Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θα γίνει με τα pre order αυτοί το ξέρουν και πόσα αποθέματα θα έχει κι εγώ 3:05 μου ήρθε email από πλαίσιο 3:20 έκανα παραγγελία 6 και με πήραν τηλ 7 περίπου έδωσα μετά από συνεννόηση ένα 50€ αλλά κανείς δεν μου εγγυάται ότι θα το έχω από την πρώτη μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από κωτσοβολο. 

Εγώ τελικά κρατήθηκα και δεν έκανα προπαραγγελια.

Αμα βρούμε τπτ day one καλώς αλλιώς πάμε για Δεκέμβριο.
Δεν χρειάζονται βιασύνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Τι θα γίνει με τα pre order αυτοί το ξέρουν και πόσα αποθέματα θα έχει κι εγώ 3:05 μου ήρθε email από πλαίσιο 3:20 έκανα παραγγελία 6 και με πήραν τηλ 7 περίπου έδωσα μετά από συνεννόηση ένα 50€ αλλά κανείς δεν μου εγγυάται ότι θα το έχω από την πρώτη μέρα. 

Από όσο ξέρω, στο Πλαίσιο οι παραγγελίες που έγιναν αφορούν την παρτίδα της πρώτης μέρας. Γι'αυτό εξάλλου και εξαντλήθηκαν τόσο νωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SaberNero είπε

Από όσο ξέρω, στο Πλαίσιο οι παραγγελίες που έγιναν αφορούν την παρτίδα της πρώτης μέρας. Γι'αυτό εξάλλου και εξαντλήθηκαν τόσο νωρίς.

Νομίζω ναι το λέει αφορά την πρώτη παρτίδα το πλαίσιο. Τώρα το πόσα κομμάτια θα έρθουν θα φανεί. Εγώ έκανα pre order αλλά δεν μπορώ να πω ότι βιάζομαι και λίγες μέρες να μου αργήσει δεν θα έχω θέμα αρκεί μην μου πουν σε κάνα δυο μήνες πχ 

2 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Οσοι κανατε προ παρ. απο πλαισιο, σας ηρθε mail μετα, με κουπονι-αριθμο προ παραγγελιας?

Το τελευταίο μήνυμα που έχω από πλαίσιο είναι ο αριθμός παραγγελίας σας ταδε είναι σε εξέλιξη και ότι έχω χρεωθεί το ποσό τον 50€ για την παράδοση της παραγγελίας θα ενημερωθώ με SMS αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Οσοι κανατε προ παρ. απο πλαισιο, σας ηρθε mail μετα, με κουπονι-αριθμο προ παραγγελιας?

Ναι.  Γενικά είμαι σε φάση που περιμένω ενημέρωση όταν θα έρθει το στοκ, έχοντας πληρώσει την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Και κατι ακομα παικτες μου και ειναι οντως τετριμμενο. Εχει παιχνιδια και το ΧΒΟΧ. Λιγοτερα απο τη Σονυ για την ωρα τουλαχιστον, αλλα εχει. Δεν σας αγγιζουν παλι δεκτο, αλλα εχει. Και μια υπομνηση σχετικα με το θεμα. Δεν νομιζω να δουμε και πολλα μεγαλα παιχνιδια απο τη Σονυ μεχρι να κυκλοφορησει και αυτο.

https://www.pcgamer.com/avowed-release-date-gameplay-trailer-pillars-of-eternity/

Τελος το off-topic απο εμενα.

εγω παντως σε οποιον ρωταει τι κονσολα θελει να παρει, παντα το ρωταω τι παιχνιδια παιζει...Αν σε ενδιαφερουν τα single player AAA, οπως εγω το ps5 ειναι μονοδρομος. Αν θελεις μονο multiplayer, fps, ραλακια κτλ το xbox ειναι καλυτερο πακετο...παιρνεις και το value απο το gamepass και εισαι ανετος...Αλλα ειναι αδιαμφισβητητο πλεον οτι στο AAA single player η MS εχει πεταξει λευκη πετσετα...Το halo βγαινει gaas, κατι παρομοιο ακουσα για το fable...Ειναι ξεκαθαρη η κατευθυνση της ms και πολυ καλη επιλογη για το κοινο που απευθυνεται...Αλλα η ποιοτητα που βγαζει η σονι με τα στουντιο της δεν υπαρχει...το βλεπεις και στο metacritic...Τα μεγαλα της franchise το halo και το gears,  δεν ειναι σιγουρα αυτο που ηταν, οταν αλλαξαν το στουντιο που τα εφτιαχναν...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Παραλαβη απο καταστημα? @SaberNero

Όχι, έχω κάνει παραγγελία με αντικαταβολή, την οποία εν τέλει πλήρωσα ολόκληρη. Απλά όταν θα έρθει η πρώτη παρτίδα θα ενημερώσουν γενικά όλους όσους έχουν προ-παραγγείλει, πως όλα είναι εντάξει ή σε περίπτωση που για κάποιον λόγο δεν φτάνουν οι κονσόλες, πότε εκτιμάται η άφιξη της δεύτερης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Οσοι κανατε προ παρ. απο πλαισιο, σας ηρθε mail μετα, με κουπονι-αριθμο προ παραγγελιας?

Ναι κανονικά, από τις 14:10 στις 17/09. Μίλησα βέβαια και με το πλαίσιο αφού με πήραν εάν θέλω να τους βάλω  το 50κο η να τραβήξουν από την πιστωτική με την οποία το πήρα και μου είπαν ότι σχεδόν όλοι οι υπάλληλοι από τα κεντρικά αλλά και τα καταστήματα έκαναν και αυτοί προπαραγγελία οποτε να δούμε τι θα πάρουμε.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

26 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

φωτο ps5 με χαρακα για reference.

https://twitter.com/geronimo_73/status/1307229365000974344

 

τωρα που δεν ειναι promo pics στημένες, δειχνει αρκετα ασχημούλι το ατιμο. ευτυχως δε φαίνεται κρυμμένο κατω απο την TV :P 

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skywalker333 είπε

  

τωρα που δεν ειναι promo pics στημένες, δειχνει αρκετα ασχημούλι το ατιμο. ευτυχως δε φαίνεται κρυμμένο κατω απο την TV :P 

PS3 x Alienware vibes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

να παίξει ο φίλος μου με το DS4 που το έχω ήδη αγορασμένο, γλυτώνοντας κανά φράγκο;

Έχουν πει οτι ο DS4 θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο PS5 για τα BC games? Νομίζω πως όχι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...