Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα...και το the outer worlds βγηκε για ps4, αλλα το avowed θα ειναι microsoft exclusive(xbox,pc,xcloud, διαλεγεις και παιρνεις :P)
 Και προφανως τα παιχνιδια της bethesda που ηταν exclusive για το ps5  πριν την αγορα θα βγουν κανονια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 ε τι ποια η λογική, αγοράζει μία από τις καλύτερες εταιρείες στον χώρο με κέρδη φοβερή τεχνογνωσία και ενισχύει το gamepass όσο πάει

νομίζω ότι πλέον η ms αν μπορούσε να φέρει το gamepass στο ps5 ή στο switch θα το έκανε

Και δεν θα υπήρχε ούτε ένας λόγος να πάρεις Xbox.

Foul της MS αν βγάλει τα exclusives της Bethesda στο PS5, γιατί να ξοδέψει τόσα χρήματα; μόνο για να παίξει τα games ο συνδρομητής Day one; το θέμα είναι να δώσεις τα παιχνίδια σου και day 1 και να τα χεις console exclusive. Έτσι ξεγυμνωνεις τον αντίπαλο από μια μεγάλη γκάμα παιχνιδιών. 

Προσωπικά, προτιμώ την πλατφόρμα του Xbox αλλά λόγω του ότι δεν πήρα ps4 το σκεφτόμουν περισσότερο για ps5 για να παίξω και τα αποκλειστικά του ps4. Αν ξέρω ότι όλα αυτά τα games θα μπορώ να τα παιξω και στο ps5 δεν θα μου δώσει το μεγάλο κίνητρο να αλλάξω την σκέψη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δείξει ποια παιχνίδια έχουν ολοκληρωθεί σε μεγάλο βαθμό. Αλλά,  προσωπικά,  πιστεύω πως για το elder scrolls 6 έχουν φτιάξει μόνο το teaser... ίσως για αυτό εξαγορασθήκαν, δεν είχαν λεφτά να φτιάξουν την συνέχεια :P
 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, Daredevil said:

Είναι προφανές τι θέλει να κάνει η MS, δεν χρειάζεται πολύ μυαλό. Θέλει να πιέσει καταστάσεις. Θα πει στην Sony "θες τα games μου στο μαγαζί σου; np, θα βάλουμε και το Game Pass παρέα και στα δίνω όλα". 

Είναι απίστευτα έξυπνη κίνηση επιχειρηματικά και ακόμα μία απόδειξη ότι δεν ενδιαφέρεται να πουλήσει κονσόλες, αλλά υπηρεσίες. Με όποιο κόστος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Προσωπικά, προτιμώ την πλατφόρμα του Xbox αλλά λόγω του ότι δεν πήρα ps4 το σκεφτόμουν περισσότερο για ps5 για να παίξω και τα αποκλειστικά του ps4. Αν ξέρω ότι όλα αυτά τα games θα μπορώ να τα παιξω και στο ps5 δεν θα μου δώσει το μεγάλο κίνητρο να αλλάξω την σκέψη μου. 

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγώ. Έχω xbox one και επειδή δεν εχω παίξει σχεδόν κανένα exclusive της sony ελεγα να παω προς το PS5, όταν είδα οτι θα δώσει σχεδόν ολα τα καλα της με την συνδρομή του plus.  Ωραίο το game pass και εύκολο, αλλά γενικά τα παιχνίδια του δεν με τρελαναν όλα αυτά τα χρόνια. Και έχω πιάσει τον εαυτό μου να κατεβάζω κατι και να μην το παίζω ποτέ. Άραγε τα games του ps4, θα είναι 4κ στο ps5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είναι προφανές τι θέλει να κάνει η MS, δεν χρειάζεται πολύ μυαλό. Θέλει να πιέσει καταστάσεις. Θα πει στην Sony "θες τα games μου στο μαγαζί σου; np, θα βάλουμε και το Game Pass παρέα και στα δίνω όλα". 

Είναι απίστευτα έξυπνη κίνηση επιχειρηματικά και ακόμα μία απόδειξη ότι δεν ενδιαφέρεται να πουλήσει κονσόλες, αλλά υπηρεσίες. Με όποιο κόστος. 

ε κερδισμένοι και οι 2 θα είναι, αν τα βρουν στα commissions :P (δεν παίζει 100%)

Microsoft’s big choice: Will Bethesda games still come to PlayStation and Switch?

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ms ειναι κρατος απο μονη της..αν θελει αγοραζει και την sony..

Το θεμα ειναι να βγουμε εμεις κερδισμενοι και να μπορουμε να παιξουμε και τα παιχνιδια του ps χωρις να σκας 80αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostiger είπε

Τιμα τις συμφωνιες που εχουν ηδη υπογραφει. Σωστος.

 

Όχι ότι μπορούσε να κάνει διαφορετικά για τα συγκεκριμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αυτο που λειπει τωρα στην MS ειναι ενα μεγαλο ιαπωνικο studio.

Δεν ξερω αξιες αλλα αφου αγορασε αυτον τον κολοσσο γιατι δεν χτυπαει μια capcom / square να σαρωσει και Ιαπωνια?

Υποθετω οτι δεν ειναι θεμα χρηματων, ισως οι ιαπωνες απλα δεν πουλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Basidar είπε

Νομιζω οτι αυτο που λειπει τωρα στην MS ειναι ενα μεγαλο ιαπωνικο studio.

Δεν ξερω αξιες αλλα αφου αγορασε αυτον τον κολοσσο γιατι δεν χτυπαει μια capcom / square να σαρωσει και Ιαπωνια?

Υποθετω οτι δεν ειναι θεμα χρηματων, ισως οι ιαπωνες απλα δεν πουλανε?

Μιλας για publicly traded companies τωρα vs private..

Και να μπορουσε να αγορασει την SE δεν νομιζω οτι θα εδινε το πρασινο φως κανενας απο μεριας ms για τετοια επενδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...