Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xavier είπε

τον πετυχε παντως τον ισαακ ο τυπας που εκανε το ποστερ...αντε να δουμε αν πιασει και το μπειλ με το καβιλ. η γιοβοβιτς ειναι η κοπελια?

bosslogic φιλε,Ο τυπος ειναι κορυφη

Ο μεσαιος που κανει τον liquid snake,ειναι ο cristian bale(batman nolan trilogy)

Οντως η γιογιοβιτς ειναι η κοπελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, non-serviam είπε

 

Nintendo's HD Rumble entered the chat.

Νταξ, αν το κάνουν και αυτό τότε θα δικαιολογούν τις ευχές μας για καλοκαιρινά ζώδια.

εννουσα  το ποστερ, σαν γυναικα εχει σχεδιαστει. αλλα ειδα το original   design και  θυμηθηκα οτι μιλαμε  για Κοτζιμα με τους θηλυπρεπεις αντρες του.

βεεεεβαια, στην ταινια μπορει και να την κανουν και γυναικα.  σιγουρα θα παιξει gender/race swap με καποιους χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, non-serviam είπε

 

Nintendo's HD Rumble entered the chat.

 

Εχοντας δοκιμασει και το dualsense αλλα και το hd rumble στο switch μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο προφανως του dualsense.Τωρα αν εννοεις οτι οπως υλοποιηθηκε στα switch παιχνιδια το hd rumble,σχεδον καθολου δηλαδη,ετσι θα γινει και στου ps5,η ιστορια θα δειξει.Παντως και εγω κραταω χαμηλες προσδοκιες.Εδω το gyro δεν ενσωματωνουν για aiming στα παιχνιδια του ps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ps5 παιχνίδι που να μην έχει κάποιου είδους dualsense support? Πχ τα wrc9,fifa 21,nba2k21, spider-man,cod cold war, shackboy, devil may cry, godfall, demons souls, bugsnax, όλα αυτά νομίζω ότι έχουν. Δεν ξέρω για τα παιχνίδια της ubisoft δλδ valhalla και legion.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Socratis_g είπε

 

Και οπως το εχουμε ξαναπει, εδω θα βρεις τα πολυποθητα

https://www.ergaleiogatos.gr/shop/lastichakia-o-ring-am-tech-s6240-set-225-temachion/

spacer.png

Και να μην ξεχασεις το τεχνικο σαπορτ : https://o-ydravlikos.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ βρήκα αυτά απλά δεν έχω κονσόλα να την ανοίξω και να μετρήσω πάχος, γιατί ότι και να βάλεις  σηκώνεται πιο ψηλά το όλο σύστημα. Το θέμα είναι πόσο.

https://www.aliexpress.com/item/1005001303783797.html?spm=a2g0o.cart.0.0.66443c002cWcDk&mp=1

 

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, toni31 είπε

Εγώ βρήκα αυτά απλά δεν έχω κονσόλα να την ανοίξω και να μετρήσω πάχος, γιατί ότι και να βάλεις  σηκώνεται πιο ψηλά το όλο σύστημα. Το θέμα είναι πόσο.

https://www.aliexpress.com/item/1005001303783797.html?spm=a2g0o.cart.0.0.66443c002cWcDk&mp=1

 

Φιλε μου περαν πλακας, αυτα που βρηκες ειναι πολυ χοντρα. Ξεχασε τα. Παρε αυτα που εβαλα στο ποστ μου ανωθεν, τα εχει 5 ευρω, και ξενοιαξες. το Σκρουτζ σε τετοια απειρος καλυτερο απο αλιεξπρες και κλπ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Φιλε μου περαν πλακας, αυτα που βρηκες ειναι πολυ χοντρα. Ξεχασε τα. Παρε αυτα που εβαλα στο ποστ μου ανωθεν, τα εχει 5 ευρω, και ξενοιαξες. το Σκρουτζ σε τετοια απειρος καλυτερο απο αλιεξπρες και κλπ. 

