Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Forza Horizon μόνο, τα υπόλοιπα έρχονται τρίτα και βάλε..

Και στο F1 κάθε χρόνο γίνεται σοβαρή δουλειά με βελτιώσεις στα σημεία. Ήδη είναι οφθαλμόλουτρο από τεχνικής άποψης..... θα πέσουν σαγόνια λογικά στις next gen "με το 2021" 😎

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Forza Horizon μόνο, τα υπόλοιπα έρχονται τρίτα και βάλε..

Εχει ανεβάσει τόσο ψηλά τον πήχη το καταραμένο, που δε μπορώ να σκεφτώ πως θα γίνει ακόμα καλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνεται καλό προϊόν το headset. Θα περιμένω τα reviews μιας και δεν έχω headset της προκοπής, και ίσως τα τσιμπήσω, αν και περίμενα να βρω σε προσφορά κάποιο arctis μοντέλο.

 

Ενα ωραίο feature είναι πως μπορείς να είσαι συνδεδεμένος σε κινητό για Discord πχ. και ταυτόχρονα σε xbox και να παίζεις κανονικά. 

 

Source 

Και για όποιον βαριέται να ανοίξει link:

Spoiler

 You can also simultaneously pair the headset to your phone and Xbox. That means, for example, that you can chat with a friend or – as the engineering team recalls doing – dial in to a conference call on your phone and play on your console at the same time.

 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το series x στο instant on βγάζει  μια μόνιμη μικρή ζέστη από πάνω !

Που σημαίνει ότι δουλεύει κι όταν το κλείνεις υποθέτω !

Μιπως με τον καιρό έχει θέμα !

Μηπως είναι καλύτερα να σβήνει εντελώς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakolis είπε

Ρε παιδιά το series x στο instant on βγάζει  μια μόνιμη μικρή ζέστη από πάνω !

Που σημαίνει ότι δουλεύει κι όταν το κλείνεις υποθέτω !

Μιπως με τον καιρό έχει θέμα !

Μηπως είναι καλύτερα να σβήνει εντελώς ;

Τι θέμα να έχει; Ίσα ίσα με αυτό το passive stream αέρα που δημιουργείται δεν αφήνει την σκόνη να "κάτσει" στο πάνω μέρος ή να περάσει μέσα από τη γρίλια.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tsakolis είπε

Ρε παιδιά το series x στο instant on βγάζει  μια μόνιμη μικρή ζέστη από πάνω !

Που σημαίνει ότι δουλεύει κι όταν το κλείνεις υποθέτω !

Μιπως με τον καιρό έχει θέμα !

Μηπως είναι καλύτερα να σβήνει εντελώς ;

Ναι λογικο ειναι οτι μενει τμήμα του on. Το low power mode και εδω και στο ps5 σημαίνουν ακριβως αυτό, ότι μπαινουν σε καθεστώς standby, δε κλείνουν εντελως. Οποτε ναι, χρησιμοποιούν μια Χ ενέργεια και λογικο ειναι να βγαζουν και λιγη θερμότητα. Ειναι σαν να κατεβάζεις την οθονη στο λαπτοπ, μπαινει σε standby και αν το αφησεις ετσι για 12-24 ωρες, η μπαταρια του θα τελειωσει και θα σβησει εντελως.

Αν θελεις να μη καινε καθολου ενέργεια, τότε απλά τα κλείνεις κανονικά. Προσωπικα, με τοσο γρήγορο startup πλεον, δε βλεπω κανενα λογο να τις βαζω σε standby περα απο την "ευκολία" να κατεβάζει updates. Αλλα προτιμω να ανοιγω την κονσολα μια στο τοσο να το κανω αυτο παρα να την εχω μονιμα standby :) 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

Προσωπικα, με τοσο γρήγορο startup πλεον, δε βλεπω κανενα λογο να τις βαζω σε standby περα απο την "ευκολία" να κατεβάζει updates. Αλλα προτιμω να ανοιγω την κονσολα μια στο τοσο να το κανω αυτο παρα να την εχω μονιμα standby :) 

Αυτό ακριβώς. Πέρα από την θερμότητα και τα αυτόματα updates, προσωπικά προτιμώ να κάνω "καθαρό boot" όταν ανοίγω το Χ για την αποφυγή τυχόν bugs. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αυτό ακριβώς. Πέρα από την θερμότητα και τα αυτόματα updates, προσωπικά προτιμώ να κάνω "καθαρό boot" όταν ανοίγω το Χ για την αποφυγή τυχόν bugs. 

