Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει δραστικά μειωμένη διάρκεια μπαταριών στο Series X controller; Ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πάλι. Έχω διαβάσει εδώ που προτείνονται οι panasonic eneloop, αλλά έχω ακόμα αρκετές αλκαλικές ΑΑ toshiba, οι οποίες στο One X controller κρατούσαν αρκετά παραπάνω, μπορεί και το διπλάσιο. Να σημειώσω ότι δεν βάζω πάνω στο χειριστήριο κάποιο headset και είναι ζήτημα αν βγάζουν 8 ώρες περίπου. Στο τελευταίο ζευγάρι που χάλασα για παράδειγμα, όταν βγήκε το μήνυμα "Your controller batteries are low" είναι ζήτημα αν έπαιξα μισή ώρα και 2 μέρες μετά που δοκίμασα να ξαναπαίξω, δεν άναβε καν το χειριστήριο. H κονσόλα είναι σε energy saver mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Το οποίο παρεμπιπτόντως εγινε enhanced για το Οne X λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του δευτερου..

Δεν λέω ότι θα γίνει το ίδιο και με το 2 προφανως, το οποίο είναι πολυ πιο πρόσφατο αναλογικά και ικανό για εμπορικό ξεζούμισμα επακολουθως, ας το έχουμε υπόψη μας όμως.

Από όσο θυμάμαι, η Rockstar δεν έχει κάνει ποτέ της remaster ή remake κανένα από τα παιχνίδια της. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Οπότε η πιθανότητα για κάποιο τέτοιο στο μέλλον είναι ελάχιστη με βάση της προϊστορία της.

Υ.Γ. η συγκεκριμένη έκδοση που αναφέρεις, είχε διαφορές μόνο ως προς την 4k ανάλυση και το 16x anisotropic filtering, δεν ανήκει δλδ σε remaster ή remake κατηγορία, σωστά το είπες enchanced.

Μακάρι να το κάνει πάντως και να διαψευστώ, πως και πως περιμένω μια τέτοια κίνηση αλλά 11 χρόνια μετά, το έχω αφήσει. Άσε που τώρα έχει πέσει με τα μούτρα στο RDR on-line..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ClawHammer είπε

Καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει δραστικά μειωμένη διάρκεια μπαταριών στο Series X controller; Ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πάλι. Έχω διαβάσει εδώ που προτείνονται οι panasonic eneloop, αλλά έχω ακόμα αρκετές αλκαλικές ΑΑ toshiba, οι οποίες στο One X controller κρατούσαν αρκετά παραπάνω, μπορεί και το διπλάσιο. Να σημειώσω ότι δεν βάζω πάνω στο χειριστήριο κάποιο headset και είναι ζήτημα αν βγάζουν 8 ώρες περίπου. Στο τελευταίο ζευγάρι που χάλασα για παράδειγμα, όταν βγήκε το μήνυμα "Your controller batteries are low" είναι ζήτημα αν έπαιξα μισή ώρα και 2 μέρες μετά που δοκίμασα να ξαναπαίξω, δεν άναβε καν το χειριστήριο. H κονσόλα είναι σε energy saver mode.

ναι το εχω παρατηρησει, επειδη χρησιμοποιω ακομα και τα 2. Το αρχικο με τις ιδιες μπαταριες (eneloop) κραταει οντως λιγο περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, music_lover είπε

Θα συμφωνούσα μαζί σου αλλά ακόμα περιμένουμε εδώ και 11 χρόνια ένα remaster ή remake του πρώτου επικού RDR.

Η διαφορα ομως τωρα ειναι οτι η  εκδοση αυτη που θα βγει για τις καινουργιες κονσολες υπαρχει ειδη

Και ειναι αυτη του pc με τα 60 καρε το δευτερολεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2021 στις 8:54 ΠΜ, tiniakos είπε

Το S το βρίσκεις καινούργιο από μαγαζί στην Αττική στα 260 ευρώ με απόδειξη και εγγύηση. 

Είναι στα μισά χρήματα του Χ. 

Μεγάλο μείον του ο μικρός δίσκος των 500gb, για τα υπόλοιπα σχετικά με επιδόσεις και αναλύσεις δεν έχω δει για να κρίνω και να ξέρω από βίντεο όμως φαίνεται ότι δεν είναι τόσο χάλια. 

Γνωρίζεις τέτοιο μαγαζί; Είναι εύκολο να μοιραστείς λεπτομέρειες γιατί ενδιαφέρομαι; Και ΠΜ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηθελα να κανω δωρο στον εαυτο μου σημερα το νεο controller electric volt που διαβασα εβγαινε στις 27 του μηνα....αλλα δεν το βλεπω πουθενα....

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...