Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Μιλας για μια σειρα που εκανε 8-9m πωλησεις στα φορητα κυριως στην Ιαπωνία και για πρωτη φορα την ειδαμε σε consoles+pc με το world, καμια σχέση δηλαδη. 😛  Τα soulsborne δειχνουν να μαξαρουν καπου εκει με τα τωρινα δεδομενα και νομιζω θα χρειαστει και καποια αλλαγη στη φορμουλα για να μιλαμε για πραγματικο mainstream, κατι που πραγματικα απευχομαι. 

Ναι εκανα edit! Τωρα περι mainstream και το world εγινε του καιρατα κ ολας, αλλα και παλι ξεσκισε. 

Εγω πιστευω επειδη το ανελαβε η bluepoint θα το κανουν πιο oμορφο και eyecandy και ετσι θα πουλησουν περισσοτερο, σε σχεση παντα με το vanilla και τα υπολοιπα της σειρας. Δεν εχουμε κ πολλες επιλογες στο launch, οποτε ειμαι αισιοδοξος οτι θα δουμε καλο νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ναι εκανα edit! Τωρα περι mainstream και το world εγινε του καιρατα κ ολας, αλλα και παλι ξεσκισε. 

Εγω πιστευω επειδη το ανελαβε η bluepoint θα το κανουν πιο oμορφο και eyecandy και ετσι θα πουλησουν περισσοτερο, σε σχεση παντα με το vanilla και τα υπολοιπα της σειρας. Δεν εχουμε κ πολλες επιλογες στο launch, οποτε ειμαι αισιοδοξος οτι θα δουμε καλο νουμερο

Κοιτα καλα νουμερα θα δουμε αυτο ειναι δεδομενο, αυτα που λες +launch (ελπιζω όχι easy mode γιατι θα ξενερωσω ασχημα) κλπ αλλα ειναι η φυση των soulsborne τετοια που "αν" γινουν τοσο mainstream αυτο σημαινει οτι η core formula θα πρεπει να αλλαξει και αλλο η να μεγαλωσει δραματικα το κοινο τους. Αν θυμασαι στο πρωτο DeS για να μαξαρεις οπλο ηθελες 2 playthrough και grinding, δεν υπηρχαν bonefires εχανες και παλι πισω στην αρχη του level, gimmicky bosses κλπ. Αν συγκρινεις πχ με Ds3 που ειναι καθε 10 μετρα και bonefire η οτι παιρνεις ποσα καμια 10αρια slabs για να μαξαρεις gear θα δεις οτι εχουν γινει βηματα προς τα εκει (προς το mainstream). Kαι παλι ομως η έλλειψη ευκολοχώνευτα δοσμένου lore σε συνδυασμο με την οποια δυσκολια εχει απομεινει ακομα κραταει τη σειρα στα επιπεδα που ειναι.

Ισως με το Elden Ring ο Miyazaki να αποφασισει να κανει το βημα προς το mainstream.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ναι εκανα edit! Τωρα περι mainstream και το world εγινε του καιρατα κ ολας, αλλα και παλι ξεσκισε. 

Εγω πιστευω επειδη το ανελαβε η bluepoint θα το κανουν πιο oμορφο και eyecandy και ετσι θα πουλησουν περισσοτερο, σε σχεση παντα με το vanilla και τα υπολοιπα της σειρας. Δεν εχουμε κ πολλες επιλογες στο launch, οποτε ειμαι αισιοδοξος οτι θα δουμε καλο νουμερο

Καλά 20 Νοέμβρη συντονιστήκαμε όλοι εδώ να δούμε το κλάμα που θα πέσει από τους νιούφηδες.

Γιατί έχω μισά hp? Γιατί κάνει fat roll συνέχεια? Γιατί έσπασε το armor μου από ένα phantom που μπήκε? Μπορεί κάποιος να μπει μια στιγμή να με βοηθήσει να φάμε flamelurker? κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε να κράζετε αυτούς που εκφράζουν ανησυχίες για πολύ εύλογα πράγματα. Εκτός φυσικά αν θεωρείτε ότι μια κονσόλα έχει 2 χρόνια ζωής μόνο (ο αριθμός που αναφέρετε συνέχεια), και όχι 7 με 10, ή ότι η Sony έχει Hyperbolic Time Chamber και κατάφερε να κάνει στρες τεστ για περισσότερα χρόνια. Δεν είναι καταστροφολογία. Είναι λογικές ερωτήσεις ενός συνειδητοποιημένου καταναλωτή, με μια άλφα γνώση του αντικειμένου.
4i5w2e.jpg.8c17f5a93bb7e8301dc5999be56d2518.jpg

