Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, lkv100 είπε

 

η Zenimax θα γινει Vault, η Bethesda ειναι θυγατρικη της, οποτε θα κρατησει το ονομα της.

1 ώρα πριν, privateer είπε

 

23 στουντιο και δεν εχουν δειξει απολυτως τιποτα μεχρι τωρα. 

4php4i0.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Οι τραγικές ταχύτητες dowload πάντως, συνεχίζονται..

Greg, είναι λίιιγο καλύτερα σήμερα που παρατήρησα, δεν έχει αυτά τα σκαμπανεβάσματα απο 1-2 Mbps στα 5, 6, 10 μέχρι τα 60-70 και μετά πάλι φτου και απο την αρχή.
 

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, red1 είπε

Greg, είναι λίιιγο καλύτερα σήμερα που παρατήρησα, δεν έχει αυτά τα σκαμπανεβάσματα απο 1-2 Mbps στα 5, 6, 10 μέχρι τα 60-70 και μετά πάλι φτου και απο την αρχή.
 

Ναι, ίσως, απλά είναι εκνευριστικό να μην μπορείς να κατεβάζεις full.

Ή απλά εγώ γέρασα, και έχω παραξενέψει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Ναι, ίσως, απλά είναι εκνευριστικό να μην μπορείς να κατεβάζεις full.

Ή απλά εγώ γέρασα, και έχω παραξενέψει.. 

Δεν έχεις "παραξενέψει" ρε φίλε, ζητάς το λογικό στην τελική, οι ταχύτητες στο Live δεν είναι καλές/αυτές που θα μπορούσαν να είναι, και στην τελική, τις πληρώνουμε με τα gold/ultimate, δεν μας παρέχεται κοινώς "δωρεάν".
7 χρόνια σε PS4 και Ps4Pro και ουδέποτε δεν ειχα πρόβλημα, πάντα κατέβαζα full.
0% packet loss, μηδεν θόρυβος, κανένα παιχνίδι να τρέχει στο background (προφανώς), οπτική 100αρα, απο οπουδήποτε αλλού κατεβάζω κανονικά, στο Live όμως είναι με τις μέρες του.

Φυσικά, θα βρεθούν οι γνωστοί να πουν "δεν είχα ποτέ πρόβλημα"/"φταίει η γραμμή σου"/"φταίει το δίκτυο σου" κτλπ ;)  
Είναι αυτό που είναι δυστυχώς

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εμένα πάντα full κατεβάζει το Xbox. 

Ίσως βέβαια φταίει που η γραμμή συγχρονίζει στα 4.5mbps! 

:lol:  :P

 

 

 

LOL
Νικολάτορα, πέρνα απο'δω οταν είναι κεράσω καφέ και λίγα Mbps - ούτως ή αλλως δεν αξιοποιούνται όλα στο xbox οπότε... :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Δεν έχεις "παραξενέψει" ρε φίλε, ζητάς το λογικό στην τελική, οι ταχύτητες στο Live δεν είναι καλές/αυτές που θα μπορούσαν να είναι, και στην τελική, τις πληρώνουμε με τα gold/ultimate, δεν μας παρέχεται κοινώς "δωρεάν".
7 χρόνια σε PS4 και Ps4Pro και ουδέποτε δεν ειχα πρόβλημα, πάντα κατέβαζα full.
0% packet loss, μηδεν θόρυβος, κανένα παιχνίδι να τρέχει στο background (προφανώς), οπτική 100αρα, απο οπουδήποτε αλλού κατεβάζω κανονικά, στο Live όμως είναι με τις μέρες του.

Φυσικά, θα βρεθούν οι γνωστοί να πουν "δεν είχα ποτέ πρόβλημα"/"φταίει η γραμμή σου"/"φταίει το δίκτυο σου" κτλπ ;)  
Είναι αυτό που είναι δυστυχώς

 

"Γνωστός" here -Κόκκινος 1. Τάπα κατεβάζει το x1x και το PC από XBL (PC GAMEPASS/XBOX APP).

Ρε κλείσε τα quick resume παιχνίδια - είναι known bug....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ισως εχει να κανει με τον server που ειναι για Ελλαδα. UK κατεβαζει φουλ, δεν εχω καποιο προβλημα.

Sky, ίσως φίλε, απο την άλλη, διαβάζω ακριβώς τα ίδια απο Αμερικάνους και Ευρωπαίους (σκαμπανεβάσματα/χαμηλές ταχύτητες) - ιδίως για την εβδομάδα που διανύουμε, δεν νομίζω να είναι τυχαίο, για να δούμε, θα δείξει ;) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, red1 είπε

Sky, ίσως φίλε, απο την άλλη, διαβάζω ακριβώς τα ίδια απο Αμερικάνους και Ευρωπαίους (σκαμπανεβάσματα/χαμηλές ταχύτητες) - ιδίως για την εβδομάδα που διανύουμε, δεν νομίζω να είναι τυχαίο, για να δούμε, θα δείξει ;) 

τωρα μολις κατέβασα 10gb update στο Sea of Thieves και πηγαινε 60-70, οσο παει η γραμμή μου στο σπιτι. Οπότε δε ξερω τι παιζει σε αλλους, εμενα ευτυχως ολα καλα :)  

γιατι κ εγω ειχα δει παρόμοια προβλήματα στο παρελθόν στο One και στο PS4 αλλα φτου φτου στο Series X και στο PS5 δεν εχω συναντησει κανενα θεμα, και τα δυο πετανε.

 

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω ότι το dolby atmos παιζει γύρω στο 5, τα αξίζει? Χρειάζεται συγκεκριμένα ακουστικά? Παίζω με Razer kraken 7.1, να το πάρω η δε θα κάνει διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Μιας και βλέπω ότι το dolby atmos παιζει γύρω στο 5, τα αξίζει? Χρειάζεται συγκεκριμένα ακουστικά? Παίζω με Razer kraken 7.1, να το πάρω η δε θα κάνει διαφορά?

Παίζει με όλα, και αξίζει. Ειδικά σε αυτή την τιμή 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, leo066 είπε

Παίζει με όλα, και αξίζει. Ειδικά σε αυτή την τιμή 

Κανα λινκ απο που αγοράζουμε και πως το ενεργοποιούμε, υπάρχει; Με απλές ψείρες θα δούμε καμια διαφορά; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...