Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 6 κατοστάρικα πάντως δεν είναι παράλογα. Μιλάμε για hardware που δεν υπάρχει καν διαθέσιμο προς αγορά στην PC κοινότητα αυτήν την στιγμή. Εφόσον ήδη ξέρουμε ότι η κάθε μονάδα κοστίζει σχεδόν 5 κατοστάρικα για κατασκευή τότε τα 6 κατοστάρικα δείχνουν απόλυτα λογικά, μην πω και λίγα. Ας κάνει η MS επιθετική τιμολογιακή πολιτική αν θέλει όμως αυτό δεν σημαίνει ότι το ίδιο πρέπει να κάνει και η Sony. Γενικότερα οι τιμές παντού φαίνεται να παίζουν στο επίπεδο των 600 για το βασικό μοντέλο με blue ray οπότε νομίζω ότι κρύβει μια αλήθεια το συγκεκριμένο. 

Εφόσον μιλάμε για κονσόλα σπιτιού δώσε μου ένα ολοκληρωμένο εργαλείο από την αρχή και κοστολόγησε το και λίγο ακριβότερα από το να με κάνεις να περιμένω έκδοση PRO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα ,σκέφτομαι την αγορά ενός ps4 pro μιας και έχω μια 4κ τηλεόραση .... Είχα από μικρός ps2 , psp , ds .... Απλά είναι κάπως ακριβή η τιμή αυτή την στιγμή . Πόσο καιρό πιστεύετε αξίζει να περιμένω για να πέσει η τιμή του ; 

Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DonaldSand είπε

Καλησπέρα ,σκέφτομαι την αγορά ενός ps4 pro μιας και έχω μια 4κ τηλεόραση .... Είχα από μικρός ps2 , psp , ds .... Απλά είναι κάπως ακριβή η τιμή αυτή την στιγμή . Πόσο καιρό πιστεύετε αξίζει να περιμένω για να πέσει η τιμή του ; 

Ευχαριστώ .

Δεν αξιζει με τπτ το pro με το 5αρι να κοντοζυγωνει, παρε ενα slim κ εισαι αρχοντας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν αξιζει με τπτ το pro με το 5αρι να κοντοζυγωνει, παρε ενα slim κ εισαι αρχοντας. 

Γλυτωνει και το ''αεροπλανο''.

Η κανε υπομονη και μαζεψε για το PS5 που βγαινει σε λιγους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν αξιζει με τπτ το pro με το 5αρι να κοντοζυγωνει, παρε ενα slim κ εισαι αρχοντας. 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Το slim όμως  δε θα δείχνει "άσχημα " στην τηλεόραση ; Επίσης , έχω κόλλημα από μικρός με ratchet , crash ,και τώρα uncharted και last of us ... Θα το σκεφτώ ...

9 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Γλυτωνει και το ''αεροπλανο''.

Η κανε υπομονη και μαζεψε για το PS5 που βγαινει σε λιγους μηνες.

Κάνει όντως πολύ θόρυβο το pro ? Αυτό είναι σημαντικό να το γνωρίζω .

Επεξ/σία από DonaldSand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, DonaldSand είπε

Κάνει όντως πολύ θόρυβο το pro ? Αυτό είναι σημαντικό να το γνωρίζω .

Το δικο μου ναι!

ειδικα στα πιο απαιτητικα games. Δεν ξερω βεβαια οι τελευταιες εκδοσεις του pro αν εχουν το ιδιο θεμα.

Εγω θα εκανα υπομονη στην θεση σου, θα εβαζα 30 ευρω στην ακρη καθε μηνα μεχρι να βγει το ps5 και θα επαιρνα αυτο. Εκει θα παιξεις ολα τα Uncharted, το Crash και τo ratchet του PS4, οπως και αυτο του PS5 που ανακοινωθηκε την πεμπτη.

Ετσι για να σε hyπαρω λιγο :

Spoiler

jO25hC.gif

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Το δικο μου ναι!

ειδικα στα πιο απαιτητικα games. Δεν ξερω βεβαια οι τελευταιες εκδοσεις του pro αν εχουν το ιδιο θεμα.

Εγω θα εκανα υπομονη στην θεση σου, θα εβαζα 30 ευρω στην ακρη καθε μηνα μεχρι να βγει το ps5 και θα επαιρνα αυτο. Εκει θα παιξεις ολα τα Uncharted, το Crash και τo ratchet του PS4, οπως και αυτο του PS5 που ανακοινωθηκε την πεμπτη.

Ετσι για να σε hyπαρω λιγο :

  Απόκρυψη περιεχομένων

jO25hC.gif

Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά και αυτό το ενδεχόμενο , να πάω κατευθείαν για το 5 όταν βγει ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !  Όντως φαίνεται πολύ δυνατο το στιγμιότυπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα αν δεν ειχε BC το PS5, θα σου ελεγα παρε ενα slim τωρα και βλεπεις. Αλλα αφου επισημα εχουν πει οτι θα εχει(και φανταζομαι ειδικα για αυτα τα games που σε ενδιαφερουν θα εχουν μεριμνησει), το να σου πει καποιος να περιμενεις το PS5 ειναι μια καλη προταση. Εγω αυτο θα εκανα παντως. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το δικο μου πολυ θορθβο,σαν αεροπλανο κανει βασικα καμια φορα μετα απο μεγαλα gaming sessions που κουραζομαι και λιγο μου αχνοφαινεται καν σαν να κανει μια μικρη απογειωση,ισως ειναι ιδεα μου βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι η δυναμη ρε παλικαρια.

Το θεμα ειναι πως θα την αξιοποιησουν την δυναμη.στο pc μου γουσταρω και κατεβαζω λιγο γραφικα και παιζω 100 200 300 frames.

Εκει τι θα κανω αν ο developer αρχισει τα 30αρια για να ενθουσιασει τον μητσο στην 4κ tv του; 

Εχουμε καναν μητσο εδω; 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...