 

  • Like 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Σταματήστε να κράζετε αυτούς που εκφράζουν ανησυχίες για πολύ εύλογα πράγματα. Εκτός φυσικά αν θεωρείτε ότι μια κονσόλα έχει 2 χρόνια ζωής μόνο (ο αριθμός που αναφέρετε συνέχεια), και όχι 7 με 10, ή ότι η Sony έχει Hyperbolic Time Chamber και κατάφερε να κάνει στρες τεστ για περισσότερα χρόνια. Δεν είναι καταστροφολογία. Είναι λογικές ερωτήσεις ενός συνειδητοποιημένου καταναλωτή, με μια άλφα γνώση του αντικειμένου.
4i5w2e.jpg.8c17f5a93bb7e8301dc5999be56d2518.jpg

Χύστη μου αν δεν έχεις ταττού MH θα απογοητευτώ ειλικρινά!
Θα ξεκινήσω σύντομα το 4 στο 3DS, σε προετοιμασία του νέου. Ελπίζω να μην είναι τόσο καλό όσο το παρουσιάζεις και φάω σκάλωμα. 😅

Καλύτερα να ξεκίναγες από το world που είναι και το πιο mainstream, και δεν έχει τις ιδιοτροπίες των παλιών που έβαζες skills μόνο και μόνο για να κάνεις track monsters και να μη χάσεις το μισό χρόνο έτσι σε κάθε hunt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Σταματήστε να κράζετε αυτούς που εκφράζουν ανησυχίες για πολύ εύλογα πράγματα. Εκτός φυσικά αν θεωρείτε ότι μια κονσόλα έχει 2 χρόνια ζωής μόνο (ο αριθμός που αναφέρετε συνέχεια), και όχι 7 με 10, ή ότι η Sony έχει Hyperbolic Time Chamber και κατάφερε να κάνει στρες τεστ για περισσότερα χρόνια. Δεν είναι καταστροφολογία. Είναι λογικές ερωτήσεις ενός συνειδητοποιημένου καταναλωτή, με μια άλφα γνώση του αντικειμένου.
4i5w2e.jpg.8c17f5a93bb7e8301dc5999be56d2518.jpg

Χύστη μου αν δεν έχεις ταττού MH θα απογοητευτώ ειλικρινά!
Θα ξεκινήσω σύντομα το 4 στο 3DS, σε προετοιμασία του νέου. Ελπίζω να μην είναι τόσο καλό όσο το παρουσιάζεις και φάω σκάλωμα. 😅

To 4 είναι το καλύτερο της σειράς ολάκερης και προσωπικό αγαπημένο θα το αγαπήσεις 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ilos είπε

Καλύτερα να ξεκίναγες από το world που είναι και το πιο mainstream, και δεν έχει τις ιδιοτροπίες των παλιών που έβαζες skills μόνο και μόνο για να κάνεις track monsters και να μη χάσεις το μισό χρόνο έτσι σε κάθε hunt.

Ακολουθώ εντολές του μύστη @najinblue3 για την επιλογή. Επίσης θέλω φορητό για διάφορους λόγους (αν και μέσω Vita πάλι θα μπορούσα να παίζω σε άλλα δωμάτια του σπιτιού).

Τελικά με τον αντάπτορα του PSVR τι θα παιχτεί έχουν πει επίσημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2020 στις 9:50 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Για να γίνει η αναβάθμιση υποτίθεται θα έχεις ήδη το παιχνίδι (είτε ψηφιακό είτε σε δισκάκι) οπότε γιατί να το νοικιάσεις / δανειστείς;

Προφανώς και θέλει το δισκάκι (στην disc έκδοση του ps5) για να κάνει τον έλεγχο κατά την εκκίνηση του παιχνιδιού.

