Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, chncynic είπε

Εγώ Σκωτία με 1Gb παίζει σαν να είναι local. Γενικά νομίζω παίζει ρόλο και το κινητό/tablet. Σε ένα Samsung Tablet αρκετά παλιό, είχα κάποια θεματάκια ενώ σε ένα OnePlus 6 πάει σφεντόνα.

κοιτα.. το δοκίμασα με mi box s ethernet 2,4 k 5G ,samsung note 10 plus και με 4g και με 5g από ρουτερ παρόμοια γεύση με input lag. το δοκιμασα σε sony android tv  kd65xe8596 σε επίπεδο input lag λιγο χειροτερη απο τα αλλα 2.

ξεκάθαρα εχει να κανει ο σερβερ που συνδέετε γτ το έψαξα ονλινε και είδα παρόμοια παράπονα από πολιτεία σε πολιτεία της Αμερικής

θεωρώ πως αν βάλει σερβερ στα βαλκάνια θα στρώσει πολυ η κατάσταση αλλά σιγά μην ασχοληθεί.

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

1sec ειναι αρκετο.ελπιζω να φτιαχτει αυτο.αν και βλεπω για ελλαδα δυσκολα να φτιαχτει.σε πια χωρα δηλαδη συνδεεται καποιος απο ελλαδα;

το εκανα με vpn δοκίμασα αγγλια ιταλια γερμανια. φυσικά μολις συνδεότανε το παιχνίδι εκείνα το vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ όπως εχω αναφέρει πάλι ,εδώ Τσεχία παίζω και είναι σα να παίζω /local ούτε καν δείχνει ότι είναι cloud...παίζει άψογα ..με έχει γλυτώσει και από την γκρίνια του μικρού..πλέον λιώνει forza  στο κινητό...

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

image.png.00337a8398be5ce59aece0123ce09a58.png

Σιγά μη βάλανε το PRO στο game pass. Το απλο δεν έχει the latest and greatest.

 

Δεν τρέχει τίποτα - προστιθέμενη αξία είναι στο Ultimate, δωρεάν κιόλας - δεν είναι ότι δα αυξήθηκε η τιμή.

Αυτό πως σου φαίνεται?

 

 

PlayStation Plus Free Games October 2020 Selection Announced - MP1st

Το need for speed είναι ήδη στο "ταπεινό" EA PLAY, που είναι στο Game Pass.

Επεξ/σία από Tesseract
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tesseract είπε

Δεν τρέχει τίποτα - προστιθέμενη αξία είναι στο Ultimate, δωρεάν κιόλας - δεν είναι ότι δα αυξήθηκε η τιμή.

Αυτό πως σου φαίνεται?

  Απόκρυψη περιεχομένων

PlayStation Plus Free Games October 2020 Selection Announced - MP1st

Το need for speed είναι ήδη στο "ταπεινό" EA PLAY, που είναι στο Game Pass.

το ΕΑ play υπάρχει και στο ps4....

https://www.ea.com/ea-play/games-playstation-4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

το ΕΑ play υπάρχει και στο ps4....

https://www.ea.com/ea-play/games-playstation-4

Προφανώς. Επί πληρωμή εξτρά του ps+/psnow

Μα για αυτό δεν καταλαβαίνω την γκρίνια. Μπήκαν άλλα 70+ games στο game pass χωρίς χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το ότι θα υπάρξει γκρίνια είναι λογικό διότι υπάρχει η αντίληψη ότι με το gamepass δεν θα ξαναπληρωσεις για games... :)

Θα πληρώνεις προφανώς - όποιος το λέει αυτό δεν έχει επαφή.

Το κόστος της συνδρομής εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tesseract είπε

Θα πληρώνεις προφανώς - όποιος το λέει αυτό δεν έχει επαφή.

Το κόστος της συνδρομής εννοώ.

αν θες 3rd party games θα πληρώνεις κανονικά, πχ φιφα21, προ21, Valhala, cyberpunk κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αγορά της Bethesda το κόστος του game pass είναι αστείο! Άσε που μπορεί να γίνουν και άλλες εξαγορές.... Το ea play είναι ένα ωραίο δωράκι και είναι λογικό να υπάρχει λίγο γκρίνια και μπέρδεμα γιατι δεν έχουμε όλοι οικειότητα με το ea play. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

αν θες 3rd party games θα πληρώνεις κανονικά, πχ φιφα21, προ21, Valhala, cyberpunk κλπ κλπ

Προφανώς. Αλλά τα 1st party θα είναι εκεί. Day one.

Επίσης και για τα 3rd party παίζουν συμφωνίες.

