Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, TsironakosMix είπε

Πηρες το Digital και περιμενεις φθηνα games??? Καλα να παθεις

Καλά έχει share, οπότε βγαίνουν μισή τιμή έτσι και αλλιώς..

 

Ψάχνεις τη χαμένη σου αυτοεκτίμηση με το "καλά να πάθεις" ;😂

 

 

14 ώρες πριν, privateer είπε

 

Δεν εχει ταξιδια στην βραζιλια στο ps5 😆

Μακάρι να είχε, θα είχατε γλυτώσει πολλά χρήματα και εσείς.. 😉

Νοέμβριο και Δεκέμβριο αγόρασα:

Dirt5 15€

Valhalla 30€

Cyberpunk 30€

COD Cold War 20€

NBA 2K21 25€

Δια 2 οι παρσπάνω τιμές λόγω  share.😂

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, Warezzly είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έλαβα το PS5 μου σήμερα και ενώ όλα είναι κομπλέ (με εξαίρεση ένα crashαριμα που εγινε), το πρώτο κ όλας παιχνίδι που έπαιξα (Tony Hawk's Pro Skater 1+2 Remastered) εμφανισε κάτι περίεργα μαύρα σημάδια τα οποία δεν υπήρχαν στο PS4, και μάλιστα δεν βλέπω πουθενά κανενα post ούτε σε reddit ούτε πουθενά με αυτό το θέμα. Έχετε καμιά ιδέα για το τι παίζει να είναι; Να ανησυχήσω; 😅 Επειδή ξεκάθαρα δεν μπορώ να το εξηγήσω, το έκανα record. Ρίξτε μια ματιά https://imgur.com/a/7V8lbLX
Αξίζει να σημειωθεί πως στα υπόλοιπα games που δοκίμασα, Astro's Playroom, Fortnite (το αδερφάκι😂), δεν διαπίστωσα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια και στο Tony Hawk, με εξαίρεση αυτό το σηγκεκριμένο σημείο, δεν έχει άλλο θέμα κ τρέχει κανονικότατα.

Δοκίμασε και άλλα παιχνίδια, αν βγάζει παρόμοια artifacts πάει για rma η κονσόλα.

Και κυρίως δοκίμασε ps5 games που σίγουρα την στρεσάρουν (spiderman,demons souls,cyberpunk2077).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα παιχνίδια του ps4, δεν μπορείς δυστυχώς να βγάλεις άκρη αν έχει θέμα μια κονσόλα ή όχι. Θα πρέπει να δοκιμάσεις παιχνίδια του ps5 για να σιγουρευτείς γιατί το bc δεν είναι απροβλημάτιστο. Έχω και εγώ artifacts στο Knack, στα σημεία όπου μπαίνεις σε μικρές σπηλιές για να πάρεις διάφορα items, αλλά συμβαίνει μόνο εκεί και είναι ελάχιστο κατά την κίνηση του παίκτη. Ότι δοκίμασα άλλο παίζει ρολόι. Δεν νομίζω όμως ότι αρκεί αυτό για να την στείλω για RMA. Προφανώς το bc στο συγκεκριμένο παιχνίδι λειτουργεί κατά 99%.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα artifacts ειναι οπως εδειξε το παλικαρι σε συγκεκριμενο μονο σημειο του παιχνιδιου που μαλιστα δεν ειναι και ιδιαιτερα απαιτητικο, δε θεωρω οτι ειναι θεμα hardware. Προσωπικη αποψη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 hours ago, Warezzly said:

Καλησπέρα παιδιά! Έλαβα το PS5 μου σήμερα και ενώ όλα είναι κομπλέ (με εξαίρεση ένα crashαριμα που εγινε), το πρώτο κ όλας παιχνίδι που έπαιξα (Tony Hawk's Pro Skater 1+2 Remastered) εμφανισε κάτι περίεργα μαύρα σημάδια τα οποία δεν υπήρχαν στο PS4, και μάλιστα δεν βλέπω πουθενά κανενα post ούτε σε reddit ούτε πουθενά με αυτό το θέμα. Έχετε καμιά ιδέα για το τι παίζει να είναι; Να ανησυχήσω; 😅 Επειδή ξεκάθαρα δεν μπορώ να το εξηγήσω, το έκανα record. Ρίξτε μια ματιά https://imgur.com/a/7V8lbLX
Αξίζει να σημειωθεί πως στα υπόλοιπα games που δοκίμασα, Astro's Playroom, Fortnite (το αδερφάκι😂), δεν διαπίστωσα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια και στο Tony Hawk, με εξαίρεση αυτό το σηγκεκριμένο σημείο, δεν έχει άλλο θέμα κ τρέχει κανονικότατα.

Κι εγώ πιστεύω ότι τα artifacts στο video δείχνουν μάλλον ασυμβατότητα με την PS4 έκδοση σε εκείνο το σημείο του game. Αν δεν έχεις παρατηρήσει κάτι περισσότερο μην ασχοληθείς, ειδικά από την στιγμή που τα υπόλοιπα games παίζουν κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ilos είπε

Δοκίμασε και άλλα παιχνίδια, αν βγάζει παρόμοια artifacts πάει για rma η κονσόλα.

Και κυρίως δοκίμασε ps5 games που σίγουρα την στρεσάρουν (spiderman,demons souls,cyberpunk2077).