 

Στις 11/10/2020 στις 2:46 ΠΜ, myst77 είπε

εννοειται οτι χρειάζεται το δισκάκι, το δήλωσε η sony. Ειχα εναν προβληματισμο που τωρα νομιζω οτι δεν ισχυει πως αν εχεις πχ το fifa 21 σε PS4 και μετα το κανεις αναβαθμιση σε PS5 οτι ισως δεν μπορει να γινει ξανα η ιδια διαδικασια αν το δισκακι μπει σε διαφορετικο PS5

edit: θεωρω οτι μιλατε για το remaster...για το κανονικο game θελει το δισκο

Το εχει δηλωσει η ιδια η insomniac οτι για το REMASTER ΔΕΝ χρειαζετε να εχεις το δισκακι μεσα...

https://www.gamepur.com/news/cyberpunk-2077-seize-the-day-trailer-aired-during-nba-finals-features-keanu-reeves

 

Οποτε αν θελετε και τα 2 game ο πιο φτηνος τροπος ειναι να παρετε το miles στην ps4 εκδοση να το πατε στην 5 και μετα να αγορασετε απο το menu το remaster (εφοσον θα ειναι στο 20αρικο νομιζω δεν εχουν ανακοινωση κατι για τιμη ακομα) ...υπολογιζω μια 65αρα θα βγει ετσι

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση χωρίς βέβαια να νομίζετε ότι ανοίγω vs καταστάσεις. Απλά απορώ. Βλέπω που γράφεται γενικώς και υπάρχει προβληματισμός για τον συγκολλημένο ssd στο ps5. Στο xsx δεν είναι έτσι δηλαδή? Είδατε πουθενά μέχρι τώρα ξεχωριστό ssd σε αυτά που έχουν δείξει? Πραγματικά δηλ γιατί έχει γίνει ντόρος όλο αυτό. Και εμένα με προβληματίζουν κάποια πράγματα αλλά θεωρώ την επέκταση εγγύησης δεδομένο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Εγω παντως συνεχιζω να ελπιζω πως day one θα μπω ειτε κωτσοβολο ειτε γερμανος και θα βρω την κονσολα στα ραφια

 

Yπεραισιοδοξο σε βλεπω  και αθεραπευτα ρομαντικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2020 στις 2:29 ΠΜ, ilos είπε

Με τα saves αποσαφηνίστηκε το πράγμα και είναι έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις.

Το πρόβλημα δημιουργείται σε όσα games γίνουν upgrade στην ps5 έκδοση (free ή επί πληρωμή).

https://support.playstation.com/s/article/upgrade-ps4-games?language=en_US

Αυτό μετά εναπόκειται στην διάθεση του developer αν θα υπάρξεί λειτουργία για transfer + convert από ps4 saves.

Κάτι άλλο που ίσως πέρασε στα ψιλά είναι ότι αλλάξαν μάλλον την λειτουργία του game recording (δε θα υπάρχει δηλαδή το ειδικό hardware που υπήρχε στο ps4) και είναι κρίμα. Εμένα προσωπικά με είχε βολέψει αρκετά και είχα ανεβάσει με αυτόν τρόπο πολύ υλικό στο youtube. Για όσους δε γνωρίζουν το ps4 έχει buffer πάντα και κρατάει τα τελευταία 15 λεπτά του gameplay. Έτσι αν συνέβαινε κάτι εντυπωσιακό που δε περίμενες και ήθελες να το κάνεις grab, πάταγες κατόπιν εορτής το share έσωζες το buffer και μετά έκανες crop το συγκεκριμένο σκηνικό σαν κλιπ από την ίδια την κονσόλα! Τώρα όπως το βλέπω απλά ξεκινάς να γράφεις/σβήνεις από πριν, όπως κάνεις και στα pc δηλαδή με double click στο create button.

Από που προκύπτει το ότι άλλαξαν τη λειτουργία του Game Recording; Το παρατεταμένο και διπλό πάτημα είναι συντομεύσεις που προσφέρει και το Share κουμπί τώρα. Το Create κουμπί (λογικά, και λέω λογικά μιας και ακόμη δεν έχουμε κάτι επίσημο) θα είναι μια πιο ολοκληρωμένη σουίτα που δεν θα χρειάζεται το Share Factory ως ξεχωριστή εφαρμογή για να κάνεις edits όπως trim, κλπ. Είμαι 1000% σίγουρος πως το background game recording, όπως και στα Windows, όπως και το Xbox, όπως και στην τωρινή γενιά του PlayStation, θα υπάρχει και στις next-gen κονσόλες.

