Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αν δούμε το μεγάλο PS5 στα 450, τότε πόσο θα βάλουν το μικρό; Στα 400 για να το κάψουν ή στα 350 που δεν πρόκειται; 

400 και 500 θα είναι οι τιμές του PS5, δεν βλέπω εναλλακτική. 

και εγω για εκει το βλεπω, 400 και 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
7 minutes ago, Klapas1821 said:

450 και 380, το ps5 δεν έχει τα ίδια specs με το series x. 

Ούτε καν όμως. 

9 minutes ago, Fulgore said:

Εκτος αν παιχτει κανενα Bundle day one,πχ 500ευρω αλλα μαζι με Ratchet/Spider Man ξερω γω.

Αυτό βλέπω πιο πιθανό από Sony μεριά, θα ρίξει bundles στην αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Ούτε καν όμως. 

Αυτό βλέπω πιο πιθανό από Sony μεριά, θα ρίξει bundles στην αγορά. 

Η με δευτερο controller ισως και κανενα ποδοσφαιρακι ξερω γω οπως εχουμε δει στα ps4(ειδικα για Ευρωπη αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Saloufas said:

399$ και 449$ βλέπω εγώ, μετά τις τελευταίες εξελίξεις. 

Και ποιός θα πάρει το digital-only για να γλυτώσει 50 ευρώ όλα κι όλα; 

Σωστά, κανένας. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Και ποιός θα πάρει το digital-only για να γλυτώσει 50 ευρώ όλα κι όλα; 

Σωστά, κανένας. 

Τα digital θα τα πάρει ο νέος κονσολάς και όσοι έχουν στήσει digital βιβλιοθήκη ήδη. Όλοι οι άλλοι που έχουν δισκάκια θα πάνε στο κανονικό για το backward compability (same goes for me too).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και η περίπτωση πολλοί αγοραστές να παρουν την κονσολα με το Blu-Ray γιατι συμφέρει να αγοράζονται τα παιχνιδια σε δισκάκια και να μεταπωλούνται όταν τερματιστούν.

Εγώ γιαυτό δεν θα προτιμήσω το digital, και έρχομαι σε διένεξη με φίλους για αυτό το λόγο.

Κορυφαίοι τίτλοι αντι να αγοραστουν 40-60€ με εφάπαξ ανεπιστρεπτή χρέωση, έρχονται στην μισή τιμή του κόστους για τον gamer αφού το πουλήσει.

Επεξ/σία από Tantalord
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το οπτικό μέσο δεν έχει να κάνει μόνο με τα games. Η συντριπτική πλειοψηφία θέλει να έχει ένα Blu-ray player κάτω από την τηλεόραση του σαλονιού του. Μπορεί να θέλει δει την βάφτιση της κόρης του. Ή μπορεί να έρθει η γκόμενά του με το Notebook σε δισκάκι, τι θα της πει «δεν μπορώ να παίξω δισκάκια»;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το οπτικό μέσο δεν έχει να κάνει μόνο με τα games. Η συντριπτική πλειοψηφία θέλει να έχει ένα Blu-ray player κάτω από την τηλεόραση του σαλονιού του. Μπορεί να θέλει δει την βάφτιση της κόρης του. Ή μπορεί να έρθει η γκόμενά του με το Notebook σε δισκάκι, τι θα της πει «δεν μπορώ να παίξω δισκάκια»;

Της λέει περίμενε αγάπη μου, ανοίγει το λαπτοπ και σε 5 λεπτά έτοιμη η ταινία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

 Ή μπορεί να έρθει η γκόμενά του με το Notebook σε δισκάκι, τι θα της πει «δεν μπορώ να παίξω δισκάκια»;

Επί τόπου ανοίγει το PS5, μπαίνει στο Demon Souls και της λέει "κάτι έτυχε, τραβά σπίτι σου".

Που θα μπει το Notebook στο PS5...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και θεμα χωρου, πλεον τα παιχνιδια ειναι κοντα στα 60-70gb με το all digital και τους μικρους ssd θα πρεπει να σβηνεις και να κατεβαζεις συνεχεια. Νομιζω οτι απευθυνεται σε χωρες και καταναλωτες με πολυ γρηγορες συνδεσεις στην Ελλαδα το θεωρω χαζό για 50ε παραπανω να μην παρεις την εκδοση με blu-ray οποτε να εχεις την καβατζα να παρεις καποια παιχνιδια physical.

Εγω προσωπικα ειμαι fan του digital και σπανια προτιμω physical αλλα αυτο ειναι ενα θεμα στη νεα γενια ασε που νομιζω οτι αυτη η λογικη ταιριαζει καλυτερα σε ενα semi-stream μοντελο η οπως γινει παρα σε κατέβασμα τοσων gb καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι ποσοστο ατομων εκφραζει η αποψη μου ,αλλα εγω προσωπικα μονο το ps5 digital σκεφτομαι για αγορα, γιατι εχω μια μεγαλη βιβλιοθηκη με παιχνιδια ψηφιακα στο ps4 που δεν εχω παιξει ακομα. Αν αυτο ερθει στην τιμη των 400 ευρω τοτε παει για day one. Αν ειναι πιο ακριβο τοτε θα περιμενω. Xbox παντως δεν αγοραζω ακομα και 200 ευρω να εκανε το series s

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...