Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, DonaldSand είπε

Καλησπέρα ,σκέφτομαι την αγορά ενός ps4 pro μιας και έχω μια 4κ τηλεόραση .... Είχα από μικρός ps2 , psp , ds .... Απλά είναι κάπως ακριβή η τιμή αυτή την στιγμή . Πόσο καιρό πιστεύετε αξίζει να περιμένω για να πέσει η τιμή του ; 

Ευχαριστώ .

Παρε ps4 slim φιλε μου και ευχαριστησου το. Ασε που βγαινει μεσα στην εβδομαδα ο παιχνιδαρος The last of Us part 2 και πιστευω θα το ευχαριστηθεις πληρως στην 4κ τηλεοραση σου και ας μην εχεις την pro εκδοση της κονσολας και οχι μονο αυτο αλλα και αλλους τιτλους. Ψαξε και λιγο εδω στις αγγελιες, πολλοι πουλανε την slim εκδοση του ps4 πολυ φθηνοτερα απο οτι στα καταστηματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Μας πριξατε με το pc, παλι θα κλειδωθει το θεμα για 1-2 ατομα

 

το πιο εντυπωσιακο απο τα indie που ειδαμε, και το little devil inside ειχε ωραια αισθητικη, αλλα αυτο  εδειξε και gameplay, εστω και σε στιγμιοτυπα που εδειχνε εντυπωσιακο...Αν μπορεσουν να χτισουν ενα πλουσιο κοσμο, θα βγει πολυ καλο. Αλλα τα φοβαμαι πολυ αυτα τα παιχνιδια...παρα ειναι εντυπωσιακο για τοσο μικρη ομαδα που με κανει να σκεφτομαι οτι θα εχει καποιο λακο η φαβα...μακαρι να δικαιωσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά οι κονσόλες δεν είναι iphone. Το κοινό στο οποίο κυρίως απευθύνονται δεν είναι enthusiasts αλλά μέσου και χαμηλού εισοδήματος οικογένειες. ΔΕΝ μπορούν να πουλήσουν την κονσόλα στα 600€ και μάλιστα σε καιρό μεγάλης κρίσης.

Η προσωπική μου άποψη είναι 450-500. Αν το πάνε παραπάνω θα τους κάνει σίγουρα undercut η MS και θα πάθουν τα ίδια με το PS3.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, nkiop είπε

Παρε ps4 slim φιλε μου και ευχαριστησου το. Ασε που βγαινει μεσα στην εβδομαδα ο παιχνιδαρος The last of Us part 2 και πιστευω θα το ευχαριστηθεις πληρως στην 4κ τηλεοραση σου και ας μην εχεις την pro εκδοση της κονσολας και οχι μονο αυτο αλλα και αλλους τιτλους. Ψαξε και λιγο εδω στις αγγελιες, πολλοι πουλανε την slim εκδοση του ps4 πολυ φθηνοτερα απο οτι στα καταστηματα.

Δεν θα το ευχαριστηθει φιλε,γιατι το slim θα το τρεχει σε 1080p και ο upscaler της tv του θα το κανει να φαινεται σαν να εχει βαζελινη η οθονη του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε βλέπω πώς μπορεί να το βγάλουν πάνω από 500-550€.

Μέχρι πριν δύο μέρες λόγω του καλύτερου με ή χωρίς εισαγωγικά hardware του XBox μου είχε δημιουργηθεί η αίσθηση από αυτά που διάβαζα στο internet, έστω από πηγές του κώλου ή από προσωπικές απόψεις ατόμων, ότι το Xbox θα είναι δικαιολογημένα ελαφρώς πιο ακριβό ή έστω θα το βγάλουν στην ίδια τιμή για λόγους marketing ώστε να χτυπήσουν το PS5 με καλύτερο value for money. Οπότε αν ξεπεράσει τα 550€ το PS5 πόσο να βγει το Xbox?

Βέβαια για λόγους που δε μπορώ να εξηγήσω μετά το reveal, οι ίδιες πηγές του κώλου μου βγάζουν την αίσθηση ότι το PS5 θα είναι ακριβότερο από το Xbox το οποίο δε μπορεί να δικαιολογηθεί βάση spec. Όσο δυνατότερο brand και να είναι δε μπορεί να έχουν τόσο κοντή μνήμη και να μη θυμούνται το PS3.

Γενικά έχω μπερδευτεί λίγο. Θαρρείς και μετά το reveal ανέβηκε ένα 100άρικο το PS5 νιώθω λόγω hype.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν θα το ευχαριστηθει φιλε,γιατι το slim θα το τρεχει σε 1080p και ο upscaler της tv του θα το κανει να φαινεται σαν να εχει βαζελινη η οθονη του..

