Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dekulinkgr είπε

Κοιτα μην μπερδευεις το support με το full integration.Για να καταλαβεις τι εννοω ολα τα παιχνιδια του switch κανουν support το hd rumble αλλα στο 90% των περιπτωσεων ειναι απλη δονηση.Οποτε δεν κανουν κανονικη χρηση.

Τωρα οσο αφορα τα παιχνιδια που ποσταρες πραγματικη χρηση προφανως το astro και με αυτα που διαβαζω καλυτερη χρηση μετα εχει το cod(και γιαυτο εχω ψηθει ασχημα να το παρω) και το wrc.Στα υπολοιπα,με αυτα που εχω διαβασει ξαναλεω καθως δεν τα εχω,ειναι αδιαφορη.Και demon souls ειναι ελαχιστη η χρηση τους απ'οσο εχω παιξει.

Αυτο ειναι και το παραπονο μου μην γινουν gimmic με την παροδο του χρονου σαν το hd rumble.

Σε αλλα δυσαρεστα νεα χθες που επαιζα doom eternal μου εκανε drift το χειριστηριο.Ξεκολλησε σχεδον αμεσως βεβαια.Ελπιζω να μην παθει joycon φαση.

Εντάξει, πρέπει να δώσεις όμως και λίγο χρόνο στους developers, έχει μόλις 2-3 εβδομάδες που κυκλοφόρησε η κονσόλα. Στην ουσία, το ξανασυζητάμε σε κανένα χρόνο από τώρα που θα έχουν κυκλοφορήσει αρκετοί τίτλοι.

5 λεπτά πριν, DlackDragon είπε

συμφωνω, δεν βαζεις χερι. απλά ειναι πολυ ασχημο σε συστημα των 500€ να συμβαινει αυτο το πραγμα, αν χρειαζεται το σημειο καποιο αποσβεστηρα κραδασμων λογω συγχρονισμου των μεταλλων θα επρεπε να εχει προβλεφθει και να εχει δοθει λυση απο την εταιρεια πριν την κυκλοφορια της κονσολας. ειναι αρπα κολλα ο σχεδιασμος και η ποιοτητα, δεν χωρα αμφιβολια. δεν πρεπει να ειναι στο απυροβλητο η σονι για αυτες τις αποφασεις που πηραν για προφανης λογους μειωσης κοστους, τα λεει και ο tech jesus στο 17:01

εγω αν δεν παραλαβω με την δευτερη φουρνια πριν τις γιορτες με βλεπω για φεβρουαριο, ισως να ειναι καλυτερα ελπιζοντας  να μου ερθει καποιο βελτιωμενο μοντελο. 

Δεν είμαι μηχανικός επάνω στο συγκεκριμένο αντικείμενο και έτσι δεν μπορώ να κρίνω με σιγουριά αν η σχεδίαση της είναι καλή ή κακή ή κορυφή ή άρπα κόλα.λ κτλ Τώρα, γνώμες έχω διαβάσει ένα σωρό άλλα ξέρεις τι λένε για τις γνώμες..

Προφανώς με το επόμενο revision θα γίνουν βελτιώσεις εκεί που πονάει το μηχάνημα. Πάντα αυτό δεν γινόταν? Η υπομονή είναι αρετή. Εγώ δεν την έχω. Τυχερός εσύ και όλοι όσοι περιμένετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν είμαι μηχανικός επάνω στο συγκεκριμένο αντικείμενο και έτσι δεν μπορώ να κρίνω με σιγουριά αν η σχεδίαση της είναι καλή ή κακή ή κορυφή ή άρπα κόλα.λ κτλ Τώρα, γνώμες έχω διαβάσει ένα σωρό άλλα ξέρεις τι λένε για τις γνώμες..

Προφανώς με το επόμενο revision θα γίνουν βελτιώσεις εκεί που πονάει το μηχάνημα. Πάντα αυτό δεν γινόταν? Η υπομονή είναι αρετή. Εγώ δεν την έχω. Τυχερός εσύ και όλοι όσοι περιμένετε.

δεν περιμενα ουτε εγω, εχω παραγγειλει απο 13 Νοεμβριου στο παμπλικ αλλά δεν μου λενε ποτε θα παραλαβω σιγουρα.  😜

 

Επεξ/σία από DlackDragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DlackDragon είπε

δεν περιμενα ουτε εγω, εχω παραγγειλει απο 13 Νοεμβριου στο παμπλικ αλλά ουτε και αυτοι μου λενε ποτε θα παραλαβω σιγουρα.  😜

 

Να σου πω, τώρα που την πήρα, είπα στον εαυτό μου, "κακώς βιάστηκες", θα μπορούσα δλδ άνετα να ζήσω και με το ps4 pro για κανένα 6μηνο ακόμα, αλλά ας όψεται η καραντίνα και τα ψυχολογικά της 🙄

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Να σου πω, τώρα που την πήρα, είπα στον εαυτό μου, "κακώς βιάστηκες", θα μπορούσα δλδ άνετα να ζήσω και με το ps4 pro για κανένα 6μηνο ακόμα, αλλά ας όψεται η καραντίνα και τα ψυχολογικά της 🙄