Στις 10/10/2020 στις 1:51 ΜΜ, myst77 είπε

Το ερώτημα είναι πχ στο fifa 21 αν εγώ πάρω την έκδοση για PS4 μεταχειρισμένη από insomnia και το βάλω στο δικο μου PS5 θα αναβαθμιστεί κανονικά (αυτό λέει η λογική) ή θα δει ότι έχει πάρει μια αναβάθμιση σε άλλο PSΝ ID και δεν θα αφήσει να γίνει και στο δικό μου;

Το δισκάκι όπως και στο PS4, όπως και στο Xbox One, όπως και στο PS5, όπως και στο XSX λειτουργούσε και θα συνεχίσει να λειτουργεί ως κλειδί επαλήθευσης κάθε φορά που τρέχεις το παιχνίδι. Η αναβάθμιση που θα πάρεις όταν θα είσαι σε PS5 δεν θα είναι purchasable. Απλά (όπως και στο smart delivery) θα καταλαβαίνει το παιχνίδι πως βρίσκεται σε next-gen κονσόλα και θα κατεβαίνει η αναβαθμισμένη σε γραφικά έκδοση αυτού. Δεν αλλάζει κάτι στο license. Χωρίς την ταυτοποίηση του Blu-Ray δεν παίζει τπτ, η user-agnostic άδεια βρίσκεται εντός του.

Στις 10/10/2020 στις 5:58 ΜΜ, broxopios είπε

Αυτό είναι ένα θέμα πως θα λειτουργεί, γιατί έτσι μπορείς απλά να το νοικιάσεις από ένα videoclub για μια μέρα, να γίνει η αναβάθμιση και είσαι έτοιμος. Εκτός αν πρέπει το δισκάκι να είναι πάντα μέσα στο PS5.

Όσον αφορά στην οθόνη, μάλλον θα πάω κάποια στιγμή σε monitor 32 4k/60hz. 

Στην τηλεόραση που έχω (SONY KDL-46W5500), πως θα αποδίδει πιστεύετε το PS5? Γιατί εντάξει στο 80% θα παίζω στο μόνιτορ. Μπορεί όμως κάποια στιγμή να το συνδέσω και στην tv. 

Το δισκάκι όπως και στο PS4, όπως και στο Xbox One, όπως και στο PS5, όπως και στο XSX λειτουργούσε και θα συνεχίσει να λειτουργεί ως κλειδί επαλήθευσης κάθε φορά που τρέχεις το παιχνίδι. Η αναβάθμιση που θα πάρεις όταν θα είσαι σε PS5 δεν θα είναι purchasable. Απλά (όπως και στο smart delivery) θα καταλαβαίνει το παιχνίδι πως βρίσκεται σε next-gen κονσόλα και θα κατεβαίνει η αναβαθμισμένη σε γραφικά έκδοση αυτού. Δεν αλλάζει κάτι στο license. Χωρίς την ταυτοποίηση του Blu-Ray δεν παίζει τπτ, η user-agnostic άδεια βρίσκεται εντός του.

Στις 10/10/2020 στις 8:08 ΜΜ, Edel είπε

Το fall guys γιατί? WtF? πως γίνεται μια παραγωγή των 100 ευρώ να μπαίνει υποψήφια με Last of us, FF κλπ κλπ? 

Γιατί Game of the Year χρίζονται οι τίτλοι που απέσπασαν τη μεγαλύτερη προσοχή μέσα στη χρονιά. Η λέξη "προσοχή" μπορεί να μεταφραστεί ως:

  1. Η μεγαλύτερη παραγωγή.
  2. Το πιο αναμενόμενο sequel.
  3. Εκείνο που έκανε το μεγαλύτερο μπάμ.
  4. Αυτό που απέσπασε τις μεγαλύτερες κριτικές.
  5. Αυτό που συζητήθηκε περισσότερο.
  6. κ.λπ.
Στις 10/10/2020 στις 11:50 ΜΜ, ilos είπε

Όποιο γουστάρεις αγορίνα, αρκεί να μη βγει το ακατανόμαστο.😁

// Ghost ΧΑΛΑΡΑ από μένα.

Δε παίζει όμως τα pc exclusives και ξεχνάει mouse + keyboard.😁

Από τη στιγμή που όλα τα MS exclusives έρχονται PC πια, η συνταγή για να τα έχεις όλα είναι PC + PS5. Αυτό είναι γνωστό τις πάσι.

Και γιατί να μην είναι PS5 + XSX; Υπάρχει κόσμος που δεν έχει καν PC, υπάρχει κόσμος που έχει PC αρχαιολογία, υπάρχει κόσμος που ζει με laptop ή tablet...

