Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να προσθέσω στο σχόλιο του Skywalker ότι τις επαναφορτιζόμενες καλό  να τις αδειάζετε πριν την φόρτιση τους για να έχετε την μέγιστη διάρκεια ζωής και παντα με δικό τους φορτιστή . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, gdal73 είπε

Δοκίμασα το δικό μου  παλίο charge and play kit  στο καινούργιο χειριστήριο και δουλευει μια χαρά, απλά το καλωδιο φότρισης δεν είναι συμβατο (Έχει USB type-C)...

αρα ισως εννοούσε αυτό. οκ μικρο το κακο τοτε και ισα ισα, καλη η αλλαγη :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Τελεια . Φορτιστη να παρω eneloop η εχεις να προτεινεις κατι αλλο γιατι βλεπω χτυπαει 30αρι ο eneloop THANKKKS

Θα γίνω γραφικός, αλλα ΙΚΕΑ. LADDA και τον φορτιστή. Κάνουν νομίζω 8 η 4δα και 15 ο φορτιστής. 
Φορτίζουν πολύ γρήγορα. Κρατάνε πάρα πολύ 2500mah και δεν έχω δεί να τα πίνουν μετά απο άπειρες φορτίσεις.

Φαντάζομαι και οι eneloop είναι αντίστοιχα καλές ή και καλύτερες, αλλα το κόστος είναι πολλαπλάσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Για τον θόρυβο στην εκκίνηση έφταιγε το δισκάκι.χωρις αυτό άναψε κανονικά(δλδ αθόρυβα).

Αθόρυβα τελείως; Γιατί κάνει ένα "γδουπ" που ψάχνει να βρει δίσκο. Ένας στο reddit που κάποιος πόσταρε οτι τον ανησύχησε αυτός ο ήχος έγραψε "Fartgate".

Έπεσα. 😂

Επεξ/σία από EuphangeL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όντως με δισκάκι ακούγεται σαν fart.χωρις αυτό,τέρμα αθορυβο

 

 

Εντιτ,δεν κάνει κανέναν τέτοιο θόρυβο όπως στα διάφορα βίντεο όταν μπαίνει το δισκάκι,δεν είναι και τελείως αθόρυβο αλλά για μένα είναι φυσιολογικό νομιζω

Επεξ/σία από dimosxania
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_viper είπε

Πράγματι, https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit

Tώρα μένει να το βρούμε διαθέσιμο..

Microsoft Store γερμανιας και σου ερχεται σπιτι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα slot in disk drives το ειχαμε ξαναδει και με ps3, ps4 και one. Γενικα, δεν ειναι λιγοι που κανουν αγαρμπιες κ σμπρωχνουν αποτομα μεσα ενα δισκο και μετα φωνάζουν "λύκος, λύκος" :P 

υπομονη να δουμε τι γινεται αλλα παντα κραταμε στο μυαλο μας τα πολλα λάθη του κόσμου αλλα και τους click baiters (οπως o καπνος χθες). Περιμένω με περιέργεια να δω αποψε/αυριο τα αντιστοιχα στο PS5 και το τι θα σκαρφιστεί ο κόσμος! κανα πλαστικο να λιώνει? κονσόλα να σκάει? να φτύνει το υγρό μέταλο? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Θα γίνω γραφικός, αλλα ΙΚΕΑ. LADDA και τον φορτιστή. Κάνουν νομίζω 8 η 4δα και 15 ο φορτιστής. 
Φορτίζουν πολύ γρήγορα. Κρατάνε πάρα πολύ 2500mah και δεν έχω δεί να τα πίνουν μετά απο άπειρες φορτίσεις.

Φαντάζομαι και οι eneloop είναι αντίστοιχα καλές ή και καλύτερες, αλλα το κόστος είναι πολλαπλάσιο.


αυτός?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kostiger είπε

Έχει ένα S που κάνει ίδιο θόρυβο με το X. Αλλά πώς γίνεται αυτό αφού το S δεν έχει disk drive? Ίσως είναι αλλού είδους πρόβλημα ή fake.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dream21 είπε

Την τηλεόραση σε τι Picture mode την έχετε ;

Game mode πάντα για παιχνίδια αλλιώς movie για τα υπόλοιπα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχει ένα S που κάνει ίδιο θόρυβο με το X. Αλλά πώς γίνεται αυτό αφού το S δεν έχει disk drive? Ίσως είναι αλλού είδους πρόβλημα ή fake.

στο s μου κάνει για το ανεμιστηράκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Game mode πάντα για παιχνίδια αλλιώς movie για τα υπόλοιπα.. 

Μου έχει αυτά που λες αλλά μου έχει και HDR effect με υπομενού light-medium-strong να μην επιλεξω αυτο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...