ειναι στο μονο που συμφωνουμε 😆. Αλλα ναι ειμαστε σε δυσκολη φαση αν καποιος εχει στην ακρη μια αγορα κονσολας ειναι πολυ ωραιο φεελινγκ και ανανεωση της καθημερινοτητας ....και εγω ψαχτηκα αστραπιαια και πηγα day one οταν ακουσα τα μαντατα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, music_lover είπε

Να σου πω, τώρα που την πήρα, είπα στον εαυτό μου, "κακώς βιάστηκες", θα μπορούσα δλδ άνετα να ζήσω και με το ps4 pro για κανένα 6μηνο ακόμα, αλλά ας όψεται η καραντίνα και τα ψυχολογικά της 🙄

Εγω τις πηρα και τις 2, μαζι και tv, ε επαιξα λιγο DeS μετά κατέβασα όλα τα Series X enhanced και τωρα ειμαι σε αυτή ακριβώς τη φάση.Καμία διαφορά ακόμα στα games όντως είναι μεγάλο χάρισμα η υπομονή. Άνετα καθόμουν 3-4 μήνες ακόμα με Ps4,Xone, PC και switch (και μεταξύ μας κυρίως με switch ασχολούμαι αλλά είναι υποκειμενικά όλα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

αλλά ας όψεται η καραντίνα και τα ψυχολογικά της 🙄

αυτο ξαναπες το, μας εχει γονατισει η μαλακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τώρα πλέον του ρίχνω κλεφτές ματιές και τραγουδώ Κωστόπουλο:

🤣🤑😁

«Και παρασύρθηκα και δια σύρθηκα και στα πατώματα εγώ για σένα σύρθηκα,

όλα τα έκανα, δεν συγκρατήθηκα, στων περιστάσεων το ύψος δεν κρατήθηκα» που λέει και το γνωστό άσθμα..

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, icenex είπε

Παιδες απλα επιβιβαστηκατε στο hype train δεν ειναι κατι καινουργιο...

Hype-Train-edited.jpg

 

12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

αυτο ξαναπες το, μας εχει γονατισει η μαλακια

Για την περιπτωση μου θα πω ας όψεται η καραντινα το hype train και το insomnia.Κακα τα ψεμματα με πείσατε εσεις εδω μέσα να τα αγοράσω για να δω ιδίοις ομμασι αν έχουν διαφορα το 5 από το 4 και το X και το switch.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη της κονσολας ειχε διαμορφωθει απο τις αρχες του τρεχοντος ετους και η πανδημια δεν επαιξε τον παραμικρο ρολο σε αυτο συμφωνα με τον φιλτατο Jim Ryan..

https://gamingbolt.com/ps5s-price-was-decided-in-early-2020-jim-ryan-reiterates-covid-lockdowns-had-no-impact

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και τώρα πλέον του ρίχνω κλεφτές ματιές και τραγουδώ Κωστόπουλο:

🤣🤑😁

Τι το θελες και το βαλες πρωινιατικα εχω ηδη βαλει ξηρους καρπους και τον Γιαννακη τον περπατητη με βραχο σε κοντο ποτηρι. :lol:

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Τι το θελες και το βαλες πρωινιατικα εχω ηδη βαλει ξηρους καρπους και γιαννακη τον περπατητη με βραχο σε κοντο ποτηρι. :lol:

Άσε, μια φορά πάτησα το play στο youtube και με πιάσανε τα κέφια, έχει παίξει ήδη 3 φορές από τότε σε repeat, ωραία το λέει ο άτιμος 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafftw είπε

 

Για την περιπτωση μου θα πω ας όψεται η καραντινα το hype train και το insomnia.Κακα τα ψεμματα με πείσατε εσεις εδω μέσα να τα αγοράσω για να δω ιδίοις ομμασι αν έχουν διαφορα το 5 από το 4 και το X και το switch.

Νομιζω το εχω ξαναπει σε αλλο θεμα οτι λιγο πολυ hyperizomaste εδω μεσα μεταξυ μας.Ειδικα στις καρτες γραφικων και επεξεργαστες εκει και αν γινεται χαμος με το hype.

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, icenex είπε

Νομιζω το εχω ξαναπει σε αλλο θεμα οτι λιγο πολυ hyperizomaste εδω μεσα μεταξυ μας.Ειδικα στις καρτες γραφικων και επεξεργαστες εκει και αν γινεται χαμος με το hype.

Μην το ξεκινας και αυτο ήδη έχω χαλάσει πολλά για το μήνα Δεκεμβριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stafftw είπε

 

Για την περιπτωση μου θα πω ας όψεται η καραντινα το hype train και το insomnia.Κακα τα ψεμματα με πείσατε εσεις εδω μέσα να τα αγοράσω για να δω ιδίοις ομμασι αν έχουν διαφορα το 5 από το 4 και το X και το switch.

Ποιοι εμεις, εγω ειπα δε παιρνω 5αρι μεσα στην Κορωνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...