Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Kαθολου δεν παρεξηγουμε,ετσι και αλλιως η ιστορια των 2 κονσολων περι του θεματος εχει δειξει τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις.

Μην ξεχνας οτι περιμενει και η Nintendo στην γωνια...

αυτο ξαναπεστο.

η nintendo ειναι μια κατηγορια απο μονη της. και οταν βλεπω αυτο μπιχλιμπιδι να κανει περιπου 300 ευρω (τοσο δεν κανει το switch?) ειναι να τρελαινεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gergios.boussias είπε

ετσι για να ξερουμε τι λεμε. εδω η αππλε πουλαει ροδακια 700 ευρω , κινητα 1500, θηκες για κινητα 150 και απευθυνεται σε ΠΟΛΥ πιο μικρο κομματι του αγοραστικου κοινου. Οι κονσολες που απευθυνοται σε ολους λετε να ψαρωσουνε.

Όταν κάποιος θέλει να μπει σε όσο το δυνατόν περισσότερα σπίτια επειδή προσδοκά να βγάλει όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα από υπηρεσίες σε βάθος χρόνου πρέπει να είναι πολύ πιο προσεκτικός στην τιμή σε σχέση με κάποιον που πουλάει σε ένα "μικρό κομμάτι αγοραστικού κοινού" που θα αγοράσει ό,τι και αν βγάλει.

Οποιοδήποτε λάθος στο λανσάρισμα της κονσόλας, από την παρουσίαση μέχρι την τιμολόγηση η ιστορία έχει δείξει ότι μπορεί να υποθηκεύσει το μέλλον ολόκληρης της κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Κοιτα εγω πιστευω σαυτην την γενια θα σφαχτουνε,και μαντεψε ποιοι θα ειναι οι κερδισμενοι.πιστευω ακομα οτι το xbox και πιο δυνατο θα ειναι και ποιοτικα καλητερο και θα βγαλει και παιχνιδακια ωραια και εκει θα πεσει το σφαξιμο..υπαρχει μια μεριδα ατομων ομως οπως εγω που δεν το κοιταζω καν λογω pc και περιμενω το ps5

To 99% των pc gamers έτσι είναι από την στιγμή που η microsoft έφυγε από το console exclusive μοντέλο και πήγε στο service exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Όταν κάποιος θέλει να μπει σε όσο το δυνατόν περισσότερα σπίτια επειδή προσδοκά να βγάλει όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα από υπηρεσίες σε βάθος χρόνου πρέπει να είναι πολύ πιο προσεκτικός στην τιμή σε σχέση με κάποιον που πουλάει σε ένα "μικρό κομμάτι αγοραστικού κοινού" που θα αγοράσει ό,τι και αν βγάλει.

Οποιοδήποτε λάθος στο λανσάρισμα της κονσόλας, από την παρουσίαση μέχρι την τιμολόγηση η ιστορία έχει δείξει ότι μπορεί να υποθηκεύσει το μέλλον ολόκληρης της κονσόλας.

οι κονσολες ειναι ΗΔΗ μεσα στα σπιτια μας. σε ολο τον κοσμο. δεν ειναι κατι καινουργιο για να σου τα λανσαρει νοστιμα.

το ξερεις. το εχεις δει, το περιμενεις. πας και το αρπαζεις με κλειστα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Ρωτάω σοβαρά τι αρέσει σε κάποιους απο το design? Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

Εμενα προσωπικα μου αρεσει που το βραδι με σβηστα τα φωτα τα λεντακια θα κανουν αντανακλαση στα πτερυγια και θα φωτιζουν το δωματιο μου.

Την βρισκω ασχημα..

Θα κανει παρεα διπλα στο Helios..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Ρωτάω σοβαρά τι αρέσει σε κάποιους απο το design? Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

Για μενα ειναι οτι χειροτερο εχω δει σε κονσολα.

Νομιζω παει και ξαπλωμενη ,τουλαχιστον να μπει στο επιπλο και να μην φτανει την οθονη της tv.

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gergios.boussias είπε

οι κονσολες ειναι ΗΔΗ μεσα στα σπιτια μας. σε ολο τον κοσμο. δεν ειναι κατι καινουργιο για να σου τα λανσαρει νοστιμα.

