Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειναι και θεμα χωρου, πλεον τα παιχνιδια ειναι κοντα στα 60-70gb με το all digital και τους μικρους ssd θα πρεπει να σβηνεις και να κατεβαζεις συνεχεια. Νομιζω οτι απευθυνεται σε χωρες και καταναλωτες με πολυ γρηγορες συνδεσεις στην Ελλαδα το θεωρω χαζό για 50ε παραπανω να μην παρεις την εκδοση με blu-ray οποτε να εχεις την καβατζα να παρεις καποια παιχνιδια physical.

Εγω προσωπικα ειμαι fan του digital και σπανια προτιμω physical αλλα αυτο ειναι ενα θεμα στη νεα γενια ασε που νομιζω οτι αυτη η λογικη ταιριαζει καλυτερα σε ενα semi-stream μοντελο η οπως γινει παρα σε κατέβασμα τοσων gb καθε φορα.

Ένα άλλο θέμα είναι ότι βάζεις το δισκάκι και θέλει 30gb patch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Owen είπε

Δεν ξερω τι ποσοστο ατομων εκφραζει η αποψη μου ,αλλα εγω προσωπικα μονο το ps5 digital σκεφτομαι για αγορα, γιατι εχω μια μεγαλη βιβλιοθηκη με παιχνιδια ψηφιακα στο ps4 που δεν εχω παιξει ακομα. Αν αυτο ερθει στην τιμη των 400 ευρω τοτε παει για day one. Αν ειναι πιο ακριβο τοτε θα περιμενω. Xbox παντως δεν αγοραζω ακομα και 200 ευρω να εκανε το series s

Δεν έχω καταλάβει, απαγορεύεται να παίξεις τα ψηφιακά σου παιχνίδια στο PS5 με blu ray; Το ερώτημα είναι, αν η διαφορά είναι μόνο 50 ευρώ (που αποκλείεται να είναι), γιατί να μην πάρεις το blu ray PS5 και να έχεις στα επόμενα 7 χρόνια και αυτή την επιλογή!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Klapas1821 είπε

Ένα άλλο θέμα είναι ότι βάζεις το δισκάκι και θέλει 30gb patch 

Ειναι ολα θεμα επιλογών και κόστους, το οτι ενα παιχνίδι έχει 30gb patch δεν μειωνει την οποια πρακτική/μεταπωλητικη/συλλεκτική αξια του physical ειδικα για το price point που αναφερω και αναφερθηκε (50ε κάτω). Αν μιλαμε για μεγαλη χρηματική διαφορα και εγω σε all digital φαση θα ήμουν αλλα προσωπικα θα ηθελα μεγαλυτερο base SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Ειναι ολα θεμα επιλογών και κόστους, το οτι ενα παιχνίδι έχει 30gb patch δεν μειωνει την οποια πρακτική/μεταπωλητικη/συλλεκτική αξια του physical ειδικα για το price point που αναφερω και αναφερθηκε (50ε κάτω). Αν μιλαμε για μεγαλη χρηματική διαφορα και εγω σε all digital φαση θα ήμουν αλλα προσωπικα θα ηθελα μεγαλυτερο base SSD.

Συμφωνώ απόλυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Το οπτικό μέσο δεν έχει να κάνει μόνο με τα games. Η συντριπτική πλειοψηφία θέλει να έχει ένα Blu-ray player κάτω από την τηλεόραση του σαλονιού του. Μπορεί να θέλει δει την βάφτιση της κόρης του. Ή μπορεί να έρθει η γκόμενά του με το Notebook σε δισκάκι, τι θα της πει «δεν μπορώ να παίξω δισκάκια»;

Αυτό το σενάριο είναι επιστημονικής φαντασίας το 2020. Ειδικά το "Notebook σε δισκάκι" 😂 

Το digital only μπορεί να είναι αρκετά φθηνότερο γιατί όποια χασούρα από το hardware υπάρχει θα επιστραφεί πάρα πολύ γρήγορα από τα PSN Store only purchases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Marketing deal με Sony incoming.... ?

The studio has confirmed that Black Ops Cold War support the new PS5 specific features including 3D audio and haptic feedback on the DualSense controller. 

In addition, the game will support 120Hz on next-generation console (Xbox Series X, S, and PS5) and PC for reduced latency and more with ray-tracing.

 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Marketing deal με Sony incoming.... ?

Η συνεργασία υφίσταται εδώ και χρόνια, δεν είναι κάτι καινούργιο. Επίσης η Sony συνεργάζεται αρκετά στα esports του CoD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, DJTaurus said:

Marketing deal με Sony incoming.... ?

The studio has confirmed that Black Ops Cold War support the new PS5 specific features including 3D audio and haptic feedback on the DualSense controller. 

In addition, the game will support 120Hz on next-generation console (Xbox Series X, S, and PS5) and PC for reduced latency and more with ray-tracing.

Χμ... Απ' όλα τα divine features του PS5, ας κάνουμε incorporate το 3D audio και το haptic feedback στο FPS μας. Κρίμα που το controller δεν μας δίνει τα εργαλεία για να κάνουμε incorporate ένα σαφώς καλύτερο σύστημα στόχευσης από τον πρωτόγονο δεξί αναλογικό. :( :( :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Κρίμα που το controller δεν μας δίνει τα εργαλεία για να κάνουμε incorporate ένα σαφώς καλύτερο σύστημα στόχευσης από τον πρωτόγονο δεξί αναλογικό. :( :( :(

🤔 Ποιο θα ήταν ένα καλύτερο σύστημα στόχευσης ;

Επίσης keyboard / mouse support δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, EuphangeL said:

🤔 Ποιο θα ήταν ένα καλύτερο σύστημα στόχευσης ;

1. Το γυροσκόπιο

2. Το touchpad.

Με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.

7 minutes ago, EuphangeL said:

Επίσης keyboard / mouse support δεν παίζει;

Δεν νομίζω ότι έχει αναφέρει κάτι σχετικό η Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

🤔 Ποιο θα ήταν ένα καλύτερο σύστημα στόχευσης ;

Επίσης keyboard / mouse support δεν παίζει;

Ασε το συστημα  στοχευσης εσυ και προτεινε  επειδη το εχεις το θεμα , κανα soundbar να παρω με το ps5  με  budget  max 1000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος της 5.1 θα σου προτεινα να παρακολουθείς και τη τιμη της την Jbl bar 9.1 . https://www.skroutz.gr/s/22840458/JBL-Bar-9-1.html#specs τωρα παιζει στα 1000 αλλα πέφτει κοντα στα 750 κάποιες περιόδους . Τη δικια μου τη πηρα 500 απο 700+ εκεινη τη περίοδο. Δε ξερω μόνο με το ps5 κ το 3d του βέβαια τι φαση με τις ηχομπαρες.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

🤔 Ποιο θα ήταν ένα καλύτερο σύστημα στόχευσης ;

Επίσης keyboard / mouse support δεν παίζει;

Πιστεύω το καλύτερο σύστημα στόχευσης είναι να έχεις όπλο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Ασε το συστημα  στοχευσης εσυ και προτεινε  επειδη το εχεις το θεμα , κανα soundbar να παρω με το ps5  με  budget  max 1000.

Aυστηρα soundbar θελεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...