Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Απορώ που βρίσκεται τον ελεύθερο χρόνο για να παίξετε και τα νέα games και τα παλαιότερα σε επανάληψη, τι στο καλό, μόνο εγώ ψάχνω την ελεύθερη ώρα με το κυάλι? Πρόσφατα πχ έκανα 15 μέρες για να τελειώσω το Tomb Raider του 2013 παίζοντας 1,5 ώρα την ημέρα το βραδάκι που κοιμούνται τα μωρά..ένα παιχνίδι με μέσο όρο 15 ώρες gameplay, που να ξεκινήσω το RDR2 δλδ, θέλω κανένα χρόνο 🙄

Έτσι , στα ίδια και εγώ!😀  Έκανα ένα δίμηνο περίπου  να τερματίσω το AC βλαχαρα. Το πολύ 1.5 ώρα την ημέρα περίπου όταν κοιμάται το μωρό. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, nekrik είπε

Έτσι , στα ίδια και εγώ!😀  Έκανα ένα δίμηνο περίπου  να τερματίσω το AC βλαχαρα. Το πολύ 1.5 ώρα την ημέρα περίπου όταν κοιμάται το μωρό. 

Πρεπει να κανουμε ενα γκρουπ εμεις οι πατεραδες με μωρο που απ οτι διαβαζω ειμαστε ολοι στη ιδια φαση.

Το 1,5 ωρα μου ακουγεται μεχρι πολυτελεια. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Παιδιά έστω και 1 ώρα/ημέρα είναι καλή. Εγώ θυσιάζω ύπνο αλλά βρίσκω 3 ώρες/ημέρα. Με 500 παιχνίδια στο Pass, το xbox είναι for the players!

Και το ps   for the fathers?😋

Και εγω θυσιαζω υπνο για να παιξω αλλα ειπα απο σημερα στοπ..μετα σερνομαι στην δουλεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και το ps   for the fathers?😋

Πάντως εμένα ο μικρός είναι 6 και παίζει Minecraft, παίζουμε μαζί Lego Star Wars, Minecraft Dungeons, Overcooked, Plants vs Zombies 2 κλπ. Έχει πολύ πράγμα για όλους το Pass.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γιαυτο εχω φαει τα παντα ολα να βρω xbox.εχω pass στο pc .και σου δινει πιο πολλα στην κονσολα,αλλα ειναι και ο καναπες σαλονι τβ που δεν συγκρινεται με το σκληροπυρινικο κοκπιτ και την καρεκλα του pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Απορώ που βρίσκεται τον ελεύθερο χρόνο για να παίξετε και τα νέα games και τα παλαιότερα σε επανάληψη, τι στο καλό, μόνο εγώ ψάχνω την ελεύθερη ώρα με το κυάλι? Πρόσφατα πχ έκανα 15 μέρες για να τελειώσω το Tomb Raider του 2013 παίζοντας 1,5 ώρα την ημέρα το βραδάκι που κοιμούνται τα μωρά..ένα παιχνίδι με μέσο όρο 15 ώρες gameplay, που να ξεκινήσω το RDR2 δλδ, θέλω κανένα χρόνο 🙄

Και εγώ το ίδιο, όχι γιατί το τελείωσα ή γιατί δεν αξίζει (το αντίθετο μάλιστα, πολλοί τίτλοι το αξίζουν) αλλά γιατί δεν προλαβαίνω να ξανασχοληθώ, λόγω έλλειψης χρόνου. Αν το ξαναπαίξω, θα πρέπει να το κάνω αυτό σε βάρος ενός άλλου νέου παιχνιδιού και δεν θέλω γιατί προτιμώ μια νέα εμπειρία, κάτι που δεν έχω ξαναδεί. Τώρα, αν είχα άφθονο χρόνο, ναι, γιατί όχι? Καλή φάση και τα 60fps και το Auto HDR.

Δεν έχω χρόνο μπόλικο αλλά κάποια παιχνίδια που τα θεωρώ τοπ, τα πιάνω ξανά κάποια στιγμή και ας αφήσω άλλα για αργότερα. Το Ocarina of time ας πούμε και το A Link to the past, τρώνε απο έναν τερματισμό κάθε 2 χρόνια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή έχω δύο, κάθε Σάββατο λιώνουν στο co-op των lego αλλά ούτε εκεί με αφήνουν στην ησυχία μου, τρεις την ώρα μπαμπά το ένα, μπαμπά το άλλο, τι λέει εδώ στα αγγλικά, έλα να βοηθήσεις κτλ 😩

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο thread για μπαμπαδες, παιδια και gaming? Εχω καποιους προβληματισμους και αποριες για το πως το χειριζονται το θεμα οι υπολοιποι οποτε αν δεν υπαρχει και βρω κουραγιο θα κανω μια αποπειρα να ανοιξω ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mitroglou7 είπε

Υπαρχει καποιο thread για μπαμπαδες, παιδια και gaming? Εχω καποιους προβληματισμους και αποριες για το πως το χειριζονται το θεμα οι υπολοιποι οποτε αν δεν υπαρχει και βρω κουραγιο θα κανω μια αποπειρα να ανοιξω ενα.

Ανοιξε αν θες ,αλλα για μενα αυτο που εχει την μεγαλύτερη σημασια ειναι ο χαρακτηρας του παιδιου. Το ποσο ξεχωριζει το παιχνιδι απο την πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,δεύτερη φορά που μου κρασαρει το series x στο nba 2k21.γενικα δεν θυμάμαι να μου κρασαρει σε κάποιο άλλο παιχνίδι και αυτές τις δύο φορές το έκανε σε απόσταση 2 βδομάδων και για ανεξήγητο λόγο.απλα κρασαρει,σηκώνομαι,το ανάβω και όλα καλά.καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Λοιπόν,δεύτερη φορά που μου κρασαρει το series x στο nba 2k21.γενικα δεν θυμάμαι να μου κρασαρει σε κάποιο άλλο παιχνίδι και αυτές τις δύο φορές το έκανε σε απόσταση 2 βδομάδων και για ανεξήγητο λόγο.απλα κρασαρει,σηκώνομαι,το ανάβω και όλα καλά.καμια ιδέα;

Δεν μπορεις να κάνεις τίποτα αδερφέ. Φταίει το παιχνίδι. Είδα τις προάλλες έναν youtuber που του έσβηνε την κονσόλα (!). Γνωστό bug, να δούμε πότε περιμένουν να το φτάξουν. Τα ιδια γίνονται και στο ps5

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ για την κονσόλα με ενοιαξε παρά για το παιχνίδι.δεν είμαι φαν απλά το έχω για διπλό με τον κολλητό οπότε αν είναι από το game όλα καλα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,θέλω να μου πείτε παιχνίδια για να παίζω με την γυναίκα μαζί.εκτος από ξύλο θέλω να παίξουμε μαζί και κάτι άλλο.εχετε τίποτα στο νου σας;μιλάω και για παιχνίδια που υπάρχουν στο gamepass αλλά και στο στορ

 

 

 

 

Κονσόλα series x

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...