Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

What games are leaving Xbox Game Pass on consoles in September?

Here are the games leaving Xbox Game Pass on console in September:

  • NBA 2K20 (leaving September 1st, 2020)
  • Red Dead Redemption 2 (leaving September 7th, 2020)
  • Gonner: Blueberry Edition (leaving September 15th, 2020)
  • Jump Force (leaving September 15th, 2020)
  • Bad North (leaving September 30th, 2020)
  • DiRT Rally 2.0 (leaving September 30th, 2020)
  • Dishonored 2 (leaving September 30th, 2020)
  • Panzer Dragoon Orta (leaving September 30th, 2020)
  • Westerado: Double Barreled (leaving September 30th, 2020)
  • Yooka-Laylee (leaving September 30th, 2020)

hmm-just-hmm.jpg

άντε και καπάκι στα ps plus games του οκτωβρίου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Zenimax έχει καθαρά κέρδη περι τα 3δις ανα έτος. Αν δεν κλειδώσουν τα παιχνίδια σε PC/Xbox (που κ εδώ δεν ξέρουμε πως θα τα πάει το SeX και αν θα επαναλάβει την επιτυχία του 360), μπακαλιστικα σε 3 χρόνια βαριά και με το boost σε gamepass, (gamepass σημαίνει και PC, το κάστρο των RPG....) η επένδυση θα έχει αποσβεστεί και θα κόβει και χρήμα. Τα παιδιά στην 343 δεν θα τους χάλαγε ένα χεράκι βοήθειας από την id.... ένα από τα studio (στα δάχτυλα του ενός χεριού) που χτύπησαν με το doom μέταλλο σε PC και κονσόλες. 

Υ.Γ.1 μένει να δούμε teaser από το νεο franchise της initiative. 
Υ.Γ.2 με μια συνδρομή πολλές τσέπες θα γλυτώσουν πολλά 70αρια....

4-D948-E15-6205-4058-83-D6-D27-E6-B16249

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Η Zenimax έχει καθαρά κέρδη περι τα 3 δις ανα έτος. Αν δεν κλειδώσουν τα παιχνίδια σε PC/Xbox (που κ εδώ δεν ξέρουμε πως θα τα πάει το SeX και αν θα επαναλάβει την επιτυχία του 360), μπακαλιστικα σε 3 χρόνια βαριά και με το boost σε gamepass, (gamepass σημαίνει και PC, το κάστρο των RPG....) η επένδυση θα έχει αποσβεστεί και θα κόβει και χρήμα. Τα παιδιά στην 343 δεν θα τους χάλαγε ένα χεράκι βοήθειας από την id.... ένα από τα studio (στα δάχτυλα του ενός χεριού) που χτύπησαν με το doom μέταλλο σε PC και κονσόλες. 

Υ.Γ.1 μένει να δούμε teaser από το νεο franchise της initiative. 
Υ.Γ.2 με μια συνδρομή πολλές τσέπες θα γλυτώσουν πολλά 70αρια....

4-D948-E15-6205-4058-83-D6-D27-E6-B16249

Γυρισες στο μαντρι βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα καποιος "gamer" δεν ειναι gamer αν δεν μπει στο οικοσυστημα της microsoft. Ειτε με pc ειτε με xbox..δεν μπορω απλα να το διανοηθω..χαριζουν τα games...εχω 5 -6 μηνες που ανανεώνω game pass στο pc με 1 ευρω..

Για να μην παρει καποιος αυτη την αγκαλια θα πρεπει να ειναι πολυ μαζοχας..

Οπως οφειλω να παραδεχτω οτι ειναι must να παιξεις καποια games του ps..

Καταντησε το ps η κονσολα του πλουσιου... για να παιξει 5 10 exlusive να σταξει το λιγοτερο 1 χιλιαρικο..δεν μπορω να καταλαβω γιατι η sony ενω μπαινει μεσα με τις κονσολες της δεν πασαρει και σε αλλο συστημα τα games της..αφου απο εκει θελει να τα παρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

