Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εγω εχω ενα θεμα στα βιντεο settings εκει που πειραζεις τα Hz στην αρχη για καποιο λογο μου ελεγε 50 και 24 ενω ειμαι στα 60 με τικαρισμενα αυτα τα 2 . μετα τα εβγαλα για να δω αν θα αλλαξει κατι τα ξαναπατησα και ελεγε οτι το μονιτορ δεν υποστηριζει αυτη την ρυθμιση τη φαση . Να εχω δεδομενο οτι θα ειμαι στα 60 ?? > ειμαι με hdmi 1.4 που γνωριζω οτι υποστηριζει κανονικα 2κ 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση σχετικά με την αγορά της κονσόλας. Έχω μια LG SM8600 η οποία όμως δυστυχώς δεν έχει HDMI 2.1 Εάν αγοράσω την κονσόλα λαμβάνοντας υπόψιν ότι προέρχομαι από XBOX One πρώτης γενιάς, ποσο πολύ «χάνω» το ότι δεν θα παίξω 4Κ@120 ; Μπορώ να παίξω στα 1440@120 με το HDMI 2.0 ?  Τα μόνα παιχνίδια που παίζω είναι το Warzone και εννοείται το Black Ops Cold War όταν βγει με το καλό την Παρασκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mel9887 είπε

Καλησπέρα, σίγουρα την έχουν κάνει και άλλοι αυτή την ερώτηση, με συγχωρείτε αλλά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε τη διάθεση να διαβάζω 356 σελίδες για να βρω απάντηση σε παρόμοια ερώτηση...

Αξίζει κάποιος που δεν είχε καμία απ' τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς να πάει για το Xbox με το πολύ συμφέρον game Pass ή είναι καλύτερα να πάω προς το πιο κλασικό, με τα περισσότερο γνωστά και κλασικά παιχνίδια Playstation;

Γενικά δεν είμαι από αυτούς που πρόκειται να αγοράσουν ή να παιξουν πχ 100+ διαφοτετικα παιχνιδια το χρονο, αυτά που κυρίως με ενδιαφέρουν είναι τα FIFA, call of duty, Battlefield, Assassin's Creed και από εκεί και πέρα ότι βγαίνει και κάνει θόρυβο, παιχνίδια δηλαδή που διαφημίζονται πολύ και τραβούν την προσοχή μου

τσεκαρε το playstation collection που δινεται με το plus, δινει μια εξαιρετικη λιστα παιχνιδιων, που αν σε ενδιαφερει ειναι σουπερ...Γενικα ισχυει οτι αν παιζεις fps πας xbox , αν παιζεις και third person action adventure και first person πας playstation...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην παρέα έκανα τα πρώτα τέστ το βράδυ με την κονσόλα με ori και gears 5 σε 1080p 120hz και σύμφωνα με τον μετρητή της οθόνης  είχε συνέχεια καρφωμένα 120 fps στα παιχνίδια . Εντυπωσιασμένος πολύ από το πόσο αθόρυβο είναι το μηχάνημα συγκριτικά με το one s, το οποίο ακόμα και τώρα πιστεύω ότι έχει θέμα ο ανεμιστήρας του παρόλο που το support της ms μου λέει το αντίθετο .Από θερμοκρασίες νομίζω δεν έχει θέμα τουλάχιστον έτσι όπως το έχω τοποθετήσει εγώ . Περιμένω τα πρώτα δισκάκια να δοκιμάσω και το drive του να ησυχάσω ότι είναι κομπλέ το μηχάνημα παντού . 

 

Υγ . Το μόνο μείον το οποίο βέβαια ήξερα από πριν είναι η έλλειψη οπτικής με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το dac που έχω. Μικρό το κακό .

Επεξ/σία από geovolara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, InnerSelf είπε

Καλημερα παιδια , καπου διαβασα οτι μπορω να κανω επεκταση εγγυησης στο series x μεσω του site της microsoft. Μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ? 

https://account.microsoft.com/devices/select-device-for-repair

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jimtriol είπε

Εγω εχω τβ με hdmi 2.1 και εχω την ιδια απορια ..Δλδ το ρυθμιζουμε στα 120 hz με VRR ανεξαρτητα αν το παιχνιδι ειναι κολλημενο στα 60 πχ?Γιατι διαβασα οτι σε σχεδον σε ολες  τις μαρκες το vrr 120 δημιουργει προβληματακια ειτε με τη ποιοτητα της εικονας ειτε με τη φωτεινοτητα κτλ

Δεν ξερω η καθε tv τι προβλημα ακριβως εχει με το 2.1..  Εγω το εχω σεταρει στα 120hz με το vrr off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Fulgore είπε

Βγηκαν τα reviews του Bright Memory

Αυτό που έβαλες είναι το παλιό Bright Memory που κυκλοφόρησε το 2019 και τώρα το βγάλανε για xbox, δεν είναι αυτό που είχαν δείξει στην έκθεση και είναι το epidode 2 Bright Memory Infinite με Ray Tracing το οποίο ήταν να βει στο Launch και πήρε αναβολή για το 2021. Πολλοί τα μπερδεύουν.

https://www.metacritic.com/game/xbox-series-x/bright-memory-infinite

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum! Κάτοχος series x και lg 55cx. Σέταρα το xbox σε 4k ανάλυση και 120hz με vrr enabled χωρίς κανένα πρόβλημα, στις ρυθμίσεις εικόνας μέσα από το κεντρικό menu της κονσόλας μου λέει ότι είναι όλα enabled εκτός από το dolby vision. Στο gears 5 μέσα στο menu όσον αφορά το multiplayer δεν μπορώ να επιλέξω 120hz, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Να σημειώσω ότι δεν έχω συνδρομή gold και δεν παίζω online απλά το είδα και αναρωτιέμαι γιατί δεν το επιλέγει ενώ στο κεντρικό menu μου λέει 4k-120hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μια ώρα Jedi Fallen Order και έχω τρελαθεί...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ LOADING! Παίζεις μονοκόματα ΧΩΡΙΣ LOADING!

Επίσης,

  • Premium Συσκευή και συσκευασία
  • Δεν ακούγεται τίποτα. Δεν είχα καταλάβει ότι το παλιό ΟΝΕ έκανε τόσο θόρυβο... 
  • Χειριστήριο είναι ακόμα καλύτερο από το προηγούμενο (αν και θα παίζω με το Elite)
  • Δεν ξέρω τί να πρωτοκατεβάσω από αυτά που δεν είχα παίξει λόγω performance (Έχουν μπει με προτεραιότητα FH4 και Gears 5)
  • ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ LOADING!
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...