Και καβάτζα για καμιά βρύση😉  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτα δεν ειναι σοβαρα πράγματα παντως. οσο ευκολο και να ειναι αυτό το μοντ υπαρχει κοσμος που δεν πιανουν τα χερια του ειτε ειναι ψυχαναγκαστικοι και δεν θα βαλουν χερι στην κονσολα. Θα τρωνε στην μαπα την κακιστη σχεδιαση και ποιοτητα που χρησιμοποιησε η σονι. στο βιντεο ο τυπος αν και εχει φτιαξει αυτον τον οδηγο, ακομα και ο ιδιος δεν ηξερε τον σωστο τροπο να βγαλει τα καπακια κοντευοντας να τα σπασει, φανταστειτε τι εχει να γινει με τους πιο ασχετους. 👎

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DlackDragon είπε

καλα αυτα δεν ειναι σοβαρα πράγματα παντως. οσο ευκολο και να ειναι αυτό το μοντ υπαρχει κοσμος που δεν πιανουν τα χερια του ειτε ειναι ψυχαναγκαστικοι και δεν θα βαλουν χερι στην κονσολα. Θα τρωνε στην μαπα την κακιστη σχεδιαση και ποιοτητα που χρησιμοποιησε η σονι. στο βιντεο ο τυπος αν και εχει φτιαξει αυτον τον οδηγο, ακομα και ο ιδιος δεν ηξερε τον σωστο τροπο να βγαλει τα καπακια κοντευοντας να τα σπασει, φανταστειτε τι εχει να γινει με τους πιο ασχετους. 👎

Δεν έχεις καμία δουλειά και κανέναν λόγο να βάλεις χέρι στην κονσόλα σου επειδή ένας τύπος έκανε ένα βίντεο στο YouTube για να πάρει μερικά κλικ και κανένα subscribe. Αν θεωρείς ότι ο θόρυβος της είναι ανυπόφορος, πρέπει να απευθυνθείς στο επίσημο service και να αφήσεις τα diy σε μηχάνημα των 500 ευρώ, δεν είναι ΙΚΕΑ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν έχεις καμία δουλειά και κανέναν λόγο να βάλεις χέρι στην κονσόλα σου επειδή ένας τύπος έκανε ένα βίντεο στο YouTube για να πάρει μερικά κλικ και κανένα subscribe. Αν θεωρείς ότι ο θόρυβος της είναι ανυπόφορος, πρέπει να απευθυνθείς στο επίσημο service και να αφήσεις τα diy σε μηχάνημα των 500 ευρώ, δεν είναι ΙΚΕΑ.

συμφωνω, δεν βαζεις χερι. απλά ειναι πολυ ασχημο σε συστημα των 500€ να συμβαινει αυτο το πραγμα, αν χρειαζεται το σημειο καποιο αποσβεστηρα κραδασμων λογω συγχρονισμου των μεταλλων θα επρεπε να εχει προβλεφθει και να εχει δοθει λυση απο την εταιρεια πριν την κυκλοφορια της κονσολας. ειναι αρπα κολλα ο σχεδιασμος και η ποιοτητα, δεν χωρα αμφιβολια. δεν πρεπει να ειναι στο απυροβλητο η σονι για αυτες τις αποφασεις που πηραν για προφανης λογους μειωσης κοστους, τα λεει και ο tech jesus στο 17:01

εγω αν δεν παραλαβω με την δευτερη φουρνια πριν τις γιορτες με βλεπω για φεβρουαριο, ισως να ειναι καλυτερα ελπιζοντας  να μου ερθει καποιο βελτιωμενο μοντελο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, music_lover είπε

Υπάρχει ps5 παιχνίδι που να μην έχει κάποιου είδους dualsense support? Πχ τα wrc9,fifa 21,nba2k21, spider-man,cod cold war, shackboy, devil may cry, godfall, demons souls, bugsnax, όλα αυτά νομίζω ότι έχουν. Δεν ξέρω για τα παιχνίδια της ubisoft δλδ valhalla και legion.

Κοιτα μην μπερδευεις το support με το full integration.Για να καταλαβεις τι εννοω ολα τα παιχνιδια του switch κανουν support το hd rumble αλλα στο 90% των περιπτωσεων ειναι απλη δονηση.Οποτε δεν κανουν κανονικη χρηση.

Τωρα οσο αφορα τα παιχνιδια που ποσταρες πραγματικη χρηση προφανως το astro και με αυτα που διαβαζω καλυτερη χρηση μετα εχει το cod(και γιαυτο εχω ψηθει ασχημα να το παρω) και το wrc.Στα υπολοιπα,με αυτα που εχω διαβασει ξαναλεω καθως δεν τα εχω,ειναι αδιαφορη.Και demon souls ειναι ελαχιστη η χρηση τους απ'οσο εχω παιξει.

Αυτο ειναι και το παραπονο μου μην γινουν gimmic με την παροδο του χρονου σαν το hd rumble.

Σε αλλα δυσαρεστα νεα χθες που επαιζα doom eternal μου εκανε drift το χειριστηριο.Ξεκολλησε σχεδον αμεσως βεβαια.Ελπιζω να μην παθει joycon φαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...