το ξερεις. το εχεις δει, το περιμενεις. πας και το αρπαζεις με κλειστα ματια.

Έχεις κονσόλα PS5 σπίτι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Ρωτάω σοβαρά τι αρέσει σε κάποιους απο το design? Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

Μαρεσει που φερνει περισσοτερο σε ps3,και εχει ας το πουμε μια ταυτοτητα η κονσολα και ας ειναι πιο φουτουριστικη ή μεγαλη σε μεγεθος.

Μονο για το blu ray μου κακοφαινεται που ειδικα σε ασπρο χρωμα χτυπαει καπως ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Έχεις κονσόλα PS5 σπίτι σου?

ε, καλα τωρα.

μαζι μιλαμε χωρια καταλαβαινουμε. 

ενταξει φιλε μου, ειπες την εξυπναδα σου , με  ταπωσες και κρυβομαι στην τρυπα μου να γλειψω τις πληγες μου.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εμενα προσωπικα μου αρεσει που το βραδι με σβηστα τα φωτα τα λεντακια θα κανουν αντανακλαση στα πτερυγια και θα φωτιζουν το δωματιο μου.

Την βρισκω ασχημα..

Θα κανει παρεα διπλα στο Helios..

Εμένα προσωπικά με ενοχλούν τα led να ειναι μπροστά απο την τηλεόραση η απο κάτω, απο πίσω δεν έχω θεμα αρκεί να μην μπαίνει φως και με αποσπάει. 

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Για μενα ειναι οτι χειροτερο εχω δει σε κονσολα.

Νομιζω παει και ξαπλωμενη ,τουλαχιστον για μπει στο επιπλο και να μην φτανει την οθονη της tv.

Συμφωνώ απλα είμαι περίεργος τι αρέσει στους αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Εμένα προσωπικά με ενοχλούν τα led να ειναι μπροστά απο την τηλεόραση η απο κάτω, απο πίσω δεν έχω θεμα αρκεί να μην μπαίνει φως και με αποσπάει. 

Δεκτον..

Εγω δεν το εχω διπλα η μπροστα στην τηλεοραση ομως και ειμαι σιγουρος οτι μεσα απο τις ρυθμισεις θα μπορεις να το απενεργοποιεις/χαμηλωνεις εαν ενοχλεισαι.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lepaterious είπε

 

Συμφωνώ απλα είμαι περίεργος τι αρέσει στους αλλους...

Εγω πιστευω δεν αρεσει σε κανεναν...και θα το καταλαβουν 3 μερες μετα την αγορα της χαχα

Απλα με τοσο hype και σε σακουλα μεσα σκορπισμενη να την βγαζανε θα φενονταν ονειρο.βεβαια στην τελικη δεν με ενοχλει,απλα να παιξω θελω. Θα με ενοχλει αν δεν παει ξαπλωτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά κλαιν για το design του οποιουδήπωτε hardware. Οταν παίζω συνηθως κοιτάω την οθόνη, οχι τη συσκευή που τρέχει το παιχνίδι. αν ****ανε τα games, ας το έβγαζαν και σε σχήμα κουράδας,  idc θα το έπαιρνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μαρεσει που φερνει περισσοτερο σε ps3,και εχει ας το πουμε μια ταυτοτητα η κονσολα και ας ειναι πιο φουτουριστικη ή μεγαλη σε μεγεθος.

Μονο για το blu ray μου κακοφαινεται που ειδικα σε ασπρο χρωμα χτυπαει καπως ασχημα.

Θα έπρεπε να το εχει στο μαύρο κομμάτι στο κεντρο και οχι στο φτερό τουλάχιστον να μην φαίνεται ετσι. 

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Δεκτον..

Εγω δεν το εχω διπλα στην τηλεοραση ομως και ειμαι σιγουρος οτι μεσα απο τις ρυθμισεις θα μπορεις να το απενεργοποιεις εαν ενοχλεισαι.

Ελπίζω πως ναι αλλιώς θα κρυφτεί πίσω απο την tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...