Γιατί να σκάσει κάποιος το λιγότερο $1000 σε PC, και να μην πάρει απλά και τις δύο κονσόλες;
Γιατί κάποιος που είχε XBOX να χάσει τον κατάλογο με τα παιχνίδια που έχει αγοράσει εδώ και τέσσερις γενιές;
Γιατί κάποιος να δώσει περισσότερα για να στήσει ένα PC, αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει απλά ως gaming machine και τπτ άλλο;
Γιατί κάποιος να χάσει τη σταθερότητα μιας κονσόλας σε αυτά τα αποκλειστικά της Microsoft και να πρέπει να ανακατευτεί με settings και μλκες;
Γιατί κάποιος να χάσει το AutoHDR σε όλο τον κατάλογο των τίτλων που δεν έχει ακόμη παίξει αλλά αγόρασε σε εκπτώσεις από το Xbox Store;

Γενικά, την εποχή που το σύνολο του πληθυσμού, οι 7 στους 10 δλδ, κάνουν τη δουλειά τους από ένα κινητό, και από τους υπόλοιπους 3ς μόνο 1ς έχει τούμπανο PC (ή έστω σε σημείο που η αναβάθμιση δεν θα τον κάνει να αλλάξει και mobo για α-συμβατότητα chipset, και άρα να πάει για full facelift), ποιός ο λόγος να σκάσει τόσα λεφτά, όταν μπορεί στο 1/3 του κόστους να βάλει άλλη μια κονσόλα δίπλα στο PlayStation; Και φυσικά δεν υπολογίζω το κοινό του LoL, Hearthstone, Dota και Europa Universalis—αυτοί γενικά δεν είναι της κονσόλας, όσα αποκλειστικά και να βγάλει η Sony. Αναφέρομαι στον gamer που αγοράζει και παίζει διάφορα είδη.

Στις 11/10/2020 στις 2:46 ΠΜ, myst77 είπε

εννοειται οτι χρειάζεται το δισκάκι, το δήλωσε η sony. Ειχα εναν προβληματισμο που τωρα νομιζω οτι δεν ισχυει πως αν εχεις πχ το fifa 21 σε PS4 και μετα το κανεις αναβαθμιση σε PS5 οτι ισως δεν μπορει να γινει ξανα η ιδια διαδικασια αν το δισκακι μπει σε διαφορετικο PS5

Το δισκάκι όπως και στο PS4, όπως και στο Xbox One, όπως και στο PS5, όπως και στο XSX λειτουργούσε και θα συνεχίσει να λειτουργεί ως κλειδί επαλήθευσης κάθε φορά που τρέχεις το παιχνίδι. Η αναβάθμιση που θα πάρεις όταν θα είσαι σε PS5 δεν θα είναι purchasable. Απλά (όπως και στο smart delivery) θα καταλαβαίνει το παιχνίδι πως βρίσκεται σε next-gen κονσόλα και θα κατεβαίνει η αναβαθμισμένη σε γραφικά έκδοση αυτού. Δεν αλλάζει κάτι στο license. Χωρίς την ταυτοποίηση του Blu-Ray δεν παίζει τπτ, η user-agnostic άδεια βρίσκεται εντός του.

19 ώρες πριν, dream21 είπε

Αχ βρε Sony ζεσταμένο φαγητό πάλι ;Τα παίξαμε πριν κατι χρόνια τα περίσοτερα 2013 και ανέβαινε.βάλε κανένα ποιο καινούργιο παιχνιδάκι  που πας με αυτά..

F4E9C331-ECB6-4466-B63D-0948AFF9865E.jpeg

Η πρόταση αυτή δεν αφορά το hardcore σύνολο κατόχων του PS4. Με 10εκ πωλήσεις έκαστος τίτλος, στις τουλάχιστον 100εκ ενεργές κονσόλες της πλατφόρμας, νομίζω είναι ξεκάθαρο σε ποιους απευθύνεται. Σε αυτούς, και σε όσους σκέφτονται το βήμα μεταπήδησης από το PC ή το Xbox, στο οικοσύστημα της Sony. Άλλωστε είναι ένας εύκολος τρόπος να "μαγέψει" εκείνους που δεν είχαν την τύχη να ασχοληθούν με τα αποκλειστικά του PS4, και να τους "ψήσει" να αγοράσουν τα αποκλειστικά του PS5 που έρχονται.

14 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Γνωρίζει κανείς την εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής, αν γίνει pre-order σήμερα;

Υπάρχει ενημέρωση από τα καταστήματα ή αγοράζουμε και περιμένουμε;

Ενδιαφέρομαι για την έκδοση digital, υποθέτω ότι η ζήτηση θα είναι μικρότερη από την  bd έκδοση. 