Καλά PC δεν είναι, 99% του χρόνου αν γίνει update που να χρειάζεται cold boot το κάνει έτσι κι αλλιώς μόνο του. Αν όλα τα άλλα είναι οκ και το κάνεις απλά για αποφυγή bug, νομίζω οτι δεν χρειάζεται στη συγκεκριμένη κονσόλα. Είναι αρκετά solid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

Καλά PC δεν είναι, 99% του χρόνου αν γίνει update που να χρειάζεται cold boot το κάνει έτσι κι αλλιώς μόνο του. Αν όλα τα άλλα είναι οκ και το κάνεις απλά για αποφυγή bug, νομίζω οτι δεν χρειάζεται στη συγκεκριμένη κονσόλα. Είναι αρκετά solid.

Κυρίως από ψυχολογικής πλευράς το κάνω.

Αν και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές υπάρχει ένα judder στα 120Hz σε παιχνίδια με RE Engine (RE2, RE3, RE7) που φεύγει είτε με cold boot είτε με full restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Κυρίως από ψυχολογικής πλευράς το κάνω.

Αν και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές υπάρχει ένα judder στα 120Hz σε παιχνίδια με RE Engine (RE2, RE3, RE7) που φεύγει είτε με cold boot είτε με full restart.

Στο 7 που έπαιξα δεν παρατήρησα κάτι αλλα οκ - έστω και ψυχολογικά να είναι μόνο, σεβασμός στα OCD μας :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, chncynic είπε

Στο 7 που έπαιξα δεν παρατήρησα κάτι αλλα οκ - έστω και ψυχολογικά να είναι μόνο, σεβασμός στα OCD μας :D 

Πέρα από το OCD, αν θες κάνε το εξής απλό πείραμα και πες μου (προυπόθεση ότι τρέχεις σε 120Hz).

Τρέξε το RE7 μετά από cold boot και μπες στο main menu. Πήγαινε στα settings του παιχνιδιού και παρατήρησε αν η κίνηση της εναλλαγής της κάμερας είναι smooth. Κάνε Quit στο OS και τρέξε ένα άλλο οποιοδήποτε game. Μετά Quit και τρέξε ξανά το RE7. Πήγαινε πάλι στα settings του παιχνιδιού κάνοντας το ίδιο και δες αν η κάμερα εξακολουθεί να είναι smooth.

Το judder κάνει την εμφάνιση του μόνο σε πολύ συγκεκριμένες σκηνές και καθιστά το πρόβλημα πολύ περίεργο. Πιο συγκεκριμένα το βλέπω στο RE2 στο σκοτεινό διάδρομο δεξιά της εισόδου του αστυνομικού τμήματος και στο RE3 σε αρκετά σημεία της εισαγωγής και μέσα στο τρένο με τον Carlos στην αρχή του παιχνιδιού.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Πέρα από το OCD, αν θες κάνε το εξής απλό πείραμα και πες μου (προυπόθεση ότι τρέχεις σε 120Hz).

Τρέξε το RE7 μετά από cold boot και μπες στο main menu. Πήγαινε στα settings του παιχνιδιού και παρατήρησε αν η κίνηση της εναλλαγής της κάμερας είναι smooth. Κάνε Quit στο OS και τρέξε ένα άλλο οποιοδήποτε game. Μετά Quit και τρέξε ξανά το RE7. Πήγαινε πάλι στα settings του παιχνιδιού κάνοντας το ίδιο και δες αν η κάμερα εξακολουθεί να είναι smooth.

Το judder κάνει την εμφάνιση του σε μόνο σε πολύ συγκεκριμένες σκηνές και καθιστά το πρόβλημα πολύ περίεργο. Πιο συγκεκριμένα το βλέπω στο RE2 στο σκοτεινό διάδρομο δεξιά της πύλης του αστυνομικού τμήματος και στο RE3 σε αρκετά σημεία της εισαγωγής και μέσα στο τρένο με τον Carlos στην αρχή του παιχνιδιού.

μόνο το 7 έχω αδερφέ - θα το δοκιμάσω το βραδάκι να σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...