Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Πολύ καλό νέο. Μακάρι να εξαληφθεί το audio delay που αντιμετωπίζουμε όσοι έχουμε συνδέσει soundbar μέσω eARC.

Ωραίο νέο!Αντε να δούμε πότε θα βγεί γιατί μετά το αρχικό delay και μια χαζή ρύθμιση της soundbar δεν έχω αντιληπτο delay.Αν όμως είναι καλύτερα γιατί οχι?

31 λεπτά πριν, privateer είπε

το κατεβασε κανενας?

Δεν έχω ιδέα απο κανόνες baseball, hockey, nfl.Κλασσικός Ελληναράς με Pro και NBA 2k.Τεχνικά φαίνεται καλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Ωραίο νέο!Αντε να δούμε πότε θα βγεί γιατί μετά το αρχικό delay και μια χαζή ρύθμιση της soundbar δεν έχω αντιληπτο delay.Αν όμως είναι καλύτερα γιατί οχι? 

Τι ρύθμιση έχεις? Εγώ αναγκαστικά το έχω αφήσει σε uncompressed 5.1 (χωρίς bitstream out) όπου το delay είναι μηδενικό. Χάνοντας βέβαια όλα τα πλεονεκτήματα του Dolby.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Soundbar μου (Samsung HW  Q950T) έιχε σαν default επιλογη μεσω της smart app που συνδέεται να προσθέτει 135 ms sound delay!

Εχοντας passthrough απο τβ και επιλογη dolby atmos στο series X είχα σπαστικό delay.Οταν πήγα την ρύθμιση στα 0 ms δεν καταλαβαίνω delay.Ούτε σε lip sync,ούτε σε πυροβολισμούς,εφέ η στον ήχο του μενού.

Δεν κατάλαβα διαφορά δηλαδη όταν το γύρισα σε lpcm και απενεργοποίησα το bitstream.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο controller είναι τελείως cheap. Ηδη μετά από κάποιες ώρες που έχω βαρέσει σε soulcalibur έχει αρχίσει να ρετάρει το x. Σε κάποια κατάσταση είχε κουμπώσει παραπάνω από τα υπόλοιπα μέσα στο pad μετά από λίγο επανήλθε. 

 

12 ώρες πριν, privateer είπε

το κατεβασε κανενας?

δεν είναι εύκολο που το είδα. Θέλει εξάσσκηση αρκετά για να παίξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...