Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παίζω το medium στην serries s που τρέχει και αυτό άψογα. Μιλάμε η microsoft έχει δημιουργήσει ένα τεχνολογικό θαύμα με αυτή την κονσολίτσα που τρέχει τα πάντα τόσο καλά και με τόσο καλή απόδοση στα γραφικά.

Oμως για το θέμα που γράφω σε αυτό το νήμα....

Δηλαδή έχει δημιουργήσει τέτοιο hardware και όπως διαβάζω και σε αυτό εδώ το μεγάλο xbox ένα πολύ δυνατό μηχάνημα. Δεν μπορούσε να φτιάξει και ένα καλό controller?

Τι πάτατα είναι αυτή που έχουν φτιάξει? Δλδ αυτό το σύστημα δόνησης που έχει είναι προηγούμενης δεκαετίας. Για όσους έχουν κόψει το δέρμα στο medium στις πόρτες θα ξέρουν σε τι αναφέρομαι. Οχι ότι στα άλλα game πάει πίσω. Αυτό δεν είναι δόνηση είναι απλά ένα πράγμα που έχουν βάλει μέσα και τρίζει :P 

Δεν είναι τρολάρισμα μου αρέσει αρκετά η κονσόλα και έχω ώρες ατελείωτες μαζί της αλλά πιάνεις μετά το αντίστοιχο controller του ps5 και μιλάμε λες και κάνεις άλμα στο μέλλον είναι. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/2/2021 στις 6:44 ΜΜ, KilliK είπε

23 στουντιο και δεν εχουν δειξει απολυτως τιποτα μεχρι τωρα. 

"Η Microsoft θα μιλήσει σε gaming event για A.I., κατανόηση παικτών και διαφορετικότητα"

https://gameworld.gr/component/content/article/173-events/43146-η-microsoft-θα-μιλήσει-σε-gaming-event-για-a-i-,-κατανόηση-παικτών-και-διαφορετικότητα

Ερχονται παιχνιδια με το τσουβαλι 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chek2fire είπε

παίζω το medium στην serries s που τρέχει και αυτό άψογα. Μιλάμε η microsoft έχει δημιουργήσει ένα τεχνολογικό θαύμα με αυτή την κονσολίτσα που τρέχει τα πάντα τόσο καλά και με τόσο καλή απόδοση στα γραφικά.

Oμως για το θέμα που γράφω σε αυτό το νήμα....

Δηλαδή έχει δημιουργήσει τέτοιο hardware και όπως διαβάζω και σε αυτό εδώ το μεγάλο xbox ένα πολύ δυνατό μηχάνημα. Δεν μπορούσε να φτιάξει και ένα καλό controller?

Τι πάτατα είναι αυτή που έχουν φτιάξει? Δλδ αυτό το σύστημα δόνησης που έχει είναι προηγούμενης δεκαετίας. Για όσους έχουν κόψει το δέρμα στο medium στις πόρτες θα ξέρουν σε τι αναφέρομαι. Οχι ότι στα άλλα game πάει πίσω. Αυτό δεν είναι δόνηση είναι απλά ένα πράγμα που έχουν βάλει μέσα και τρίζει :P 

Δεν είναι τρολάρισμα μου αρέσει αρκετά η κονσόλα και έχω ώρες ατελείωτες μαζί της αλλά πιάνεις μετά το αντίστοιχο controller του ps5 και μιλάμε λες και κάνεις άλμα στο μέλλον είναι. 

Πρώτο πράμα που κάνουμε όταν παίζουμε ένα παιχνίδι είναι να κλείσουμε την δόνηση... δεν ξέρω με ενοχλεί αφάνταστα και μιλάω για όλες τις κονσόλες... 😁

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι χωρίς δόνηση δεν μπορώ να παίξω καθόλου. Τη θεωρώ τόσο σημαντική ώστε όταν δεν υπάρχει (για παράδειγμα τελειώνει η μπαταρία και κόβει κάποιες δονήσεις) σταματάω να παίζω, το φορτίζω και μετά συνεχίζω. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, firepc είπε

"Η Microsoft θα μιλήσει σε gaming event για A.I., κατανόηση παικτών και διαφορετικότητα"

https://gameworld.gr/component/content/article/173-events/43146-η-microsoft-θα-μιλήσει-σε-gaming-event-για-a-i-,-κατανόηση-παικτών-και-διαφορετικότητα

Ερχονται παιχνιδια με το τσουβαλι 😆

Λογικά θα είναι ίδιο στυλ παρουσίασης με της Sony που δούλευε τον κόσμο ότι ένας Ssd θα αλλάξει την βιομηχανία του gaming. Ας ακούσουμε αλήθειες τουλάχιστον. Έχω το PS5 και ακόμα δεν είδα τι προσφέρει ο θαυματουργός ssd εκτός από γρήγορο loading. 

