Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, DeepSeaAI είπε

Ναι, ακόμα δεν έχει κάτσει να φτιάξει τις παλιατζούρες του 360 να τρέχουν στα 120.
Μπορεί στο μέλλον

Οκ οτι πεις..εγω αμφιβαλω αν εχεις καμια κονσολα απο τις 2 στην κατοχη σου

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

έχω εγώ και η αλήθεια είναι πως είναι ενοχλητικό.
γενικά πολλά πράγματα η sony τα καθυστερεί, προφανώς για να τα κάνει καλύτερα από τους άλλους

 

Ωραια για πες μου σε ποια απο τα παιχνιδια που εχεις μπορεις να επωφεληθεις απο αυτο και το βρισκεις ενοχλητικο γιατι εγω στην δικη μου συλλογη δεν εχω βρει καποιο ακομα που να χρειαζεται VRR.

Νμζ μονο στο call of duty που μπορει να εχει frame drops στο performance mode και στο borderlands 3,Dirt 5 ισως?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Ωραια για πες μου σε ποια απο τα παιχνιδια που εχεις μπορεις να επωφεληθεις απο αυτο και το βρισκεις ενοχλητικο γιατι εγω στην δικη μου συλλογη δεν εχω βρει καποιο ακομα που να χρειαζεται VRR.

Νμζ μονο στο call of duty που μπορει να εχει frame drops στο performance mode και στο borderlands 3,Dirt 5 ισως?

 

δυστυχως ΚΑΙ στα 3 που λες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

Άπιστε, Προσκύνα!
https://streamable.com/wea6co

Φίλε τα πλαϊνά τα έβαψες είναι είναι τα έτοιμα? 

Φοβερό το μαύρο!!! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Φίλε τα πλαϊνά τα έβαψες είναι είναι τα έτοιμα? 

Φοβερό το μαύρο!!! 

Η αλήθεια είναι πως είναι ένα έργο τέχνης!😎

μόνος μου το έκανα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι μαρεσει πολυ το ασπρο γκρι που ερχεται αλλα υποκειμενικο αυτο. 

επειδη ειχα την ιδια ηχομπαρα με εσενα κ καποια στιγμή περισυ εκανα upgrade σε jbl 5.1 με τα αποσπομενα ηχεια θα σου προτεινα να το βαλεις καποια στιγμη στο προγραμμα εαν σου περισσευψουν καποια εξτρα χρηματα εχει απιστευτη διαφορα η αναβαθμιση ηχομπαρας

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

εμενα παλι μαρεσει πολυ το ασπρο γκρι που ερχεται αλλα υποκειμενικο αυτο. 

επειδη ειχα την ιδια ηχομπαρα με εσενα κ καποια στιγμή περισυ εκανα upgrade σε jbl 5.1 με τα αποσπομενα ηχεια θα σου προτεινα να το βαλεις καποια στιγμη στο προγραμμα εαν σου περισσευψουν καποια εξτρα χρηματα εχει απιστευτη διαφορα η αναβαθμιση ηχομπαρας

👍το soundbar το χρησιμοποιώ σαν center ηχείο σε ηχοσύστημα. βολεύει που είναι πλακέ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Άμα παίξω παιχνίδι του ps4 θα μου παίζει αμέσως με τις επιδόσεις που έχει το ps4 pro η πρέπει να κάνω κάτι ; 

Αν το παιχνιδι εχει Mode για pro τοτε ναι δεν κανεις κατι.

Επεξ/σία από nyne
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

δυστυχως ΚΑΙ στα 3 που λες

 

Ο.κ τοτε παω πασο,εαν ειναι τοσο χαλια η εμπειρια σου εκει..

Εγω το borderlands 3 παντως δεν μπορω να το παιξω σε αυτο το mode,εχει τοσο πολυ alliasing,τοσο χαμηλη αναλυση που στην δικη μου tv φαινεται χαλια..

Αλλα γουστα ειναι αυτα,ο καθενας εχει τα δικα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να γράψω λιγο για τα ακουστικά του ps5 που πήρα. Καταρχήν θέλουν usb για να δουλέψουν. θα ήθελα λίγο ποιο αυτοματισμό για να γκρινιάξω λίγο δλδ και να μην υπήρχε usb και να τα έβλεπε το ps από μόνο του αλλά και να μην χρειαζόταν να τα αναβάεις και κλείνεις manual κάθε φορά. 

Γενικά οι διακόπτες αν και εργονομικά είναι μια χαρά εκεί που βρίσκονται είναι λίγο ψείρες αν και νομίζω είναι εύκολο να τους συνηθίσεις. 

Για τον ήχο τώρα αν και έχουν παίξει λίγο ώρες. Γενικα τα ακουστικά όπως λένε τα hifi site θέλουν τουλάχιστον πάνω από 20 ώρες για να αρχίσει να γλυκαίνει ο ήχος τους και να παίρνει λίγο σώμα.

Ο ήχος έχει καλά μπάσα στις χαμηλές δλδ καλές υψηλές αλλά εκεί που πάσχει  νομίζω είναι γενικά στο σώμα που λένε δλδ πόσο γεμάτος είναι ο ήχος τους στα μεσαία αν και πιστεύω μπορεί να στρώσει αυτό κάπως μετά από ώρες. 

To ποιο καλό χαρακτηριστικό τους είναι όντος αυτό το 3d δλδ το πως τοπποθετούνται τα πάντα μέσα στον χώρο που εκεί έχουν κάνει απίστευτη δουλειά. 

Αν είναι καλά ηχειά τώρα. Σίγουρα αν έχει κάποιος ένα dac και καλά ακουστικά με καλώδιο δεν υπάρχει σύγκριση. 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

να μεινω δλδ με τα hyperx cloud core κ να μη πετάξω 100 ε..

Ναι τπτ το ιδιαιτερο,παρε ενα κοντρολακι ακομα και την βαση που φορτιζουν η οποια ειναι γαματη..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...