εγω ακομα δεν μπορω να καταλαβω το ποσο κολλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες με το Playstation ...Πεταει εξω το BC του PS1,2,3 δεν πειραζει εχουμε exclusive , πεταει εξω τα χειριστηρια του 4 δεν πειραζει εχουμε exclusive , λεει θα σας ενημερωσουμε νωρις για να εισαστε ετοιμοι για τις προπαραγγελιες ξυπναμε ενα πρωι και εχει πεσει το ιντερνετ απο τις προπαραγγελιες στα καλα του καθουμενου - δεν πειραζει εχουμε exclusive , η MS δινει 150 παιχνιδια πακετο - δεν πειραζει εχουμε exclusive , δινει BC με ολα τα προηγουμενα - δεν πειραζει εχουμε exclusive , δινει συμβατοτητα με τα χειριστηρια του One - δεν πειραζει εχουμε exclusive , λέει η MS οτι θα στηριξει 2 χρονια την προηγουμενη γενια βγαινουν κραζουν τους οπαδους του ΧΒΟΧ γιατι δεν θα εχουν αποκλειστικοτητες αλλα θα παιζουν τα ιδια παιχνιδια και οι προηγουμενοι - το κανει και η SONY ξαφνικα και μαλιστα μιλαει για 3-4 χρονια δεν πειραζει εχουμε exclusive ....

E φιλε μου ετσι ημουνα κ εγω με παρωπιδες γιατι δεν ηθελα να δω στην απεναντι μερια...

Γιατι νομιζα με το play εισαι o g@mao , ο εχουμε exclusives οπως λες κ εσυ.

Αλλα πριν 3 χρονια περιπου ειδα το φως με το one S και μετα καπακι τον επομενο χρονο το one X παρεα με μια 55αρα qled 4κ samsung

Nιωθω τοσο χαρουμενος για την επιλογη μου τοτε κ τωρα που βλεπω οτι η ms με το Σπενσερ επι κεφαλη το παει καλα το πραγμα για εμας τους gamers του  xbox family !!

Ερχονται τα καλυτερα ! Απλα με στεναχωρει που οτι κ να λεμε ειναι απιστευτο να κανεις κουβεντα με φαν μπου της sony δεν βγαζεις ακρη με τιιιιποτα

6 ώρες πριν, lepaterious είπε

Αυριανή είδηση λέει η ms αγόρασε την sega 🤣

Μεθαυριανη η ms αγορασε τη sony 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία τα exclusives αλλά σ αυτή τη γενιά σκέφτομαι να ξεκινήσω από Xbox.. ήδη έκανα 1,5 χρόνο υπομονή και δεν πήρα one x .. μια απορία που έχω με το backwards compatibility (μια και στο PS4 τόσα χρόνια δεν είχα συνηθίσει τέτοια features) δουλεύει κανονικά με το δισκάκι σου η πρέπει να τα χεις digital? Αν δηλαδή πάρω το series x και το cyberpunk στην Xbox one έκδοση, καθώς οι next gen εκδόσεις θα αργήσουν, βάζω το δισκάκι στο one x και παίζει κανονικά?

Επεξ/σία από xenos.p
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, xenos.p said:

Ωραία τα exclusives αλλά σ αυτή τη γενιά σκέφτομαι να ξεκινήσω από Xbox.. ήδη έκανα 1,5 χρόνο υπομονή και δεν πήρα one x .. μια απορία που έχω με το backwards compatibility (μια και στο PS4 τόσα χρόνια δεν είχα συνηθίσει τέτοια features) δουλεύει κανονικά με το δισκάκι σου η πρέπει να τα χεις digital? Αν δηλαδή πάρω το series x και το cyberpunk στην Xbox one έκδοση, καθώς οι next gen εκδόσεις θα αργήσουν, βάζω το δισκάκι στο one x και παίζει κανονικά?

Το ίδιο και εγώ, έχω παρακάμψει το XBOX ONE X για να πάω απευθείας στην NEXT GEN. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Για μενα καποιος "gamer" δεν ειναι gamer αν δεν μπει στο οικοσυστημα της microsoft. Ειτε με pc ειτε με xbox..δεν μπορω απλα να το διανοηθω..χαριζουν τα games...εχω 5 -6 μηνες που ανανεώνω game pass στο pc με 1 ευρω..

Για να μην παρει καποιος αυτη την αγκαλια θα πρεπει να ειναι πολυ μαζοχας..

Οπως οφειλω να παραδεχτω οτι ειναι must να παιξεις καποια games του ps..

Καταντησε το ps η κονσολα του πλουσιου... για να παιξει 5 10 exlusive να σταξει το λιγοτερο 1 χιλιαρικο..δεν μπορω να καταλαβω γιατι η sony ενω μπαινει μεσα με τις κονσολες της δεν πασαρει και σε αλλο συστημα τα games της..αφου απο εκει θελει να τα παρει.

Είσαι τέρμα υπερβολικός με τη  τελευταία παράγραφο. Απέχει πολύ από την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...