Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Ποιοι εμεις, εγω ειπα δε παιρνω 5αρι μεσα στην Κορωνα :P

Την καλύτερη δουλεία έκανες. Εγώ τα πήρα όλα αυτά και πάλι δεν άλλαξε κάτι... DB12 φαρμάρω και δε ρίχνει κανένα rune (Πέρα από την πλάκα την περισσότερη ώρα πάλι το Summoner μου την τρώει έχει και free rune removal σήμερα και πειραματίζομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Την καλύτερη δουλεία έκανες. Εγώ τα πήρα όλα αυτά και πάλι δεν άλλαξε κάτι... DB12 φαρμάρω και δε ρίχνει κανένα rune (Πέρα από την πλάκα την περισσότερη ώρα πάλι το Summoner μου την τρώει έχει και free rune removal σήμερα και πειραματίζομαι)

hahaha εισαι ωραιος, λιωσε να πας bernard 300+ spd αν δεν το εχεις κανει ηδη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

hahaha εισαι ωραιος, λιωσε να πας bernard 300+ spd αν δεν το εχεις κανει ηδη

Been there done that. Καλα PVP είμαι κάκιστος. Αλλά πολύ off topic, σκέψουν να το ξαναξεκινήσεις βοηθάει το auto repeat battle το έβαλαν και στο raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Been there done that. Καλα PVP είμαι κάκιστος. Αλλά πολύ off topic, σκέψουν να το ξαναξεκινήσεις βοηθάει το auto repeat battle το έβαλαν και στο raid.

θα φαμε κανα report επειδη ειμαστε offtopic :P Ενα last thing, εγω ημουν focused μονο pvp απο την αρχη. Λοιπον εφτασα EU G1 classic arena με Leo, Lushen, dark orion, και την ασπρη την valkyrie πως την λενε κολησα που δινει atk bar. Ειχα και κατι παραλλαγες, Seara + bombers(blue Lushen), bernard, megan, two lushens αλλα ο Leo με κουβαλησε παρα πολυ 

/οfftopic

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

θα φαμε κανα report επειδη ειμαστε offtopic :P Ενα last thing, εγω ημουν focused μονο pvp απο την αρχη. Λοιπον εφτασα EU G1 classic arena με Leo, Lushen, dark orion, και την ασπρη την valkyrie πως την λενε κολησα που δινει atk bar. Ειχα και κατι παραλλαγες, Seara + bombers(blue Lushen), bernard, megan, two lushens αλλα ο Leo με κουβαλησε παρα πολυ 

/οfftopic

Σου έκατσαν τέλεια pvp summons Akroma ρε θηρίο; Εγώ παίζω 6 χρόνια και ακόμα ενα L n D έστω 4στερο της προκοπής δεν έχω δει.Το κλείνω και εγώ. Πάντως αξίζει και με τα τέρατα που έχεις. Εγώ παλεύω με Camila και Teshar...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Κακα τα ψεμματα με πείσατε εσεις εδω μέσα να τα αγοράσω για να δω ιδίοις ομμασι αν έχουν διαφορα το 5 από το 4 και το X και το switch.

Οταν παρουσιαστηκε αρχικα η κονσολα και η τιμη της,τα πρωτα πραγματα που εφαγαν μεγαλο κραξιμο ηταν το cross gen και τα 80ευρω(και ο μικρος δισκος),ασχετως που τωρα επεσε αμνησια και ειναι λες και δεν αναφερθηκαν ποτε.

Επισης τονιστηκε κυριολεκτικα παρα πολλες φορες οτι ο πραγματικος και μοναδικος λογος για να παρει καποιος ps5 day one ηταν για να παιξει το Demon Souls και αντε και κανα αλλο exclusive αν δεν ειχε παιξει ηδη στα 60fps και με πιο αθορυβη κονσολα τυπου days gone,god of war,spiderman,ghost of tsushima κλπ.

Αρα με λιγα λογια η πλειοψηφια του κοσμου εδω μεσα ηταν κατα της day one αγορας ps5 και απο οτι ειδα και στο διπλα θεμα των pre order,πολυ λιγοι πηραν μαζι με την κονσολα και το demons souls.

