Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/25453835/APC-Back-UPS-1600VA-Schuko.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Παιδες το συγκεκριμενο για:

Ps5

Samsung QE65Q900R με max καταναλωση 352w

Συν το Router

Φανταζομαι οτι ειναι οκ ετσι; 

Συγνωμη αν φανει κάπως η ερωτηση αλλα είμαι τελειως αδαης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Alt3rnative είπε

https://www.skroutz.gr/s/25453835/APC-Back-UPS-1600VA-Schuko.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Παιδες το συγκεκριμενο για:

Ps5

Samsung QE65Q900R με max καταναλωση 352w

Συν το Router

Φανταζομαι οτι ειναι οκ ετσι; 

Συγνωμη αν φανει κάπως η ερωτηση αλλα είμαι τελειως αδαης.

Καλό για τα χρήματά του. Θα κάνεις τη δουλειά σου. Να υπολογίσεις ότι ανά 3-4  χρόνια θα χρειάζεσαι αλλαγή μπαταρίας στο σέρβις της APC. 

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω με PS5 350W και LG OLED BX55 στα 185W θελω UPS κοντα στα 530W για να τα σηκωνει και τα δυο εαν maxαρουν, αν και το PS5 ειναι το σημαντικο φανταζομαι, στην TV και να βγαλω πριζα δεν νομιζω να παθει κατι... προσοχη σε οποιον παρει UPS να προσεξει τα WATT της συσκευης  και οχι τα VA. Τα μικρα UPS εχουν συντελεστη κοντα στο 0.6 

Επεξ/σία από VagVene
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lobo10 είπε

Καλό για τα χρήματά του. Θα κάνεις οριακά τη δουλειά σου. Να υπολογίσεις ότι ανά 3-4  χρόνια θα χρειάζεσαι αλλαγή μπαταρίας στο σέρβις της APC. 

Το διάβασα αυτο για το σερβις ναι.

Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο ακομα και με περισσοτερα χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Alt3rnative είπε

Το διάβασα αυτο για το σερβις ναι.

Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο ακομα και με περισσοτερα χρήματα; 

Πάει πολύ ψηλά μετά.. Είναι καλό vfm το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, icenex είπε

Απο οσο γνωριζω αυτη η προσφορα θα ισχυει για οσους παρουν ps5 και συνδρομη δεν νομιζω να υπαρχει χρονικο περιθωριο που μπορεις να την εκμεταλευτεις ειναι για οσους τιμησουν με λιγα λογια την καινουργια κονσολα σε συνδυασμο με την υπηρεσια ps plus.

Οπότε και το καλοκαίρι να το πάρει κάποιος με το που βάλει συνδρομή στο psn θα έχει ξεκλειδωμενα τα 20 παιχνίδια. Μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Παιδιά δεν μιλάμε για standby mode, αλλά να είναι ανοικτή TV και PS5. Εγώ έχω 8 συσκευές ταυτόχρονα στο συγκεκριμένο πολύμπριζο ασφαλείας. Ποιό UPS 100 με 150 € θα μου κρατήσει τις συσκευές ανοικτές; Δουλευόμαστε;

εσύ δλδ δεν θέλεις ups αλλά γεννήτρια :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θέλω να πω ότι το ups δεν είναι για να συνεχίζεις να λειτουργείς τις συσκευές σου όσο το ρεύμα έχει πέσει αλλά για να προλάβεις να τις κάνεις shutdown η να μην σβήνουν σε μικροδιακοπές ρεύματος.

Δλδ τα apc μπορεί να τα συνδέσεις ακόμα με συσκευές όπως κάποιο nas και να προγραμματίσεις όταν φτάσει η στάθμη της μπαταρίας χαμηλά δλδ η διακοπή ρεύματος να συνεχίζεται να σβήνει το nas αυτόματα από μόνο του.

φυσικά σε συσκευές που καταναλώνουν λίγο ρεύμα δλδ stanby mode ενός ps5 η ένα router ένα 750 ups μπορεί να σου κρατήσει την συσκευή on για πάνω από 15 με 20 λεπτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Theo X είπε

Δεν είναι οι διακοπές ρεύματος το μόνο πρόβλημα. Κοιτάξτε τυχαίο ιστορικό 24 ωρών από το ups μου. Έχω δει και κάτω από 200V αρκετές φορές.

Οταν πέφτει κάτω απο 207 μπαίνει σε AVR?

Γιατί στην εικόνα που έστειλες ανεβαίνει εως 250. Λογικά τότε δουλεύει το AVR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cocous είπε

Οταν πέφτει κάτω απο 207 μπαίνει σε AVR?

Γιατί στην εικόνα που έστειλες ανεβαίνει εως 250. Λογικά τότε δουλεύει το AVR

Αν καταλαβαίνω σωστά τι ρωτάς, αυτές είναι οι τωρινές ρυθμίσεις για transfer σε battery mode:

High Voltage Transfer 280V
Low Voltage Transfer 155V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Theo X είπε

Αν καταλαβαίνω σωστά τι ρωτάς, αυτές είναι οι τωρινές ρυθμίσεις για transfer σε battery mode:

High Voltage Transfer 280V
Low Voltage Transfer 155V

Οταν πέφτει κάτω απο 207ν το ρεύμα αυτόματα μπαίνει ο αυτόματος ρυθμιστής τάσης auto voltage regulator.  Αυτος δίνει +10% που σημαίνει οτι το 207 στο κάνει 250 μέχρι η τάση να επανέλθει πάνω απο 210-212v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πάρτε ακριβά UPS για την playstationάρα σας, γιατί σύντομα πρόκειται να γίνει ακόμα πιο πολύτιμη

revenge of the sith power GIF by Star Wars
https://mp1st.com/news/sony-patents-awarding-trophies-via-emulation-for-older-games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

Καλύτερα πάρτε ακριβά UPS για την playstationάρα σας, γιατί σύντομα πρόκειται να γίνει ακόμα πιο πολύτιμη

revenge of the sith power GIF by Star Wars
https://mp1st.com/news/sony-patents-awarding-trophies-via-emulation-for-older-games

Τα περισσότερα καλά online interactive UPS δουλεύουν με τον τρόπο που αναφέρω.  Δηλ +/- 10% με AVR Mode.

Τώρα αν θέλεις σταθερά 230ν πας σε καθαρά online τα οποία στοιχίζουν 2πλασια τιμή απο τα καλά interactive.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...