Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το πρώτο RDR στα 60 καρέ παρακαλώ, να το τερματίσουμε για 25η φορά, ευχαριστώ.

Το πρώτο RDR έχει γίνει ήδη native 4Κ remaster για one x και series X και είναι ανώτερο οπτικά από πολλά παιχνίδια της γενιάς που έφυγε.

Αυτο ακριβώς θέλω να γίνεται στα παιχνίδια μου 

Αν γίνει και αυτό που λες με το fps boost του ξαναριχνω μια ΑΜΕΣΑ.

Επεξ/σία από Giannis1979GR
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης διαβάζω ότι το FPS Boost γίνεται hardwerika όποτε θα υπάρξει further boost όταν δούμε και το Direct ML (Ai upscale). Έχουμε ψωμί..... κονσολα βέβαια ακόμα να βρούμε 😔

Spoiler

This is just the beginning,” explains Paul Eng, a senior program manager at Xbox. “We will announce and release more titles featuring FPS Boost soon, as we roll out new menu icons and system settings in an upcoming system update.” This new dashboard update will arrive in the spring and include the ability to toggle compatibility options on games. You’ll be able to disable auto HDR or toggle this new FPS Boost feature on and off to really see the impact it provides or simply play games in their original form.

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε καλή μου MS πρόσθεσε και το Red Dead Redemption 2 γιατί μετά από τόσα παιχνίδια στα 60fps στο Series X αρνούμαι να επιστρέψω στα 30.

Κι επειδή το RDR2 πρόκειται για παιχνιδάρα θέλω να το ευχαριστηθώ στο έπακρο!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamechanger αλλαγη στο πεδιο των κονσολων αυτη η νεα πατεντα της MS. Πολυ καλη δουλεια απο τους μηχανικους της. Συνεχιζουν απο εκει που το αφησαν με το Χ1Χ βασικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χbox series Pulse Red joypad : Ελάχιστη διαθεσιμότητα (?)
Το ειχε και το έχει ακόμα για προπαραγγελία στο Πλαίσιο και Public.
Στο Μediamarkt ουτε καν αναφέρεται, στον Κοτσώβολο δε, ενώ μεχρι χθες βράδυ ουτε καν υπήρχε υπήρχε για προπαραγγελία, μπαίνω σήμερα και λέει "εξαντλημένο" - πως γκένεν αυτό ? 

Το έχω προπαραγγείλει απο Τρίτη βέβαια απο Πλαίσιο και μου είχε έρθει email πως οταν παραλάβουν στις αποθήκες θα με ενημερώσουν ξανά, καλό Πάσχα δλδ.

Ποιες κονσόλες, εδώ χειριστήριο δεν μπορούμε να βρούμε σ'αυτή τη χώρα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ περίμενα το κόκκινο για δεύτερο μοχλό αλλά εν τέλει πήρα ένα άσπρο γτ μπήκα στον κοτσωβολο και δεν ήθελα να φύγω με άδεια χέρια😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Ο διπλασιασμός frame rate και το auto hdr είναι game changer. 

Σε gaming ορους, υψηλοτερης σημασιας ο διπλασιασμος ή και τετραπλασιασμος του frame rate, χωρις να υποτιμω ως χαρακτηριστικο το auto hdr.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σε gaming ορους, υψηλοτερης σημασιας ο διπλασιασμος ή και τετραπλασιασμος του frame rate, χωρις να υποτιμω ως χαρακτηριστικο το auto hdr.

Συμφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως το βλεπει ο καθενας. Εγω μολις τελειωσω ενα παιχνιδι δεν το ξαναγγιζω, ακομα και να βγει dlc, ποσω μαλλον αν το game παραμενει ιδιο και απλα διπλασιαστει το fps. Οποτε για καποιους ειναι game changer, για μενα παντελως αδιαφορο.

Εκτος και αν ισχυσει και σε νεα games εκτος απο τα bc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Είναι όπως το βλεπει ο καθενας. Εγω μολις τελειωσω ενα παιχνιδι δεν το ξαναγγιζω, ακομα και να βγει dlc, ποσω μαλλον αν το game παραμενει ιδιο και απλα διπλασιαστει το fps. Οποτε για καποιους ειναι game changer, για μενα παντελως αδιαφορο.

Εκτος και αν ισχυσει και σε νεα games εκτος απο τα bc.

Κοίτα, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά αν έχεις παίξει ένα Souls στα 30 και το βάλεις στα 60,ειναι άλλο παιχνίδι. Εγώ πραγματικά θα πιάσω ξανά αρκετούς παλιούς τίτλους με 60αρι framerate. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Κοίτα, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά αν έχεις παίξει ένα Souls στα 30 και το βάλεις στα 60,ειναι άλλο παιχνίδι. Εγώ πραγματικά θα πιάσω ξανά αρκετούς παλιούς τίτλους με 60αρι framerate. 

Απορώ που βρίσκεται τον ελεύθερο χρόνο για να παίξετε και τα νέα games και τα παλαιότερα σε επανάληψη, τι στο καλό, μόνο εγώ ψάχνω την ελεύθερη ώρα με το κυάλι? Πρόσφατα πχ έκανα 15 μέρες για να τελειώσω το Tomb Raider του 2013 παίζοντας 1,5 ώρα την ημέρα το βραδάκι που κοιμούνται τα μωρά..ένα παιχνίδι με μέσο όρο 15 ώρες gameplay, που να ξεκινήσω το RDR2 δλδ, θέλω κανένα χρόνο 🙄

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Είναι όπως το βλεπει ο καθενας. Εγω μολις τελειωσω ενα παιχνιδι δεν το ξαναγγιζω, ακομα και να βγει dlc, ποσω μαλλον αν το game παραμενει ιδιο και απλα διπλασιαστει το fps. Οποτε για καποιους ειναι game changer, για μενα παντελως αδιαφορο.

Εκτος και αν ισχυσει και σε νεα games εκτος απο τα bc.

Και εγώ το ίδιο, όχι γιατί το τελείωσα ή γιατί δεν αξίζει (το αντίθετο μάλιστα, πολλοί τίτλοι το αξίζουν) αλλά γιατί δεν προλαβαίνω να ξανασχοληθώ, λόγω έλλειψης χρόνου. Αν το ξαναπαίξω, θα πρέπει να το κάνω αυτό σε βάρος ενός άλλου νέου παιχνιδιού και δεν θέλω γιατί προτιμώ μια νέα εμπειρία, κάτι που δεν έχω ξαναδεί. Τώρα, αν είχα άφθονο χρόνο, ναι, γιατί όχι? Καλή φάση και τα 60fps και το Auto HDR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...