Πρέπει να είναι πολύ μάπα ο upscaler και η τηλεόραση για κάτι τέτοιο.

Συνήθως οι 4Κ τηλεοράσεις δείχνουν πολύ καλά το 1080p σήμα.

Στο God of War, για να καταλάβω πραγματικά τη διαφορά στην εικόνα μεταξύ 1080p (performance setting) και 4Κ (graphics setting), έπρεπε να έρθω σε απόσταση κάτω του 1,5 μέτρου (55 ίντσες TV).

2 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Γενικά έχω μπερδευτεί λίγο. Θαρρείς και μετά το reveal ανέβηκε ένα 100άρικο το PS5 νιώθω λόγω hype.

499 το Digital only χωρίς το stand και 569 η έκδοση με το drive.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

Πρέπει να είναι πολύ μάπα ο upscaler και η τηλεόραση για κάτι τέτοιο.

Συνήθως οι 4Κ τηλεοράσεις δείχνουν πολύ καλά το 1080p σήμα.

Στο God of War, για να καταλάβω πραγματικά τη διαφορά στην εικόνα μεταξύ 1080p (performance setting) και 4Κ (graphics setting), έπρεπε να έρθω σε απόσταση κάτω του 1,5 μέτρου (55 ίντσες TV).

Δεν ξερω εσενα πως φαινεται στις δικη σου,αλλα εμενα ο upscaler στις δικες μου (εχω 3) δεν κανει καθολου καλη δουλεια,ευτυχως στο pc χρησιμοποιω sharpening για να το διορθωσω.

Και δεν εχω και τηλεορασεις budget,ειναι δυνατες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν ξερω εσενα πως φαινεται στις δικη σου,αλλα εμενα ο upscaler στις δικες μου (εχω 3) δεν κανει καθολου καλη δουλεια,ευτυχως στο pc χρησιμοποιω sharpening για να το διορθωσω.

Και δεν εχω και τηλεορασεις budget,ειναι δυνατες..

Ενδιαφέρον. Στην XE9005 που έχω, το upscaling είναι 4 pixels το 1, οπότε η εικόνα είναι true 1080p. Αλλά από ότι διαβάζω μόλις τώρα οι περισσότερες TV δεν κάνουν έτσι το upscale....

Θα το έχω στα υπόψη για το μέλλον.

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μπα, αυτές οι τιμές είναι placeholders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ειπαμε τετοια τιμη δεν μπαινει,σταματα να φερνεις τετοια νεα εδω..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Ειπαμε τετοια τιμη δεν μπαινει,σταματα να φερνεις τετοια νεα εδω..

Χαχαχα θα τους παρω τηλ να την αλλαξουν!

Παντος μιλαμε για σοβαρο μαγαζακι νομιζω.

Δεν θα με εκπληξει παντος αν δω τετιες τιμες στις κονσολες με τετιο hardware.

Δεν γ... 100 πανω 100 κατω αν ειναι να το παρουμε θα το παρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ειπαμε τετοια τιμη δεν μπαινει,σταματα να φερνεις τετοια νεα εδω..

Και όμως, στην Ελλάδα αυτή παίζει να είναι η τιμή  και δικαιολογεί εν μέρει το ότι η SONY δεν περιμένει σχετικά πολλές πωλήσεις για φέτος για αυτό κει θα έχει μειωμένη παραγωγή.Εδώ είμαστε όμως και θα δούμε . Προσωπικά περιμένω στο εύρος 600 με 700 ευρωπουλα . Κάτι 400 με 450 ξεχάστε τα ! Μακάρι να διαψευσθώ :) 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το xbox δεν έχει ανέβει πάνω από 500 euro σε τιμή και σίγουρα τώρα θέλουν να χτυπήσουν την sony μακάρι να παίξει και αυτό ρόλο και να δούμε καλές τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 λεπτά πριν, nekrik είπε

Και όμως, στην Ελλάδα αυτή παίζει να είναι η τιμή  και δικαιολογεί εν μέρει το ότι η SONY δεν περιμένει σχετικά πολλές πωλήσεις για φέτος για αυτό κει θα έχει μειωμένη παραγωγή.Εδώ είμαστε όμως και θα δούμε . Προσωπικά περιμένω στο εύρος 600 με 700 ευρωπουλα . Κάτι 400 με 450 ξεχάστε τα ! Μακάρι να διαψευσθώ :) 

Κοιτα εαν θελει η Sony αντι να αναβαθμισουμε την κονσολα,να καταληξουμε να αναβαθμισουμε μονο το κοντρολακι,ας την βαλει εκει την τιμη.

Θα πιασουν πατο οι πωλησεις τους..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...