Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα προβλήματα με αποσυνδέσεις σε controller elite 2 και steelseries 9x συνεχιζονταν και σήμερα πήγα τα ακουστικά πίσω και περιμένω ups το μεσημέρι να πάρουν και το controller. Να δούμε τι θα γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, malias4 είπε

Μα και ενα δισεκατομυριο κονσολες να εχει πουλησει το switch κ το play εμεις δεν ειμαστε μετοχοι :) τουλαχιστον εγω ! Εμας μας νοιαζει να βγαζει καλα παιχνιδια η microsoft κ μπαινουν καλα παιχνιδια στο game pass ! 
Αν πχ το helblade2 ειναι παιχνιδαρα που θα μπει κ κατευθειαν στο game pass εμενα δεν θα μου αρεσει επειδη θα εχει πουλησει η sony 20εκ κονσολες παραπανω ; 

Το χρημα ειναι το software οχι το hardware.

Το switch με 40 μυρια κονσολες πουλουσε 30 μυρια software.και ολα full price 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Τα προβλήματα με αποσυνδέσεις σε controller elite 2 και steelseries 9x συνεχιζονταν και σήμερα πήγα τα ακουστικά πίσω και περιμένω ups το μεσημέρι να πάρουν και το controller. Να δούμε τι θα γίνει. 

Από που τα έχεις πάρει; Τα πήγες πίσω για επιστροφή χρημάτων; Update στο firmware τους έχεις κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ουσία, εκτός από FarCry 4, UFC και Watch Dogs 2, όλα τα games που παίρνουν διπλασιασμό του framerate είναι στο gamepass...

 

List Of Games Featuring FPS Boost

This list will be updated regularly as more games receive the FPS Boost feature.

(Last Update: 22 April 2021)

Games Xbox Series X      
Battlefield 1 120hz      
Battlefield 4 120hz      
Battlefield V 120hz      
Mirror’s Edge Catalyst  120hz      
Plants vs. Zombies Garden Warfare 120hz      
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville 120hz      
Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 120hz      
Sea of Solitude 60hz      
STAR WARS Battlefront 120hz      
STAR WARS Battlefront II 120hz      
Titanfall 120hz      
Titanfall 2 120hz      
Unravel 2 120hz      
Dishonored – Definitive Edition 60hz      
Fallout 4 60hz      
Fallout 76 60hz      
Prey 60hz      
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition 60hz      
Far Cry 4 60hz      
New Super Lucky’s Tale 120hz      
Sniper Elite 4 60hz      
UFC 4 60hz      
Watch Dogs 2 60hz      
Επεξ/σία από DeepSeaAI
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Από που τα έχεις πάρει; Τα πήγες πίσω για επιστροφή χρημάτων; Update στο firmware τους έχεις κάνει;

Το controller δε θυμάμαι αλλά ήταν από αλυσίδα. Τα ακουστικά από public. Firmware update είχα κάνει και στα 2 αλλά τα προβλήματα δε σταμάτησαν. Έστειλα mail και στη steelseries πριν τα πάω public και μου είπαν πως είναι γνωστό πρόβλημα και να μιλήσω με το κατάστημα για αντικατάσταση. Βέβαια αν τα ακουστικά αντικατάστασης είναι παλιά παρτίδα δε θα αλλάξει κάτι. 

Τώρα για το controller είχε γίνει αντικατάσταση πριν 2 μήνες περίπου από σπασμένα κουμπιά (αυτά που αλλάζουν το βάθος στις σκανδάλες) αλλά τώρα μαζί με τα ακουστικά παρουσίασε και αυτό πρόβλημα με αποσυνδέσεις και το ξανά έστειλα στην microsoft. 

Στο pc δουλεύουν και τα 2 υποδειγματικά πάντως. 

Όταν το είχα ξανά αναφέρει το πρόβλημα εδώ μου είπε ένα παιδί να κλείσω wifi. Το έκανα και δεν είχα αποσυνδέσεις με το xbox. Γιαυτό και φοβάμαι λίγο για το αν θα γίνουν αντικαστασεις ή όχι. Δεν ξέρω σε τι συνθήκες κάνουν τις δοκιμές και τι συμπεράσματα θα βγάλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Στο pc δουλεύουν και τα 2 υποδειγματικά πάντως.

Εφόσον στο pc δουλεύουν σωστά, τότε ίσως το πρόβλημα να είναι στην κονσόλα και όχι σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Εφόσον στο pc δουλεύουν σωστά, τότε ίσως το πρόβλημα να είναι στην κονσόλα και όχι σε αυτά.

Το ξέρω αλλά πάει καιρός που δε δουλεύουν σωστά στο xbox και η steelseries κάνει ήδη αντικαστασεις. Τέλος πάντων εγώ τα έστειλα και τα 2 και θα φανεί τι θα γίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DeepSeaAI είπε

Στην ουσία, εκτός από FarCry 4, UFC και Watch Dogs 2, όλα τα games που παίρνουν διπλασιασμό του framerate είναι στο gamepass...

 

List Of Games Featuring FPS Boost

This list will be updated regularly as more games receive the FPS Boost feature.

(Last Update: 22 April 2021)

Battlefield V 120Hz.. Φασάρα.

Δώστε 60Hz στο RDR2 και πάρτε μου την ψυχή 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Battlefield V 120Hz.. Φασάρα.

Δώστε 60Hz στο RDR2 και πάρτε μου την ψυχή 😛

Κλασικη απληστη ροκσταρ

Μονο σε ριμαστερ εκδοση θα το δωσει στα 60 το παιχνιδι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Αυτο δεν ειναι feature της κονσολας; αρα δεν χρειαζεται να κανει κατι η ροκσταρ για να παιξει 60.η λεω κατι λαθος;

Ναι αλλά σίγουρα θα θέλουν έγκριση από τον publisher/developer (Rockstar/T2). Η οποία φαντάζομαι θα θέλει να πάει ταμείο με μια ultra goty GTAV blueshark ZXPL4 edition μόνο με 79.99 για τη νέα γενιά. (σιγά μη δώσει το οκ για 60fps τζάμπα)

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κουλο μου ακουγεται αν το frame boost ειναι της κονσολας και δεν χρειαζεται να βαλει το χερι του o dev. Σε λιγο δηλαδη θα θελουν εγκριση για να παιξουμε το game 100 frames με την 3090;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...