Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Ναί, αλλά αν τα games μένουν για περιορισμένο χρονικό διάστημα στο game pass, δεν είναι προβληματικό να μήν έχεις αγοράσει το game, αλλά να αγοράσεις τα DLCs?

Όταν μετά φύγει το game τί κάνεις?

Δεν έχει σωστό και λάθος εδώ πέρα. Είναι καθαρά θέμα στρατηγικού σχεδιασμού της εταιρείας και αποδοχής από τον κόσμο.

Μου μοιάζει δύσκολη συγκυρία: από τη μία το game δε με ενδιαφέρει αρκετά για να το πάρω με λεφτά πριν μπει στο pass, από την άλλη το θεωρώ διαμαντάκι ώστε να ψηθώ να αγοράσω DLC (όπου κατά κανόνα το κόστος/ώρα είναι στο ταβάνι). Θα μου πεις, μπορεί να μη το πήρες πρέφα και να το έμαθες μετά από word of mouth. Προσωπικά είμαι αρκετά αρνητικός απέναντι στα DLC πάντως.

 

Μια καλή και δελεαστική πρόταση θα ήταν ένα GOTY bundle με έκπτωση: ωραίο-ωραίο ώστε να έχεις και τα DLC και την εξασφάλιση ότι το κρατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Να και ένας που βλέπει καθαρά και πίσω από τα μικρά γράμματα. Και πολύ σωστά το έθεσες γιατί έναν χρόνο μετά είναι αργά για την πλειοψηφία όσων θέλουν να παίζουν 3Α τίτλους. Τι να το κάνω πχ το fifa 21 τον Μάϊο? Το έχω αγοράσει ήδη από τον Σεπτέμβριο του προηγούμενου έτους. Ομοίως πχ το RDR2 που ήρθε έναμιση χρόνο μετά την αρχική κυκλοφορία του στα PS4 και One X. Κοινώς αν θέλεις 3rd party 3Α day 1 θα τα στάξεις θες δεν θες. Οι υπόλοιποι gamepass και άγιος ο Θεός. Η υπομονή άλλωστε είναι αρετή.

Προφανώς αν θες day one ΑΑΑ Θα το πληρώσεις. Εννοείται αυτό. Γιατί είναι αργά όμως για την πλειοψηφία? Μπορεί οι φανατικοί να τρέχουν να πάρουν games όταν βγούν(κι εγώ μαζί), αλλα οι περισσότεροι θα το αγοράσουν όταν πέσει η τιμή του αρκετά. Και σε αυτό το point μάλλον θα είναι gamepass. Σκέψου πόσοι δεν θα έπαιζαν το game καθόλου, ενώ τώρα θα το παίξουν γιατί είναι gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sndev είπε

επειδή το δοκίμασα πάσχει ακόμα σε Input lag. είναι πολύ καλο βήμα όμως όταν βγει από beta

Δοκιμασες με 5ghz wifi συσκευη η 2,4;

Μηπως δοκιμασες και ethernet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπορώ να ζητήσω απ' τη Microsoft να ακυρώσει την ενεργή ultimate συνδρομή μου; (Λήγει 23/11 αλλά θέλω να βάλω το κόλπο με τα 3 χρονια)

Ναι μπορείς αλλά έχει και μέσα στο ms account σου επιλογή για διαγραφή της συνδρομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Δοκιμασες με 5ghz wifi συσκευη η 2,4;

Μηπως δοκιμασες και ethernet?

τα πάντα εχω δοκιμάσειαπό συνδεσιμότητα  κ εχω  100αρα ,το ιδιο είναι, εχει να κανει ο σερβερ που συνδεεσε κ σε μας εχει απόσταση. αγγλια που εχω φιλο κ το δοκίμασε κ αυτος είναι σχετικά καλα λέει  αλλά κ παλι με τις ωρες  του τρωει φρικες. προσωπικα στο ori ειχα σχεδον sec καθυστέρηση κουμπιού άλματος.

υποψιν 10mbs θεωρουντε αρκετά από οσο διάβασα για τη ms και παίζει 720p.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

τα πάντα εχω δοκιμάσειαπό συνδεσιμότητα  κ εχω  100αρα ,το ιδιο είναι, εχει να κανει ο σερβερ που συνδεεσε κ σε μας εχει απόσταση. αγγλια που εχω φιλο κ το δοκίμασε κ αυτος είναι σχετικά καλα λέει  αλλά κ παλι με τις ωρες  του τρωει φρικες. προσωπικα στο ori ειχα σχεδον sec καθυστέρηση κουμπιού άλματος.

υποψιν 10mbs θεωρουντε αρκετά από οσο διάβασα για τη ms και παίζει 720p.

Ναι θα ειναι θεμα ping.ειχες αρκετο lag?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι θα ειναι θεμα ping.ειχες αρκετο lag?

Απόκριση κουμπιού είχε σχεδόν 1 sec καθυστέρηση.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Απόκριση κουμπιού είχε σχεδόν 1 sec καθυστέρηση.

1sec ειναι αρκετο.ελπιζω να φτιαχτει αυτο.αν και βλεπω για ελλαδα δυσκολα να φτιαχτει.σε πια χωρα δηλαδη συνδεεται καποιος απο ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, sndev είπε

Απόκριση κουμπιού είχε σχεδόν 1 sec καθυστέρηση.

 

35 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

1sec ειναι αρκετο.ελπιζω να φτιαχτει αυτο.αν και βλεπω για ελλαδα δυσκολα να φτιαχτει.σε πια χωρα δηλαδη συνδεεται καποιος απο ελλαδα;

Εγώ Σκωτία με 1Gb παίζει σαν να είναι local. Γενικά νομίζω παίζει ρόλο και το κινητό/tablet. Σε ένα Samsung Tablet αρκετά παλιό, είχα κάποια θεματάκια ενώ σε ένα OnePlus 6 πάει σφεντόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...