Επεξ/σία από Billie13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Λογικά θα είναι ίδιο στυλ παρουσίασης με της Sony που δούλευε τον κόσμο ότι ένας Ssd θα αλλάξει την βιομηχανία του gaming. Ας ακούσουμε αλήθειες τουλάχιστον. Έχω το PS5 και ακόμα δεν είδα τι προσφέρει ο θαυματουργός ssd εκτός από γρήγορο loading. 

that's not my point my friend

My point is οτι τα χρονια περνανε και συνεχιζουμε να μην βλεπουμε παιχνιδια απο την MS

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

too good to be true. μαλλον το online game τους θα σπρωξουν.

2 ώρες πριν, Billie13 είπε

Λογικά θα είναι ίδιο στυλ παρουσίασης με της Sony που δούλευε τον κόσμο ότι ένας Ssd θα αλλάξει την βιομηχανία του gaming. Ας ακούσουμε αλήθειες τουλάχιστον. Έχω το PS5 και ακόμα δεν είδα τι προσφέρει ο θαυματουργός ssd εκτός από γρήγορο loading. 

ναι το λενε και στην ανακοινωση, ειναι για τους game developers. Οποτε μην περιμενετε να δειξουν παιχνιδια.

ΑΛΛΑ

το κεντρικο θεμα της ειναι η ΑΙ. Oποτε αρχιζουν να δειχνουν ενδιαφερον σε ενα πολυ σημαντικο αλλα παραμελλημενo κομματι της gaming εμπειριας. Το εχω ξαναπει και αλλες φορες, καλα τα RTX και SSD streaming, αλλα το πραγματικο breakthrough στο gameplay  θα ερθει μεσa απο το AI,  τα real time physics,  το photorealistic facial animation, κοκ. Πρεπει επιτελους οι δυο μεγαλοι κατασκευαστες κονσολων να ριξουν το βαρος τους και εκει. Mακαρι η ΜΣ να κανει την αρχη με αυτο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, firepc said:

"Η Microsoft θα μιλήσει σε gaming event για A.I., κατανόηση παικτών και διαφορετικότητα"

https://gameworld.gr/component/content/article/173-events/43146-η-microsoft-θα-μιλήσει-σε-gaming-event-για-a-i-,-κατανόηση-παικτών-και-διαφορετικότητα

Ερχονται παιχνιδια με το τσουβαλι 😆

οντως θα δουμε ωραια πραγματα τα επομενα χρονια. Και με την συνεχη ροη παιχνιδιων απο gamepass δεν νομιζω πως καποιος χρηστης χβοχ εχει παραπονο στο θεμα παιχνιδια.

3 hours ago, Atreidis said:

Πρώτο πράμα που κάνουμε όταν παίζουμε ένα παιχνίδι είναι να κλείσουμε την δόνηση... δεν ξέρω με ενοχλεί αφάνταστα και μιλάω για όλες τις κονσόλες... 😁

ακριβως το πρωτο πραγμα που κοιταω να κλεισω στα settings. 

20 minutes ago, KilliK said:

too good to be true. μαλλον το online game τους θα σπρωξουν.

ναι το λενε και στην ανακοινωση, ειναι για τους game developers. Οποτε μην περιμενετε να δειξουν παιχνιδια.

ΑΛΛΑ

το κεντρικο θεμα της ειναι η ΑΙ. Oποτε αρχιζουν να δειχνουν ενδιαφερον σε ενα πολυ σημαντικο αλλα παραμελλημενo κομματι της gaming εμπειριας. Το εχω ξαναπει και αλλες φορες, καλα τα RTX και SSD streaming, αλλα το πραγματικο breakthrough στο gameplay  θα ερθει μεσa απο το AI,  τα real time physics,  το photorealistic facial animation, κοκ. Πρεπει επιτελους οι δυο μεγαλοι κατασκευαστες κονσολων να ριξουν το βαρος τους και εκει. Mακαρι η ΜΣ να κανει την αρχη με αυτο.

Ισχυει απο την εποχη του Half life εχω να δω μια εντυπωσιακη αλλαγη προς το καλυτερο στο θεμα του ΑΙ.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που δεν τον ενδιαφερει το gamepass. Δεν ειμαι τυπος που εχει πολλα games, ειμαι αρκετα επιλεκτικος, δεν κανω συχνες αγορες και γενικα δεν μου αρεσει η νοοτροπια να εχω games με το τσουβαλι γιατι θα παθω οτι ειχα παθει στο steam παλια. Αγοραζα με το τσουβαλι στις εκπτωσεις και με το που κατι με ξενιζε, δεν του εδινα καν δευτερη ευκαιρια. Αποτελεσμα, να εχω στη βιβλιοθηκη μου καμια 200αρια παιχνιδια και τουλαχιστον τα μισα να τα εχω παιξει 5 λεπτα... 

