεσα ενα cd key και το cd είναι καθαρά για λόγους install (βλέπε Steam, Origin, Uplay) ή θα πρέπει να ψωνίζω μόνο απο PSN? Αυτό θα πρέπει να ξεκαθαρίσει η Sony!

Δεν στεκει αυτο που λες.

Η θα το αγορασεις ψηφιακο απο το PS Store ή καποιο κλειδαδικο ή θα το αγορασεις κουτατο.

Εσυ αυτο που περιγραφεις ειναι στην ουσια να πληρωνεις μια φορα ενα παιχνιδι και να σου δινει 2....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου άρεσε πολύ η κονσόλα εξωτερικά. Η διχρωμία, οι καμπύλες, το διαμπερές σήμα του PS... Σίγουρα είναι πρωτότυπη για κονσόλα. Το μόνο που θα ήθελα είναι να ήταν λίγο μικρότερη και ελπίζω να είναι αθόρυβη. 

Η MS επέλεξε ένα λειτουργικό, minimalist design που έχει κι αυτό τη χάρη του και η Sony τα έδωσε όλα στο φουτουριστικό στοιχείο. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...