Τα pre-orders άνοιξαν στις 17 του μήνα, και την επόμενη ημέρα—σύμφωνα με τον Παπαπαύλου (έναν από τους λίγους πραγματικούς insiders της Ελληνικής αγοράς)—δεν είχε μείνει κομμάτι για κομμάτι. Όσοι προ-παρείγγειλαν τις πρώτες δύο ημέρες και έλαβαν μνμ, τηλεφώνημα ή email πιστοποίησης για τις 19, θα παραλάβουν τις 19. Η επόμενη παρτίδα είναι προγραμματισμένη για Δεκέμβρη (τις γιορτινές ημέρες δλδ). Η δεύτερη φουρνιά αφορά εκείνους που δεν πρόλαβαν το πρώτο 48ωρο, αλλά έκαναν τις κινήσεις τους τουλάχιστον μέχρι και τις αρχές δεύτερες εβδομάδες, αν όχι της πρώτης! Οι υπόλοιποι καλό 2021... Όπως διαβεβαίωσε και ο ίδιος στο podcast GameUp του Παππά, όσοι ελπίζουν πως θα μπούν σε κάποιο κατάστημα day-one και θα βρουν κονσόλα, γελιούνται οικτρά. Η δεύτερη όπως παραλαβή τα Χριστούγεννα, εμπεριέχει κομμάτια καταστημάτων.

13 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Εγω παντως συνεχιζω να ελπιζω πως day one θα μπω ειτε κωτσοβολο ειτε γερμανος και θα βρω την κονσολα στα ραφια.Σε περιπτωση παντα αν μου την δωσει και την παρω day one εννοειται,πραγμα που βλεπω δυσκολο καθως και οι δυο δεν μου εχουν δειξει κατι ακομα.Απλως κοντα στις γιορτες παντα με πιανει μια καταναλωτικη μανια.😀

Τωρα ημουν αναμεσα σε xbox series x και το ps5,με περισσοτερη κλιση προς το ps5.Τελικα θα παω για ps5 ,λογικα την digital,κυριως για τα multiplatform και κανα spiderman( οι υπολοιπες αποκλειστικοτητες της sony μου ειναι αδιαφορες,εξαιρω το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ bloodborne γιατι αυτο ειναι FROMSOFT)

Μου ελεγε και ο ανιψιος οτι μαζευει λεφτα να παρει και του ειπα πως συμφερει να παρει το xbox series s μαζι με gamepass κυριως λογου fifa.

Τα pre-orders άνοιξαν στις 17 του μήνα, και την επόμενη ημέρα—σύμφωνα με τον Παπαπαύλου (έναν από τους λίγους πραγματικούς insiders της Ελληνικής αγοράς)—δεν είχε μείνει κομμάτι για κομμάτι. Όσοι προ-παρείγγειλαν τις πρώτες δύο ημέρες και έλαβαν μνμ, τηλεφώνημα ή email πιστοποίησης για τις 19, θα παραλάβουν τις 19. Η επόμενη παρτίδα είναι προγραμματισμένη για Δεκέμβρη (τις γιορτινές ημέρες δλδ). Η δεύτερη φουρνιά αφορά εκείνους που δεν πρόλαβαν το πρώτο 48ωρο, αλλά έκαναν τις κινήσεις τους τουλάχιστον μέχρι και τις αρχές δεύτερες εβδομάδες, αν όχι της πρώτης! Οι υπόλοιποι καλό 2021... Όπως διαβεβαίωσε και ο ίδιος στο podcast GameUp του Παππά, όσοι ελπίζουν πως θα μπούν σε κάποιο κατάστημα day-one και θα βρουν κονσόλα, γελιούνται οικτρά. Η δεύτερη όπως παραλαβή τα Χριστούγεννα, εμπεριέχει κομμάτια καταστημάτων.

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο πολυ μπροστα θα ηταν, να εφτιαχνε η Naughty Dog ενα Remake για το "The Last of Us Remaster";

 

 

Κατι αλλο. Μηπως εχει παραγινει λιγο με την κινδυνολογια για το ps5; Σιγουρα η ελλειψη πληροφοριων δεν βοηθανε για να γινει το αντιθετο, αλλα απο καιρο διαβαζω ενα σωρο πραγματα τα οποια με το περας του χρονου αποδεικνυονται "fake news".

Τον Μαϊο ειχε παρει αναβολη το The Last of us II, και γραφοταν πως το καθυστερουν επιτηδες για να γινει launch τιτλος του ps5. Δηλαδη καπου ωπα. Αλλο εχουμε μια ανησυχια, αλλο να παιρνουμε ως δεδομενα πραγματα τα οποια ειναι υποθεις.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...