Με δεδομενο λοιπον οτι δεν με ενδιαφερει το gamepass, θελω πολυ να βγαλει exclusive παιχνιδια το xbox.  Περιμενω πως και πως να δω εστω ενα release date για τα avowed, scorn, state of decay 3, fable κτλ αλλα οπως βλεπω αργουν πολυ... αντε να βγει το scorn μεσα στο 2021, τα αλλα πολυ χλωμο...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Εγω παντως πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που δεν τον ενδιαφερει το gamepass. Δεν ειμαι τυπος που εχει πολλα games, ειμαι αρκετα επιλεκτικος, δεν κανω συχνες αγορες και γενικα δεν μου αρεσει η νοοτροπια να εχω games με το τσουβαλι γιατι θα παθω οτι ειχα παθει στο steam παλια. Αγοραζα με το τσουβαλι στις εκπτωσεις και με το που κατι με ξενιζε, δεν του εδινα καν δευτερη ευκαιρια. Αποτελεσμα, να εχω στη βιβλιοθηκη μου καμια 200αρια παιχνιδια και τουλαχιστον τα μισα να τα εχω παιξει 5 λεπτα... 

Με δεδομενο λοιπον οτι δεν με ενδιαφερει το gamepass, θελω πολυ να βγαλει exclusive παιχνιδια το xbox.  Περιμενω πως και πως να δω εστω ενα release date για τα avowed, scorn, state of decay 3, fable κτλ αλλα οπως βλεπω αργουν πολυ... αντε να βγει το scorn μεσα στο 2021, τα αλλα πολυ χλωμο...

 

Μα ολα τα exclusives που βγαζει μπαινουν απο την πρωτη μερα στο game pass κ δεν βγαινουν ποτε !!

Οποτε λες εσυ πχ για το avowed πχ ετσι ;

Ας πουμε βγαινει αυριο , δεν θα κανει κ ενα 60€ το λιγοτερο; Απανταω εγω λοιπον κ λεω ναι . Ε με αυτα τα 60€ μπορεις να βαλεις σχεδον 2 χρονια game pass ultimate αν κανεις αγορα απο  σαο παολο μερια 😉 

Οποτε γιατι να δωσει καποιος 60€ για ενα παιχνιδι ενω θα μπορει να εχει αυτο το συγκεκριμενο παιχνιδι κ αλλα 200+ παιχνιδια !!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Εγω παντως πρεπει να ειμαι απο τους ελαχιστους που δεν τον ενδιαφερει το gamepass. Δεν ειμαι τυπος που εχει πολλα games, ειμαι αρκετα επιλεκτικος, δεν κανω συχνες αγορες και γενικα δεν μου αρεσει η νοοτροπια να εχω games με το τσουβαλι γιατι θα παθω οτι ειχα παθει στο steam παλια. Αγοραζα με το τσουβαλι στις εκπτωσεις και με το που κατι με ξενιζε, δεν του εδινα καν δευτερη ευκαιρια. Αποτελεσμα, να εχω στη βιβλιοθηκη μου καμια 200αρια παιχνιδια και τουλαχιστον τα μισα να τα εχω παιξει 5 λεπτα... 

Με δεδομενο λοιπον οτι δεν με ενδιαφερει το gamepass, θελω πολυ να βγαλει exclusive παιχνιδια το xbox.  Περιμενω πως και πως να δω εστω ενα release date για τα avowed, scorn, state of decay 3, fable κτλ αλλα οπως βλεπω αργουν πολυ... αντε να βγει το scorn μεσα στο 2021, τα αλλα πολυ χλωμο...

 

Αλλο ομως το αγοραζω games με το τσουβαλι επειδη με εχει πιασει αγορασομανια και το μετανιωσα μετα η εχω τυψεις που δεν τα παιζω,και αλλο μια συνδρομη που θα προσφερει games με το τσουβαλι χωρις να τα πληρωνεις εσυ.

Για 21 βλεπω να κινουνται ομαλα τα πραγματα.για  22 23 και μετα δεν θα υπαρχει σπιτι που δεν θα εχει game pass μεσα. Σαν να λειπει το ψυγειο ενα πραγμα😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Series X και PS5 , κλείνω δόνηση άμεσα και στις 2 κονσόλες . Δεν έχει να προσθέσει τίποτα στο gaming για μένα. Επίσης τα adaptive triggers για μένα είναι ακόμα μια παπάτζα που τρώει γρήγορα την μπαταρία . Θέλω παντού 60 FPS και full resolution !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Κάτοχος Series X και PS5 , κλείνω δόνηση άμεσα και στις 2 κονσόλες . Δεν έχει να προσθέσει τίποτα στο gaming για μένα. Επίσης τα adaptive triggers για μένα είναι ακόμα μια παπάτζα που τρώει γρήγορα την μπαταρία . Θέλω παντού 60 FPS και full resolution !

Κάτοχος Series X και PS5.... 

 

Μην τα λες αυτά εδώ μέσα μοιράζεις εγκεφαλικά!  😂

Επεξ/σία από sarakinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...