Ειδικα για την περιπτωση του Xbox και αν ηταν κατα οι περισσοτεροι της αγορας του seriesX πριν μηνες και τα περισσοτερα σχολια ηταν του τυπου''αν εχεις OneS και ειδικα X μενεις στα αυγα σου για τουλαχιστον 2χρονια''.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάνει κ σε εσάς το δεξί στικ ένα σκαλοπάτακι(μικρή κόντρα κλακ)όταν κάνετε δεξιά ίσως κ λίγο διαγώνια το μοχλό?Σίγουρα δεν το έκανε τόσο έντονα αρχικά σε εμένα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάποια προβλήματα που ακούω και απο τις 2 πλευρές πιστεύω καλά έκανα και δεν βιάστηκα να παρω τώρα τις κονσόλες..άλλωστε σε 1 χρόνο θα βγουν και σε bundle με κάποιο παιχνίδι μέσα και ελπίζω να έχουν διορθωθεί τα προβλήματα που παρουσίασαν ορισμένες κονσόλες στην πρώτη παρτίδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος πάντως, που πούλησε 250 ευρώ το ps4 pro και έδωσε άλλα 250 ευρώ και πήρε το ps5, αισθάνεται ότι έκλεψε εκκλησία και δεν μπορώ να διαφωνήσω με αυτό..ακόμα και στα 500 ευρώ η αγορά του είναι συμφέρουσα, δεν το συζητάμε, απλά πρέπει να γίνεται στον καιρό της, για όσους φυσικά έχετε την υπομονή να περιμένετε π.χ. μια καλή ευκαιρία είναι όταν βγει η next-gen έκδοση του cyberpunk για τις νέες κονσόλες στις αρχές του 2021.

10 λεπτά πριν, DJTaurus είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

3-BDAE0-E5-B0-CA-4-BBD-990-E-BABF16-BBE0

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

DB696718-31-F4-48-EF-A6-A7-83-C0-A75-CD0

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

5-EE38947-F912-4-C71-8-F82-56738-E5-E03-

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

F59221-D2-3-D6-D-41-BD-9-B80-89-ED59-DCE

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

9-CE7-D25-D-9-AA1-4544-8-E77-63743-DAC92

AAB7-CFE4-1-F31-4-DFF-8-D1-C-2-F5-A3-CEF
 

 

Τρομερή δουλειά από την insomniac!

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nyne είπε

Παίδες κάνει κ σε εσάς το δεξί στικ ένα σκαλοπάτακι(μικρή κόντρα κλακ)όταν κάνετε δεξιά ίσως κ λίγο διαγώνια το μοχλό?Σίγουρα δεν το έκανε τόσο έντονα αρχικά σε εμένα.

Ναι το αισθάνομαι και εγώ, όταν όμως  το μετακινεις πολύ σιγά. Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι σοβαρό πάντως μην αγχώνεσαι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, music_lover είπε

Δεν είμαι μηχανικός επάνω στο συγκεκριμένο αντικείμενο και έτσι δεν μπορώ να κρίνω με σιγουριά αν η σχεδίαση της είναι καλή ή κακή ή κορυφή ή άρπα κόλα.λ κτλ Τώρα, γνώμες έχω διαβάσει ένα σωρό άλλα ξέρεις τι λένε για τις γνώμες..

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ειναι καποιος μηχανικος για το λογικο. Ηδη στα fans των pc γινεται προσπαθεια (1η η Noctua) με λαστιχενια κομματια εκει που βιδωνουν ωστε να μην υπαρχουν περιττοι κραδασμοι. Ολο και περισσοτερες μαρκες στελνουν τα fans με ταπες ή κατι ωστε να μπει αναμεσα στα fan και case

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Ναι το αισθάνομαι και εγώ, όταν όμως  το μετακινεις πολύ σιγά. Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι σοβαρό πάντως μην αγχώνεσαι.

Και εμενα το κανει το δεξι. Απο αριστερα προς τα δεξια αν το κανω νιωθεις ενα ελαφρυ σκαλοπατι στο τερμα της διαδρομης

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...