Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παραλαμβανω το πρωτο xbox μου που ειχα ποτε (αποστατης psακιας) και θα κλεισει η microsoft. Κονσολες λυποθυμουν κ δεν ξυπνανε, καπνιζουν σαν αραπηδες (ποιητικη αδεία) , δεν παιρνουν και δισκακι .....

 

νομιζω θα κλαψω😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω μεσα ειμαστε αρκετες δεκαδες ατομα με Χ.

αραγε γιατι κανενας μας δεν ειχε προβλημα με την κονσολα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mel9887 είπε

Καλησπέρα, σίγουρα την έχουν κάνει και άλλοι αυτή την ερώτηση, με συγχωρείτε αλλά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε τη διάθεση να διαβάζω 356 σελίδες για να βρω απάντηση σε παρόμοια ερώτηση...

Αξίζει κάποιος που δεν είχε καμία απ' τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς να πάει για το Xbox με το πολύ συμφέρον game Pass ή είναι καλύτερα να πάω προς το πιο κλασικό, με τα περισσότερο γνωστά και κλασικά παιχνίδια Playstation;

Γενικά δεν είμαι από αυτούς που πρόκειται να αγοράσουν ή να παιξουν πχ 100+ διαφοτετικα παιχνιδια το χρονο, αυτά που κυρίως με ενδιαφέρουν είναι τα FIFA, call of duty, Battlefield, Assassin's Creed και από εκεί και πέρα ότι βγαίνει και κάνει θόρυβο, παιχνίδια δηλαδή που διαφημίζονται πολύ και τραβούν την προσοχή μου

Καλησπέρα, Ναι Αξίζει 😎

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Επειδη αναφερθηκατε πριν στα hz που ρυθμιζεις απο το xbox. Εγω το χω βαλει στα 120..με επηρεαζει αυτο καπου αρνητικα?φανταζομαι οχι

Αν μπορείς να επιλέξεις 120Hz πάει να πει οτι τα υποστηρίζει η οθόνη σου. Επέλεξε τα. Ακόμη και σε games με 60 FPS limit, τα 120Hz προσφέρουν καλύτερο frame pacing σε περίπτωση drop (αν έχει κάποιου είδους v-sync το game ενεργοποιημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Basidar είπε

εδω μεσα ειμαστε αρκετες δεκαδες ατομα με Χ.

αραγε γιατι κανενας μας δεν ειχε προβλημα με την κονσολα του?

Καλα παντα υπαρχουν ελαττωματικά κομματια,απο ps1 και πιο παλια μεχρι τωρα,απλα τωρα βγαινουν κατευθειαν twitter και τα μαθαινει ολος ο κοσμος

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πρώτες παρτίδες πάντα στα προιόντα τεχνολογίας έχουν ρίσκο και βγάζουν προβλήματα. δλδ όποιος αγοράζει day one ξέρει και ότι έχει και το ρίσκο του.

Στην nintendo υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με το joycon που συνεχιζόταν για πολύ καιρό συν διάφορα άλλα τεχνικά προβλήματα ακόμα και DOA σε αρκετούς.

Είναι σίγουρο ότι και τα PS5 θα έχουν παρόμοια προβλήματα. Απλά τους Ιάπωνες τους έχω ποιο πολύ εμπιστοσύνη στο quality control.

Tώρα μια και θα πάρω και το xbox αξίζει λέτε να πάω στο serries s η μετά από ένα χρόνο δεν θα μπορεί κάποιος να παίξει κανένα καινούργιο game?

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, malawi είπε

παραλαμβανω το πρωτο xbox μου που ειχα ποτε (αποστατης psακιας) και θα κλεισει η microsoft. Κονσολες λυποθυμουν κ δεν ξυπνανε, καπνιζουν σαν αραπηδες (ποιητικη αδεία) , δεν παιρνουν και δισκακι .....

νομιζω θα κλαψω😝

:D :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Άμα πάρω Xbox και κατεβάσω παιχνιδια από το gamepass για να τα παίξω θα πρέπει να έχω σύνδεση στο ιντερνετ ενεργή; Η θα μπορω να συνδεθώ, να τα κατεβάσω και μετά χωρίς ιντερνετ να τα παίζω ; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να πάρω το μικρό για τα ταξίδια που κάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε παίδες, βγήκαν 5-10-100 άτομα από τα άπειρα SX που πουλήθηκαν με κάποια προβλήματα. Λογικό είναι.

Επίσης η MS έχει τρομερό customer service όσο είσαι σε εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Παιδιά μια ερώτηση. Άμα πάρω Xbox και κατεβάσω παιχνιδια από το gamepass για να τα παίξω θα πρέπει να έχω σύνδεση στο ιντερνετ ενεργή; Η θα μπορω να συνδεθώ, να τα κατεβάσω και μετά χωρίς ιντερνετ να τα παίζω ; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να πάρω το μικρό για τα ταξίδια που κάνω. 

Νομίζω θέλει σύνδεση ανά 30 μέρες για να τα  ξανακάνει activate

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλώς άμα κάνω το login το μηνιαίο θα μου πετάει an Xbox update is available please update to continue using the console. Η δεν θα έχω θέμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αν μπορείς να επιλέξεις 120Hz πάει να πει οτι τα υποστηρίζει η οθόνη σου. Επέλεξε τα. Ακόμη και σε games με 60 FPS limit, τα 120Hz προσφέρουν καλύτερο frame pacing σε περίπτωση drop (αν έχει κάποιου είδους v-sync το game ενεργοποιημένο.

Εγω εχω τβ με hdmi 2.1 και εχω την ιδια απορια ..Δλδ το ρυθμιζουμε στα 120 hz με VRR ανεξαρτητα αν το παιχνιδι ειναι κολλημενο στα 60 πχ?Γιατι διαβασα οτι σε σχεδον σε ολες  τις μαρκες το vrr 120 δημιουργει προβληματακια ειτε με τη ποιοτητα της εικονας ειτε με τη φωτεινοτητα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...