 

7 ώρες πριν, music_lover είπε

Με τα παιχνίδια του ps4, δεν μπορείς δυστυχώς να βγάλεις άκρη αν έχει θέμα μια κονσόλα ή όχι. Θα πρέπει να δοκιμάσεις παιχνίδια του ps5 για να σιγουρευτείς γιατί το bc δεν είναι απροβλημάτιστο. Έχω και εγώ artifacts στο Knack, στα σημεία όπου μπαίνεις σε μικρές σπηλιές για να πάρεις διάφορα items, αλλά συμβαίνει μόνο εκεί και είναι ελάχιστο κατά την κίνηση του παίκτη. Ότι δοκίμασα άλλο παίζει ρολόι. Δεν νομίζω όμως ότι αρκεί αυτό για να την στείλω για RMA. Προφανώς το bc στο συγκεκριμένο παιχνίδι λειτουργεί κατά 99%.

 

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Κι εγώ πιστεύω ότι τα artifacts στο video δείχνουν μάλλον ασυμβατότητα με την PS4 έκδοση σε εκείνο το σημείο του game. Αν δεν έχεις παρατηρήσει κάτι περισσότερο μην ασχοληθείς, ειδικά από την στιγμή που τα υπόλοιπα games παίζουν κομπλέ.

Καλά εννοείται δεν με πειράζει, κυρίως επειδή δεν παρατήρησα τίποτα παρόμοιο πουθενά αλλού.  Απλά δεν είδα να λέει κανείς τπτ για το συγκεκριμένο θέμα και νόμιζα πως ίσως είναι πρόβλημα συγκεκριμένα της δικιάς μου κονσόλας 😅 Κ μάλιστα απ όσο διάβασα, το artifacting γίνεται ολο κ πιο έντονο όσο πάει και γι'αυτό κ ανησύχησα. Μη γίνει τπτ ακόμα χειρότερο 😆 Αλλά υποθέτω γι'αυτό υπάρχει και η εγγύηση εξάλλου.

Σας ευχαριστώ πολύ guys!😁

Επεξ/σία από Warezzly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ωστόσο μπορείς να το κάνεις report για να το δουν οι devs 🙂

Αμφιβάλλω να ασχολούνται πλέον γιατί δεν έκαναν καν ps5 update και επίσης η Activision τους πούλησε στην Blizzard 😭 Αλλά θα προσπαθήσω 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!έχει προσπαθήσει κανείς να κατεβάσει το shadow of the tomb raider από ps plus?δν μπορώ ούτε από κινητό ούτε από pc αν ξέρει κάτι κάποιος ας βοηθήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexcas777 είπε

Καλησπέρα!έχει προσπαθήσει κανείς να κατεβάσει το shadow of the tomb raider από ps plus?δν μπορώ ούτε από κινητό ούτε από pc αν ξέρει κάτι κάποιος ας βοηθήσει!

Το έχω κατεβάσει δίχως κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Warezzly είπε

Αμφιβάλλω να ασχολούνται πλέον γιατί δεν έκαναν καν ps5 update και επίσης η Activision τους πούλησε στην Blizzard 😭 Αλλά θα προσπαθήσω 🙂

Η blizzard ειναι η θυγατρικη της activision :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, κάτοχος κι εγω από χτες της κονσόλας και αναζητώ ακουστικά αλλά οικονομικά... Ουσιαστικά νομίζω εχω καταλήξει στα TURTLE BEACH RECON 200 WHITE τα οποία στο εξωτερικό έχουν καλές κριτικές ενώ Ελλάδα λίγες που διάβασα πέφτει κράξιμο... Τσέκαρα και τα Razer Kraken X Mercury White αλλά είδα ότι είναι πολύ ευαίσθητα!  Λάβετε υπόψιν ότι δεν έχω εμπειρία από headset.. Εννοείται πως έχω δει arctis κτλ αλλά δν διαθέτω τόσα χρήματα για headset γιατί δεν είμαι και hardcore gamer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2021 στις 12:19 ΠΜ, Warezzly είπε

 

 

Καλά εννοείται δεν με πειράζει, κυρίως επειδή δεν παρατήρησα τίποτα παρόμοιο πουθενά αλλού.  Απλά δεν είδα να λέει κανείς τπτ για το συγκεκριμένο θέμα και νόμιζα πως ίσως είναι πρόβλημα συγκεκριμένα της δικιάς μου κονσόλας 😅 Κ μάλιστα απ όσο διάβασα, το artifacting γίνεται ολο κ πιο έντονο όσο πάει και γι'αυτό κ ανησύχησα. Μη γίνει τπτ ακόμα χειρότερο 😆 Αλλά υποθέτω γι'αυτό υπάρχει και η εγγύηση εξάλλου.

Σας ευχαριστώ πολύ guys!😁

Στο knack επιβεβαιώνω και εγώ ότι έχω artifacts . Σε κανένα άλλο παιχνίδι όμως του ps5 και PS4 όσα δοκίμασα δεν έχω συναντήσει ..

πιστευω ότι είναι θέμα software και όχι hardware ..

Επεξ/σία από Sakm
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

με 5-10Ε παραπανω, θα επερνα το ενσυρματο Arctis 1. ναι μεν low end αλλα ξεκαθαρα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και ηχου αποτι το Recon 200 ;) 
 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είναι λευκά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...