Την ξέχασες την πρώτη παρουσίαση της MS ή δεν την είδες?

Ότι δείξανε από 3rd party θα είναι day one στο Game Pass.

Για fifa και προ κτλ, όποιος δεν έχει υπομονή 4~6 μήνες και θέλει να πληρώνει για roster update πρόβλημά του. Δικό του το πορτοφόλι κτλ.

Ενδεικτικά το Yakuza Like a Dragon θα είναι day one στο pass και πιθανότατα το Valhalla από ότι διαρρέει.

Επεξ/σία από Tesseract
linky
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tesseract είπε

Προφανώς. Αλλά τα 1st party θα είναι εκεί. Day one.

Επίσης και για τα 3rd party παίζουν συμφωνίες.

Την ξέχασες την πρώτη παρουσίαση της MS ή δεν την είδες?

Ότι δείξανε από 3rd party θα είναι day one στο Game Pass.

Για fifa και προ κτλ, όποιος δεν έχει υπομονή 4~6 μήνες και θέλει να πληρώνει για roster update πρόβλημά του. Δικό του το πορτοφόλι κτλ.

Ενδεικτικά το Yakuza Like a Dragon θα είναι day one στο pass και πιθανότατα το Valhalla από ότι διαρρέει.

Το ότι παίζουν συμφωνίες δεν μου λέει κάτι, πχ αν δεν κάνω λάθος το Pass δεν έχει βάλει ποτέ κάποιο AC.

Εγώ την είδα την παρουσίαση αλλά μάλλον τα μπέρδεψες λίγο, πχ το immortals δεν είναι στο gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sndev είπε

κοιτα.. το δοκίμασα με mi box s ethernet 2,4 k 5G ,samsung note 10 plus και με 4g και με 5g από ρουτερ παρόμοια γεύση με input lag. το δοκιμασα σε sony android tv  kd65xe8596 σε επίπεδο input lag λιγο χειροτερη απο τα αλλα 2.

ξεκάθαρα εχει να κανει ο σερβερ που συνδέετε γτ το έψαξα ονλινε και είδα παρόμοια παράπονα από πολιτεία σε πολιτεία της Αμερικής

θεωρώ πως αν βάλει σερβερ στα βαλκάνια θα στρώσει πολυ η κατάσταση αλλά σιγά μην ασχοληθεί.

το εκανα με vpn δοκίμασα αγγλια ιταλια γερμανια. φυσικά μολις συνδεότανε το παιχνίδι εκείνα το vpn.

Dev, παίζω από Ελλάδα και...δεν έχω προβλήματα (?)Ο server τελικά δεν παίζει τον σημαντικότερο ρόλο από ότι αποδείχθηκε (τα έγραφα πριν καμιά βδομάδα).Μήπως το το δίκτυο σου βρίσκεται σε αλαλούμ? Ψηφίζω ναι 😁

Υπόψιν, όπως ανέφερε φίλος πιο πάνω, ΜΕΓΑΛΟ ρόλο παίζουν και οι συσκευές.

Στο oneplus Nord μου, η εμπειρία είναι πολύ καλή, στο Xperia xa ultra μου όμως, input lag, macro blocking και Άγιος ο Θεός, ιδίως άμα έχω ανοιχτό ταυτόχρονα το wi-fi και το bluetooth.

Παίζει σημασία το wifi και bluetooth chip της κάθε συσκευής, από το mi box s...δεν περιμενω και πολλά όπως επίσης και από την tv, το note 10 ομως μου φαίνεται περίεργο που δεν τα πάει καλά - με τι χειριστήριο παίζεις φίλε ?

 

2 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Εγώ όπως εχω αναφέρει πάλι ,εδώ Τσεχία παίζω και είναι σα να παίζω /local ούτε καν δείχνει ότι είναι cloud...παίζει άψογα ..με έχει γλυτώσει και από την γκρίνια του μικρού..πλέον λιώνει forza  στο κινητό...

Γεια σου ρε enable...padre 😁

Ερώτηση φίλε : πώς βόλεψες τον μικρό σου? πήρες κάποιο κλιπ για να κρατάει το κινητό πανω από το joypad να φανταστώ ? Αν ναι, ποιο ? 

Βλέπω το επίσημο που έβγαλε η ms σε συνεργασία με την moga και...20-φευγα γιούρια για ένα κομμάτι πλαστικό μου φαίνεται κοροϊδία γμτ.

Το Kishi της razer λένε πως είναι καλό αλλά 100€, δεν υπάρχει περίπτωση, αστείες τιμές

Thanks

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...